Skocz do zawartości
Jin*

Seriale

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oglądam, jedyny serial obecnie w tv na który czekam z niecierpliwością co poniedziałek, a podczas oglądania odpływam i przenoszę się do 1920r ;)

Idealnie dobrani aktorzy, genialne odwzorowanie tamtego okresu zawierające najmniejsze drobiazgi oraz fantastyczna bardzo klimatyczna muzyka.

Serial powoli się rozkręcał do 7 odcinka, teraz już rozpędził się na dobre i sądzę, że HBO uraczy nas minimum 4 sezonami.

Edytowane przez 4in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nawet się nie rozkręcił, a tu zaraz koniec sezonu i bodajże niecały rok czekania na kolejny...

 

Niestety teraz ludzie mylą pojęcia "sezon" i "seria". Każdy serial ma "sezony", mimo iż większosć na to określenie nie zasługuje, a te które tak często idą na śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem 9ty odcinek Dextera i nie wiem gdzie wszyscy widzą tą rewelację. Faktycznie odcinek całkiem dobry, ale do najlepszych momentów Dextera to mu jeszcze daleko. Kiedyś oglądając go zdarzało mi się spauzować na chwilę żeby mój mózg mógł przeanalizować do końca zaskoczenie jakiego właśnie doznałem, tymczasem ten odcinek obejrzałem ot tak nie ruszony niczym.

 

Swoją drogą wątek

Astor

to zapchajdziura i nic więcej. Na sprawy kluczowe dla głównego wątku przeznaczone było może z 15min. No ale scenarzyści otworzyli sobie dobrą drogę na następne odcinki i mam nadzieję, że teraz w końcówce będzie prawdziwa klasa starego dobrego Dextera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem 9ty odcinek Dextera i nie wiem gdzie wszyscy widzą tą rewelację. Faktycznie odcinek całkiem dobry, ale do najlepszych momentów Dextera to mu jeszcze daleko. Kiedyś oglądając go zdarzało mi się spauzować na chwilę żeby mój mózg mógł przeanalizować do końca zaskoczenie jakiego właśnie doznałem, tymczasem ten odcinek obejrzałem ot tak nie ruszony niczym. Swoją drogą wątek

Astor

to zapchajdziura i nic więcej. Na sprawy kluczowe dla głównego wątku przeznaczone było może z 15min. No ale scenarzyści otworzyli sobie dobrą drogę na następne odcinki i mam nadzieję, że teraz w końcówce będzie prawdziwa klasa starego dobrego Dextera.

 

Jaka zapchaj dziura? Przeciez watek z Astor doprowadzil do tego ze uswiadomila mu to czego sam nie dostrzegal. Tzn powod dla ktorego tak bardzo otworzyl sie przed Lumen. Nie wiem czy tylko dla mnie ten serial jest czyms wiecej niz tylko ogladaniem dextera rozwijajacego folie i wbijajacego noz w serce ofiar?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz ludzie mylą pojęcia "sezon" i "seria". Każdy serial ma "sezony", mimo iż większosć na to określenie nie zasługuje, a te które tak często idą na śmietnik.

O czym Ty mówisz Harry, przecież oba pojęcia znaczą to samo. Seria jest polskim określeniem a sezon został zaczerpnięty z USA, tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Sezon - season

Seria - series

 

Seria ma kilka/kilkanaście odcinków, które emitowane są jednym ciągiem bez hiatusa.

 

Sezon ma kilkanaście/kilkadzieścia odcinków które emitowane są w dwóch turach, jedna jesienią, druga późną zimą/wiosną.

 

 

Mniejsza z tym. Kiedyś każdy serial miał 20-26 odcinków (a i więcej bywało), a teraz jak jest 13 to jest cud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Series' = serial, czyli to samo co show. Sezon (season) - generalnie jeden na rok jak Harry napisał.

O specjalnym określeniu na 'serię emitowanych odcinków bez przerw' to nie słyszałem.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełknąłem 4 sezon Dextera i niestety zawód na całego, lepszy niż 3 ale szału nie ma,

motyw reporterki/córki Trinity i śmierć żonki miały być mniemam jakimiś sensacyjnymi zwrotami akcji ale były kompletnie z 4 liter

. Ogólnie sezon dość nudny i właściwie wygrywa z 3 tylko poprzez brak denerwującego Miguela choć postać Angela Batisty momentami starała się zająć jego miejsce w mojej świadomości.

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sezon - season

Seria - series

 

Seria ma kilka/kilkanaście odcinków, które emitowane są jednym ciągiem bez hiatusa.

 

Sezon ma kilkanaście/kilkadzieścia odcinków które emitowane są w dwóch turach, jedna jesienią, druga późną zimą/wiosną.

 

Fajnie ze skorzystałes ze słownika ale nic z tego

 

1. Sezon - okreslenie pochodzące z US and A. W US&A sezonem(season) moze byc i z reguły jest serial emitowany w

a - jesien/zima ciągiem

b - jesien - przerwa - zima/wiosna

c - lato -> tak seriale letnie tez mają normalne sezony

 

Odcinki po roku to kolejny sezon.

 

2. Seria, praktycznie to samo co sezon. W Polsce kiedys uzywano tylko tego pojecia, ale przyszedl internet, dzieci neo i trzeba było zapozyczyc pojęcia z za oceanu...

U nas nie ma przyjętego zadnego schematu, w ciągu roku moze byc nawet kilkanascie serii.

 

Ale to okreslenie jest uzywane nie tylko u nas. Tego samogo okreslenia (series) uzywają równiez Brytyjczycy. Ich seriale nie mają sezonów tylko własnie serie.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełknąłem 4 sezon Dextera i niestety zawód na całego, lepszy niż 3 ale szału nie ma, motyw reporterki/córki Trinity i śmierć żonki miały być mniemam jakimiś sensacyjnymi zwrotami akcji

ale były kompletnie z 4 liter. Ogólnie sezon dość nudny i właściwie wygrywa z 3 tylko poprzez brak denerwującego Miguela choć postać Angela Batisty momentami starała się zająć jego miejsce w mojej świadomości.

 

Mógłbyś wrzucić to w spoiler ;)

 

A co do samej opinii to ja się poddaję, dla mnie 4 sezon Dextera to jeden z lepszych o ile nie najlepszy sezon ze wszystkich seriali jakie obejrzałem w życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcówka była przewidywalna, od samego początku można było obstawiać kiedy

 

Lumen przezwycięży swoje uzasadnione opory i dojdzie między nią a Dexem do zbliżenia.

Podtrzymuję opinię, że Lumen jest świetną postacią. Bardzo fajnie napisana i odgrywana.

 

Odcinek dobry.

 

@down

Ostatnich spojlerów? Człowieku, szkoda przyjemności oglądania seriali na takie rozwiązania. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego ze nie czytałem ostatnich spoilerów. W każdym razie zostało 2 odcinki do końca im bliżej końca tym rośnie napięcie, z tego co wyczytałem to zakończeni ma być

bardzo drastyczne

.

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego ze nie czytałem ostatnich spoilerów. W każdym razie zostało 2 odcinki do końca im bliżej końca tym rośnie napięcie, z tego co wyczytałem to zakończeni ma być

bardzo drastyczne

.

 

No zobaczymy co będzie z Dexterem bo jak narazie z odcinka na odcinek jest ciekawiej :]

 

Pozostaje sprawa z Jordanem i teraz może być problemem Liddy i te jego kamery :/ Debra też zaczyna kombinować z 13 ofiarą jako mścicielem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caprica pozamiatała. Dobrze że twórcy przygotowali pięciominutowe ekspresowe zakończenie wymuszone przez cancela - dzięki temu serial kończy się normalnie, a nie urywa bez sensu. Wielka szkoda, drugi sezon spokojnie mieli czym wypełnić...

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

SOA dobre zakończenie sezonu, ale miałem chrapkę na coś lepszego, w każdym razie lepsze od poprzedniego sezonu. Genialne utwory :razz:

 

Dla mnie to chyba najlepszy odcinek jaki był, a ostatnie kilkanaście minut zmiażdżyło. Cały sezon ogólnie niezły, na pewno bez porównania lepszy od drugiego, tam było za dużo idiotyzmów, ogólnie cały wątek white power był bez sensu.

 

Tylko co teraz, czy to już nie koniec serialu?

 

EDIT.

 

 

A nie, przecież deal dla nich dostała adwokatka, a oni zniszczyli teczke z zeznaniami Jaksa.

Tak więc czekamy roczek.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiadomo kto zabił - Clay - zapowiedź tego była już zdaje się w pierwszej serii. Bardzo dobre zakończenie i niespodzianka, bo niby widz miał jak dotąd pełną wiedzę, to w końcówce zrobili nas w ciula i surprise. Ciekawe posunięcie :)

 

 

 

Poza tym na bieżąco oglądam:

- Desperate Housewives (zawsze trzyma poziom, 1-2 słabe odcinki na serie)

- Dexter (nie ma się nad czym rozpisywać, jak zwykle dobry)

- Boardwalk Empire (podobnie jak Mad Men, świetnie oddaje klimat tamtego czasu, tyle że tu cofamy się jeszcze wcześniej. Świetna fabuła, nie ma tu dynamiki z Dextera czy PB, ale mniejsza z tym, bo jest arcyciekawie)

 

Ponadto, mogę polecić How to make it in America - krótki i bardzo przyjemny serial o grupce młodych, ambitnych ludzi, którzy chcą się przebić, warto obejrzeć.

 

How I met your mother - ileż można? Wciągnąłem kilka sezonów na raz, ale przy piątym masz dość. Wolę po raz enty obejrzeć Friends

Damages - pierwszy sezon super i na tym koniec.

 

Czekam na Californication i Breaking Bad :)

 

pozdr,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Polacy zaczęli robić dobre seriale?

Hotel 52 oglądałem na iPla i jak na polski serial, to da się oglądać. Ciekawe zakończenie drugiego sezonu.

 

Natomiast teraz widziałem nowy serial "Nowa" i zapowiada się nieźle - wg mnie lepsze od tych obecnych policyjnych seriali.

 

Myślę, czy nie walnąć sobie całości Friends od nowa - wszystkie 10 sezonów zaliczyłem kilka lat temu i mam ochotę znów się pośmiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast teraz widziałem nowy serial "Nowa" i zapowiada się nieźle - wg mnie lepsze od tych obecnych policyjnych seriali.

 

Nowy w sensie Nowy na Ipla? Bo w TV to już kilka miesięcy (konkretnie od marca) sobie leci(ał?)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...