Skocz do zawartości
scibi

512 DDR SAMSUNG - POMÓŻCIE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

ej potrzebuje jeszcze baaardzo szybkiej rady... podajcie jakie powinny byc oznaczenia kosci samsunga, 128mb DDR, aby sie dobrze krecial, byla pc333 i cool dzialal z ta moja koscia samsunga. postaram sie jutro wymienic za dopalata mojego noname na to cacko. z jakimi oznaczeniami szukac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) chcialbym sie tylko dowiedziec jak sie wylacza pamiec wirtualna w w2k :)

Panel sterowania :arrow: System :arrow: Zaawansowane :arrow: Wydajność - Ustawienia :arrow: Zaawansowane :arrow: Pamięć wirtalna - Zmień :arrow: Bez pliku stronicowania :arrow: OK

hehe tylko w w2k nie ma takiej opcji :) nie da sie wylaczyc w w2k w 98 tak ale nie w w2k :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na dole wyskakują błędy i obszar na jakim pamięc jest uszkodzona. Weź ostro potraktuj je timingami i MHz to zabaczysz szybko błędy. Jeżeli dobrze pamiętam z prawej strony jest napisane ile razy test się powtórzył.

no wlasnie na ustawieniach normal nie mam bledow, ale jak ustawie wiekszosc na maxa to juz mam duzo duzo bledow :) cay czas praktycznie :/ tzn. ze pamiatki maja bledy czy poprostu nie ytrzymuja ostrych ustawien ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) chcialbym sie tylko dowiedziec jak sie wylacza pamiec wirtualna w w2k :)

Panel sterowania :arrow: System :arrow: Zaawansowane :arrow: Wydajność - Ustawienia :arrow: Zaawansowane :arrow: Pamięć wirtalna - Zmień :arrow: Bez pliku stronicowania :arrow: OK
hehe tylko w w2k nie ma takiej opcji :) nie da sie wylaczyc w w2k w 98 tak ale nie w w2k :)
Napisałem na podstawie XP-Pro, wydawało mi się, że w 2k było podobnie... W sumie nigdy nie miałem potrzeby wyłączania pamięci wirtualnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma od nowosci ustawione by SPD czyli ze co?? to jest tryb awryjny ?? moze jeszcze cos powiesz o tych ustawieniach w biosie...

'By SPD' oznacza, że timingi pobierane są z pamięci eeprom (taka mała 8-nóżkowa kostka na DIMM-ie), czyli są takie jakie zaleca producent pamięci.
P raz kolejny potwarzam że tak nei jest!!!!!!!!

Znaczy spróbuj sobie zrobićtak ustaw timingi na najszybsze i wtedy włącz by szło by spd i zobaczysz że timingi nie ulegnązmianom i pamięć będzie szła tak jak ustawiłeś wcześniej (sprawdząłm to na 2 płytach:shuttle i abicie). Chyba ze pamięci pomimo ustawień w biosie innych idą wolnie w co wątpię :? :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy naprawde je warto kupować ???

 

Bo w Action mają za 398zł +VAT pamieci PC333 Mhz (noname) Seitec.

 

Wiem ze zapewne firma gorsza od Samsungów ale czy aż tak dużo ?

 

Bo za niewiele większe pieniadze mozna mieć 100% legalne i pewne pamięci z rachunkiem i dozywotnią gwarancją ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej potrzebuje jeszcze baaardzo szybkiej rady... podajcie jakie powinny byc oznaczenia kosci samsunga, 128mb DDR, aby sie dobrze krecial, byla pc333 i cool dzialal z ta moja koscia samsunga.

mam przed sobą 128 MB PC 2700 Samsunga - chodzi u mnie bez zastrzeżeń, na maksymalnie agresywnych timingach.

 

Oznaczenia :

na kościach :

Samsung 232

K4H280838D-TCB3

 

na stickerze :

Samsung KOREA 0234

PC2700U-25330-A0

M368L1713DTL-CB3

128MB DDR PC2700 CL2.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy naprawde je warto kupować ???

 

Bo w Action mają za 398zł +VAT pamieci PC333 Mhz (noname) Seitec.

 

Wiem ze zapewne firma gorsza od Samsungów ale czy aż tak dużo ?

 

Bo za niewiele większe pieniadze mozna mieć 100% legalne i pewne pamięci z rachunkiem i dozywotnią gwarancją ...

O Seitecach nie słyszałem najlepszych opinii, a Samsung jest na pewno lepszy....

Poza tym to są ceny DETAL? Czy może Hurt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze jedno mam nadzieje, ze ktos mi odpowie :) powinienem miec wiecej 3dmarkow po przesiadce z 256 na 512 ???

Przecież dla 3DMarka nie ma znaczenia ilość RAM'u :)

no wlasnie dlatego chcialem sie pozbyc watpliwosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scibi- gdzie te testy?

 

Ja ze swojej strony moge napisac, ze te pamieci to sa na 99% autentyczne samsungi PC2700. Dzisiaj porownywalem swoja kosc z koscia od actiona- sposob wykonania nadruku, sticker, pcb sa PO PROSTU IDENTYCZNE.

 

A ze komus one nie wstaja na 166@CL2? No coz- sa to w koncu CL2.5 i nie kazda kosc musi miec taki zapas "mocy" (nawet jesli jest made by samsung).

 

Tak wiec temat "przemalowywania" uwazam za zamkniety. Pozostaje otwarta kwestia ceny ale dla tych co zaraz sie rozedra, ze kradzione etc. to zwroccie uwage ile te kosci kosztuja za nasza zachodnia granica. Ja np kupujac swojego enermaxa w Niemczech oszczedzilem 150PLN (cena w Polsce ok 700PLN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scibi- gdzie te testy?

 

Ja ze swojej strony moge napisac, ze te pamieci to sa na 99% autentyczne samsungi PC2700. Dzisiaj porownywalem swoja kosc z koscia od actiona- sposob wykonania nadruku, sticker, pcb sa PO PROSTU IDENTYCZNE.

 

A ze komus one nie wstaja na 166@CL2? No coz- sa to w koncu CL2.5 i nie kazda kosc musi miec taki zapas "mocy" (nawet jesli jest made by samsung).

 

Tak wiec temat "przemalowywania" uwazam za zamkniety. Pozostaje otwarta kwestia ceny ale dla tych co zaraz sie rozedra, ze kradzione etc. to zwroccie uwage ile te kosci kosztuja za nasza zachodnia granica. Ja np kupujac swojego enermaxa w Niemczech oszczedzilem 150PLN (cena w Polsce ok 700PLN).

Zgadzam sie z tobą kosc jest w 100% orginalna, wszystko zalezy od sztuki jak sie kreci, mialem kiedys 256MB SAMSUNG na tych lepszych kosciach i jedna kosta chodzila na ponad 200 zas druga 190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie ... kupiłem te samsungi 2 szt. (1 gb :-) ) i chodzą jakoś dziwnie..

co do timingów to bym sie kłócił ja mam epoxa i według wyników na innych serwisach kostki (tcb3) miały lecieć na ustawieniach ultra u mnie : 2/5/2/2

do 192 Mhz .. niestety w rzeczywistości tak nie jest ... takie ustawienia mam na szynie max 180 Mhz ... co może byś spowodowane MAX shitowym zasilaczem 350 W

 

opis moich kości w SiSoftware Sandra 2003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Logical/Chipset Memory Banks

Bank 0 Setting : 256MB DDR-SDRAM 8-1-1-1R 6-1-1-1W 2.0-2-2CL

Bank 1 Setting : 256MB DDR-SDRAM 8-1-1-1R 6-1-1-1W 2.0-2-2CL

Bank 2 Setting : 256MB DDR-SDRAM 8-1-1-1R 6-1-1-1W 2.0-2-2CL

Bank 3 Setting : 256MB DDR-SDRAM 8-1-1-1R 6-1-1-1W 2.0-2-2CL

Speed : 2x 177MHz (354MHz data rate)

Multiplier : 1.33x

Refresh Rate : 15.60µs

Power Down Mode : No

Fixed Hole Present : No

 

Memory Module(s)

Memory Module 1 : Samsung M3 68L6423DTM-CB3 08108992 512MB 16x(32Mx8) DDR-SDRAM PC2700U-2533-700 (CL2.5 upto 167MHz) (CL2 upto 133MHz)

Memory Module 3 : Samsung M3 68L6423DTM-CB3 080D896F 512MB 16x(32Mx8) DDR-SDRAM PC2700U-2533-700 (CL2.5 upto 167MHz) (CL2 upto 133MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh pisalem nie sugerujcie sie testami bo w testach mieli 256MB a 256 sa na kosciach M3 68L3223CTL-CB3 a 512 sa na gorszych M3 68L6423DTM, poszukaj wczesniej juz pisalem o tym, i tak Ci dobrze chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shakur_45 napisał:  

myslicie, ze poniesienie napiecia z 2,5 na 2,7 dla pamieci oczywiscie jest niebezpieczne ?  

Do 2.7V (wlacznie) jest bezpiecznie. Sam mam zawsze na pamieciach wlasnie 2.7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...