Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

focus_----napisałeś że gdyby NV43 miał miec architekturę 8x2 to musiałby miec około 180 mln tranzystorów....

Zastanawiam się własnie że skoro mający architekturę 16x1 NV40 ma 222mln tranzystorów a gdyby miał 8x2 to miałby 180mln tranzystorów to czy nie lepiej by postąpiła NVIDIA gdyby zamiast 16x1 zastosowali 8x2 skoro NV43 mający architekturę 4x2 jest w większości testów szybszy niż wycofany już z produkcji x700xt(ale mający podobną specyfikacje i 3 VS więcej)pomimo iż ten ma 8x1???????(trochę zagmatwałem-sorki).

Bo wychodzi na to że nie ma zbyt wielkiej różnicy w wydajności miedzy architektura 8x1 czy 4x2 a przynajmniej można zaoszczędzić kilkanascie -kilkadziesiąt mln tranzystorów a co za tym idzie chip będzie mniejszy co pociąga za soba znowu mniejszy pobór prądu przez comożna zastosowac wyższe taktowanie?????

 

Oki..Teraz konkretnie Czy np NV40 nie był by wydajniejszy gdyby miał architekture 8x2 i np 500-550 mhz na rdzeniu niż tak jak teraz 16x1 i te 400-450 mhz?????????

 

SORKI że troche nie na temat....Ale mam nadzieje że ktoś odpowie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym stanieja bym byl ostrozny - zauwaz jakie jest zainteresowanie.

 

Jutro sie pewnie dowiemy, jak jest z Leadtekami w computer.istore.pl - podobno maja byc (choc np. milanowi powiedzieli, ze do konca roku nie bedzie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, w takim razie nie zrozumiałem pytania :D , ale jak rozumiem mówisz o biosie karty?

Jak to jak? Odpowienia edycja BIOSu karty i zmieniamy napięcie (w przypadku gf6800)... są do tego specjalne programiki albo bawimy się w zmienianie hexów (nie jestem pewien czy aby napenwo BIOS jets w hexach ale tak mi się wydaje).

 

Niedlugo bede mial 6600GT Leadteka to sie podziele spostrzezeniami :)

 

Co do dokladania: nie powiem Ci czy warto, bo to musisz sam ocenic. Ja osobiscie wolalbym te 300zl (gdybym je mial :roll: ) wydac na nowe mobo lub drugie 512MB RAM.

Zauważ że mam lipnego proca (to jest stary Northwood jeszcze bez HT z defaultowym FSB 133MHz [533MHz]) i ramy wcale nie lepsze wiec nie wiem czy warto w to dokładać... w ogóle myślałem o przesiadce na s939 ale tyle kasy nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gubie sie tu a czekam na taniego GF 6600 na agp,czy te GF mają naprawde 8 potoków czy tylko 4???.Bo jak mają 4 to czemu nvidia i pozostałe strony np benchmark piszą,że ma 8 potoków??

Wiem, ze 4x2 to nie to samo co 8x1 ale jezeli takie świnstwo nam robią to ja tego nie rozumiem.A może to wyście się rąbneli??

6600 ma do cholery te 8 potoków czy nie??????? i chodz i mi o realne 8 potoków renderujących

nie wiem czego sie spodziewasz po tej 6600 na agp. sadze, ze cenowo nie bedzie to zadna rewelacja - wersja gt na agp jest w cenie porownywalnej z pcie. wydajnosc tez maja porownywalna. tak strzelam, ze ponizej 500 to to nie wyjdzie. zauwaz sa juz 6200 i cena jes daleka od rewelacji - nie widzialem pon. 400. no i osiagi - wlasnie czytalem opinie goscia, ktory twierdzil, ze z celkiem 2,8G na 6600 wyciagnal 7k w 3d2k1 i 4k w 3d2k3. to juz lepiej za jakims r9600pro czy 9550xt sie rozejrzec.

no i co to za roznica ile to ma potokow? jak pisali wczesniej - to tylko dane na papierze i pozywka dla ludzi od marketingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cga...Jeśli chodzi o GF6200 to on bedzie tylko na pCI-E.Tak że nigdzy nie bedziesz stał przed wyborem GF6200 czy r9600pro bądz też r9550..

A co do GF6200 i 9550xt to GF jest minimalnie wydajniejszy(wiem że nie ma sensu porównywac karty na PCI_E i AGP)tym co przesadza o atrakcyjności jednej czy drugiej karty to to że świetnie się krecą choć tutaj GF wypada znacznie lepiej...

 

http://www.nvnews.net/previews/geforce_620...200/index.shtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że mam lipnego proca (to jest stary Northwood jeszcze bez HT z defaultowym FSB 133MHz [533MHz]) i ramy wcale nie lepsze wiec nie wiem czy warto w to dokładać... w ogóle myślałem o przesiadce na s939 ale tyle kasy nie mam.

Northwood to bardzo dobry rdzen (bardzo czesto w testach te procki wygrywaja z Prescotem) :wink:

 

Martwic sie raczej nie powinienes, sam mam podobny komp i raczej mozna spokojnie wlozyc 6xxx tyle tylko ze zasilka musi byc dobra :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czego sie spodziewasz po tej 6600 na agp. sadze, ze cenowo nie bedzie to zadna rewelacja - wersja gt na agp jest w cenie porownywalnej z pcie. wydajnosc tez maja porownywalna. tak strzelam, ze ponizej 500 to to nie wyjdzie. zauwaz sa juz 6200 i cena jes daleka od rewelacji - nie widzialem pon. 400. no i osiagi - wlasnie czytalem opinie goscia, ktory twierdzil, ze z celkiem 2,8G na 6600 wyciagnal 7k w 3d2k1 i 4k w 3d2k3. to juz lepiej za jakims r9600pro czy 9550xt sie rozejrzec.

no i co to za roznica ile to ma potokow? jak pisali wczesniej - to tylko dane na papierze i pozywka dla ludzi od marketingu.

No przesadziles z tym 4000 w marku2003.... Tam zwykly 6600 osiaga 5000-5500. Z tym ze rdzen podkreca sie nawet do 500mhz czyli bardzo duzo tylko pamieci sie tak nie kreca ale tak czy siak 6600 po podkreceniu bardzo zbliza sie do 6600GT

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przesadziles z tym 4000 w marku2003.... Tam zwykly 6600 osiaga 5000-5500. Z tym ze rdzen podkreca sie nawet do 500mhz czyli bardzo duzo tylko pamieci sie tak nie kreca ale tak czy siak 6600 po podkreceniu bardzo zbliza sie do 6600GT

o tych 4k to tylko czytalem. moze faktycznie bedzie to cos ala 9550. ciekawe jak z cena jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600 a la 9550? Napewno nie. GF jest duzo mocniejszy

6600 ma defaultowo szybsze zegary gpu/mem potrafi nakladac dwa razy wiecej tekstur w jednym takcie zegara czyli jest 'osmiopotokowcem' i ma zupelnie nowy silnik graficzny ktory duzo lepiej spisuje sie w nowych grach przez co w np. hl2 czy doom3 ma duzo lepsze wyniki niz gdyby wskazywale same parametry. A cena? Troszke wiecej niz wersji na pcx czyli 500 zloty w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to juz nie bedzie starych 6200(4 potoki@8), ktore zazwyczaj sie krecily na 6600, tylko 6200TC(czy jakos tak), karta z mala iloscia ramu ktora wykorzystuje ram komputera, oczywiscie pci only

 

natomiast 6600 moze sie okazac bardzo silna pozycja rynkowa ze wzgledu na to ze rdzen da sie skrecic na 500, tyle same co w 6600GT, ramy niestety ddr1 a nie gddr3 co sie wiaze z duzo mniejsza wydajnoscia, ALE podobno w niektorych kartach beda ramy 2.8, 2.5 czy nawet 2.2 zamiast standardowych 3.3(niektorzy producenci, np msi oficjalnie podaja ze wypuszcza kila wersj 6600 z roznymi ramami, zapewne ceny beda skalowane do ramow, ale byc moze niektore firmy beda dawac po prostu lepsze ramy z powodu braku kostek 3.3ns, i wtedy moze wyjsc jakis 6600 na miare gecube 9550xt... nie chodzi mi o sama wydajnosc karty tylko o przelicznik cena/wydajnosc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PFK....Ale piszesz oczywiście o wersji na AGP????

I skąd masz te info???Bo jesli to prawda to za około 600 zł można bedzie mieć karte która po podkreceniu może miec wydajność dosć bliską GF6600GT:)

Własnie na taką kartę czekam....Bo na droższą a zarazem szybszą niestety mnie nie stać:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly ten temat..post po poscie....i dalej nie wiem co wybrac...SAPHIRE 9800 PRO 128 MB 256 BIT ATLANTIS czy LEADTEK GEFORCE 6600GT ?? w testach wypada lepiej (Tom's hardware itd) geforce ale wg badan _focusa lepszy znowu jest radeon...JAK MYSLICIE... co wybrac?? Zaznaczam ze gram i w rajdowki i strzelanki typu hl2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak liczysz potrzebna ilosc tranzystorow?

 

Ja widze jedna metode, jak moglby sie zmiescic (mniejsza o sposob obliczania): dekompozycja szeregowo-rownolegla.

 

Juz wyjasniam o co chodzi: ogolnie rzecz ujmujac polega to na podziale jednego wiekszego ukladu (np. 30 bramek logicznych) na kilka mniejszych, wspolpracujacych ze soba i dajacych dokladnie ten sam efekt. W skrajnych przypadkach mozna zmniejszyc uklad nawet o 90%! Niestety nie jest tak rozowo, bo algorytmy sa dosc skomplikowane i nie ma porzadnego systemu komputerowego, ktory by to sprawnie i optymalnie zrobil (metod podzialu jest wiele, dajacych rozny zysk). Czesto przy okazji (mniej bramek logicznych = mniejsze opoznienia) wzrasta szybkosc pracy ukladu (wieksze taktowanie), no i maleje pobor mocy (mniej elementow).

Metoda ta jest jednak malo popularna ze wzgledu na duza komplikacje obliczeniowa i praktycznie brak wspomagania komputerowego przy optymalizacji (sa programy komputerowe do dekompozycji, ale i tak wymagaja one ciaglego nadzoru, proces decyzyjny pozostawiajac w duzej mierze projektantowi).

 

Bawilem sie dekompozycja przy ukladach FPGA, ale mysle ze tutaj tez daloby rade to zastosowac, a wiele za tym przemawia:

- ma wydajnosc 8x1, a zachowuje sie jak 4x2

- malo tranzystorow jak na taka architekture (zakladam chwilowo 8x2)

- wysokie taktowanie ukladu

- znosny poziom pobieranej mocy przy takim zegarze

Ilość tranzystorów liczę na oko :D

 

costi

karta 4x2 w przeważającej ilości zastosowań jest tak samo wydajne jak 8x1. Tylko w specyficznych sytuacjach ukazuje się słabość czterech potokow.

co do ilośći wydzielanego ciepla to pamiętaj ze to jest 0,11 u wiec sie nie ma co dziwić. Radeon X600XT pracujący z zegarem ponad 500 MHz jeszcze mniej się grzeje. Choć owszem ukłąd jest dużo mniejszy.

 

Osobiscie uważam, że NV43 nie może miec 8x2 po prostu by się nie zmieścilo.

 

hmm musze przyznac ze jest to najbardziej zaawansowany technicznie temat w dziale grafika, nie mam 6600gt ale czytam z zainteresowaniem, gj :)

Staramy się :)

 

Domell w sprawie 8x2 w NV40.

Popatrz ile ludzi chodźby w tym wątku lekko się zniechęcilo jak się dowiedzialo, że GF 6600 ma 4 potoki. Tutaj chodzi o czysty marketing. Kto kupi kartę za 2000 złotych, która ma doklądnie tyle samo potoków jak np. Radeon 9700. Co z tego, że jest ponad dwa razy wydajniejsza. Ale ma 8 potokow. A Radeon X800 ma ile ? no 16. więc co kupię. Oczywiście, że RAdeona. To jest oczywiście gadania typowej osoby średnio lub mało się znającej :) nikogo nie obrażając.

 

Nie można tez bezpośrednio porównywać produktów kokurencji na zasadzie posiadanych potoków.

 

Gdyby NV40 miało 8x2 faktycznie zajmowało by mniej tranzystorów i faktycznie można by podnieśc zegarty wyżej i pewnie by był szybszy. Ale jak mówiłęm, kto by kupił ośmiopotokowca za 2000 złótych. Ty, ja i jeszcze ktoś inny, reszta by kupiła produkt konkurencji. Wiesz o co chodzi.

 

Mam nadzieję, że Twoja nadzieja się spełniła (masło maślane) :D

 

 

Rossi

Northwood racja to bardzo dorby rdzeń ale tylko ten, który ma HT i FSB 200 MHz. Te starsze na FSB 100 albo 133 MHz to raczej niezbyt fajne procki jak na dzisiejsze czasy.

 

 

!exec

Dorbze zrozumiałem Twoją wypowiedź ? GF 6600 jest "ośmiopotokowcem" ? :)

 

 

Co do 6200 w porównaniu do 9600 (X300) oraz 6600 to własnie się testuje :)

 

Pozdrawiam

 

 

Update

d_holka

Jeśli Ci się nie śpieszy to poczekaj do piątku, kiedy to ukaże sie mój artykuł na Internecie - wtedy zdecydujesz majac pogląd na całośc mojego artykułu :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PFK....Ale piszesz oczywiście o wersji na AGP????

I skąd masz te info???Bo jesli to prawda to za około 600 zł można bedzie mieć karte która po podkreceniu może miec wydajność dosć bliską GF6600GT:)

Własnie na taką kartę czekam....Bo na droższą a zarazem szybszą niestety mnie nie stać:(

poszukaj w googlu, np msi diamond nx6600 albo geforce 6610XL, to sa 6600 na sterydach(ze starymi ddr1), nie wiem czy wyjda na agp(kazde nv43 jest robione pod pcix a potem ewentualnie przerabiane na agp, wiec to zalezy juz tylko od producenta), pozatym nie wiadomo czy te karty wogule w polsce wyjda(wogule to nie wydaje mi sie zeby byly teraz gdziekolwiek w sprzedazy). no i cena, czyli niewiadoma, pomiedzy 6600 a 6600gt, tylko w okolicach ktorej karty bedzie oscylowala to ja juz nie wiem... a co do ramow to jak fabryka ma zamowienie na karty z ramami 3.3 a nie ma ramow 3.3 tylko 2.8 to wrzuca to co ma, bo i tak sie im oplaca... czytalem duzo recenzji w roznych jezykach i mieli juz 6600GT z ramami 1.6(zadne "zlote serie", poprostu ram 1.6 zamiast 2.0), tak samo 6600 zwykle z ramami 2.8 zamiast 3.3... czasem sie poprostu zdarzaja lepsze czy gorsze serie i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_ : chodzi mi o """osmiopotokowca"""... rozumiesz wiesz :wink:

 

PFK: jezeli 6600 pojawi sie za granica to na 100% pojawi sie w polsce - wiesz jak bedzie popyt to bedzie i podaz :) A jesli chodzi o cene to bedzie tak jak z wersjami pcx czyli 6600 agp bedzie troszke drozsze od pcx tak jak jest to w przypadku wersji 6600gt. Bo dlaczego mialoby byc inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi własnie o to, że spodziewam się ceny za 6600 w granicach ceny za porządnego 9600pro czyli ok 500-600zł.Zwisaja mi testy na benchmarkach, bo ja chiałbym sobie pograć a nie oglądać kręcące sie słonie.A 6600 będzie nowszym silnikem od 9600pro więc o to mi chodzi.

Co do ilości potoków to już sprawę wyjaśnilismy,nie ma ośmiu ma 4x2.Dla porównania 9600pro ma 4x1.Róznica widoczna w samych numerach.

A cena podejrzewam będzie taka jak obecny 6600 na pci-e.

Może na początku rzeczywiście będzie wyżyłowana ale to norma.

Po prostu chcę karte graficzną,która nie zeżre mi zasilacza,zaoferuje najnowszy silnik graficzny i będzie wydajna i przedewszystkim OPTYMALNIE TANIA.

A cena której się spodziewam i myślę,że w takiej będzie wypuszczona na rynek sprawi, że w stosunku jakość/cena na agp ten GF nie będzie miał konkurencji na rynku

ATI w tym kierunku nie robi nic dla nas,cały czas wspierają tylko pci-e jęzeli chodzi o najnowsze grafy a przecież czystą głupotą dla kogoś kto chce sobie czasami pograć w miare dobrej jakosci obrazu wymiana całego pudła skoro ma optymalną maszyne

Jeżeli GF 6600 będzie miał cene nie z tej galaktyki i nic nie wskaże na szybki spadek no to cóż.Kupie jakiegoś 9600pro i też nie bede płakał,ale w dalszym ciągu licze na cene 6600 maksymalnie 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale w dalszym ciągu licze na cene 6600 maksymalnie 600zł

wydaje mi się, że będzie ciężko.

Ciezko raczej nie bedzie. Zauwaz ze teraz w "dobrym sklepie" cena 6600GT to okolo 850 zl. 6600 jest troche slabsza i cena nie powinna przekroczyc 650 zl (na poczatku) Tak mi sie przynajmniej wydaje :)

 

Karta wyjdzie, sam jestem ciekaw kiedy :)

 

Tutaj pisza ze cena to okolo 150 $$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...