Skocz do zawartości
aisH

Mandaty...

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie, ze wiekszosc fotoradarow to tylko puste skrzyneczki. Na calej katowickiej sa dziesiatki skrzynek na sprzet, na szczescie wiekszosc pustych. Gdyby chcieli zapakowac do kazdego aparat to nie starczyloby w budzecie policji na paliwo do aut. A takto prawdopodobienstwo wpadniecia na dzialajacy sprzet podczas przejezdzania jednej z setek malych wiosek po drodze maleje :)

BTW czy dalej na katowickiej puszczaja w CB tekst Polaczka na temat: "remontujemy wam droge, wiec za to musimy postawic wiecej fotoradarow, puscimy wiecej nieoznakowanych aut"? Dawno tam nie jechalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choc wg mnie większość to tylko straszaki i są puste w środku, np w Kraku na wielickiej koło Tesco, testowałem po odpowiednim przygotowaniu 3 razy i nie błysnął ;)

Czy aby fotoradary nie "blyskaja" w podczerwieni, zeby nie oslepiac kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500zł i 10punktów :/

Można zapłacić przelewem z mbanku ?

A, dziś mnie dwa razy trzymali w NH w niewielkiej odległości, nagonka jak cholera była chyba...

Za pierwszym razem mandat a potem tylko dymanko w ustniczek ;)

w sumie mam 14 pkt, i chyba po 2 latach to moge mieć max 24? czy jak 24 to już biorą prawko ?

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500zł i 10punktów :/

Można zapłacić przelewem z mbanku ?

A, dziś mnie dwa razy trzymali w NH w niewielkiej odległości, nagonka jak cholera była chyba...

Za pierwszym razem mandat a potem tylko dymanko w ustniczek ;)

w sumie mam 14 pkt, i chyba po 2 latach to moge mieć max 24? czy jak 24 to już biorą prawko ?

Za co dostałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za co dostałeś ?

prędkosc plus brak jednego świtła z tyłu bo nie łączy, przy nim uderzyłwem w lampe i sie zaświeciło ale nie dał za wygraną ;/

Gdybym nie zostawił samochodu na postojowych to by sie nie skapł, jak mi pokazywał prędkśc to popatrzył na samochód i akurat kurde postojówki nie było... ;/

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolejny sukces - nie dość, ze zniszczył mnie nowy gościu od rachunku prawdopodobieństwa, to po wyjściu z budynku natrafiłem na jakże nieuprzejmego i sfrustrowanego życiem strażnika miejskiego stojącego obok mojej rakiety. I 100zł w plecy :/

Edytowane przez Ghazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała uwaga ode mnie nt. mandatów. jak płacicie to albo trzymajcie kwitki albo płaćcie przelewem przez bank tak by został ślad na koncie. zapłaciłem 2 zaległe mandaty blisko pół roku temu, a kwitki zwyczajnie posiałem przy przeprowadzce. ostatnio skarbówka zablokowała mi konto bo ponoc nie zostały opłacone. musialem zaplacic drugi raz bo nie bylem w stanie udowodnic wplaty - kwitkow niet, sladu na koncie rowniez. na zlecenie skarbowki bank blokuje całe konto, bez wzgledu na to ile jest pieniedzy - nie mozna wyjac ani zlotowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki fotoradar obsługuje kilka pasów i może bez problemu Ci walnąć fote również od tylca. Ale wtedy jest chyba problem, bo nie wiadać twarzy kierowcy. Nieważne kto prowadzi, ale twarz musi być widac :]

 

Ale mam pytanie z innej beczki:

 

Jak wygląda sprawa z mandatami za parkownie wypisywanymi przez straż miejską? Wiadomo, że SM nie ma uprawnień jak policja, wiec, czy w sytuacji gdy owy jegomość czeka obok mojego autra, moge powiedziec mu "a idź pan stąd" i pojechać? Bo ostatnio jegomoście w biało-pomarańczowych furgonach upodobali sobie teren polibudy we Wrocławiu, a wiadomo jak tam jest - "auto na aucie", ale nikomu to nie przeszkadza, oprócz oczywiscie strażnikom

Edytowane przez Ghazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z mandatami za parkownie wypisywanymi przez straż miejską?

Nie dostaniesz za nie pizzy w Jeffsie ;)

 

Dzisiaj 6 punktow + 250zl (pierwsze punkty w zyciu) - za ucieczke z miejsca wypadku, czyli jesli komus doslownie dotknales lusterko lepiej rozbij namiot i czekaj na wlasciciela :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki fotoradar obsługuje kilka pasów i może bez problemu Ci walnąć fote również od tylca. Ale wtedy jest chyba problem, bo nie wiadać twarzy kierowcy. Nieważne kto prowadzi, ale twarz musi być widac :]

slupy tluka albo na zblizanie albo na oddalanie i nie ma mozliwosci, zeby jeden slup w tym samym czasie robil foty od przodu i tylu.

 

przy fotce od tylu fotka idzie na wlasciciela autka i to w jego gestii jest wskazanie prowadzacego, co jak tego nie zrobi to nie wiem, bo jedyny mandat jaki wyrwalem to 100 za pasy: wejscie na zielonym zejscie na czerwonym :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to w jego gestii jest wskazanie prowadzacego, co jak tego nie zrobi to nie wiem, bo jedyny mandat jaki wyrwalem to 100 za pasy: wejscie na zielonym zejscie na czerwonym :lol:

Mówisz ze byles wtedy pijany/spałeś, kierował najprawdopodobniej ktoś z twojej rodziny, a ze nie musisz zeznawac przeciwko swojej rodzinie to... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ku*** dostalem 200zl i 4pkty za to ze padla mi elektryka w samochodzie :( no niefart bo musiala akurat policja przejechac radiowozem nieoznakowanym :( :( brak swiatel z tylu (po zmierzchu)

 

niefart i tyle :( po swietach trzeba bedzie zaplacic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^

 

Mialem taki wypadek w 95' chyba 96'

 

Zima slisko, Trasa Lublin-Warszawa. Peugoet 408(?)

 

Wpadka pod ciagnik siodlowy nieoswietlony stojacy na srodku drogi. Nie bylo gdzie uciekac i jak. Wjazd byl nieziemski, 3/4 samochodu weszlo pod naczepe gdyz w zasadzie byl tam tylko wal. Wal przeszedl przez srodek na wysokosci dachu. Nikomu praktycznie sie nie stalo poza mna :P Niezapiete pasy, jak to dziecko spalo sie w poprzek z tylu, ale na szczescie nic powaznego.

 

Czasem pewne rzeczy sa niedoceniane jak komputer monitorujacy stan oswietlenia, a w zasadzie jest to tanie do zrobienia, ale wiele samochodow niestety nie ma takich bajerow.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Orgiusz: nie wiem gdzie mieszkasz, ale u mnie w miescie jest duzo latarni i jest bardzo dobrze oswietlone noca, trzeba byc wibitnie zdolnym zeby nie zauwazyc samochodu srebrnego przy takim oswietleniu.... Zwlaszcza po godzinie 23.30... Jakbym jechal bez swiatel ciemna droga poza miastem to OK. Nie chce sie tlumaczyc przed nikim, napisalem ten post tylko dla przestrogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jakiej przestrogi? :lol2: Napisales tak jakbys mial ogromny zal do policji za to ze dostales mandat za niesprawny pojazd. Straszne...

Pozatym zdziwilbys sie jak srebrne auta wbijaja sie w tlo drogi dla niektorych kierowcow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Niefart? Moze. Napisales tak jakbys chcial zeby cos wiekszego w Ciebie wjechalo i skasowalo samochod razem z tylnymi oparciami.

Dla jakiej przestrogi? :lol2: Napisales tak jakbys mial ogromny zal do policji za to ze dostales mandat za niesprawny pojazd. Straszne...

Pozatym zdziwilbys sie jak srebrne auta wbijaja sie w tlo drogi dla niektorych kierowcow.

Jakaś mania? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...