Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupilem IIyame 24" 2403W. Po wylaczeniu komputera z poziomu windowsa mam taki niebieski ekran ktory po jakis 30 sek. zanika i normalnie monitor sie wylacza.

Kolega z PPC tez ma taki monitor i ma to samo - czyli tak ma mbyc :)

Czy da sie pozbyc tego?

Ja mam podobne objawy w swoim Benq G2400W ale po wejściu HDMI, na innych jest OK. Też się zastanawiałem co jest nie tak, ale rzadko z hdmi korzystam to mi nie przeszkadza ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam tylko HDMI i D-sub :)

I pewnie tylko ten objaw występuje ( niebieski ekran ) ja cos masz podlaczone przez HDMI po vga jest ok tak?. Nieważne ile miałbyś wejść to i tak po HDMI tylko coś takiego wystąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dzisiaj Benq G2400W w miejscowym sklepie za 1250zł. Monitor ma być w poniedziałek o godzinie 13 akurat gdy mam egzamin :-P

Pobawię się nim troszkę i postaram się zdać jakąś recenzję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dzisiaj Benq G2400W w miejscowym sklepie za 1250zł. Monitor ma być w poniedziałek o godzinie 13 akurat gdy mam egzamin :-P

Pobawię się nim troszkę i postaram się zdać jakąś recenzję ;)

Tylko zwróć uwagę, na oznaczenie monitora jaki tobie przyślą, ja miałem zamówiony model G2400W a przysłali przez pomyłke Wa i musiałem czekać kolejne 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróć uwagę, na oznaczenie monitora jaki tobie przyślą, ja miałem zamówiony model G2400W a przysłali przez pomyłke Wa i musiałem czekać kolejne 2 dni.

Właśnie, że już była mała wpadka ... Wchodzę i mówię poproszę BenqG2400W ten z hdmi, ile mnie to będzie kosztowało. Miły pan zza lady informuje mnie iż będzie za 2 dni cena to 1100zł. Nooo to ja zamawiam, a za pół godziny telefon dzwoni, że się pomylili bo cene podali Wa a W tak jak wcześniej pisałem odrobine droższy. Tak czy siak po tym incydencie chyba nie mogli sobie pomylić, mam taką nadzieję ;)

 

 

Offtopic: jak myślicie, pojedyńczy 8800GT udźwignie COD4mp i PES6 pełne detale w 1920x1200 czy mam się już przymierzać do drugiej karty i mobo pod SLI ?

Edytowane przez ohuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy posiada ktoś z forumowiczów monitor LG 24" LCD L245WP-BN?? Przymierzam się do zakupu tego panela, czytałem kilka testów i jak najbardziej są pochlebne. Jakieś uwagi posiadaczy tego sprzętu??

Może ktoś ma lepszą propozycje do rozważenia przed zakupem, to też proszę o wiadomość. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Offtopic: jak myślicie, pojedyńczy 8800GT udźwignie COD4mp i PES6 pełne detale w 1920x1200 czy mam się już przymierzać do drugiej karty i mobo pod SLI ?

zmniejszysz na 1680x1050 albo detale i będzie śmigać, po kiego grzyba kupować karty w sli do grania w natywnej w max detalach ? to grasz dla grania czy dla detali ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy posiada ktoś z forumowiczów monitor LG 24" LCD L245WP-BN?? Przymierzam się do zakupu tego panela, czytałem kilka testów i jak najbardziej są pochlebne. Jakieś uwagi posiadaczy tego sprzętu??

Może ktoś ma lepszą propozycje do rozważenia przed zakupem, to też proszę o wiadomość. Dzięki

Też się do niego przymierzałem dopuki nie wpadłem na NECa 2470WNX. Bije on wszystkie obecne 24' monitory na głowę (z wyłączeniem NECA 2490), a jest niewiele droższy (w apollo 2450zł).

Edytowane przez Leanier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Pva w NECu to ulepszona matryca z Della 2007WFP rev.4 - czyli jakby dell rev.4,5 = no inverse ghosting, balcklight bleeding itp, itd. Do tego bardzo mały imput lag (jedynie o 3 ms więkdzy niż w LG). Jakby nie patrzeć to jednak NEC jest monitorem o klase lepszym od LG - poczytaj opinie i porównania tych LCDków na hardforum. Poza tym znam użytkownika który kupił właśnie LG i twierdzi że gdyby miał wiecej kasy to bez wachania kupiłby NECa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tutaj nie ma posiadacza tego NECa. Tez mi się spodobał pod kilkoma względami a za miesiąc dwa coś będe kupował.

Ktoś widział jego testy może bo mnie nie udało się znaleść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Offtopic: jak myślicie, pojedyńczy 8800GT udźwignie COD4mp i PES6 pełne detale w 1920x1200 czy mam się już przymierzać do drugiej karty i mobo pod SLI ?

OT: W PS3 jest GF7900GS i to ciagnie w 1920x1200, ale u ciebie może nie, ciekawe dlaczego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT: W PS3 jest GF7900GS i to ciagnie w 1920x1200, ale u ciebie może nie, ciekawe dlaczego??

hahah ... dobrze sie czujesz? Co ma pernik do wiatraka ^^ moze doradz mu zeby kupil gf2, bo cos podobnego bylo w ps2 i tez ciagnie nowego pes'a :x w konsolach jest z deka inna architerkura i porownywanie z ukladami jakie tam siedza nie ma najmniejszego sensu ;)

 

@ohuzo w cod4 moga byc problemy jezeli chcesz wlaczyc na maksa tez anizo i anty aliasing ;) zreszta poszukaj testow, sporo tego jest ;)

 

edit: @skwarucha nie doradzasz, tylko pi****sz jakies smuty bez ladu i skladu ;) jak juz do Ciebie dotrze co napisalem wyzej, to mozesz zarzucic zrodlem na temat tego 7900GS w PS3 ;D ciekawy jestem kto na to wpadl :lol: a moze to jakies twoje indywidualne przemyslenia? :D

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos w tej ofercie jest dziwnego - ten sam samsung kosztowal w okolicach 1800-2000 przed swietami, jakos nie chce mi sie wierzyc by cena spadla o 600 zeta w miesiac.

w digitalo znowu obniżyli cene na samsunga 24' TN 245B, 1399zł + transport gratis przy przelewie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

Ja planuje kupić HP LP2465 ze względu że ma dwa złącza DVI. jedno podłącze do komputera, a drugie do stacjonarnego odtwarzacza DVD. Szkoda tylko że jest srebrny, no ale cała reszta w tym monitorku mi pasuje. Tylko narazie czekam jak będzie dostawa w sirius.

 

a tak wogóle, odnośnie róznych marek monitorów, to np tutaj fotka rozkręconego lcdka 15" Dell E151FP6 http://img144.imageshack.us/img144/6672/lcdkb0.jpg

w środku są takie napisy: LG, Philips i Benq, a monitor jest Della :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje kupić HP LP2465 ze względu że ma dwa złącza DVI. jedno podłącze do komputera, a drugie do stacjonarnego odtwarzacza DVD. Szkoda tylko że jest srebrny, no ale cała reszta w tym monitorku mi pasuje. Tylko narazie czekam jak będzie dostawa w sirius.

 

a tak wogóle, odnośnie róznych marek monitorów, to np tutaj fotka rozkręconego lcdka 15" Dell E151FP6 http://img144.imageshack.us/img144/6672/lcdkb0.jpg

w środku są takie napisy: LG, Philips i Benq, a monitor jest Della :)

Nie wiem co się tak dziwisz że matryca jest LG/Philips ... widziałeś aby Dell produkował matryce ?

 

Co innego płytki Benq .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Kolos i innych posiadaczy benq g2400 jakie macie ustawienia jasność kontrast barwa? Czym dłużej ustawiam tym mniej jestem przekonany które lepsze;) narazie mam jasność 10 kontrast 42(żeby nie waliło po oczach zabardzo i sRgb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Kolos i innych posiadaczy benq g2400 jakie macie ustawienia jasność kontrast barwa? Czym dłużej ustawiam tym mniej jestem przekonany które lepsze;) narazie mam jasność 10 kontrast 42(żeby nie waliło po oczach zabardzo i sRgb.

Dla mnie osobiście nasycenie barw i podświetlenie matrycy jest odp na takim poziomie --> FILM ( Jasność 75 Kontrast 50 ) sa to ustawienia odpowiednie jeżeli chodzi o oglądanie filmów, net, i X360 ;) Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benek dotarł na czas czyli wczoraj.

Nie miałem nigdy okazji porównywania tego monitora do innych 24" tak żeby stały obok siebie, nawet nigdy wcześniej nie widziałem go na żywo. Pierwsze wrażenie - cudo. Zaufałem opinii użytkowników i widzę, że był to trafiony wybór. Jeśli chodzi o sam fakt 24 cali cóż ... trzeba się przyzwyczaić ;)

Wcześniej byłem w posiadaniu CRT 19" i 17" i po wczorajszej przesiadce nie widzę jakiegoś pogorszenia jakości obrazu. Wielki pulpit, full HD w grach filmach robi swoje. Na trybie standard ustawiłem sobie jasność 25 i kontrast 50, przy tym trybie zwykle pracuję czytaj internet+pulpit. Poza tym do gier korzystam z fabrycznych ustawień dynamics, filmy - movie.

Jestem jak najbardziej zadowolony z tego panelu, dla mojej osoby to strzał w dziesiątkę ;)

 

Parę fotek z obecnego jego miejsca zamieszkania - biurko, akademik.

Zdjęcia z aparatu w telefonie mogą być niewyraźne, w rzeczywistości jest dużo piękniejszy :P

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez ohuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

Na mojej top liście aktualnie jest HP LP2465 i ten Benek co wyżej opisywany. Nie wiem na co się zdecydować, HPek ma 2x DVI i to mi wystarczy, natomiast Benq ma już wypas wszystkie porty jakie mogą być. Zastanawiał będę się jeszcze tydzień, bo właśnie wtedy ma się pojawić ten HP w sprzedaży. Tak wogóle to własnie do mnie dotarła taka przesyłka, i nie mogę się już doczekać tej panoramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym nawiazac do dyskusji na temat monitora Dell Ultrasharp 2407WFP-HC, otóz przymiezam sie do zakupu. zastaniawiam sie jeszcze nas troszke wiekszym modelem 27". mam jednak pytanie na temat filmów Divix na tym monitorze bo mam ich spora kolekcje i chciałbym czasem odpalic jakis i obejzec, wydaje mi sie ze na wiekszym 27" wygladały by lepiej bo rozdzielczosc ta sama a matryca wieksza nie wiem moze jestem w błędzie jesli tak prosze niech ktos sprosuje. drugie pytanie to czy mozna zmniejszyc rozdzielczosc natywna np do 1280x800?? wtedy mozna chyba spokojnie ogladac divixy bez znacznej straty na jakosci?? kolejne pytanie to rak rozpoznac rewers monitora?? i czy w modelu 2707WFP 27" tez były jakies rewersy??? z góry dzieki za pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym nawiazac do dyskusji na temat monitora Dell Ultrasharp 2407WFP-HC, otóz przymiezam sie do zakupu. zastaniawiam sie jeszcze nas troszke wiekszym modelem 27". mam jednak pytanie na temat filmów Divix na tym monitorze bo mam ich spora kolekcje i chciałbym czasem odpalic jakis i obejzec, wydaje mi sie ze na wiekszym 27" wygladały by lepiej bo rozdzielczosc ta sama a matryca wieksza nie wiem moze jestem w błędzie jesli tak prosze niech ktos sprosuje. drugie pytanie to czy mozna zmniejszyc rozdzielczosc natywna np do 1280x800?? wtedy mozna chyba spokojnie ogladac divixy bez znacznej straty na jakosci?? kolejne pytanie to rak rozpoznac rewers monitora?? i czy w modelu 2707WFP 27" tez były jakies rewersy??? z góry dzieki za pomoc!!!

Powierzchnia ekranu im większa tym niedoskonałości (artefakty) bardziej uwydatnione. Uruchomienie divX np. 640x272 w rozdzielczości 1280x800 ( aktywne 1280x544 ) na monitorze 27" o natywnej 1920x1200 da gorszy rezultat bo będzie dwukrotne skalowanie ... generalnie pomysł bez sensu.

 

Standardowe DivX ( 640 x yyy ) dla mnie wyglądają już smętnie na 20" 16:10 ... na 24" i większych zaczyna być przeciętnie nawet przy materiale 720p ! ( choć jest powiedzmy "OK" ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh:/ bede sie musial wybrac do kogos z 24 calami i sprawdzic jak bedzie wygladal wtedy divix. co z telewizrami lcd no 32" z rozdzielczoscia 13yyx720?? ale zakup takiego tv to chyba mniej przyszlosciowe rozwiązanie. zreszta sam nie wiem, jak to jest z gdy mamy do dyspozycji rozdzielczosc 1366 x 768?? czy ona obsłuzy telewizje full HD??1080p zostanie ona wtedy przeskalowana czy obetnie czesc wyswietlanego ekranu??

 

ponawiam pytanie:

jak rozpoznac rewers monitora?? i czy w modelu 2707WFP 27" tez były jakies rewersy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

[...]czy ona obsłuzy telewizje full HD??1080p zostanie ona wtedy przeskalowana czy obetnie czesc wyswietlanego ekranu??[...]

film zostanie przeskalowany, sciagnij sobiej jakąś instrukcje do dowolnego telewizora lcd i zobaczysz ze tam są rozne tryby: 4:3 , 5:4, 16:10, 16:9 , szeroki, super szeroki itp. Można sobie dowolnie skalować, ale jaka będzie jakość to już zależy od przetworników w danym sprzęcie. najlepsze jest jednak 1:1 a to może zapewnić tylko prawdziwy tv hd albo monitor 24".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...