Skocz do zawartości
aisH

Mandaty...

Rekomendowane odpowiedzi

Narcyz jeżdżę od 5lat i nie miałem mandatu a tu taki i przypadek o_O widać pech mode on. No nic drodzy kierownicy, nie dajcie się przede wszystkim i uważajcie na przyszlość

Edytowane przez grzeesiek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pech tylko durnota panów w niebieskich mundurach, zamiast stać tam gdzie powinni, to upatrzą sobie kawałek w miare prostej dobrej drogi i trzepią mandaty, nawet jak ruchu tam nie ma. W zeszłym roku zapłaciłem 15 mandatów i w tym zapowiada się podobnie. Co z tego z pojawia się w Polsce coraz więcej dobrych dróg, gdzie w pełni bezpiecznie można jechać szybciej skoro i tak trzeba się tam wlec te 90km/h, gdzie w niemczech na takiej samej drodze jade 200+...

Jadąc do domu z pracy codziennie przejeżdżam przez aleję ogródków działkowych, pełno tam wariatów co robią sobie wyścigi, ani razu policji nie widziałem od 3 lat, a ludzi tam chodnikami teraz w sezonie cała masa chodzi.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to szczęście że nie mam polskiego obywatelstwa, czyli guzik mi mogą zrobić. Nie ma w Polsce naszczęście odpowiednich regulacji prawnych jeszcze...teraz musze tylko uregulować mandat i mam spokój

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj był mój debiut w roli modela, poszedłem na komende po odbiór mandatu za zdjęcie z końca kwietnia (3,5 roku jazdy bez żadnego wykroczenia czy żadnych pkt)

 

84km/h na ograniczeniu do 50

 

4 pkt i 100 zł, dosyć luźno mnie potraktowali, ale ogólnie policjant był spoko i mozna było z nim pożartować (grunt to się z nim nie kłócić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi dzis nad ranem jak wracalem z lotniska w berlinie walnela po oczach czerwona lampa... jechalem akurat na wysokosci goscia, on jakies 105km/h ja ~110km/h, ograniczenie do 100km/h

i teraz mam pytanie po jakim czasie przyjdzie mandat?? i jakiej kwoty moge sie spodziewac? beda jakies punkty?

 

ps. ostatnio nawiedzil mnie komornik i wyludzil haracz za zalegle mandaty (603zl) :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od marca robię jako kurier w pip'ie (piotr i paweł;]), wbrew pozorom robi się tych kilometrów z zakupami.

Jak na razie co do mandatów to 1 pkt karny za zastawienie miejsca dla inwalidy, straż miejska to nie szło wytłumaczyć że koleś obok stanął jak palant a ja sam mam do wniesienia ciężkie kartony....

Od straży miejskiej już w tym roku 6 mandatów, samo parkowanie, z policją było lepiej:)

Odpukać! jeżdżę po Poznaniu bardzo szybko, ale za prędkość jeszcze nic nie mam.

Pewnego dnia wjechałem pod prąd, zawracając jeszcze na skrzyżowaniu w korku :lol2:

Skończyło się na 50zł za przebieganie w miejscu niedozwolonym :banana: , zatrzymali kolesia w którym numery się nie zgadzały w aucie (tj kradzione) i zapewne liczyli na łapówkę.

Z policją idzie się dogadać, ze strażą miejską nie.

 

Ostatnio za to miałem czołówkę, na szczęście mi nic się nie stało bo wolno jechałem, ekhm d.... ściął zakręt i się spotkaliśmy oko w oko.

Nie jego auto bo w warsztacie robi, i jeszcze głową uderzył w szybę bo pasów nie miał.

Dołączona grafika

Edytowane przez banti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a to zdjecie zrobilo Ci w Niemczech bo w Polsce z tego co sie orientuje trzeba miec +20km/h zeby fotke zrobilo. (Kuzynka rozmawiala z panami policjantami)

Dokładnie przynajmniej we Wrocku gościu ze straży miejskiej mówił, że foto wyskalowane na +20 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej wierzcie w to, że +20 jest sztywną granicą... :|

Zdjęcia czasem są nawet robione przy 30km/h, tylko po to żeby sprawdzić pasy i komórke. Kwestia czasu i opłacalności. A tego pierwszego szczególnie dużo mają strażaki mieszczańskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole sie trzymac tej granicy +20km/h bo jakby bylo mniej to przeciez kaseta (czy jakies urzadzenie magazynujace) musialoby miec mega pojemnosc powiedzmy w miescie ktos jedzie 60km/h to kazdy by mial robione zdjecia - ewentualnie gdy zdjecie jest od razu przesylane do centrali (ale takich pewnie jest malutko). A z komorka i pasami jakos tak na wyrost - spotkales sie kiedys z taka sytuacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jest bufor, ale nei zawsze +20. Też gadałem kiedyś z typkiem który się zajmował wdrażaniem systemu audytującego w KMP i mu mówili, że w miejschach gdzie jest strasznie dużo przekroczeń, to podnoszą bufor na 20, 25, bo inaczej nie nadążali by ze ściąganiem fot. Ale na niektórych miejscach dają tylko +10, czyli w sumie niewiele. No i ogólnie u mnie w Krk to głównie puste puszki stoja :)

 

A propos fot, to mi zrobili w Niemczech. Nawet nei zdążyłem się uczesać ;) Był jakiś remoncik i zwężenie zrobili. Były znaki ograniczające do 100, 80, 70, itd. A że było pusto to chciałem zwolnić później, no i na wysokości 50 miałem tak z 90, jak nie błysnęło. Myślałem, że to taka lampka jak są przy tego typu zwężeniach mające na celu polepszenie widoczności. Niestety myliłem się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w olsztynie w jednej puszce przy ograniczeniu do 70 bylo ustawion 90 to w ciagu 20 minut zrobilo 15 fotek, to przestawili na 100 i zeby zrobic 15 fotek potrzebowalo AZ 30 min ;) ale czasem tak jak narcyz mowi ustawiane jest, zeby robilo kazdemu fote w celu sprawdzenia pasow, telefonow, swiatel itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadąc Seicento też da się zarobić mandat. Wprawdzie mało honorowo, bo w terenie zabudowanym (ta, jasne, chyba drzewami i zbożem) było 72km/h, ale 4 punkty wpadły. Rozbójnicy zaczaili się dość zmyślnie, bo w krzaczorach za zakrętem - młodszy stał i suszył, starszy siedział w psowozie i dłubał w zębach. Odkryłem przy okazji jeszcze jedną korzyść z poruszania się prawie-jak-samochodem (określenie Kaeresa) - pan w psowozie brutalnie wydał dwustuzłotowy wyrok, a gdy zobaczył dowód rejestracyjny, stwierdził "Aha, no tak, to niech będzie stówa". I była.

 

Cóż, dołożyłem 400 pesos i mam Unidena 520XL oraz półtorametrowy bacik na tylnej klapie. Wygląda trochę jak taki większy model RC, ale żywcem się nie dam :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dołożyłem 400 pesos i mam Unidena 520XL oraz półtorametrowy bacik na tylnej klapie. Wygląda trochę jak taki większy model RC, ale żywcem się nie dam.

Hah, tego co nie ma homologacji? :->

 

U mnie automapa z odpowiednimi poi, cb pomaga zeby nie trafic + praca w psp pomaga jak się noga powinie. I najważniejsze, nie jechać jak głupek pierwszy, tylko mieć kogoś przed sobą. No i jednak odpuszczac troche pedal gazu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Ja sie musze pochwalic tym ze od dluzszego czasu (puk puk w niemalowane) ciesze sie 0 ptk i brakiem problemow z policja :)

 

Przyczyna jest to ze stalem sie tak leniwy ze nawet nie chce mi sie szybciej jezdzic, PSJ gora, wada jest to ze czlowiek przez to przestaje sie starac na drodze i mialem juz kilka podbramkowych sytuacji przez naszych drogowych kabareciarzy. Wszystko dzieje sie taaaak wooooolllnoooooo ze spac za kolkiem idzie... :/

 

Nie oznacza to wcale ze przestrzegam znakow, ale nie wybijam sie po prostu z tlumu... Co ciekawe spalanie wzroslo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah, tego co nie ma homologacji? :->

Ma - wystawioną w 2005 roku. W razie kontroli zamierzam z powodzeniem udawać idiotę w kwestii homogo... holomo... hogomolocji, no. Nie słyszałem jak dotąd, by któregoś "bacika" czepiali się o papierki do radia.

 

Przepomniałem - co to jest PSJ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zbior sekretow jazdy dalekiego kresu polski, tajemna technika wywodzaca sie z poganiania konia lejcami, dopracowana przez mistrzow takich jak pan Mietek i pan Zdzislaw (ja nie akceptuje pana Teodora jako mistrza tej sztuki, nie wiem jak wy).

 

Pozwala ona sprawnie poruszac sie po ulicach naszego pieknego miasta jakim jest warszawa nie wybijajac sie z tlumu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczęły się także prace nad stworzeniem specjalnego systemu ścigania piratów drogowych. Na drogach przybędzie fotoradarów. Gdy system zacznie działać, od złamania przepisów do otrzymania mandatu minie zaledwie kilka godzin. Wtedy przewidywana jest też wysokość mandatów za znaczne przekroczenie prędkości. Za powyżej 50 km na godzinę ponad dozwoloną prędkość w mieście zapłaci się tysiąc złotych, a na obszarze niezabudowanym - 900 zł.

 

Kiedy to się stanie? Prawdopodobnie za dwa lata. Komisja Europejska na ten cel przeznaczyła 200 mln zł. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym będzie działać w ramach obecnej inspekcji drogowej. Zdjęcie pirata wprost z radaru trafi do centralnego komputera. Tam kierowca zostanie zidentyfikowany. System poda też wysokość kary i wyśle wezwanie do zapłaty. To co obecnie trwa kilkanaście dni, potrwa kilka godzin. Takie centra działają już we Francji, Włoszech, Anglii, Holandii i Niemczech. We Francji od czasu wprowadzenia systemu liczba śmiertelnych ofiar na drogach zmniejszyła się prawie o połowę.

Wreszcie sie biora za piratów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierowcy są największą grupą społeczną w tym kraju, a zarazem są najbardziej dyskryminowani, ja mógłbym zrozumieć gdyby kasa z mandatów szła na nowe radiowozy, karetki, drogi, żeby chociaż została ona w rękach samorządu lokalnego, ale nie bo cała kasa trafia do Warszawy gdzie jak wiadomo 460 osobowa banda darmozjadów "przepija" to. Tak samo paliwo akcyzy, podatki, fundusz drogowy, a kasa zamiast na drogi to łata dziurę budżetową które te palanty robią bo wyrzucają kasę na lewo i prawo, a dróg jak nie było tak nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole sie trzymac tej granicy +20km/h bo jakby bylo mniej to przeciez kaseta (czy jakies urzadzenie magazynujace) musialoby miec mega pojemnosc powiedzmy w miescie ktos jedzie 60km/h to kazdy by mial robione zdjecia - ewentualnie gdy zdjecie jest od razu przesylane do centrali (ale takich pewnie jest malutko). A z komorka i pasami jakos tak na wyrost - spotkales sie kiedys z taka sytuacja?

Przeczytałem brykenie Twój post i będąc w PL właśnie w ten sposób jeździłem. Wydał mi się sensowny :wink: Pech chciał, że trafiłem na "popsutą" puszkę i dostałem fotę przy 68km/h w terenie zabudowanym :D 90zł :lol: plus 2pkt :D Wymiar kary tak żałosny (a raczej wykroczenie), że nie ma co się szarpać i bracki wziął to na siebie :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...