Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

pomylilem na mapie afganistan z irakiem

Niezła wpadka;] Ale pewnie to było zadanko typu zaznacz na mapie podane kraje (A, B, C), a takie są chyba za jeden punkt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlonek szanownej komisji rzuci sie na Ciebie z pazurami :lol2:

 

masell pamietasz moze ile Ci wyszla wysokosc wzgledna szczytu jakiejs tam gory? cos kolo 100m?

Najbardziej się obawiam właśnie takiej sytuacji ;]

 

Przykładowo. Obrazek przedstawia strefę fabryczną poza miastem. Same kominy na obrazku, a ja zapominam jak się komin po angielsku wabi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej się obawiam właśnie takiej sytuacji ;]

 

Przykładowo. Obrazek przedstawia strefę fabryczną poza miastem. Same kominy na obrazku, a ja zapominam jak się komin po angielsku wabi ;]

Ej, no ale to jest powazna sprawa :P

 

Dawniej wiem że niektórzy po ang pytali o słówka, a jak nie wiedzieli co coś po ang znaczy (to chyba na starej maturze) to też pytali i otrzymywali odp po ang..

Przesrane bo ilosć pkt zależna jest od farta lub jego braku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez ominac to slowko i po prostu opisac ten przedmiot łopatologicznie.. ;]

Komin - it is a konstrukszion from whicz smołk koms ałt [;

Jak sie tylko da, ja chyba cały czas bede musiał tkaie obejścia robić;)

No ale jak obejść np obejść żelazko? Nawet nie wiem jak jest prasować :P "thing that helps you in makin' clothes good-looking?" :P Jeżeli takie coś bedzie przechodzić to luuz [;

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa juz odpowiedzi z gegry na CKE. cholera, sprawdzac czy nie sprawdzac :lol: leee, zdawalo mi sie, sa tylko arkusze z pytaniami narazie

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech ktoś teraz zarzuci jakimś ładnym grzecznościowym zwrotem proszącym szanowną komisję o podpowiedz ;)

Help me or die, motherfucking asshole! :D (sięgając ręka do wew. kieszeni marynarki)

 

Najwyżej bedziesz sie tlumaczyl, ze na ustny polski o amerykanskim kinie robiles i ci sie pomylilo :lol:

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell a jeszcze jedno pytanie, ciekawy jestem co napisales w jednym poj..anym zadaniu. Byla fotka z elektrownia wodna i polecenie "z ktorego kierunku geograficznego byla robiona fotka" no :lol: no co za plak ukladal do tego pytanie, na probnej mialem takie zadanie tyle ze polecenie bylo sformulowane po ludzku czyli "w ktora strone byl zwrocony fotograf robiacy to zdjecie" (czy jakos tak, oczywiscie na podstawie mapy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez ominac to slowko i po prostu opisac ten przedmiot łopatologicznie.. ;]

Komin - it is a konstrukszion from whicz smołk koms ałt [;

Na podstawowym tak ale na rozszerzonym to nie przejdzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell a jeszcze jedno pytanie, ciekawy jestem co napisales w jednym poj..anym zadaniu. Byla fotka z elektrownia wodna i polecenie "z ktorego kierunku geograficznego byla robiona fotka" no :lol: no co za plak ukladal do tego pytanie, na probnej mialem takie zadanie tyle ze polecenie bylo sformulowane po ludzku czyli "w ktora strone byl zwrocony fotograf robiacy to zdjecie" (czy jakos tak, oczywiscie na podstawie mapy).

Też nad tym się zastanawiałem, jednak po logicznym ( :lol: ) przeanalizowaniu zadania doszedłem do niebywałych wniosków ;) . Zdjęcie było robione z kierunku północno - wschodniego, w stronę południowo - zachodnią, a po drodze napotkało ową elektrownie czy co to tam było.

 

@guziq

Do modyfikacje według własnego uznania, chętnie przeczytam sprawozdanie z zastosowania któregoś z wyżej wymienionych terminów ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiecie jak sie cos nazywa po angielsku to mowcie ogolnikami albo opiszcie to, używając innych slow, tez mi problem. Cos takiego jest nawet lepiej widziane przez komisje - im więcej się mowi tym lepiej. Najgorsze co mozna zrobic to wydawac z siebie dzwieki typu yyyyy... eeeee... nooo... - juz lepiej powiedziec cos z masą bledą gramatycznych, niz nie mowic nic. Poza tym nauczcie sie (to głownie do tych co zdają rozsz.) paru efektownych uniwersalnych zwrotow, ktore mozna dopasowac do kazdego zestawu, np. "szczególny nacisk chciałbym położyć na..."; "na potwierdzenie moich słow/tego punktu widzenia mogę przytoczyć..."; "mówiąc o (...) nie sposób nie wspomnieć..."; "zdaniem wielu wybitnych autorytetow z dziedziny..."itd.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, troche to moze smiesznie brzmiec :lol: wyskakujesz z takim ladnym i skomplikowanym zdaniem a zaraz po tym piekna wiazanka: on robic prasuje zelazko swoja koszula on pozniej ladnie wygladac :lol: (opisujac obrazek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...