Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się ostatnio udało upolować starą za 200zł, ale chyba ją sprzedam zaraz po e3 za jakąś kosmiczną kwotę i kupię tą nową :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak późno ? Najpierw na pc (jako, że pierwsza część wywodzi się właśnie z tej platformy) jako "czasowy" exclusive a później dopiero xbox. :]

Ciekawe jakie będą cięcia w grafice, żeby to było grywalne na x-klocku.

 

no pod koniec roku to późno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum chyba umarło... Jak tam po konferencji? Ja tam się zawiodłem. W kółko kinect i kinect... Ale były też plusy:

- Forza 4

- Gearsy 3

- remake Halo + nowa trylogia Halo 4-6

- Mass Effect 3

- Modern Warfare 3

- Tomb Raider

- nowa gra od Cryteka - Ryse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak co roku, konferencja microsoftu ssała na potęgę :lol: Nie pokazali żadnych nowości, ani sprzętowych, ani nowych tytułów. Dostaliśmy tylko zapowiedzi o których wiedział chyba każdy.

Czekam na dzisiejszą konferencje t10, może tam dostaniemy info o nowej kierownicy i pojaram się forzą. Bo to chyba jedyny plus tegorocznych e3 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

I to niby sie w powietrzu trzyma?

 

Musze przyznać że jestem wręcz poirytowany tym co robi Microsoft. Kompletny syf sie robi z tej konsoli, a jak pod koniec roku dadzą Natalowego dasha (który na prezentacji wyglądał tragicznie), to już będzie szczyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Implementacja tego przez devów może dać dużo lepsze efekty niż na PC przez AMD/NV, będą mogli efekt odpowiednio dostosować, no i robić go przed rysowaniem HUD-u czy tekstu. Postprocessing już devom nie jest obcy, wiec lepiej jak go będą używać właśnie w takich celach, a nie żeby zmienić kolory.

 

Frostbite 2.0 ma mieć własny algorytm MLAA, i chyba działa to nieźle, bo aliasingu na dotychczasowych gameplay-ach było malutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc planuję sobie kupić PS3 albo x360 pod mój monitor LG W2253TQ i nie wiem co się bardziej opłaca. Mam w monitorze DVI i nie chciał bym żadnych przejściówek. Bardziej bym skłaniał się ku xboxie, ale jeśli potrzebne by były do niego dodatkowe przejściówki to wylał bym playstation jeśli tam nie będzie ich trzeba. Więc jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wow, nie ma to jak decydować o wyborze konsoli pod kątem konieczności bezproblemowej przejściówki za pare złotych. Zresztą nawet nie potrzeba przejściówki, wystarczy kabel HDMI<->DVI. W zestawie i tak nie ma kabla HDMI, więc jakiś trzeba kupić. Xbox do tego ma skalowanie do rozdziałek monitorowych, a skaler w tej konsoli jest rewelacyjny. No i większość multiplatform wygląda lepiej, ale powoli robi sie odwrotny trend. Przede wszystkim trzeba popatrzeć czy interesują kogoś exclusive-y na danej platformie. PS3 ma ich multum, tylko np. mnie nie interesują praktycznie żadne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku xboxa możesz podpiąć się do pada, tylko potrzeba przejściówki micro jack->mini jack.

 

Albo możesz wpiąć się bezpośrednio do konsoli przez component tym:

 

Dołączona grafika

 

+ to

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie ma to jak decydować o wyborze konsoli pod kątem konieczności bezproblemowej przejściówki za pare złotych. Zresztą nawet nie potrzeba przejściówki, wystarczy kabel HDMI<->DVI. W zestawie i tak nie ma kabla HDMI, więc jakiś trzeba kupić. Xbox do tego ma skalowanie do rozdziałek monitorowych, a skaler w tej konsoli jest rewelacyjny. No i większość multiplatform wygląda lepiej, ale powoli robi sie odwrotny trend. Przede wszystkim trzeba popatrzeć czy interesują kogoś exclusive-y na danej platformie. PS3 ma ich multum, tylko np. mnie nie interesują praktycznie żadne.

 

Tak rewelacyjny, że mam pasy na swoim monitorze. A w przypadku PS3 na pełnym ekranie. A po ustawieniu 1280x720 obraz nie jest już taki ostry. Na PS3 wygląda to lepiej na moim monitorze w 720p. Tak więc sam nie wiem. Moim zdaniem jedna i druga konsola ma swoje wady i zalety. Niestety dla mnie ważniejsze są dopieszczone gry jak U2 czy GoW III i dlatego PS3 wygrywa u mnie pod tym względem, . X360 jest głównie do mutliplatformówek. Bo zarówno ex'ów jest mniej no i płatny Xbox Live, który wcale nie jest taki dużo lepszy od PSN. No i na PS3 chodzą mi filmy HD przerobione z mkv do m2ts. I dużo płynniej te same filmy przerobione do mp4.

 

 

Graficznie niestety ex'y wygladają lepiej na PS3. Jedynie Forza III i IV mogą mocno konkurować. Bo ani Gears of War, ani żaden Halo 3 nie robi takiego wrażenia jak Uncharted 2. Sorry, ale mam obie konsolę i jeszcze niedawno odpalałem Gears Of War 2. Ja tam nie widzę niczego powalającego poza paroma lepszymi teksturami. Alan Wake ? Tez bez rewelacji ? GTA 4 to samo na obu konsolach zresztą. Jedynie zgodzę się z tym, że multiplatformowe gry jak dotąd lepiej wyglądały na X360. Mafia 2, RDR np. Pad od PS3 też mi lepiej leży w dłoni, ale to akurat najmniesza z zalet. Większa to napęd BD. Za to X360 pozwala legalnie instalować gry na dysku co jest dość sporą zaletą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czyste mkv juz ci nie chodzą? co do napedu to cena tego badziewia przy wymianie jest przesadzona. za tyle kasy taki szmelc to juz przesada. klocek jest bardziej uniwersalny, bardziej prosty. wkladasz plyte i grasz. ps3 ma problemy z obrazem po podpieciu innego tv/monitora. bez resetowania przycikiem I/O ustawien obrazu G sie odpali.

 

pad od ps3 jest koszmarnie niewygodny i tandetny. typowo przystosowany dla malutkich japonskich dloni. zadna platforma nie jest uniwersalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wygląda na to że Slima złamali w końcu. Jakoś długo to nie trwało, ale troche sie M$ nacieszyli.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...