Skocz do zawartości
Aquarium

Bioshock

Rekomendowane odpowiedzi

Wymagania minimalne:

Procesor Intel Pentium 4 2.4 GHz;

1 GB RAM;

Karta graficzna obsługująca DirectX 9.0c, 128 MB (GeForce 6600 lub Radeon X1300 – z wyłączeniem Radeon X1550);

Karta muzyczna kompatybilna z DirectX 9.0c;

8 GB wolnego miejsca na dysku twardym;

System operacyjny Windows XP (z Service Pack 2) lub Windows Vista.

 

Wymagania rekomendowane:

Procesor Intel Core 2 Duo;

2 GB RAM;

DirectX 9 – karta graficzna 512 MB (GeForce 7900 GT);

DirectX 10 – GeForce 8600;

Karta muzyczna Sound Blaster X-Fi;

8 GB wolnego miejsca na dysku twardym;

System operacyjny Windows XP (z Service Pack 2) lub Windows Vista.

 

"gra będzie wymagać aktywacji przez Internet"

 

Ciekawe czy ukaże się demo przed premierą gry.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby spox wymagania ale zobaczymy jak to bedzie w praktyce z tym. Mnie martwi troche 2gb ;]. Nie chce mi sie teraz przesiadać na c2d wiec mam nadzieje ze przy full 1GB styyknie (plus karta z 512vram ;)).

 

Co do dema to bedzie. Koleś w któryms z wywiadów dla GS o tym wspominał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , że pokazują tylko gameplay z x360 - moze by pokazali na co stać PC w dx 10 w końcu ;). Na tym filmie to typ biega jak Żyd po pustym sklepie ;). A może to pc z padem od ixa bo ścinki jakieś zanotowałem ;), zwłaszcza przy otwarciu drzwi. Myślałem , że bęcie coś lepszego po tym filmiku co qq zapodał jakoś to mnie nie zachęciło.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obejrzałem kawałek i wyłączyłem ;). Za dużo spoilerów jak dla mnie. Nie mniej czekam bardzo na tą gre. Klim na pewno bedzie (to wywnioskowałem ze wcześniejszych filmików) + fajnie użycie broni (może to nie D3 RoE ale zawsze) + "moce". Szkoda tylko, że uprościli rozwój postaci w stosunku do SS2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruję sobie już ten czeski...

:D

 

Poszperałem i znalazłem wszystko w bardziej "przejrzystym" języku.

;)

 

BIOSHOCK PC SPECS

 

 

Operating Systems:

Windows XP (with Service Pack 2) or

Windows Vista

 

Minimum system requirements

 

CPU: Pentium 4 2.4GHz Single Core processor

 

System RAM: 1GB

 

Video Card: Direct X 9.0c compliant video card with 128MB RAM (NVIDIA 6600 or better/ATI X1300 or better, excluding ATI X1550).

 

Sound Card: 100% direct X 9.0c compatible sound card

 

Hard disc space: 8GB free space

 

Recommended system requirements

 

CPU: Intel Core 2 Duo processor

 

System RAM: 2GB

 

Video card:

DX9: Direct X 9.0c compliant video card with 512MB RAM (NVIDIA GeForce 7900 GT or better)

DX10: NVIDIA GeForce 8600 or better

 

Sound Card: Sound Blaster® X-Fi™ series (Optimized for use with Creative Labs EAX ADVANCED HD 4.0 or EAX ADVANCED HD 5.0 compatible sound cards)

 

Important Note: Game requires Internet connection for activation

 

PC SPEC FAQs

 

 

How much will a single-core processor hold you back in playing this game?

A single core processor will reduce your frame rate compared to an equivalently clocked dual core processor. However the game is still perfectly playable on single-core processors using lower detail settings.

 

Will Athlon dual-core processors work with this game?

Yes, they get a similar speed boost to intel dual core over the equivalent single core processor.

 

Will a DX10 card also play the game in DX9 on XP?

Yes.

 

How does the DX10 version compare to the 360 graphics? And DX9?

The 360 and DX9 graphics are roughly equivalent. The DX10 graphics add a few additional features and image quality enhancements on top of this.

 

What kind of frame rates can you expect using an 8600 card and DX10?

Depends on what detail settings you use and what resolution as well as your CPU. Obviously this card will support the game pretty well though, so I would expect at least 30-40 FPS on high detail.

 

How high a resolution can you play this game at with recommended specs for DX9 and DX10? What will the frame rates be?

Pretty much whatever your monitor and card support. For a really good frame rate we would probably recommend 1280x1024, though you could go higher if you prefer higher resolution to super high FPS.

 

Will the game run fairly consistently at 30 FPS on the recommended system specs with medium graphical settings?

Definitely, and probably higher.

 

What does the internet activation entail? Why do you have it?

It's an anti-piracy measure that we unfortunately have to implement to curb illegal game distribution as best we can. It's a one time check and then you're done.

 

Is there another way to activate the game if you don’t have internet at home?

No, you must have an internet connection to install and activate the game. It is part of the system requirements because of this.

 

Can you play the game if you have to reinstall windows after you have installed it once?

Yes, this is possible.

Optymalizacja wydaje się być bardzo dobra wnioskując z tego co tu możemy przeczytać. Wszystko możecie znaleźć na poniższej stronce.

 

http://www.2kgames.com/cultofrapture/pcblowout.html

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeden z tych tytułów, który z pewnością zakupię w wersji pod vistę (a nie XO). Jednak fpp to wciąż domena pc, trzeba też w końcu "przepalić" gtx'a, bo jedyne czym go obciążam ostatnio to net ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę Twój avatar pasuje do Ciebie jak w mordę strzelił. Weź no się mocno skup, skoncentruj i przeczytaj choć kilka ostatnich postów fasola.

o dual core wspomniane bylo ale czy o quadach tez? o to sie pytam - a wcale to tak oczywiste nie jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro się tym nie chwalili to pewnie nie. Tak myślę ponieważ jeśli coś wykorzystuje kilka rdzeni tak jak crysis czy nowy unreal to trąbią o tym wszędzie.

 

Zresztą... ciekawy jesteś tego to co Cię powstrzymuje przed przejrzeniem oficjalnego forum, jeśli nic na ten temat nie ma to zawsze możesz tam złożyć swoje zapytanie. Jak się dowiesz to napisz nam wszystko.

 

:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro się tym nie chwalili to pewnie nie. Tak myślę ponieważ jeśli coś wykorzystuje kilka rdzeni tak jak crysis czy nowy unreal to trąbią o tym wszędzie.

jezeli jada na UE3 to domyslenie wykorzystuje wiecej niz 1 rdzen ;)

 

czy ktos jest chetny na wersje kolekcjonerska ?

 

Limited Edition Embossed Steel game case

Two Discs worth of bonus content containing the game soundtrack and a 'Making Of' DVD

Big Daddy scaled replica

 

Dołączona grafika

 

czy dobrze pamietam, ze "nasza" wersja ma byc pod koniec wrzesnia? bo chyba nie bede tyle czekal jezeli za 22 dni ma byc swiatowa :/

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jada na UE3 to domyslenie wykorzystuje wiecej niz 1 rdzen ;)

... to dwa :D sprzeczać się nie ma o co za bardzo, silnik może je wykorzystać i owszem ale może dodatkowe "moduły" trzeba uruchomić, dodać do silnika czy najzwyczajniej włączyć a do tej gry wystarczą dwa wątki bo kolejne nie wniosą nic poza bardziej rozbudowanym kodem gry.

 

Ja jednak obstaje przy swoim ale już nie raz się myliłem więc i tym razem może mnie spotkać to niemiłe uczucie.

:wink:

 

R6:Vegas wykorzystuje cztery rdzenie? Może chociaż dwa?

 

Pozdrawiam i łączę się w duchu z najbardziej oczekującymi na ten tytuł.

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

czyli co. teoretycznie demo powinno wyjsc za kilkanascie dni. na fileplanet, juz mozna zaklepywa czy cos.

 

doczekamy takiego dnia, w ktorym bedzie potrzebne wiecej niz jeden rdzen do uruchomienia gry? tak jak to ma miejsce z shader model :]

Edytowane przez Carl Orff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie noty w pierwszych recenzjach gry BioShock

wymagane neo odpowiednik pewnie na gol

W samych superlatywach o grze (tym razem jednak o jej PeCetowej edycji) wyraża się Tom Francis z brytyjskiej edycji magazynu PC Gamer, który również pokusił się o recenzję we wrześniowym numerze. Program otrzymał tu bardzo wysoką notę - 95%. W kilkunastoletniej historii periodyku wyżej oceniono tylko cztery gry: Sid Meier's Civilization II, Half-Life, Half-Life 2 i Quake II (wszystkie na 96%).

Imo dobrze prognozuje chociaż od dawna wiem ze czyjeś recenzje przed własną gra można sobie wsadzić ;]. Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby największy konkurent Crysis. Gra mi przypomina stare czasy wszyscy czekają na Dooma 3 i HL 2 bo mają wspaniałą grafikę a drugi fizykę a tu Far Cry czy Bioshock jest kolejnym Far Cry ;) imo zapowiada się ciekawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bioshock robią ci sami ludzie którzy wieki temu zrobili System Shock 2,a jakim hitem był ten ostatni tytuł nie trzeba chyba fanom gier powtarzać,osobiście jestem i byłem pewien że grupa ta nie wyda gniota jakim może okazać się w końcu oklepany na całym świecie crysis(choć mam nadzieje że tak nie będzie) bo poza wspaniałą grafiką potrzebna jest także znakomita fabuła,klimat i doskonała oprawa dzwiękowa a tego w bioshock na pewno nie zabraknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie z serwisów growych raczej się nie pomylili... mi też nie wydaje się żeby mogli go zepsuć... A co najlepsze o Bioshocku nie jest AŻ tak głośno jak o Crysis'ie, którego wszędzie pełno... porównanie - na forum mamy 4 strony o Bioshocku i 74 o Crysisie :] Będzie wesoło jak Bioshock naprawde okaże się hitem a Crysis tylko niezoptymalizowanym, niegrywalnym tytułem (w co jednak za bardzo nie wierze, ale z optymalizacją może byc różnie..) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły gry o których jest mniejszy rozgłoś okazują się bardzo dobrymi produkcjami, a większość pozycji które mają większy rozgłos okazuje się dziś gniotami, zresztą to widać, zła optymalizacja, słaba fabuła itp. Nie pisze tu o wszystkich tytułach , mam nadzieję że Crysis do tego grona nie będzie należał :D

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość StoProGratis

Z reguły gry o których jest mniejszy rozgłoś okazują się bardzo dobrymi produkcjami, a większość pozycji które mają większy rozgłos okazuje się dziś gniotami, zresztą to widać, zła optymalizacja, słaba fabuła itp. Nie pisze tu o wszystkich tytułach , mam nadzieję że Crysis do tego grona nie będzie należał :D

im większy hype tym większe oczekiwania a im więcej człowiek oczekuje tym większe nadzieje sobie robi i może mieć większe rozczarowanie gdy tytuł nie jest tak perfekcyjny jak zakładał gracz czytając setki zapowiedzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie kiedy został założony temat o bioshock a kiedy o crysis. Prace nad bioshock zapowiedziano w roku, w którym wyszedł far :cry: , potem ucichło, panowie sobie dłubali, dostali nowy silnik i mniej więcej w tym samym czasie zaczęto ostrą nagonkę na oba tytuły. To, że tu mamy mniej postów...? Hmmm... z niewiadomych względów... a może i jednak oczywistych, nowatorski, własny i ulepszony silnik znany już z far :cry: , śmielsze i wiele obiecujące zapowiedzi, pełno materiałów odnośnie nowej produkcji, oczywiście nie możemy zapomnieć o pomocy panów z nv i intel'a, którym bardzo na rękę było promować wszędzie swe nowe produkty za pośrednictwem tej gry, zwróciły większą uwagę graczy na crysis'a. Bioshock to tylko nowy silnik unreal poznany już z R6: Vegas czy GoW, który na pc nie pokazał jeszcze wszystkich swoich możliwości.

No nie wiem... tak sobie gdybam na temat ostatnich tu zamieszczonych wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykujcie sie ludziska :). Pracuje w tłoczni SONY DADC w Southwater (Anglia) i wczoraj zaczelismy produkcję BIOSHOCK. Moge wypowiedzieć się jedynie na temat pudełka - jest SWIETNE. Metalizowane elementy i kolorystyka jest jak dla mnie idealna.

Uprzedzę pytania ;), nie ma szans na wyniesienie kopii z zakładu, po prostu ochrona budynku stoi na wysokim poziomie a tracić pracy nie mam zamiaru.

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykujcie sie ludziska :). Pracuje w tłoczni SONY DADC w Southwater (Anglia) i wczoraj zaczelismy produkcję BIOSHOCK. Moge wypowiedzieć się jedynie na temat pudełka - jest SWIETNE. Metalizowane elementy i kolorystyka jest jak dla mnie idealna.

Uprzedzę pytania ;), nie ma szans na wyniesienie kopii z zakładu, po prostu ochrona budynku stoi na wysokim poziomie a tracić pracy nie mam zamiaru.

Pozdrowka

 

gratki :D na jaką platformę gra jest obecnie tłoczona u Ciebie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykujcie sie ludziska :). Pracuje w tłoczni SONY DADC w Southwater (Anglia) i wczoraj zaczelismy produkcję BIOSHOCK. Moge wypowiedzieć się jedynie na temat pudełka - jest SWIETNE. Metalizowane elementy i kolorystyka jest jak dla mnie idealna.

Uprzedzę pytania ;), nie ma szans na wyniesienie kopii z zakładu, po prostu ochrona budynku stoi na wysokim poziomie a tracić pracy nie mam zamiaru.

Pozdrowka

Ehh szkoda, że nie możesz wynieść, bo chyba dla starego kolegi z klanu byś to zrobił? [; Gierka zapowiada się wyśmienicie, choć nie wiem czy będę miał szansę pograć na moim złomie...

P.S. AbEE zmień tą sygnaturę ,bo aktualna to może ona była, ale 2 lata temu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. AbEE zmień tą sygnaturę ,bo aktualna to może ona była, ale 2 lata temu :wink:

Dla Ciebie Niko wszystko :D

Jak sie pracuje w takim miejscu to czasami mozna sie niezle zdołować..... Własnie zaczyna sie okres zamówień na święta ... co chwile jakies nowości a człowiek może tylko popatrzeć lub pomacać i tyle.

 

A co do BIOSHOCK to czuje że bedzie to bardzo klimatyczny hicior, tylko na czym ja w to zagram ...

 

 

PS. Jak zaczniemy tłoczyć STARCRAFTA 2 to chyba zaryzykuje .... B) :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...