Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

9. P. Ustawiłem wyjście/rozdzielczość niedostępną dla mojego odbiornika i nie mogę powrócić do poprzedniego stanu ponieważ mam czarny ekran. Co mam zrobić?

O. Wyłącz konsolę i przy uruchamianiu przytrzymaj przez 5 sekund przycisk Power na panelu przednim. Konsola zrestartuje ustawienia ekranu.

 

Napisałem o tym ponieważ ostatnio przez przypadek przytrzymałem za długo power i zresetowało mi ustawienia wyświetlania obrazu, ale również wyjście Audio. Spróbuj tak zrobić, a może coś tam się odlblokuje. Napisałeś wczęśniej, że resetowałeś do ustawień fabrycznych, ale czy w ten sposób co podałem wyżej po przez przytrzymanie powera ? Spróbój ze 2 razy jeszcze. Jak nie to chyba ponowna instalacja systemu.

 

Mastha, ale dźwięk DD/DTS masz tylko jak ustawisz w grze lub w filmach na dyskach BD. On tu mówi o całkowitym zaniku dźwięku. Wątpię, by to o format chodziło, ale nie wykluczone. Zwłaszcza

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi panowie ale nic nie pomaga, Devil co do resetowania ustawien obrazu/dzwieku konsoli przez przytrzymania powera przez 5 sek tez tak robilem i to na samym poczatku, ustawienia obrazu resetuja sie dzwieku tez jednak zero reakcji konsoli na ten zabieg

 

Mastha212 tez tak pomyslalem w chwili totalnego wnerwienia ale moj tv nie lyka tylko dts'a zas dd jak najbardzuej, ale nie w tym sek bo jak juz mowilem glownym wyjsciem audio u mnie jest optyk drugim dopiero zas hdmi a ze wzgledu na to ze mam ustawione multi-audio out wszystko co nie idzie po optyku jest downscalowane do 2ch LPCM :)

 

znalazlem tymczasowe rozwiazanie co kosztowalo mnie rozebraniem kabla av od sony (tego co dostaje sie z konsola)i spiecie go z mini jackiem i dzwiek przesylam teraz ta droga (ze tez moj phil nie ma wejscia audio na chinche :/ ),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale piepr*enie głupot - Sony to Decrease Resolution for PlayStation 3 Stereo-3D Games - X-bit labs

 

 

"SCE advices game developers to trim resolution of stereo-3D (S3D) games to 720p"

 

Z czego mają obciąć tą rozdziałkę? Z sub-720p do 720p?

 

 

"Even games that run natively at 1080p resolution, are downscaled in 3D mode to two 720p images (one for each eye). While the console can physically output S3D 1080p images, it takes twice the performance to process a stereo-3D game, which is why the machine cannot guarantee 60 fps performance for every game"

 

Lol. A ile jest gier które działają w 1080p przy 60 FPS? Większosć to 720p przy 30 FPS (ew. 60 FPS bez AA, czy z obniżoną rozdziałką).

 

Do 3D trzeba będzie jeszcze o połowę obciąć rozdziałkę, czyli do 640x720 dla każdego oka, i efektywnie tyle pikseli będzie widoczne na ekranie po skalowaniu.

 

Żeby sobie to wyobrazić 640x720 to o 1/3 pikseli więcej niż DVD NTSC, i ledwo 11% więcej niż DVD PAL.

 

 

"...even trained computer graphics artists could barely tell the difference between the resolutions"

 

O ile między 720p a 1080p jeszcze można by takie stwierdzenie postawić, to między DVD a 720p tylko ślepiec by nie zauważył różnicy.

 

 

 

Komentarz do artykułu:

 

""unnoticeable effects" if you drop your prescription glasses for the 3d one" :D

 

 

 

Ja sam się coraz bardziej przekonuję do 3D, coraz bardziej mi się to podoba i widzę w tym przyszłość, ale wciskanie tego na siłe tam gdzie nie ma to lub ma mały sens, jest moim zdaniem glupie. Jak chcemy grać w 3D to zdecydowanie warto zainwestować w kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale znowu, od czegoś trzeba zacząć, nikt z pistoletem przy glowie nie stoi i nie zmusza do kupna. Wyjdzie PS4 zapewne projektowane z myślą o 3D i powinno być już tip top. Swoją drogą, jeszcze nie widzieliście na własne oczy, a narzekacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze od czegos trzeba zaczac, ale czemu nie moze byc to od poczatku dopracowane? Wiesz nie trzeba widziec osobiscie, wystarcza relacje osob, ktore mialy stycznosc i ich zdania raczej nie sa pochlebne. Owszem jest poczucie glebi (jak na filmach 3D), ale sa tez wyprane kolory, rozmazanie, nizsza jasnosc obrazu etc. (jak w filmach 3D). Po raz kolejny: 3D tak, ale najpierw to dopracujcie.

 

edit.

To nie odnosi sie przeciez do Sony, tylko ogolnie do branzy, ktora promuje nowe rozwiazania.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze od czegos trzeba zaczac, ale czemu nie moze byc to od poczatku dopracowane?

Ze względów marketingowych, firmy chcą wprowadzać na rynek jak najszybciej nowe produkty, żeby już na tym zarabiać, a kasę przeznaczać na dalszy rozwój, a ten dalszy rozwój po to, żeby być przed konkurencją i dalej sprzedawać.

 

Tak jest ze wszystkim w tej branży, jak wchodziły monitory (telewizory) LCD to też miały swoje wady, jak niska rozdzielczość, słabe kąty, długi czas reakcji, itd.

 

Trzeba to zaakceptować. Ja nie rzucam się na nowość, czekam, aż wyjdzie dopracowny produkt w rozsądnej cenie i wtedy kupuję. W 3D może zainwestuję przy okazji PS4, do tego czasu sytuacja powinna być jasna.

 

 

 

 

Wiem, że nie odnosisz się do Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym modelu RSX jest wykonany w technologii 45nm (tak jak CELL) co daje 15% obniżki w poborze mocy, więc i temperatura spada.

RAM XDR jest teraz w 2 kościach po 128MB (było 4 x 64MB).

http://www.thesixthaxis.com/2010/04/26/a-greener-ps3slim/

Edytowane przez krzychu26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie spadł pobór prądu w porównaniu do mojego FATa. Ale Fat ma jedną ważną cechę. W zimie świetnie spisuje się jako farelka. W lato jako opiekacz pokojowy. :D

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak by to miało wyglądać w praktyce? Ściąganie wielkich ripów gier i odpalanie z zewnętrznego dysku?

 

Czysto teoretyczna dyskusja, na pewno bym nie skorzystał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by to miało wyglądać w praktyce? Ściąganie wielkich ripów gier i odpalanie z zewnętrznego dysku?

 

co to za problem w dzisiejszych czasach ściągnąć jakieś 30GB? na przeciętnym łączu 4 Mbit/s potrwa to jakieś 17h ;]

a nagrywarki i płytki BD-R są dostępne od dawna, choć faktycznie odpalanie obrazów z dysku byłoby ciekawszym rozwiązaniem

Edytowane przez MacOSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest filmik na Youtube, który to pokazuje. Gość wkłada płytę z God Of War 3 i pokazuje, że jest widoczna w tym całym Backup Manager. Oprócz tego są dostępne inne gry. Wybiera inFamous i gra się uruchamia niby z obrazu na dysku. Mnie to wcale nie cieszy. Na PS3 wyszło ostatnio sporo dopieszczonych Exclussive'ów jak U2, wspomniany GOW3, Heavy Rain i jeszcze parę innych. Do tego w drodze 3 część Uncharted i Killzone. Oby to okazało się Fake'em, bo mam obawy, że może to zaszkodzić tej konsoli. Czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tego co można przeczytać, całość ma związek z PS3 z debug mode a że hack opiera się w całości na softwarowym rozwiązaniu, to nie widzę raczej wielkiej przyszłości dla niego, jeśli to w ogóle prawda.

 

PSJailBreak - PlayStation 3 JailBreak for PS3 Consoles Arrives? - PS3 NEWS - PlayStation 3 News - PS3 Hacks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm..., jeśli to prawda to jakieś lipne te zabezpieczenie było... Wystarczy pendrive. Xboxa trzeba "do golasa" rozebrać, żeby go przerobić a tu proszę - kluczyk USB i po robocie :)

 

Tia, tak lipne, że wytrzymało 4 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to nazwali, sam 'hack' ma się opierać na custom firmware z PS3 debug wgranym na USB dongle, dlatego też uważam że dla Sony nie będzie większym problemem zlikwidowanie tego problemu z kolejnym updatem fw.

 

z FAQ

 

Q. Can Sony block this with firmware updates?

 

A. Probably. The have have the USb dongle firmware upgradable, but you can never predict the future. This is made to work with 3.41. If you happen to download an install an update which is higher then this then it is your doing. We will not accept stock back as "faulty" if you have upgraded your firmware

Ps.

Swoją drogą taka sytuacja jest nieźle na rękę Sony, wystarczy dać cień szansy że 'hack' jest w 100% skuteczny i nie blokować go przez najbliższe dni - wzrost sprzedaży PS3 gwarantowany :rolleyes:

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...