Skocz do zawartości
thuGG

Ciekawe / egzotyczne auta jakie widzieliscie

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy do Indii jechać, wstyd jechać wypożyczonym jeepem bo co chwila wyprzedza Cię carrera albo aston.

 

Pamiętam jak kiedyś w Łodzi, pod Ibisem stał Bentley. Ludzie stali i zdjęcia robili...

Mi nie chodzi o zwykle carrery czy astony, samochody, ktore wczesniej wymienilem to egzotyki na calym swiecie, dlatego ze robia je w limitowanych seriach (Enzo - 399 egzemplarzy, Carrera GT - ponad 1100).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie takie Enzo, SLR, Carrera GT, McLaren F1 itp. to rarytas na kazdych drogach, nie tylko polskich.

Ano widzisz i tu się nie mogę do końca zgodzić. Kwestia tego gdzie się wybierzesz, bo w bogatych dzielnicach (oczywisćie poza Polską) często jest co oglądać.

 

McLaren F1, to rzeczywiście rarytas. Raz go widziałem tylko na autostradzie we Włoszech. To właśnie samochód, który zrobił na mnie największe wrażenie ;)

@Krs, mogłeś chociaż wyciąć tą brunetkę :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bentley Continental GT - to dopiero unikat

 

http://www.mpwr.pl/cotm.php - ostatni filmik na dole, takie coś jeździ po moim mieście na co dzień

 

Posiadaczem tego samochodu jest właściciel firmy "Zbyszko" (chyba kojarzycie co robi :lol:), oprócz tego posiada jeszcze "kilka" m.in. Hummer H3, jakaś S klasa i parę słabszych...

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz i tu się nie mogę do końca zgodzić. Kwestia tego gdzie się wybierzesz, bo w bogatych dzielnicach (oczywisćie poza Polską) często jest co oglądać.

 

McLaren F1, to rzeczywiście rarytas. Raz go widziałem tylko na autostradzie we Włoszech. To właśnie samochód, który zrobił na mnie największe wrażenie ;)

@Krs, mogłeś chociaż wyciąć tą brunetkę :>

A ja sie nie moge z toba zgodzic, 399 samochodow na caly swiat to jednak mala ilosc i chocby nie wiadomo jaka dzielnica nie byla to sadze ze wiecej nin np. 2 Enzo na niej nie bedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz w zyciu widzialem Ferrari Testarossa w Koblencji w Niemczech.

Takiego szoku do dzisiaj jeszcze nie przezylem.

Na dzien dzisiejszy jeszcze nie widzialem piekniejszego samochodu na zywo, a w wielu przypadkach nawet na obrazkach.

Testarossę widziałem raz na Żwirki Wigury (skręcała w Wawelską), wtedy do podstawówki jeszcze chodziłem. Nieźle koleś gumę przypalił na światłach :D

Też była czerwona, nie dało się jej pomylić z żadną inną Ferrarką i na pewno nie była to replika, jak "testarossa" jeżdżąca na Bielanach zrobiona na Toyocie Supra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak pracowałem w Belgii, na wsi (tam ludzie na wsi mieszkają w Bruxeli pracują), to tam można spotkać wszystkie wymienione egzotyki, slr'y to ze 3 widziałem w jednej wiosce. A Porsche różnych maści to co 5 dom. Zdjęć nie robiłem, bo jak dłużej pracowałem to takie widoki były codziennością.

Lecz tam takimi autami jeżdżą stare dziadki, i takie osoby co z ich możliwości nigdy nie korzystają. A wśród młodzieży to jest taki trend, że nie tuningują tylko jeżdżą takimi sportowymi antykami.

Tam w ogóle nie ma czegoś takiego jak wiejski tuning (czyt. lekki), albo jest tuning profesjonalny, albo go nie ma.

 

A z tych wszystkich "egzotyków", to mi by pasowała tylko Carrerka gt, żadne inne, nawet na Bugatti bym się nie zamienił.

Edytowane przez J.O.H.N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie moge z toba zgodzic, 399 samochodow na caly swiat to jednak mala ilosc i chocby nie wiadomo jaka dzielnica nie byla to sadze ze wiecej nin np. 2 Enzo na niej nie bedze.

Hmm, mówisz o zupełnie innej sprawie. Ponieważ ja napisałem, że "jest co oglądać", a nie "na każdym podwórku stoi to samo".

Więc idąc sobie na spacer widzisz przy jednym domu 3 mercedesy (w tym slr), a gdzieś kawałeczek dalej diablo, potem F50. Więc jednak egoztyki są i z czasem stają się bardziej powszechne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w miescie przelotem widzialem :

srebrnego SLR

kilka mazd rx8

jeden z prezesow jakiejs firmy jezdzi H2

w Bialymstoku widzialem żółtego H2 po dosyć ciekawym tuningu

 

tak btw. Nissan 350z egzotykiem ? u mnie w miesice bardzo czesto widziany, dodatkowo ojciec mojego znajomego chciał kupić jednego, ale nie zrobil tego bo 2 osobowy... ile w tym prawdy to nie wiem

 

takiej sredniej klasy samochodow pokroju porshe, ferrari itd mozna zobaczyc bardzo duzo nad polskim morzem,trojmiescie, najczesciej przy sporych hotelach

Edytowane przez FastlY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jezdze do budy to widuje czasami nowego mustanga, i piekny napis GT na jego klapie bagaznika. Niby nei egzotyk ale dla mnie to naprawde piekny samochod ( i jak na polskie realia nie czesto spotykany ... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamorghini Diablo czarne w Hiszpani przeżyłem szok... jakie one szerokie jest w realu a jakie niskie!

Ferrari F40 też w Hiszpani - tu już mniejszy szok ;)

Porsche Boxster - u mnie w mieście, czarne (koleś co go ma mieksza w moim bloku ..)

mazda rx8 - czy to taki egzotyk to nie wiem ... ale jedna jeździ po mojej mieścinie czerwona

Dodge Viper (stary) żólty też w mojej mieścinie

chrysler crossfire - czarny zrobił na mnie niesamowite wrażenie

 

Co ciekawe wszystkie wymienione poniżej porsche należą do jednego właściciela - prezesa Kronopolu w moim mieście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mazda rx8 - czy to taki egzotyk to nie wiem ... ale jedna jeździ po mojej mieścinie czerwona

 

Może nie jest to egzotyk jak Murcielago, ale za to jest bardzo ciekawym samochodem z jeszcze ciekawszym silnikiem ;) W końcu to jedyne seryjnie produkowane auto z silnikiem wankla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mowa o "wystarczaniu", to mi wystarczy Jaguar XJ 220. Z tego, co mi wiadomo, to w Polsce takiego nie ma.

Jeśli jest, to stoi zapewne zamknięty w pancernym garażu i używany jest na tylko na torze.

 

Jeśli zaś chodzi o Mustangi (najnowszy model - retro), to są relatywnie tanie. Za kilka lat będzie można go kupić w cenie nowego wozu rodzinnego.

 

W końcu to jedyne seryjnie produkowane auto z silnikiem wankla...

obecnie. Silnik Wankla swego czasu montowano w Ładach. Była to krótka seria, ale jednak była. Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie. Silnik Wankla swego czasu montowano w Ładach. Była to krótka seria, ale jednak była.

Wiem ;) Pozatym, była seria Rx7, Rx3, itp Mazdy, jakis motocykl z silnikiem wankla, a nawet autobus ;) Aaaa..no i NSU RO80 który jak na lata w których był produkowany miał bardzo nowoczesną linię nadwozia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mowa o "wystarczaniu", to mi wystarczy Jaguar XJ 220. Z tego, co mi wiadomo, to w Polsce takiego nie ma.

Jeśli jest, to stoi zapewne zamknięty w pancernym garażu i używany jest na tylko na torze.

 

Jeśli zaś chodzi o Mustangi (najnowszy model - retro), to są relatywnie tanie. Za kilka lat będzie można go kupić w cenie nowego wozu rodzinnego.

 

obecnie. Silnik Wankla swego czasu montowano w Ładach. Była to krótka seria, ale jednak była.

Za kilka lat to taki mustang bedzie kupa zlomu, serio ale one sa wykonane naprawde z lipnych czesci jak wszystkie inne amerykance. Kicz i tandeta czy plastic funtastic :lol2: Pozatym za kilka lat bena bedzie cholernie droga i jezdzenie czyms co zuzywa 11l na 100km po freewayu bedzie chyba tylko dla bogatych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka Hammerów większość w Austrii, ale przez moje miasto jechał mocno odpicowany pomarańczowy ze spinerami cudo :-P

Aston Martin DB9 czarny tez w Austrii :)

Bentley Continental GT czarny w Warszawie stał obok mnie na światłach :D

Porsche Boxter też u mnie w mieście stało pod szkołą, podniecenie ogólne :-P

Kilka 911 przelotem, chyba Testarossa nie zdążylem sie przyjżeć. :cry:

Na koniec największe cudo Jaguar E-type Roadster w brytyjskiej wyścigowej zieleni, zniszczył mnie :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codziennie widuje na drodze do pracy SLR

http://www.supercars.net/cars/3122.html

w Wieliczce:

http://www.supercars.net/cars/2403.html

dosyc czesto Civica Si:

http://www.supercars.net/cars/2155.html

i raz Lancera Evo VIII, 911, RX7

kilka razy jezdzilem jeszcze Subaru Impreza WRC 04 :)

Edytowane przez lukas-comp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

BMW Z4 u mnie na wsi, auto kolegi, kolegi.

Pare Nissanów 350Z.

Pare RX8.

Nissan Skyline R34 Marzenie :rolleyes:

RX 7

MX 5

2 nowe Mustangi

Shelby GT 500

Kilka Porshe w tym 944 na sąsiedniej wsi jak się koleś popisywał... ale ładnie palił gume

Ostatnio 2 Bentley'e pod rząd :blink:

Pare innych...

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie przecznice dalej od mojego obecnego domu jest salon Bentleya, w ktorym do niedawno stalo piekne Lamborghini kabriolet, w wypozyczalni obok stoi Ferrari, ulice dalej do niedawna mieli Hummera, BMW Z4 reklamuja na billboardach, a Smarty we wszelkich odmianach to codziennosc :)

 

Ale mozna tez ujrzec i taki wynalazek:

 

Dołączona grafika

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok kamienicy mojej babci jest taki pub, gdzie spotykaja sie "bezrobotni mający kupe kasy z dziwnych źródeł". :lol: Stają tam m.in Hummer H1, Boxter, Cayenne. Widziałem również AC Cobrę (na bank replika) Spotkałem też niebieską RX8, ale to wszystko nie rowna sie temu co zobaczylem kilka lat temu na mazurach. Trabant zrobiony na Jeepa Wranglera. Pełno chromu, duze koła, był okropnie różowy, a z tyłu trzymając się rurek tańczyły 2 blondyny. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat :) wyliczanki jak w podstawówce "ten jest mój - zajety" hehe, ale dołącze się chociaz moje mniasteczko wielkie nie jest:

 

Dom na przeciwko mojego:

1997 Porsche Boxter - mają go od nowości - w 7 klasie podstawówki robił wrażenie

2002 Bmw M3 - oczywiście czerowne bo oni zawsze maja czerowne fury :]

 

Kilka domów dalej, biuro projektowe:

AC Shelby Cobra - nie dam 100% że to nie replika ale wygląda zajebiscie - złota :D

2001 Honda Accord Coupe - taki mały nsx

 

Kilka domów wcześniej:

Rolls Royce rocznik 76 - gość wyjezdza nim tylko w świeta i okazje, raz nawet go pchałem :lol2:

 

Na mieście:

Porsche Cayenne Turbo (!) - i dwa "zwykłe"

Subaru Impreza Wrx - nowy

Porsche Carrera S

2x Merecdes SL

Bmw 850i - dziad ale za to jaki krzepki :]

Jaguar Xk180

Mazda Rx8

 

Ostatnio w Gdyni pod oceanarium wyczaiłem Merca AMG 65 :)

 

A z niezapomnianych fur które w zyciu wyczaiłem?

Dodge Viper pierwszej generacji - czarny cabrio + czarna skóra

Ferrari 512 TR

Aston Martin Vanquish :wink2:

Porsche 911 (993)

1967 Chevrolet Corvette RS

i cała masa muscle carów + włoskie zaabyki pokroju Alfy Romeo Spider czy Maserati Quatroporte + brytyjskie legendy od DB5 czy Triumpha Spitfire

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... z tym lotusem może być jak z syrenką o ktorej ojciec raz opowiadal:

Kupił sobie jakiś koleś samochód. Wstawił do garażu i przykrył brezentem. Co jakiś czas odkrywał brezent i otwierał garaż, żeby sąsiedzi widzieli że ma auto. Mijały lata, koleś co jakiś czas woskował to cudo myśli technicznej (z wierzchu wyglądało bosko). Aż tu w końcu razu pewnego chciał nim wyjechać... Wilgoć, czas i brak konserwacji zrobiły swoje :lol:

 

Auta zaobserwowane w moich okolicach:

-Jaguar x-type, Jaguar xk8, możliwe że jeszze jag s-type (za szybko jechał i ręki sobie uciąć nie dam).

-Hummer H1 cywilny, H2, humvee (100% wojskowy :P ).

-Mazdy różnej maści- rx7, rx8, mx3, mx5...

-Honda s2000

-Mitsubishi eclipse, eclipse spyder

-lancer evo 5,6,7,8

-Subaru impreza sti (sąsiada :P )

-bmw m3 2005

-bmw 8

-chrysler 300c (ee, gdzie to egzotyczne), chrysler crossfire cabrio

 

Wszystko z Podkarpacia.

Auta sygnowane "brabus", "amg", AC Schnitzer czy cokolwiek tam innego pomijam. Nie wiadomo które prawdziwe. A był m.in. CLK z literkami AMG, czy brabus S-klasse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...