Skocz do zawartości
Trolu609

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.10

Rekomendowane odpowiedzi

A czasem nie jest tak że jeden działa w trybie CHS a drugi LBA??

 

Sprawdź w biosie co masz ustawione (LARGE lub NORMAL tak jest w DFI)

i potem w poście powienien ci pokazać w jakim trybie działa.

 

Mi bios moją 320 rozpoznał jako CHS, ale obawiam się że powinno być LBA... musze to wytestować

Cholera mam 4 a powinienem mieć chyba 64 tak mi się gdzieś obiło o oczy na jakimś forum dfi

bo kontrolorer to nvidia jak w podpisie.

Zgadza się jeden jest w trybie CHS lecz oba są ustawione w biosie na auto.

Po zmianie na Large pokazuje jeden w trybie LBA a drugi LRG.

Za cholerę nie mogę ustawić aby oba były w trybie LBA. Przy okazji dodam, że właśnie na tym dysku Partition Manager pokazuje błąd tablicy partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jeden jest w trybie CHS lecz oba są ustawione w biosie na auto.

Po zmianie na Large pokazuje jeden w trybie LBA a drugi LRG.

Za cholerę nie mogę ustawić aby oba były w trybie LBA. Przy okazji dodam, że właśnie na tym dysku Partition Manager pokazuje błąd tablicy partycji.

no a jak oba dasz na normal to co się dzieje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie szybkie pytanko musze kupic dysk ale nie wiem ktory ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> raczej bedzie to baracuda 10 tylko ze 250 i teraz pytanie 250 z cachem 8mb jest tansza o 40 zl od 16 mb , czy warto doplacic te roznice do 16 zauwaze roznice ?? , ogolnie jest jakas roznica w technologi miedzy 320 a 250 ??

ktos mi na to odpowie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Opcje są takie: auto lub Large.

Przy ustawieniu na Large system wcale się nie bootuje.

Chyba będę go musiał sformatować. Zastanawiam się tylko jakim narzędziem to zrobić.

Zawsze możesz zdjąć partycje, zrobić clear cmosa i wtedy sprawdź, może jak raz się dobrze wykryją

a jak nie to podłączaj do różnych portów sata :mur:

 

ktos mi na to odpowie ??

to jak z ramem, nigdy go za mało.

 

im więcej kaszy tym dysk szybciej działa

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zdjąć partycje, zrobić clear cmosa i wtedy sprawdź, może jak raz się dobrze wykryją

a jak nie to podłączaj do różnych portów sata mur.gif

Podłączałem do różnych portów, nawet podłączyłem go samego i dalej to samo.

...Kilka godzin później.

Wreszcie wiem o co chodzi. Problem powstaje gdy mamy dwa dyski i na jednym z nich instalujemy windowsa formatując tylko jeden dysk przy pomocy instalatora windows. Musimy oba dyski sformatować windowsowym instalatorem, nie wolno tworzyć partycji i formatować dysku przy pomocy Narzędzia administracyjne/zarządzanie komputerem/magazyn/zarządzanie dyskami. Należy najpierw uruchomić instalatora windows, przejść do konsoli odzyskiwania, stworzyć partycję i ją sformatować. Zamknąć instalatora (klawisz F3). Jeszcze raz zbootować system i rozpocząć instalację windowsa na drugim dysku. I bingo mamy oba dyski działające w trybie LBA. Uff, mam nadzieję, że się to komuś przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie szybkie pytanko musze kupic dysk ale nie wiem ktory ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> raczej bedzie to baracuda 10 tylko ze 250 i teraz pytanie 250 z cachem 8mb jest tansza o 40 zl od 16 mb , czy warto doplacic te roznice do 16 zauwaze roznice ?? , ogolnie jest jakas roznica w technologi miedzy 320 a 250 ??

Analogia do ramu niezupełnie ma tu miejsce - jak te 40zł dla ciebie dużo znaczy to nie warto dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie szybkie pytanko musze kupic dysk ale nie wiem ktory <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> raczej bedzie to baracuda 10 tylko ze 250 i teraz pytanie 250 z cachem 8mb jest tansza o 40 zl od 16 mb , czy warto doplacic te roznice do 16 zauwaze roznice ?? , ogolnie jest jakas roznica w technologi miedzy 320 a 250 ??

Nie warto, chyba, że zajmujesz się przetwarzaniem danych strumieniowych, ale jeśli tak to myśleć trzeba też o RAID.

Poza tym, już niewiele zostanie Ci do dołożenia i będziesz miał 320GB 16MB casch.

Więc jeśli już to zastanawiaj się 250GB 8MB vs 320GB 16MB. Albo oszczędność, albo wypasik .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem do różnych portów, nawet podłączyłem go samego i dalej to samo.

...Kilka godzin później.

Wreszcie wiem o co chodzi. Problem powstaje gdy mamy dwa dyski i na jednym z nich instalujemy windowsa formatując tylko jeden dysk przy pomocy instalatora windows. Musimy oba dyski sformatować windowsowym instalatorem, nie wolno tworzyć partycji i formatować dysku przy pomocy Narzędzia administracyjne/zarządzanie komputerem/magazyn/zarządzanie dyskami. Należy najpierw uruchomić instalatora windows, przejść do konsoli odzyskiwania, stworzyć partycję i ją sformatować. Zamknąć instalatora (klawisz F3). Jeszcze raz zbootować system i rozpocząć instalację windowsa na drugim dysku. I bingo mamy oba dyski działające w trybie LBA. Uff, mam nadzieję, że się to komuś przyda.

 

Super że to wyczaiłeś, ja dzisiaj zrobie sobie też formata 320 bo mi ją kurde wykrywa jako CHS a powinno być LBA. Ciekawe czy będzie to miało wpływ na wydajność?? trzeba będzie wytestować B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie.. <_< Jakie najlepiej ustawić wielkości bloków dla RAID0 z moimi barkami w sygnaturce?

Czy odpowie mi ktoś na to pytanie? Bo właśnie w ten weekend mam na to trochę czasu i zastanawiam się jak będzie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak wziąłem 250 z 16 cache w tym sklepie co byl tak tani nie mieli na miejscu a chcialem szybciej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> zaplacilem 310 zl wsumie poki co szybkosc dysku zauwazylem przy rozpakowywaniu filmu wczesniej na dysku ata baracuda 7 szlo to ponad minute tu to mi zajmuje ok 20 sekund wiesz przyspieszenie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak wziąłem 250 z 16 cache w tym sklepie co byl tak tani nie mieli na miejscu a chcialem szybciej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> zaplacilem 310 zl wsumie poki co szybkosc dysku zauwazylem przy rozpakowywaniu filmu wczesniej na dysku ata baracuda 7 szlo to ponad minute tu to mi zajmuje ok 20 sekund wiesz przyspieszenie jest :)

Ale to zasługa konstrukcji dysku a nie ilości cashu :D

Gratuluje zakupu i oczekuje że zrobisz jakiś teścik w HDTachu którym się tu pochwalisz :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]Kilka godzin później.

Wreszcie wiem o co chodzi. Problem powstaje gdy mamy dwa dyski i na jednym z nich instalujemy windowsa formatując tylko jeden dysk przy pomocy instalatora windows. Musimy oba dyski sformatować windowsowym instalatorem, nie wolno tworzyć partycji i formatować dysku przy pomocy Narzędzia administracyjne/zarządzanie komputerem/magazyn/zarządzanie dyskami. Należy najpierw uruchomić instalatora windows, przejść do konsoli odzyskiwania, stworzyć partycję i ją sformatować. Zamknąć instalatora (klawisz F3). Jeszcze raz zbootować system i rozpocząć instalację windowsa na drugim dysku. I bingo mamy oba dyski działające w trybie LBA. Uff, mam nadzieję, że się to komuś przyda.

@Xentrix

Zauważyłeś wzrost wydajności po zmianie na LBA ?

 

Takie pytanie przy okazji: Jaki wpływ na wydajność komputera w grach i operacjach obliczeniowych (np. rar, Super Pi) ma szybkość HDD ? Na forum nie znalazłem nic konkretnego na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xentrix

Zauważyłeś wzrost wydajności po zmianie na LBA ?

 

Takie pytanie przy okazji: Jaki wpływ na wydajność komputera w grach i operacjach obliczeniowych (np. rar, Super Pi) ma szybkość HDD ? Na forum nie znalazłem nic konkretnego na ten temat.

W grach prędkość HDD nie ma znaczenia jeśli masz pamięć wirtualną OFF , ew. podczas ładowania może być jakiś efekt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wynik w tym tescie hd tach to 231,8 to duzo malo ?? od cego zalezny jest ten test ??

Od wydajności dysku :D

Te 231MB/s to wydajność w trybie burst (czyli takim strumieniowym) a najważniejszy na codzień jest średni odczyt. Jeśli możesz to też go podaj.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już niedługo, jak tylko DFI wróci z sewisu kupuje 2 160 tki, miałem juz jedną w swoich rękach (boże jakie to cienkie :)); niezamocowana jest bezgłośna, dopiero o zamocowaniu na sztywno w obudowie daje się słyszećchrobot głowic, ale i na to mam już sposób.

Rafa/Dimek Powiedzcie, ten firmware 3AAE pasuje do wszystkich dysów serii 10, czy tylko do konkretnej wilkości i cache'u ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wydajności dysku :D

Te 231MB/s to wydajność w trybie burst (czyli takim strumieniowym) a najważniejszy na codzień jest średni odczyt. Jeśli możesz to też go podaj.

A dokładniej to transfer między powiedzmy "elektroniką" dysku a kontrolerem. Jednak na prawdę istotny jest jak mówisz ten między "talerzami" a kontrolerem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xentrix

Zauważyłeś wzrost wydajności po zmianie na LBA ?

Wydajność dysku nie zmieniła się w windows, ale za to zniknęło parę problemów.

Miałem problem z wolno uruchamiającym się nodem32, przy startcie systemu uruchamiał się ok. 40 sekund, teraz uruchamia się jakieś 4-5 sekund. Nie mogłem zainstalować Ubuntu na tym dysku, teraz bez problemu. Testy w HdTach są podobne jak wcześniej, widać samemu windowsowi nie przeszkadzało, że dysk działał w trybie CHS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa/Dimek Powiedzcie, ten firmware 3AAE pasuje do wszystkich dysów serii 10, czy tylko do konkretnej wilkości i cache'u ??

Firmware jest do konkretnego dysku... moim zdaniem nie pasuje do kazdego z dyskow serii 10.

Najszybciej dostaniesz odpowiedz z dzialu wsparcia technicznego Seagate :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak widac w sigu - ja tez sie skusilem na barke 10 250gb ale niestety nacieszylem sie nia 3 dni... ;/ po 3 dniach zaczela wydawac z siebie dziwny metaliczny dzwiek i juz sie winda nie wlacza - idzie na rma / bylo to tydzien temu ale dopiero teraz mam troche czasu na wyslanie tego.Mam nadzieje ze nowy dysk bedzie juz dobry bo jesli chodzi o wydajnosc to bardzo mi odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzimy - ona raczej nie trafia - czytalem ze z czasem uczy sie i jest ok ale cos moja jest tempa :)

 

chcecie sie kurde posmiac - posluchajcie rozmowy kolesia - mam nadzieje ze admini tego nie potepia ale tekst jest niezly

 

http://forum.bodyzone.pl/konkurs-kurde-kur...0-z-vt5328.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do mar_cin'a pisałeś w poście #656, że oddajesz dysk na RMA, oddajesz o w warszawie, czy jakiś inny sposób. Wiem, że w Wawie jest możliwość oddania bezpośrednio do przedstawiciela seagate, ale jak wygląda dalej cała procedura???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...