Skocz do zawartości
ma3ek

Powiadamianie O Nowej Wypowiedzi..

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ho. Pisałem już o tym kiedyś, zaraz po tym jak zmienił się format forum, jednak nie dostałem ani jednej odpowiedzi "tak" lub "nie".

 

Przy subskrypcji tematu dostajemy na maila potwierdzenia o nowych wypowiedziach. Super. Tylko czy nie dało by się zrobić, żeby temat maila od pierwszych słów zawierał temat sybskrybowanego wątku? (tak było kiedyś, kiedy forum działało na starym "silniku"). Ułatwiło by to bardzo sortowanie przechodzących powiadomień na te ważne i mniej ważne; te, które bardzo nas interesują i te, o których moglibyśmy poczytać w wolnym czasie.

 

W chwili obecnej muszę otworzyć wszystkie powiadomienia, a te do poczytania "na później" na powrót odznaczyć jako "nieprzeczytane" (żeby o nich nie zapomnieć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że nie ;0

"zdaje się"? hmm, a jakaś bardziej konstruktywna odpowiedź?

 

p.s. qrde, nie chce mi się wierzyć, że IPB nie ma takiej możliwośći.. a proste phpB miało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że nie ;0

1572050[/snapback]

A po mojemu to wystarczy wyedytować jeden plik, albo nawet skorzystać z tego co jest w phpBB.

Teraz nazwy tematów powiadomień są beznadziejne, jak ktoś dostaje powiadomienia z 3 aktywnyhc tematów to się połapać nie sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze że ktoś znowu przypomniał ten istotny dla mnie temat (a pytałem kilka razy).

 

Teraz, w wakacje, kiedy pracuję zaglądam na tweaka średnio co dwa dni. I dostaję około 30 powiadomień o nowych postach lub wątkach. A wszystkie w poczcie wyglądają tak samo. To chyba wystarczy w skrypcie zamiast linijki: "powiadomienie w subskrybowanym blablabla" zrobić coś w stylu: "powiadomienie w temacie $nazwa_tematu".

 

Już nie wspomne o tym, że pomimo ustawienia opóźnienia dostaje po 12 powiadomień o tym że w tym samym wątku ktoś się dopisał. W phpBB dostawało się takie info RAZ, dopóki się nie weszło do tego topicu.

 

Da się coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działają powiadomienia i raporty do moderatorów :/

 

Co do zmiany nazwy powiadomień, to się zobaczy co będzie można zrobić, teraz jest za dużo na głowie i za dużo zmian na raz.

 

Jak będzie już zmiana adresu na właściwy, czyli: forum.purepc.pl to zajmiemy się tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już to wiecie: nie działa opcja "Zapamiętaj mnie" przy logowaniu. Po zamknięciu okna przeglądarki trzeba się znowu logować

 

EDIT:

 

A działają powiadomienia o PW? Qrde, to dla mnie bardzo ważne :? :mur:

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, PW też nie działają na maila. Tylko na forum wyświetla się oienko z nową wiadomością - jeśli masz to w opcjach. Nie polecam też zmiany avatara - forum nie pozwala na dodawanie nowych ;]

 

Przykład - Ja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działają powiadomienia i raporty do moderatorów :/

 

Co do zmiany nazwy powiadomień, to się zobaczy co będzie można zrobić, teraz jest za dużo na głowie i za dużo zmian na raz.

 

Jak będzie już zmiana adresu na właściwy, czyli: forum.purepc.pl to zajmiemy się tym.

1576596[/snapback]

 

3mam za słowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do formatu powiadomień:

nie w tej chwili nie zabieramy się za to tylko chcemy skończyć zmiane serwera i modyfikacje strony głównej. Powód jest prozaiczny: w tym miesiącu ma wyjść nowa wersja 2.1 Invision Power Board którą chcemy użyć jako baze dla dalszych przeróbek i zintegrować ze stroną główną. Więc do momentu wdrożenia 2.1 powiedzmy że jeśli chodzi o forum jesteśmy w fazie zamrożenia rozwoju funkcjonalności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przyszlo mi ponad 100 powiadomien... Wczesniej nie dostawalem ani sztuki..

1590690[/snapback]

Administracja już wie o tym fakcie (ode mnie - zostałem dosłownie "zarzucony" powiadomieniami i raportami).

Problem w trakcie namierzania.

 

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działają powiadomienia i raporty do moderatorów :/

Chyba znowu się cos posypało :(

 

I jeszcze jedna rzecz: jak długo forum "pamięta", że pisałem w danym wątku? Pisałem w wątkach dość starych i niektóre z nich są "reaktywowane" przez innych userów. A ja już nie dostaję informacji, że pojawiła się w danym wątku odpowiedź bo forum jakby "zapomina" że pisałem w danym wątku i powinienem dostać powiadomienie.

 

Ograniczona jest liczba śledzonych wątków, określono "wiek" wątku, po którym przestaje być śledzonym a może to jakaś usterka forum?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się zacytuję, bo wciąż tęsknię za rozwiązaniem z phpBB:

 

 

Bardzo dobrze że ktoś znowu przypomniał ten istotny dla mnie temat (a pytałem kilka razy).

 

Teraz, w wakacje, kiedy pracuję zaglądam na tweaka średnio co dwa dni. I dostaję około 30 powiadomień o nowych postach lub wątkach. A wszystkie w poczcie wyglądają tak samo. To chyba wystarczy w skrypcie zamiast linijki: "powiadomienie w subskrybowanym blablabla" zrobić coś w stylu: "powiadomienie w temacie $nazwa_tematu".

 

Już nie wspomne o tym, że pomimo ustawienia opóźnienia dostaje po 12 powiadomień o tym że w tym samym wątku ktoś się dopisał. W phpBB dostawało się takie info RAZ, dopóki się nie weszło do tego topicu.

 

Da się coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się zrobić żeby defaultowo było włączone opóźnione powiadomienie? Chyba, że można to sobie gdzies samemu ustawić w panelu (w każdym razie ja nie dotarłem do takiej funkcji - więc jeżeli jest to proszę o napisanie mi gdzie :wink: ). Bo wiecie czasem jest to denerwujące jak się dostanie po napisaniu posta kilkadziesiąt maili z informacjami, że ktoś się wypowiedział, a nie zawsze się pamięta żeby to przestawić w panelu.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze Opóżnione jest zaznaczone domyslnie.

 

 

Tu sobie mozesz zmienic te, które zle ustawiłes:

http://forum.purepc.pl/index.php?act=UserCP&CODE=26

To wiem :wink:

 

Ale zobacz na screena, specjalnie na testowym chwlę temu pobuszowałem i napisałem i wychodzi na to, że domyslnie jest natychmiastowa notyfikacja e-mail. Chyba, że tylko ja tak mam. A jest to na tyle upierdliwe, że trzeba pamiętać o przestawianiu tego w panelu, żeby następnego dnia nie być zarzuconym masą maili.

Pozdr

post-15729-1148857382_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...