Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

:)+Feb 11 2005, 07:36-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 11 2005, 07:36)
@kaczala:

 

A chole… to wie czemu gorzej ;) Może dlatego że mam 2x mniej ramu (strzelam) ? Albo dlatego ze mam połowę tymingów na auto bo nie wiem nawet jak się za to zabrać ? Tak czy siak walczę cały czas może będzie lepiej ;)

1270041[/snapback]

 

Na razie się nie pochwalę wartościami zapis/odczyt bo na single lecę - ale może wieczorkiem z ciekawości wrzucę 2x256 Kingston na Winbonadach BH6 i sobie duala potestuję ...

 

Zauważyłem ciekawą sprawę odnośnie pamięci. Gdy parametry były na auto (pamięć single) to np FSB 240, 250 itd nie bootuje wcale a jak wymuszam 7-3-3-2,5cl 1T to bootuje do FSB275 choć nie jest to stabilne pomimo 3.1V (Samsung TCCD). Dodatkowo przy pewnych dzielnikach RAM CPU-Z nie poadaje parametrów pracy kosci poza timingami ...

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ciekawą sprawę odnośnie pamięci. Gdy parametry były na auto (pamięć single) to np FSB 240, 250 itd nie bootuje wcale a jak wymuszam 7-3-3-2,5cl 1T to bootuje do FSB275 choć nie jest to stabilne pomimo 3.1V (Samsung TCCD). Dodatkowo przy pewnych dzielnikach RAM CPU-Z nie poadaje parametrów pracy kosci poza timingami ...

1270085[/snapback]

Dziwna sprawa jest z tymi TCCD. Niby Oskar Wu tłumaczył, że NIEKTÓRE pamieci na TCCD mogą wymagać do poprawnej pracy na DFI napięcia wyższego niz zaleca producent, ale jak dla mnie sytuacja taka jest nieco kuriozalna. Dla przykładu u mnie do "zwykłego" 250 (2,5-3-3-7) musiałem dac już 2,8V.

 

A co do "wałków" BIOSu, to jesli ręcznie nie wymuszę przy OC mnożnika na 10 to w ustawieniu AUTO juz nie bootuje. Amba Fatima normalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce kto moich pamieci ??

290 2.5-4-4-8-1T nie chca isc!!

Testuje 295x9@1.4 :) Wiem juz ze wiecej niz HTT 311 bedzie ciezko dostac.... na takim zasilaczu jaki mam :D

 

Co do dziwnych wartosci przy dzielnikach 180, 150 i 140 Zdaje sie - to samo bylo juz w LP na nf3 250Gb...

 

Moj zasilacz to MegaBajt 300W ;)

Cz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce kto moich pamieci ??

290 2.5-4-4-8-1T nie chca isc!!

Testuje 295x9@1.4 :) Wiem juz ze wiecej niz HTT 311 bedzie ciezko dostac.... na takim zasilaczu jaki mam :D

 

Co do dziwnych wartosci przy dzielnikach 180, 150 i 140 Zdaje sie - to samo bylo juz w LP na nf3 250Gb...

 

Moj zasilacz to MegaBajt 300W ;)

Cz

1270146[/snapback]

 

ekhm to jakas prowokacja ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ekhm to jakas prowokacja ....

1270255[/snapback]

nie możliwe, żeby na MB 300W to jeszcze działało :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala :) Ale jazda bez trzymanki .... nigdy nie wiesz kiedy sie zwisnie ;)

3 hdd podlaczylem, pod obciazeniem zaczolem palic DVD i zwisl :)

Czekam na zasilke 550W 24pin od anteca..... Bez tego juz sie nie bawie w nic...

 

Jade na minimalnych ustawieniach teraz....

Zasilka napiecia trzyma, ale obciazanie go konczy sie zawsze tak samo...

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala :) Ale jazda bez trzymanki .... nigdy nie wiesz kiedy sie zwisnie ;)

3 hdd podlaczylem, pod obciazeniem zaczolem palic DVD i zwisl :)

Czekam na zasilke 550W 24pin od anteca..... Bez tego juz sie nie bawie w nic...

1270431[/snapback]

Jak Ci mobo zjara się to powiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z posiadaczy dfi i tccd bo nie powiem Gskill :wink: moglby pochwalic sie jakims wysokim Ht 1:1 przy timingach 2,5-3-3-7 ; 2,5-3-4-7 2,5-4-4-7 przy 1T ???

 

Bo jak narazie to nie ma nic szczegolnego w tej oslawionej DFI , Neo4 SLI wyglada duzo lepiej.

 

Jesli uwazacie to za spam/nabijanie sobie postow takie walenie duzej ilosci screenow to prosze na PW :wink:

 

 

Czy ktos testowal dfi na 20 pinowym Antcu TP480 ??

 

@Lancer wlasnie przeczytalem ze Ty masz Antca ale 550W masz gdzies moze pod reka 480 ?? Docelowo ma na nim byc x800xl takze troche mnie dreczy ta zmiana zasilki :/

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tak nie wychwalajmy tych Gskill. Normalne TCCD...

 

wampir, wstrzymaj się troszkę :D To 330 z podpisu to raptem trzecie czy czwarte ustawienie jakie W OGÓLE spróbowałem. W weekend zobaczysz to czego oczekujesz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tak nie wychwalajmy tych Gskill. Normalne TCCD...

 

takie normalnie nienormalne :wink:

moznaby polemizowac

 

wampir, wstrzymaj się troszkę :D To 330 z podpisu to raptem trzecie czy czwarte ustawienie jakie W OGÓLE spróbowałem. W weekend zobaczysz to czego oczekujesz....

1270824[/snapback]

 

Czekam tego prawie jak zabwienia zeby sie sytuacja wyjsnila :wink:

 

no i kwestia zasilacza :mur:

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kumam po co wam ta zabawa w wysokie HTT jak przy tej ilości dzielników i na 300 da się większość ramu „zgubić” z tyłu bo za HTT nie nadąży, no ale cóż. A co do mobo i tymi „błędami” z ustawianiem opcji do O/C to była ale tylko i wyłącznie w pierwszym biosie. Co ciekawe co bym nie ustawił moja mobo bootuje bez problemu ale krzaczki zaczynają się tuż za postem, jak „przegnę” to się resetuje i tak w kółko. No i na niektórych dzielnikach do windy nie chce wejść ale to wina ramu być nie może bo miałem już nie raz taki przypadek że na mniejszym taktowaniu zawsze reset a jak podniosłem dzielnik to bez problemu chodziło. No i na dodatek nie wiem czemu ale jakoś strasznie mi się NF4 grzeje próbowałem coś z tym zrobić ale efekty marne, eh póki stabilnie jest nie zdejmuję wiatraczka z NF4 bo za bardzo przy tej ilości miejsca i tak nie mam co tam dać innego :/ Co do najnowszego biosu to wbudowany MemTest86 fajna sprawa zero zabaw z CD czy FDD w biosie jedna opcja i już możemy ram katować. No i w dodatku ten bios z 9 lutego jest jak dla mnie stabilniejszy niż ten z 1 lutego ale za to oba nie robią żadnych problemów np. z HDD na S-ATA jak ten z mobo co dostałem czyli 25 stycznia.

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 11 2005, 16:25-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 11 2005, 16:25)
Ja nie kumam po co wam ta zabawa w wysokie HTT jak przy tej ilości dzielników i na 300 da się większość ramu „zgubić” z tyłu bo za HTT nie nadąży, no ale cóż.

 

 

Dlatego wampir pytal o 1:1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@haszek:

 

Eh ale tylko wampir resztę max HTT obchodzi zobacz ile osób pytało o same HTT a ani słowa o pamięciach. Poza tym przy 1:1 to tylko pamięci będą ciec hamować bo szczerze wątpię ze jakieś kości pójdą dalej niż DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chodzi tez o to zeby zobaczyc roznice w pamieciach... Przeciez wczesniej w wielu watkach ludzie pisali TCCD to TCCD, nie wazne jakiego producenta... Skoro plyta teraz nie hamuje to moze warto zobaczyc co jest najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@haszek:

 

Sam chce kupić A-DATA na TCCD bo moje OCZ dużo wyżej niż teraz nie pójdą, poza tym 2x256 to trochę mało jak na dzisiejsze realia wiec noszę się z zamiarem kupna 2x512 DDR566 wiec też jestem ciekaw jak one „średnio” latają. Dlatego tak średnio interesuje mnie „puste” HTT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 11 2005, 17:36-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 11 2005, 17:36)
Dlatego tak średnio interesuje mnie „puste” HTT.

1270987[/snapback]

dla interlopera HTT333 nie jest puste - fakt nie posiada on pamieci które mu zadziałają z taką częstotliwością ale dzięki temu moze puścic proca na 3G (czy stabilnie to inna bajka)

 

poza tym nie tak dawno ktoś sie wypowiadał że wysokie HTT świadczy o jakosci płyty i użytych do jej budowy komponentów - wiadomo że nie chodzi o ciągłą prace na HTT375 czy 400 ale sprawdzenie co potrafi płyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raptor:

 

Ja absolutnie nie mówię że ktoś ma „siedzieć” na niskim HTT po prostu w większości wypadków to aż takie wysokie HTT nie jest potrzebne, np. u mnie mam, proca jakiego mam i kreci się tragicznie wiec większe HTT mi nic nie da poza tym mam BH-5 a jak zapewne wiesz to one nie polecą dużo ponad 250 ;/ Natomiast 1:1 to jest coś i HTT powiedzmy 300 1:1 z MHz dla ramu przy jakiś w miarę niskich tymingach według mnie super wynik.

 

Zresztą co się będziemy kłócić o HTT komu potrzebne duże to zapewne postara się je osiągnąć a komu nie za bardzo zostanie na takim jakie uważa za najlepsze i tyle ;)

 

@kaczala:

 

Ja tu z epoxer-em walczę o MHz i no nie możemy pojąć tego jak ty na FSB200 i takich tymingach masz tak wielki zapis ? Hym mogłabyś zrobić jeszcze jeden screen z otwartym CPU-Z na zakładce Memory ?

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

To powiedzcie panowie jak się ma sprawa z dyskami NCQ na DFI. Posiada ktoś takowy ?? Bo na innych płytach NF4 nie za bardzo układa się współpraca z NCQ- albo wogóle nie widać dysków, albo w najlepszym wypadku trzeba wyłączać kolejkowanie. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dagber:

 

Fajnie ale to mobo można już kupić z tylu rożnach źródeł ze informacje gdzie są już po prostu nudne :/ Mnie bardziej interesują poczynania z samym mobo niż możliwość jej kupna !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 11 2005, 19:24-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 11 2005, 19:24)
@dagber:

 

Fajnie ale to mobo można już kupić z tylu rożnach źródeł ze informacje gdzie są już po prostu nudne :/ Mnie bardziej interesują poczynania z samym mobo niż możliwość jej kupna !

1271208[/snapback]

A mnie np interesują. Dzięki za info dagber. Cena jest bardzo atrakcyjna w porównaniu do 4 dni wcześniej kiedy to kosztowała 100zł więcej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedzcie panowie jak się ma sprawa z dyskami NCQ na DFI. Posiada ktoś takowy ?? Bo na innych płytach NF4 nie za bardzo układa się współpraca z NCQ- albo wogóle nie widać dysków, albo w najlepszym wypadku trzeba wyłączać kolejkowanie. :?

1271116[/snapback]

Ja o ile pamiętam to czytałem o problemach z TCQ a nie NCQ, czyli odpowiednikiem kolejkowania firmy Western Digital. Więc dyski z NCQ powinny chodzić spoko. Jedynie produkty WD z TCQ mogą mieć problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle zachodu z tym mobo tygodnie przegadane przed prmieą zachwalanie tego MOBA a jak dla mnie mobo niczym specjalnym nieblyszczy szkoda tego czekania i podniety z oczekiwania na plyte hi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...