Skocz do zawartości
AndyN

Tweak.pl - Na Sprzedaż

Rekomendowane odpowiedzi

To juz daj adres skoro sie chwalisz ;)

Wystarczy wejsc do profilu Jacka. :P

 

A co do sprzedazy tweaka to normalne, ze Lisek chce dostac za niego jak najwiecej i nie obchodzi go kto bedzie nabywca. Gdyby interesowal go serwis i forum to by sprobowal postawic je na nogi, a nie doprowadzic do stanu w jakim obecnie jest. Teraz chce kase, ktora innym sie nalezy. :?

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sypie? Wszedłem przed chwila i nie zauwazylem zadnych błedow, jedynie mała ilosc reklam.. ale to na pewno zostanie naprawione czym predzej ;)

 

Neo_x: Wstydze sie. To takie małe wiejsko-miejskie forum prowadzone przez ekscentryka ;) Ale jeslis taki ciekaw to obadaj moj profil.. brrr <zły jacek, znowu dzieci beda cie biły i oblewały woda za to co zrobiłes> ;)

EDIT: jasna świecówka! Santi, ok, tylko nie rozpowiadaj o tym tricku na szperanie w poufnych danych innych forumowiczow bo zablokuja nam forum i nie pozwola nam wchodzic na plac rozrywkowy - tweak.pl ;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku tematu zadałem pytanie, o co poszło? i czym dłużej dyskusja trwa odpowiedź jest coraz bardziej widoczna.

 

Dobrze się stało jak się stało. Dosyć było tego PRL-u :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

ps

Mam taką cichą nadzieje, żeby ludzie, którzy założyli to forum nie będą popełniali tych samych błędów, co na tłiku, tego im życzę.

 

Nie chcę być w opozycji na PURE PC :mur: :mur: :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku tematu zadałem pytanie, o co poszło? i czym dłużej dyskusja trwa odpowiedź jest coraz bardziej widoczna.

 

Dobrze się stało jak się stało. Dosyć było tego PRL-u :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

ps

Mam taką cichą nadzieje, żeby ludzie, którzy założyli to forum nie będą popełniali tych samych błędów, co na tłiku, tego im życzę.

 

Nie chcę być w opozycji na PURE PC :mur: :mur: :D :D

Maly off

Byl o tym temat co sie stalo miedzy i o co poszlo. Poszukaj go.

 

koniec off

 

No coz niestety Tweak nie wroci w swej dawnej "formie". Faktycznie trzeba usunac wszstkie dane z sig'a, namiary kontakty itp. A noz sie ktos sprobuje podszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że większość wypowiadających się tutaj niema pojęcia co to jest sprzedaz domeny. Kupując domenę od kogoś spisujesz umowę albo nie, przerejestrowujesz dane w NASKU i załatwione. Serwer i baza to całkiem inna rzecz całkowicie nie mająca nic wspólnego ze sprzedaza domeny.

To tak jakbym kupował domene www.microsoft.com i zgodnie z tym co piszecie dostałbym całą zawartość serwerów ją obsługujących, totalna bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że większość wypowiadających się tutaj niema pojęcia co to jest sprzedaz domeny. Kupując domenę od kogoś spisujesz umowę albo nie, przerejestrowujesz dane w NASKU i załatwione. Serwer i baza to całkiem inna rzecz całkowicie nie mająca nic wspólnego ze sprzedaza domeny.

To tak jakbym kupował domene www.microsoft.com i zgodnie z tym co piszecie dostałbym całą zawartość serwerów ją obsługujących, totalna bzdura.

 

tylko z tego co jest napisane na aukcji mozna wywnioskowac, ze na sprzedaz jest caly tweak z serwisem, forum, baza danych forum a nie domena tweak.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że większość wypowiadających się tutaj niema pojęcia co to jest sprzedaz domeny. Kupując domenę od kogoś spisujesz umowę albo nie, przerejestrowujesz dane w NASKU i załatwione. Serwer i baza to całkiem inna rzecz całkowicie nie mająca nic wspólnego ze sprzedaza domeny.

To tak jakbym kupował domene www.microsoft.com i zgodnie z tym co piszecie dostałbym całą zawartość serwerów ją obsługujących, totalna bzdura.

A niektórzy nie czytali opisu aukcjii, nawet jej tytułu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko z tego co jest napisane na aukcji mozna wywnioskowac, ze na sprzedaz jest caly tweak z serwisem, forum, baza danych forum a nie domena tweak.pl

Dokładnie taki wniosek wyciągnąłem z treści aukcji.

Swoję drogą, dość lakoniczny opis jak na towar za dziesiątki tysięcy złotych... Wygląda to tak jakby sprzedającemu nie zależało na sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki wniosek wyciągnąłem z treści aukcji.

Swoję drogą, dość lakoniczny opis jak na towar za dziesiątki tysięcy złotych... Wygląda to tak jakby sprzedającemu nie zależało na sprzedaży.

Bo w tym momencie sprzedającemu nie zależy na samej sprzedaży, a na zasygnalizowaniu chęci sprzedaży, czyli reklamie. Przecież nikt nie kupi tego towaru poprzez aukcje internetową klikając 'kup teraz', chyba każdy rozsądny człowiek zacznie szukać bliższych informacji o tym, co kupuje. A co jak co allegro jest dobrym miejscem na reklamowanie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra ma racje. Co wiecej z naszej warstwy uzytkownika tweaka, mozemy nawet nie zauwazyc, ze serwis zostal sprzedany, ot pojawi sie nowy administrator, lisek straci uprawnienia. Z reszta... sprzedaz tweaka w tym stanie? Jesli ktos bedzie sie interesowal, to dowie sie, ze wielu uzytkownikow obrazilo sie na domene tweak.pl, a wiec co za tym idzie target zostal znacznie ograniczony.

 

Ja zaluje, ze podczas dotychczasowych prob, Piotrek nie zgodzil sie na oddanie domeny Kubie, Romkowi i Markowi. Wtedy na pewno by cos z tego wyniklo, bo co jak co, purepc jest nowa marka, ktora dopiero wyrabia sobie renome. Mi samemu czesto zdaza sie mowic "ide poczytac tweaka" majac na mysli purepc. Ot, taki moj wywod. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobro zwycieza a ciach ida w gnoj :) To mi sie podoba. Jak ktos jest ciach to predzej czy pozniej to sie na nim odbije. Gdyby sie nie odbilo to by nie sprzedawal tweak'a.

 

Moze bys tak troche pohamowal jezyk?

//costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jak co allegro jest dobrym miejscem na reklamowanie się.

I dlatego wydaje mi się, iż jest to tylko i wyłącznie wycena serwisu z domeną.

Oczywiście mogę się mylić, niby cena minimalna została osiągnięta, ale...

 

 

Według mnie, po tym co się stało, całym zamieszaniu, niewielu osobom udałoby się zmazać tą skazę na reputacji tejże domeny i serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, bardzo bym chciał wygrać "przetarg" na tweaka, zobaczymy czy się uda.

Mógłbym ze swojej strony tylko dodać że postawił bym na głęboki rozwój, wychowałem się na tweaku- pewna nostalgia, i denerwują mnie krytyczne wypowiedzi na temat forum któremu napewno nie tylko ja tak wiele zawdzięczamy.

 

Każdy z nas dawniej był laikiem, w tym momencie trzeba dobrze zgranej ekipy ludzi którzy pomogą w budowaniu czegoś co pomoże zdobywać i dzielić się wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta obecna ekipa jakoś słabo się stara albo ja za dużo wymagam. Zresztą co mnie obchodzi. To Lisek zdaje się pozbawił nas serwisu pozostawiając tylko backup forum ,który o ile pamiętam zawdzięczamy Romkowi. Nie chodzi teraz o szczegóły jak to dokładnie było ,ale fakt że postąpili niewłaściwie. Do tego nie wiedząc czemu dostałem tam ZKU na rok. Nie będę nawet się starał dowiedzieć za co. Niech sprzedaje serwis i domenę. Może trafi się rzetelny człowiek ,co się weźmie za rozwój serwisu. Ważne by zawsze był w tyle za PurePC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta obecna ekipa jakoś słabo się stara albo ja za dużo wymagam. Zresztą co mnie obchodzi. To Lisek zdaje się pozbawił nas serwisu pozostawiając tylko backup forum ,który o ile pamiętam zawdzięczamy Romkowi.

Nie zapominaj o marco i ParanoiKu, bo może są mniej widoczni, ale nie oznacza to, że nie mają wpływu na to forum. Nie każdy kto przyczynia się do podwyższania poziomu ppc musi być widoczny na forum.

 

Ja jestem ciekaw jednego. Pytanie do moderatorów z serwisu, który ma być sprzedany: kiedy się dowiedzieliście o tym i w jakich okolicznościach? Czy lisek poinformował was o swoich planach? Czy może zostaliście przedstawieni przed faktem dokonanym? I jeszcze jedno: czy naczelny wam podziękował za waszą pracę (jakakolwiek by ona nie była)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby chociaż chwile pomyślał przed podziałem to zarobiłby krocie i dalej byłby stary serwis...

 

W końcu nie zajmując sie serwisem musiał mieć świadomość, ze coś sie może stać ...

 

ale PPC już wyrobiło sobie marke :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż teraz masz na aukcjach widocznych, nawet cena minimalną by pokryło.

 

Lis olał sprawę a teraz na 99% nikt nie kupi tego za więcej niż 8-10k bo większość co chce szybko się przekona, że to bardzo śliska inwestycja bo lis nie ma pełnych praw do bazy o czym wiadomo a sprzedać coś bez praw do tego ociera się o kodeks prawny o czym my i on wiemy.

 

Sprawa recenzji na portalu również jest śliska bo nie posiada do nich praw (oprócz swoich art.) inne bez umowy są nadal w rękach pisarzy co oznacza, że sprzedaje tylko ciut o czym pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam od razu, że nie da się osiągnąć ponownie wyżyn z tweak'iem.Do sukcesu wystarczyłoby nowe kierownictwo strony, pełno newsów i recenzji.Ludzie wróciliby sami, plus czystki głupawych forumowiczów.Jakby niebyło Tweak to serwis od ładnych paru lat, marka sama w sobie, legenda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie legenda jest purepc. Tweak to tylko nazwa, zawsze liczyli sie ludzie, forumowicze. Az sie prosi zacytowac Szekspira("Czym jest nazwa...")

Jeżeli miałbyś świadomość, że teraz kto inny zarządza portalem i na prawde tam się cosdzieje, to nie odwiedzałbyś tweak'a?Myśle,że sporo osób by wróciło.Wiekszość odeszła przez zatargi z lisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...