Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dzisiaj przytachali mi sprzęta. Benq FP 241 WZ, srebrna ramka. :razz:

Do normalnej pracy zmien tez ustawienie kontrastu. I pamietaj zeby do filmow/gier zmieniac odpowiednio profile. Strasznie duzo daja ;)

 

btw ogarniasz jakas roznice miedzy wlaczonym perfect motion i nie? ;]

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja wacham sie miedzy dwoma monitorami.

 

BenQ G2400W a Gateway FPD2485W. Wiem, ze monitory maja inne matryce i ich przedzial cenowy jest troche inny, ale mam okazje kupic Gatewaya taniej. Monitor ma sluzyc przede wszystkim do grania na PS3. Ktory monitor polecacie? Niby matryca TN lepsza do grania, ale S-PVA tez ma swoje plusy :) Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do normalnej pracy zmien tez ustawienie kontrastu. I pamietaj zeby do filmow/gier zmieniac odpowiednio profile. Strasznie duzo daja ;)

 

btw ogarniasz jakas roznice miedzy wlaczonym perfect motion i nie? ;]

 

Hejka.

Jutro jak wrócę z pracy, to trochę więcej potestuję. Niemogę sobie poradzić z jasności tego monitorka. Zjechaemł z ustawieniami na 10 kontrast i 10 jasność, a i tak bije po oczach za mocno. No i przy takich ustawieniach nie da rady oglądać filmików, bo wszystko jest za ciemne i muszę zmieniać na wyższe ( trochę takiego czegoś nie lubię ).

 

A PM wiele nie testowałem, ale po włączeniu obraz ciemnieje ( im wyższy stopień tym ciemniej ). Ogólnie nie widzę wielkiej różnicy :)

 

4ever_anarchy_soldie, mógłbyś podać ustawienia przy jakich używasz monita, bo już sam nie wiem :mur:

Zmieniałeś może poszczególne składowe RGB?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Jutro jak wrócę z pracy, to trochę więcej potestuję. Niemogę sobie poradzić z jasności tego monitorka. Zjechaemł z ustawieniami na 10 kontrast i 10 jasność, a i tak bije po oczach za mocno. No i przy takich ustawieniach nie da rady oglądać filmików, bo wszystko jest za ciemne i muszę zmieniać na wyższe ( trochę takiego czegoś nie lubię ).

 

A PM wiele nie testowałem, ale po włączeniu obraz ciemnieje ( im wyższy stopień tym ciemniej ). Ogólnie nie widzę wielkiej różnicy :)

 

4ever_anarchy_soldie, mógłbyś podać ustawienia przy jakich używasz monita, bo już sam nie wiem :mur:

Zmieniałeś może poszczególne składowe RGB?

Jasnosc na 33, kontrast 45 i 3 ostrosc. Z kontrastem z tego co patrzylem lepiej nie zjezdzac ponizej pewnego poziomu. Przynajmniej zebys odroznial szary od bialego ;) Z jasnoscia to kwestia przyzwyczajenia chyba, wazne zeby oczy nie bolaly ;) Swoja droga przy ustawieniu na 100 moze robic za niezla lampke ;d Poszczegolnych skladowych nie zmienialem, ale mozesz jeszcze dac resa wszystkich ustawien - ktos mogl sie nim wczesniej bawic... Co do filmow to tak jak wczesniej pisalem poeksperymentuj z trybami pracy ;] jest specjalny do filmow i naprawde sprawdza sie wysmienicie :) Ogarnij przyciski, ewentualnie menu => obraz zaawansowany => tryb obrazu.

 

aha i jeszcze jedno - zwroc uwage czy masz w meni opcje mapowania pikseli 1:1 ;) przydatna rzecz, a starsze modele tego nie mialy

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzisiaj przytachali mi sprzęta. Benq FP 241 WZ, srebrna ramka. :razz:

Primo: gratuluje zakupu ;]

 

Secundo: chciałbym zadać ci kilka pytań. Mianowicie jak juz potestujesz, to mogłbys szerzej napisac jak wyglada sprawa grania na tym monitorku? no i drugie: nowe egzemplarze mają podobno mieć opcje aspect ratio (tak przynajmniej słyszałem), mozesz to potwierdzić? genrealnie po kilkumiesiecznej obserwacji zawezilem grono do właśnie modeli 241 WZ i VW benqa i teraz pozostała decyzja;] Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia obrazu jeszcze trzeba będzie dostroić, ale powolutku jest coraz lepiej. :)

A jak się nie da dostroić, to się odda :wink: ( jeszcze 9 dni ).

 

Menu już ostro przewertowałem w jedną i drugą stronę.

 

Monitek jest z Maja 2007 roku, w menu są opcje 1:1, Aspect Ratio, Full.

Nie sprawdzałem czy działają, bo skalowanie ustawiam sobie w sterownikach karty graficznej.

 

 

Primo: gratuluje zakupu ;]

 

Secundo: chciałbym zadać ci kilka pytań. Mianowicie jak juz potestujesz, to mogłbys szerzej napisac jak wyglada sprawa grania na tym monitorku? no i drugie: nowe egzemplarze mają podobno mieć opcje aspect ratio (tak przynajmniej słyszałem), mozesz to potwierdzić? genrealnie po kilkumiesiecznej obserwacji zawezilem grono do właśnie modeli 241 WZ i VW benqa i teraz pozostała decyzja;] Z góry dzięki za pomoc.

Dzięki.

U mnie zawsze przy większych zmianach mam problemy, bo jestem z natury upierdliwy :-P

Co do grania to napiszę szerzej dzisiaj wieczorkiem, parę gierek sprawdzę.

 

 

Sprawa wygląda tak:

Odnośnie opcji w menu dotyczących skalowania monitorka, to mamy 3 tryby:

Full, Aspect, 1:1. Wszystkie działają bez problemów.

Rozdziałka 1280x1024:

- tryb 1:1, mamy paski dookoła całego ekranu;

- Aspect, rozciągnięty od samego dołu do góry, po bokach paski.

 

Po 3 godzinkach testowania monitora w grach ( będę tutaj porównywał do Nec 1970 NX na SIPS 25 ms ):

- czerń mocna, bardzo ciemna;

- niestety daje znać srebrzenie, co jest typowe dla tej matrycy, wyraźnie rzuca się w oczy; szczerze to wolę słabszą czerń na NEC'u niż srebrzenie w BENQ; :-|

- matryca bardzo szybka, smużenie jeśli już to minimalne, raczej niezauważalne;

- kąty dobre, ale gorsze niż na SIPS;

- kolory ładne;

- Perfect Motion - po uaktywnieniu można zauważyć lekkie migotanie obrazu i ciemnienie ( są 3 stopnie, im większy tym ciemniej );

szczerze to mnie ta opcja nie urzekła, niby ma niwelować ghosting, ale nie widać rezultatów; :?

- powierzchnia w grach spora ( wymagana mocna grafa, żeby uciągła w tej rozdziałce ), ogólnie bardzo ładnie się gra, ale jakoś mnie nie powaliło na

kolana jak to wszędzie piszą :wink:

- filmiki prezentują się ekstra, pod warunkiem że jest to minimum HD 720p i wysoki bitrate;

 

 

@ Hesus

 

Ogólnie jeśli jesteś zdecydowany to zamawiaj. Kupując w sklepach internetowych masz 10 dni na odesłanie. Na spokojnie sobie przetestujesz w domu,

w swoich warunkach. Trzeba minimum kilkanaście godzinek żeby sobie wszystko posprawdzać.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Jestem posiadaczem iiyamki b2403ws i sprawia mi to co najmniej zadowolenie ;)

Nie mogę powiedzieć, że obraz jest gorszy niż w 173P+, jest natomiast inny - jakby ostrzejszy, bardziej naświetlony. Polecam każdemu :)

Jedyne co mnie załamało - nie mam chyba najgorszego kompa, a Far Cry ze wszystkim na full, AAx2 w 1920x1200 nie chodzi szczególnie wydajnie :D - już się boję co będzie z Crysisem :D

 

Natomiast mam dwa pytanka.

W sumie obraz jest bardzo dobry, ale czy ktoś inny mógłby powiedzieć jak ma ustawioną jasność i kontrast?

 

I jak mogę dostać Wiedźmina? Monitor kupiony w Siriusie, mam kuponik i dowód zakupu, a co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wiedzmina wydaje mi sie ze niestety go nie otrzymasz. Promocja obowiazuje tylko u dystrybutorow oficjalnych czyli komputronik i jeszcze jakies, ale nie sirius. Sam szukalem bo kupilem ten sam monitor rowniez u nich.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie gdzie w Warszawie można zobaczy benq-a FP241W (lub ew. WZ) w akcji?? Napisałem do komputronika, siriusa i znaku (w znaku nie widziałem takiego ale zapytanie nie kosztuje :razz: ) zobaczymy co odpiszą...

Edytowane przez rambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał do czynienia z monitorem

BELINEA 24" WIDE TFT o.display 4.1 PIVOT DVI HDMI.

 

Mojej drugiej połówce sie podoba bo jest w kolorze białym.

A potrzebuje koniecznie monitor z hdmi bo na płycie głównej mam wyjście tylko hdmi i d-sub.

Służyć będzie wyłącznie do zastosowań typu office, przeglądanie internetu, tworzenie www, od czasu do czasu microsoft flight simulator x

mogę wydać do 2000zł, ten monitorek ma matrycę TN + film.

Czy jest jakaś alternatywa w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe samsungi do gier TN 24" i 26"

 

Samsung 2493HM i 2693HM

 

kontrast 10 000:1 , 5 ms , HDMI, PIVOT

 

Dołączona grafika

 

 

http://www.samsung.com/us/consumer/detail/...=LS24KIEEFV/XAA

http://www.samsung.com/us/consumer/detail/...=LS26KIEEFV/XAA

 

http://product.pcpop.com/000072406/Picture.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy marketing wymyśli kontrast 1 000 000 : 1 :) Lekki OT.

Ładne, ciekawe jak kształtować się bedzie cena.

Marketing juz dawno wymyslil taki kontrast, podobno jest osiagalny na telewizorach OLED.

 

Tez zastanawiam sie nad zakupem 24" (26" sa za drogie jeszcze). Zalezy mi na:

- zroznicowaniu wejsc (DVI->PC, HDMI->XBOX360,PS3, moze inne jak Wii i PS2 i moze cos wiecej ale to juz za pomoca rozgaleznikow)

- duzych katach widzenia bo filmy glownie ogladam na komputerze bo szkoda kasy na TV bo rynek full hd ktory dopiero sie rozgrzewa a ceny sa nadal wysokie wiec nawet w najblizszej przyszlosci wole sobie kupic projektor 720p i cieszyc sie 80 calami :)

- smuzenie, kolory, skalowanie

 

Aktualnie na rynku jest kilka takich monitorow no ale wiadomo ze zaden nie bedzie idealny. Wydaje mi sie ze BenQ FPW241WZ jest najblizszy tym kryteriom i mozna go dostac za okolo 2500zl, poczeka sie jeszcze 2-3 miesiace i stanieje do 2300zl. Aktualnie jestem posiadaczem LG 19" L1970HR-BF ale nie uzywam na nim zadnej konsoli tylko PC, brak smuzenia ale przez matryce TN slabe katy widzenia wiec raczej TN odpada, jakies propozycje?

 

Na koniec dodam fajny test najnowszych modeli 24" BenQ - Dell - LG:

http://www.bexox.com/showdown.htm

 

Co do tych najnowszych Samsungow to szkoda ze nie maja wejsc Composite.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez gabrynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy marketing wymyśli kontrast 1 000 000 : 1 :) Lekki OT.

Ładne, ciekawe jak kształtować się bedzie cena.

Re..lekki OT..

1.000.000 juz jest..co prawda w OLED..ale jest :)

 

http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/2369

 

11" mozna kupic..samsung zaprezentowal 31"..pewnie masówka koniec 2008 lub 2009..wiekszy wybór.

 

Moze pojawi sie wreszcie "ciekawy panel".

 

 

A tak "back on track" to szukam ostatnio della 24" i naprawde to straszne..iz majac fabryke w lodzi..monitor kosztuje 2.5-2.7k..a w EU mozna go wyrwac za 2k..a zaraz po swietach z UK w promocji po 1900..z wysylka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... Jako ze nie bardzo znam się na monitorach LCD mam pytanko jaki LCD bedzie najlepszy do gier i filmów?? Ale chodzi o matryce S-PVA (z tego co czytałem to chyba najlepsza) i 24 cale....

 

Wiem że ogólnie najlepsze do gier są TN-ki ale gdzieś czytałem ze filmy pod Divxem na TN-ce zalatują pixelozą.... Dlatego tez chciałbym już nabyc jakiś bardzo dobry monitor - jak to się mówi raz a porzadnie....

 

 

W sumie to zastanawiałem się nad BenQ FP241WZ lub VW, NEC 2470WNX (niestety mało jest o nim opinii i recenzji :sad: ale w tych kilku reckach dostaje bardzo pochlebne opnie) albo jakiegoś LG czy Samsunga....

 

Niestety LCD-ki widziałem jedynie w MM :-| więc nie mam kompletnie zadnego porównania....

 

Z góry THX wieliie za odp.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ogólnie najlepsze do gier są TN-ki ale gdzieś czytałem ze filmy pod Divxem na TN-ce zalatują pixelozą....

Na każdym monitorze pokroju 24" jeśli odpalisz w trybie pełnoekranowym "DivX" o standardowej rozdziałce ( 640x~300 ) będzie zalatywało pikselozą/brakiem detali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdym monitorze pokroju 24" jeśli odpalisz w trybie pełnoekranowym "DivX" o standardowej rozdziałce ( 640x~300 ) będzie zalatywało pikselozą/brakiem detali.

Czyli nieważne czy na TN czy na S-PVA to filmy beda się prezentowac podobnie??

 

A miał ktoś z Was stycznośc lub możliwośc dłuższego "pobawienia" się NEC-em 2470WNX?? Bo wydaje się być tańszy od DELLa, BenQ czy Samsungów więc jesli byłby dobry do gier i filmów to może własnie ten monitor opłacaloby sie najbardziej?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nieważne czy na TN czy na S-PVA to filmy beda się prezentowac podobnie??

 

A miał ktoś z Was stycznośc lub możliwośc dłuższego "pobawienia" się NEC-em 2470WNX?? Bo wydaje się być tańszy od DELLa, BenQ czy Samsungów więc jesli byłby dobry do gier i filmów to może własnie ten monitor opłacaloby sie najbardziej?? :)

Właściwie to NECa 24 calowe szukaj 2490WUXi, na zagranicznych forach opisują jego pracę i wygląd jako poezję. Wart każdego z tych około 1400 $, kiedy w Polsce nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to NECa 24 calowe szukaj 2490WUXi, na zagranicznych forach opisują jego pracę i wygląd jako poezję. Wart każdego z tych około 1400 $, kiedy w Polsce nie wiem.

Heh 1400 dolców powiadasz?? Tyle to aż nie mam MAX absolutny to jakieś 2,7-2,8k a najlepiej ok 2500k.... Skoro w Polsce jeszcze go nie ma to chyba niedawno musiał mieć premierę.... Czyli ten 2470WNX nie bedzie dobrym wyborem pod kątem gier i filmów??

 

PS. A to jest jakiś nowszy model od tego 2470WNX?? Spróbuję poszukać w googlach coś o nim.... THX za info w kazdym razie.... :wink:

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... Jako ze nie bardzo znam się na monitorach LCD mam pytanko jaki LCD bedzie najlepszy do gier i filmów?? Ale chodzi o matryce S-PVA (z tego co czytałem to chyba najlepsza) i 24 cale....

 

Wiem że ogólnie najlepsze do gier są TN-ki ale gdzieś czytałem ze filmy pod Divxem na TN-ce zalatują pixelozą.... Dlatego tez chciałbym już nabyc jakiś bardzo dobry monitor - jak to się mówi raz a porzadnie....

W sumie to zastanawiałem się nad BenQ FP241WZ lub VW, NEC 2470WNX (niestety mało jest o nim opinii i recenzji :sad: ale w tych kilku reckach dostaje bardzo pochlebne opnie) albo jakiegoś LG czy Samsunga....

 

Niestety LCD-ki widziałem jedynie w MM :-| więc nie mam kompletnie zadnego porównania....

 

Z góry THX wieliie za odp.... :wink:

 

Tez szukam wyswietlacza do okolo 2,6k, TN oczywiscie odpada bo za male katy i glupio sie filmy oglada. Za ta cene najlepszy wydaje sie BenQ ktory mozesz znalezc juz za okolo 2,5k, chyba jako jedyny nadaje sie do centrum multimedialnego (gry, filmy, konsole) i ma wiecej plusow niz minusow, DELL tez bylby fajny gdyby nie cena no i zeby nie tyle problemow przy podlaczaniu konsol, wiec zdecydowanie BenQ :P, chyba ze niedlugo wyjdzie cos ciekawszego. Tutaj masz male porownanie kilku 24" przez przecietnego uzytkownika:

http://www.bexox.com/showdown.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...