Skocz do zawartości
Grimlock

[windows Xp] Service Pack 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie małe BARDZO WAŻNE pytanko.

Poradźcie mi proszę jak mam sprawdzić zdalnie (przez LAN) czy na kompie w sieci jest zainstalowny SP2 na XP'ku.

Czy SP2 tworzy specyficzne dla siebie pliki na C: czy coś w tym rodzaju? Pomóżcie bo inaczej czeka mnie dużo biegania od kompa do kompa... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka po instalce sp2 mam taki oto bład, czy kojarzycie coś ???thx

Dołączona grafika

 

Edited by Sikor

Wyrzuciłem efekty zamuły forum.

 

thx za pomoc!!! jeszcze raz sorka za chaos na forum, ponawiam swoje pytanie odnośnie błędu, dowiedziałem sie ze to coś chyba z pamięciami ram a nie systemem wiec chyba sie przenosze na inny topic z tym prob, thx pozdro 4 sikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

START  :arrow: Ustawienia  :arrow: Panel Sterowania  :arrow: System  :arrow: Zakładka Ogólne

Tam powinna być informacja czy SP jest zainstalowany.

Ale tu musiałbym użyć zdanego pulpitu.

Tako se ne da... :cry:

Chcę wiedzieć czy są jakieś charakterystyczne pliki tworzone przez SP2, tak abym mógł napisac programik który automatycznie będzie sprawdzał na kompach w sieci czy takowy istnieje.

No chyba że znasz lepszą metodę... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech ci te lamki z sieci powiedzą czy mają SP2, a jak nie to napisz program, który sprawdza rejestr - napewno w rejestrze coś znajdziesz charakterystycznego dla SP2. 8)

Np takie coś co się w tym znajduję - znalazłem to na szybciora

HKEY_CLASSES_ROOTCLSID{C1A8AF25-1257-101B-8FB0-0020AF039CA3}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie małe BARDZO WAŻNE pytanko.

Poradźcie mi proszę jak mam sprawdzić zdalnie (przez LAN) czy na kompie w sieci jest zainstalowny SP2 na XP'ku.

Czy SP2 tworzy specyficzne dla siebie pliki na C: czy coś w tym rodzaju? Pomóżcie bo inaczej czeka mnie dużo biegania od kompa do kompa... :(

katalog WindowsSoftwareDistribution jest tylko w SP2

no i plik WindowsSystem32xpsp2res.dll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własciwie to wystarczy sprawdzić wersje dowolnego pliku z windows np. explorer.exe czy shell32.dll.

 

Dabek, co to za klucz? U mnie go nie ma.

Dołączona grafika

Umnie jest, tak na szybciora znalazłem - wpisałem w szukacje regedit - SP2 i pierwsze lepsze wybrałem ten klucz. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za to następujący problem. Po zainstalowaniu SP2 kazda próba konfiguracji otoczenia sieciowego spełza na niczym. Nie jest to ani wina firewall w winie ani zewnetrznego. Sytacja dotyczy aż 4 komuterów z czego 2 było ze świerzo zainstalowanym systemem. Czy ktoś zetknał się z podobnym przypadkiem. Mówie od razu że nie dotyczy to przypadków kiedy konfiguracja otoczenia sieciowego i udostępniania plików została dokonana przed zainstalowaniem SP2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajce,

no to ja mam inny problem niż dotychczas opisywane - podczas instalacji wywala mi taki blad: Dołączona grafika dodam, ze system to windows home edition ze zintegrowanym SP1

 

licze na wasza pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie zainstalowałem XP z Sp2 (zintegrowany) i moja nagrywarka przestala dzialac. Tzn. czasami dziala z opoznieniem ok 3 minut, a czasami w ogole nie dziala (doryczy to zarowno odczytu jak i zapisu). Pod SP1 jest wszystko ok, sprawdzalem. Sprawdzalem tez inne kanały IDE i inne kable, wszystko na nic. Natomiast moj CD rom dziala bez problemow.

Czy SP2 ma jakis problem z nagrywarkami? Jesli tak to jak temu zaradzic?

I druga sprawa. Czy Wam tez tak dlugo defragmentuje dysk? Z SP1 trwalo to ok 10 minut, teraz dobre 45-50 minut.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle mnie zrozumiales. Chodzi o to, ze po wlozeniu plyty do nagrywarki (np, w celu uruchomienia gry) mija okolo 3 minut nim zacznie ja odtwarzac, a czasem nie odtwarza jej wcale. Program do nagrywania nie ma nic do rzeczy, bo nawet gdy nie mam zainstalowanego takiego programu, to w dalszym ciagu problem wystepuje. No chyba, ze nastapil taki zbieg okolicznosci, ze akurat w czasie instalowania XP SP2 nagrywarka sie zepsula, w co raczej nie wierze. Dobrze ze chocaz dziala mi zwykly CD (drugi naped w moim kompie), bo inaczej byla by klapa na calego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to nieoficjalny zbiór aktualizacji, które ukazały się po wydaniu Service Pack 2 dla Windows XP. Jest on przeznaczony dla polskiej wersji systemu. Zbiór zawiera wszystkie poprawki wydane do dnia 16.12.2004.

 

Nieoficjalny zbiór aktualizacji po SP2 dla Windows XP [5,44MB]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Szukałem odpowiedzi m.in. na stronie Microsoftu ale jest ona skrajnie nieprzyjazna użytkownikowi, a zresztą SP2 jest tam tylko reklamowane, o wadach tego dodatku wiele nie ma.

 

Ale do rzeczy, interesuje mnie ten sławetny limit połączeń bezpośrednich w SP2. Mianowicie, do ilu połączeń ograniczono maksymalną ilość połączeń wychodzących i przychodzących (lub łącznie) ??

Nie bardzo mam jak to stwierdzić empirycznie, a zżera mnie ciekawość :))

 

 

PS tak na marginesie: na pierwszej stronie tego tematu jest rada na ominięcie ograniczenia - modyfikacja klucza TcpNumConnections. Nie mam takiego wpisu w rejestrze (a mam SP2), więc zmieniać... nie będę :) ale czy proponowana zmiana to zwiększenie limitu połączeń czy likwidacja tegoż ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpis w rejestrze działal tylko w którejs becie. W zwykłym sp2 nie działa.

 

z xp-antyspy

Uwaga!

Ograniczenie ilości połączeń nie zostało założone przez Microsoft bez powodu. Pomaga to uniknąć szybkiemu rozprzestrzenianiu się wirusów i robaków, jeżeli komputer został zakażony.. To dlatego zostało nalożone ograniczenie do 10 połączeń jednocześnie..  Niektóre aplikacje, jak na przykład narzędzia do udostępniania plików nie mogą pokazać pojemności gdy maksymalna liczba połączeń jest zbyt niskia. Proszę nie zwiększaj ograniczenia połączeń, jeżeli naprawdę tego nie potrzebujesz. Weź zobacz podgląd zdarzeń (start->uruchom 'Eventvwr.msc'->system). Kiedy widzisz wpisy ze zdarzeniem ID 4226, to znaczy, że ograniczenie połączenia miało miejsce.

!!!!Zmianę ograniczenia liczby połączeń robisz na własne ryzyko!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Swoją drogą 10 to bardzo mało - nigdy nie byłem fanem MS ale to, że trzeba się tyle natrudzić aby wyłączyć ograniczenie, to już świństwo. Powinna być do tego opcja we właściwościach połączenia internetowego... Ja np. ściągam pliki używając Download Acceleratora - przy dużych plikach (np. sterowniki ATI) tworzy on 10 połączeń. Gdybym miał włączone ograniczenie, to nawet nie mam po co przeglądarki internetowej otwierać... Ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az mi wstyd, że takie lamerskie pytanie ale kilka tygodni temu zainstalowałem SP2. Po formacie zresztą choć niezintegrowany. Teraz zauważyłem, że we właściwościach folderu zmieniło się okienko udostępnianie. Nie ma tych opcji co były - udostępniania folderu konkretnym użytkownikom. Co prawda do niczego mi to niepotrzebne ale jak mam otworzyć folder System Volume Information ?

(i tak jest pusty ale na moim dysku nie może być plików, do których nie mam dostępu :angry: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pytam w imieniu koleżanki...

Ma ona problem z zainstalowaniem SP2

Konfiguracja kompa:

P4 1.7 GHz, 512 Mb RAM SDR, dysk 40 GB, płyta główna z chipsetem VIA. Windows XP HE SP1. Legalny, żeby nie było... :D

 

Otóż przytrafia się mojej koleżance błąd tego rodzaju, że kiedy po zainstalowaniu SP2 robi restart to się nie uruchamia się Explorer. I nie da się go włączyć przez menedżer ponieważ się pokazuje proces na chwilę i znika.

Dopiero po podmienieniu pliku na ten z folderu z plikami sp2 wszystko działa jakiś czas.

Potem system wysiada, np. przestaje działać luna. Koniec, nie ma opcji "styl systemu xp". Kompozycje ma włączone bo pytałam. Już kilka razy instalowała ten SP2 i za każdym razem to samo. Aha, skanowanie antywirami oraz antyszpiegami przerobiłyśmy i nic nie znalazło... Formata zaliczyłyśmy i też guzik.

O co w tym chodzi ? Mnie się wydaje, że to coś z tym jej kompem wysłużonym musi być nie tak...

Pomóżcie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie gdzie windows ściaga SP2 przy update-cie ?Czy wogole zapisuje go na dysku?Mam także pytanie odnośnie tweak xp mianowicie mam wersje demo na 30 uruchumień czy po upływie tego czasu wszystkie zmiany przestana dzialac?Czy mógłby ktoś napisa jakie najlepiej opcje zaznaczyć?Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...