Skocz do zawartości
kamilo23

Jakie Piwo Lubisz Najbardziej ?

Jakie piwo pijesz  

681 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Lech
      134
    • Tyskie
      94
    • Żywiec
      79
    • Kelt
      10
    • Heineken
      76
    • Tatra
      22
    • Warka
      67
    • Reds
      25
    • inne ?
      185


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzis w Auchan : i trzepie połki dalej nie ma Perły ( była kiedyś ) no cóż moze sie wycofali była puszka ale nie brałem.

 

Perła chmielowa ciemna butelka : Tzw zemsta inwalidów .. Niezły off road :D niezle wyboiste w smaku ale dobre.

Perła z puszcze : Metal jedzie jak koleją wąskotorową ..zabija cały smak

 

Udało mi sie w moim lokalnym sklepiku wreszcie dorwac perłe zielona Export :

Otwieramy : Achh co za miły lekki zapach. Piana szybko znika.

Smak : no genialny ....

 

2.70 u mnie za butelke....

 

Wreszcie sensowne piwo../ zamiennik tyskiego ...

 

No nie wspomne o Ciechanie miodowym.... to piwo nr 1 do grila..... ale max 2 pozniej sie nudzi

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta perla export to tylko z nazwy.

 

Prawdziwa perla export idaca faktycznie na export jest zupelnie inna w smaku z mniejsza iloscia sztucznosci.

 

W ogole odkad mam znajomego w browarze praktycznie nie pije piwa... Jak sie dowiedzialem jak malo jest teraz chmielu, a ile wali sie sztucznych zamiennikow to az ciarki przechodza.

Zreszta to widac, kiedys lubelszczyzna byla zaglebiem chmielowym, gdzie sie nie spojrzalo chmiel. Obecnie znalezienie poletka chmielu graniczy z cudem. Ps. W zwiazku z powyzszym czasem popije cos red's sunem bo jeszcze jakos przejdzie dla odswiezenia sie B-)

 

Zreszta dla przykladu.

Jaka jest roznica miedzy Perla zwykla, export, ciemna itd. ? Hmm duza! W iloscii dodanej wody, czasu lezakowania i ilosci sztucznego badziewia. :mur:

 

Nie chce was zniechecac, ale polecam w obecnej sytuacji malutkie browary ktore na miejscu waza swieze piwo.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest Aurora001. Masowe br0 smakują coraz gorzej. Najlepiej widać to na przestrzeni lat gdzie warka,tyskie itp stawały się coraz gorsze w smaku przez to ze były coraz większymi i masowymi producentami br0. Np. Guinness cały czas jest dobry mimo ze to masowka ostra, czemu w PL gdzie br0 na prawde mamy dobre tak nie może być ? Żywiec Porter trzyma fason ale u nas jest bardzo mało popularny (jak prawie każde ciemne piwo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce was zniechecac, ale polecam w obecnej sytuacji malutkie browary ktore na miejscu waza swieze piwo.

 

 

Coś w tym jest Aurora001. Masowe br0 smakują coraz gorzej. Najlepiej widać to na przestrzeni lat gdzie warka,tyskie itp stawały się coraz gorsze w smaku przez to ze były coraz większymi i masowymi producentami br0. Np. Guinness cały czas jest dobry mimo ze to masowka ostra, czemu w PL gdzie br0 na prawde mamy dobre tak nie może być ? Żywiec Porter trzyma fason ale u nas jest bardzo mało popularny (jak prawie każde ciemne piwo).

 

No cóż, to nie jest żadna tajemnica, że piwa robione na masową skalę są dużo gorsze. Guinness jest ciągle dobry pewnie dlatego, że swoją popularność zawdzięcza właśnie temu że jest jednym z lepszych przedstawicieli stouta, nastomiast przeciętny nabywca w Polsce bierze to co widział w telewizji i leży pierwsze z brzegu i nie przykłada większej uwagi do walorów smakowych.

 

A co do małych browarów to polecam noteckie i gniewosza (klik). Ostatnio pojawiły się u mnie w żabce. Ciemne bardzo dobre, choć gniewosz może trochę zbyt słodki. Jest też jakiś 14% ekstraktu pseudokoźlak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to nie jest żadna tajemnica, że piwa robione na masową skalę są dużo gorsze. Guinness jest ciągle dobry pewnie dlatego, że swoją popularność zawdzięcza właśnie temu że jest jednym z lepszych przedstawicieli stouta, nastomiast przeciętny nabywca w Polsce bierze to co widział w telewizji i leży pierwsze z brzegu i nie przykłada większej uwagi do walorów smakowych.

 

A co do małych browarów to polecam noteckie i gniewosza (klik). Ostatnio pojawiły się u mnie w żabce. Ciemne bardzo dobre, choć gniewosz może trochę zbyt słodki. Jest też jakiś 14% ekstraktu pseudokoźlak.

 

O, nie omieszkam spróbować - tym bardziej ze widziałem w sklepiku niedaleko pracy :).

 

Co do "zepsucia" jakości piw. Najbardziej to boli ze taki marki jak Warka tracą na renomie (jeżeli chodzi o jakość). Pamiętam jak kiedyś (10-12 lat temu) byłem u wujka na wakacjach. Wujek mieszkał niedaleko miejscowości Warka i mnie poczęstował Warką (w czerwonej butelce) - piwo kapitalne w smaku (mimo ze za smakiem piwa jeszcze nie przepadałem) po prostu prawdziwe br0. Dziś jak próbuje taką Warke to mi się bełtać chce (już nie mówię o takich "pysznych" wynalazkach jak warka 1,5L). Czy na ostrej komercjalizacji wszystkiego, różnego typu produkty muszą tracić na jakości ? Chyba tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Warka to już nie to samo co kiedyś czyli mocne piwo o wyraźnym smaku, teraz to smakuje jak jakiś Żywiec :P a więc jak dla mnie to siczki :lol2: Czasem jednak zalewam się Warką bo lubię chodzić do Piwiarni Warki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zachwalaliscie ze sie wybralem do zabki po mala degustacje. Niestety, z proponowanych piw mniejszych producentow nie bylo nic.

 

Sprobowalem wiec zywiec porter, kupilem 2 butelki na 2 dni po pracy.

 

Dzien pierwszy - wypilem, calkiem ok, ale posmak po przelknieciu jest paskudny, aczkolwiek wypilem cale 0.5l co juz jest sukcesem. Naprawde mocne piwo jak na moja slaba piwna glowe. Jednak po wodce lepiej sie trzymam...

Rano zonk, ja do pracy, a tu kac jakbym sie nawalil niewiadomo czego - dzien z zycia wyjety :mur:

 

Dzien dzisiejszy - j/w, 30min. po wypiciu nie moglem chodzic tak mnie zwalilo z nog, jakbym sie nasztachal ziolek. Dobrze ze w miare szybko minelo. Ciekawie rozmawialo mi sie przez telefon z dziewczyna :lol2:

Jesli bede miec drugi dzien z rzedu takiego kaca to wole nie myslec co sie bedzie dzialo w pracy.

 

Aczkolwiek tego mi chyba bylo trzeba :lol:

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak byłem u kumpla w Krakowie to nabyłem w tamtejszym Tesco dwa dwunastopaki (11+1) Harnasi za 19.99 za 12-pak :D Powiem że tak dobrze wchodzącego piwa jeszcze nie piłem.

Ostatnio popijam piwka marki: wojak, tyskie, warka, kasztelan harnaś i leżajsk, z wymienionych chyba kasztelan najlepszy. Kiedyś lubiłem tatrę i żubra ale zbrzydły. Piłem kiedyś perłę, dobre piwo.

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ten kasztelan niczym nie urzekł szczerze mówiąc. Fakt, nieco różni się w smaku od innych piw, zapewne tym, że niepasteryzowane, ale i tak po zostaję przy zimnej perełce lub leszku. Swoją drogą ostatnio smakowałem Łomże export i jakoś nie przypadła mi do gustu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambrosius Gold, bodajże 1.69zł (+ butla) w Kuplandzie. Za tę cenę - pychota.

Luzak - 1.49zł (+ butla), przydrożna buda z browarami i papierosami. Za tę cenę - pychota.

 

Sponsorzy niejednej plenerowej imprezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepny tescik czyli :

Dołączona grafika

 

Niepasteryzowane > ekstrakt 12.1% > 6.2% Woltów..

 

Pierwszy łyk Kwasik lekki czuć ale nie jest to odrzucajace.

Zapach : Czuć tu chmiel i to dobrze.

Piana: obfita ale szybko opada i pozniej tworzy pierscień okolo 5mm.

Wysycenie : Dobre

 

Cena u mnie 3.50..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie polecam Baltic Porter. Słodszego portera jeszcze chyba nie piłem. Na szczęście ten sam browar (Cornelius) nadrabia swoim Premium Lager Beer, które z kolei polecam jeśli ktoś lubi piwo ze znacznie wyczuwalną goryczą.

Ciekawostka: w Almie pojawiło się piwo Lubuskie za 3,99 zł, tylko 2x droższe niż w PiP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, nie omieszkam spróbować - tym bardziej ze widziałem w sklepiku niedaleko pracy :).

 

Co do "zepsucia" jakości piw. Najbardziej to boli ze taki marki jak Warka tracą na renomie (jeżeli chodzi o jakość). Pamiętam jak kiedyś (10-12 lat temu) byłem u wujka na wakacjach. Wujek mieszkał niedaleko miejscowości Warka i mnie poczęstował Warką (w czerwonej butelce) - piwo kapitalne w smaku (mimo ze za smakiem piwa jeszcze nie przepadałem) po prostu prawdziwe br0. Dziś jak próbuje taką Warke to mi się bełtać chce (już nie mówię o takich "pysznych" wynalazkach jak warka 1,5L). Czy na ostrej komercjalizacji wszystkiego, różnego typu produkty muszą tracić na jakości ? Chyba tak...

 

Ale to jest efektem tego, ze Polacy zasadniczo nie umieja pic piwa. Wlewaja w siebie litrami byle co, majac walory smakowe za drugoplanowe. Jaki popyt, taka podaz... :|
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie polecam Baltic Porter. Słodszego portera jeszcze chyba nie piłem. Na szczęście ten sam browar (Cornelius) nadrabia swoim Premium Lager Beer, które z kolei polecam jeśli ktoś lubi piwo ze znacznie wyczuwalną goryczą.

Ciekawostka: w Almie pojawiło się piwo Lubuskie za 3,99 zł, tylko 2x droższe niż w PiP!

 

A ja polecam Okocim Porter - cena około 3.70zł... Całkiem "przyjemny" jak na portera smak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj próbowałem Żywe z browaru Amber. Dużo się o nim naczytałem, ale dopiero teraz udało mi się je znaleźć. Piwo dobre i intensywne, aczkolwiek jak dla mnie za mało czuć chmielu. Na pierwszym planie bardzo intensywny posmak słodu, gdzieś w tle jakaś lekka nutka alkoholu, tak delikatna że w zasadzie nie przeszkadza, a chmiel albo drożdże bardzo ciężko wyczuć. Mimo to piwo jest dobre.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę do siostry napisać, żeby mi wysłała pare Lwóweckich kurierem... Na Górnym Śląsku małe szanse, żeby je dostać.

 

Z kolei kuzyn mówi mi, że dzisiejsze Lwóweckie to nie to samo, co parę lat temu. Pił i mówi, że zajeżdża puszką.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dałes za butle lwówka ?

2,7 pln, butelka bezzwrotna

 

Z kolei kuzyn mówi mi, że dzisiejsze Lwóweckie to nie to samo, co parę lat temu. Pił i mówi, że zajeżdża puszką.

specjalnie jak dzis pilem to pilem na przemian, lwowek, kasztelan, lwowek, piast (wszystko niepasteryzowane, a jako ze mam wolne, piwko raz na 1,5h by sie nie upic) i o ile piasta dalo sie wypic to w porownaniu do lwowka kasztelan to konski szczoch... nie jest to juz ten sam stary lwowek, ale i tak jest to moim zdaniem obecnie najlepsze polskie niepasteryzowane piwo jakie pilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek: Utenos Porter - produkcji litewskiej... 3.99zł za 0.5l (6.8%)... Dużo lżejszy niż "polskie" portery - wyczuwalny smak "paloności", karmelu i orzechów - pije się z przyjemnością... I fajny ciemno-bursztynowy kolor :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambrosius Gold, bodajże 1.69zł (+ butla) w Kuplandzie. Za tę cenę - pychota.

Luzak - 1.49zł (+ butla), przydrożna buda z browarami i papierosami. Za tę cenę - pychota.

 

Sponsorzy niejednej plenerowej imprezy.

 

Na plenerowe imprezy - Only Argus z lidla. 1,69 za puszke, ktorej nie czuc. A jestem gorącym przeciwnikiem puszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...