Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma problemu z dorobieniem tegoż i programowaniem immo, w fiatach nie wiem jaki koszt

 

Kluczyk z immo 450 zł, rok lub dwa lata temu, nie pamiętam już. Przeprogramowanie całości pod nowy komplet nie wiem, ale raczej nie mniej :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie innego wyjścia, to tak zrobię.

Ale prędzej odwiedzę jakiś szrot / allegro i kupię komplet razem z masterem, po czym będę się bawił, korzystając z dobrodziejstw lata.

Będę się bawił tym bardziej, że chcę sobie jeszcze zrobić domykanie szyb z pilota + scyzoryki (cholernie to wygodne - nie niszczą kieszeni :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie da się wydłubać chipa z klucza i przełożyć do nowego?

Nie jestem pewien tego ale wydaje mi się, że w cytrynie np. parowany ma być chip w kluczu do komputera. Stacyjka ma pasować mechanicznie do klucza. Takie mam wyobrażenie. W Fiacie może to być inaczej oczywiście rozwiązane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo w fiatopochodnych tworach można sobie samemu zaprogramować immo przynajmniej na forum alfy już widziałem temat odnośnie programowania immo przez program diagnostyczny, a do niedawna jeszcze po za serwisem nikt nie chciał dorabiać kluczyków do np. takiej 147mki a w aso wołali koło tysiaka za kluczyk + jeszcze koszt wyrobienia karty kodowej jeśli ktoś nie posiada :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We fiatach są dwa systemy immo, w starszych Code 1, w nowszych Code 2.

 

W code 1 można samemu dogrywać kluczyki, ale warunek, musi być klucz master - brązowy, oraz minimum dwa normalne klucze.

Jak jest w code 2, nie mam pojęcia.

 

Dołączona grafika

Klucz master to ten brązowy.

 

Jaki system jest można sprawdzić patrząc na kluczyk,

 

Odnośnie stereotypów o alfie i fiacie, to proszę traktować to z przymrużeniem oka, bo sam jestem posiadaczem fiata i wiem jak to wygląda w rzeczywistości, odnośnie alf - kuzyn posiada 147 i również wiem jak jest.

 

Następne moje auto na pewno będzie włoskie, najprawdopodobniej właśnie alfa :)

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Złote maliny dla ludzi którzy stoją - czekając na kogoś - tuż przy przejściu dla pieszych. Człowiek nie wie czy taki ktoś chce przejść czy nie i automatycznie zwalnia.

Kolejne maliny dla ludzi ktorzy w nocy zapominają włączyć światła. Nie wiem jak jest to możliwe. Pozdrawiam.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw, odnośnie zamków - Czeka mnie wymiana wszystkich (włączając stacyjkę + programowanie kluczyków/immo). Bawił się ktoś w to? Pytałem w ASO o możliwość dorobienia wkładek (potrzebuję dwóch), ale tak mnie gość rozbawił odpowiedzią, że już nawet nie pamiętam co mówił. Wiem, że było to związane ze słowami "forsa" i "dużo", albo też "niemożliwe".

Jak pytałem w salonie Opla o dorobienie kluczyka z immo, to poczułem się dokładnie tak samo. I dużo ponad ponad 500/600PLN wyszło łącznie. A w punkcie MasterMint powiedzieli 130zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne maliny dla ludzi ktorzy w nocy zapominają włączyć światła. Nie wiem jak jest to możliwe. Pozdrawiam.

 

Mi się raz zdarzyło nie włączyć świateł o 23 w nocy. Jechałem tak kilka kilometrów w mieście na dobrze oświetlonych ulicach (Gdańsk z Chełmu na Przeróbkę). Jadąca przede mną policja (na Przeróbce) włączyła kogut, wtedy się skapowałem dlaczego :lol: Skończyło się na szczęście na pouczeniu. Edytowane przez host

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie, jak niżej.

Trasa: Katowice - Radom.

Termin: Najbliższa sobota, wyjazd w godzinach około południa.

 

a) Jechać E75 do Piotrkowa Trybunalskiego a dalej drogą 12 na Radom?

b) Jechać przez Zawiercie, Jędrzejów i dalej drogą 7 do Radomia?

 

Jak wygląda 7 od Jędrzejowa do Radomia? 100% jednojezdniowa? Są lepsze odcinki? ile?

E75 od Katowic do Piotrkowa ma wiele niespodzianek?

 

Jeśli ktoś podróżuje na tych trasach, proszę o opinię.

Pozdr.

Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kluczykami z code 2 wcale nie jest tak kolorowo, przerabiałem z deka ten temat bo kolega do siebie do alfy chciał dorobić kluczyk.

W code 1 jest jeden kod do centralnego zamka wgrany w pastylkę i tyle, spisujesz kod ze starej, wgrywasz do nowej i jazda.

W code 2 jest kilka kodów immo zapisanych w komputerze, przy każdym wsadzeniu kluczyka do stacyjki komputer odczytuje aktualny kod do odpalenia auta i wgrywa inny z komputera, ile tych kodów jest w komputerze to nie wiem, może 5, może 10.

No i tutaj trzeba uważać bo gadaliśmy z jednym gościem, który mówił, że to nie jest tak łatwo zaprogramować bo nawet jeśli jakiś Franek ma program i skasuje za to 200 czy 300zł to kluczyk może podziałać 2 tygodnie i w końcu się rozprogramuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus, zdecydowanie (A). Tym bardziej (nie wiedziałem że już skończyli) że głosy są o zakończeniu obwodnicy Piotrkowa. Skoro tak nie ma co bo:

 

 

Od Jędrzejowa droga fajna, przez Kielce i do mojego Skarżyska. Ale jak wspomnieliśmy 1-2 strony temu, w Skarżysku robi się tragedia. Droga do Radomia jednopasmowa, wąskie mało widoczne odcinki, fotoradary, kilka spotów dla przyczajonych trygrysów i ukrytych smoków. No i ogólny jeden wielki korek oraz przelotowa (śr. wedle navi) 50-60km/h. Nie polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jechac na pale i bedzie fun ;)

 

Dziękuję za odp.

Wszystko fajnie, na pokładzie poza mną będą trzy kobiety, z czego dwie w wieku 5, 6lat. Jak uznają, że droga się dłuży, to nie będzie fun :)

 

To będzie wariant E75 >12. Kierowca też raczej będzie za tym wariantem. Jam pilot, zawsze jest na kogo zwalić :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kluczykami z code 2 wcale nie jest tak kolorowo, przerabiałem z deka ten temat bo kolega do siebie do alfy chciał dorobić kluczyk.

W code 1 jest jeden kod do centralnego zamka wgrany w pastylkę i tyle, spisujesz kod ze starej, wgrywasz do nowej i jazda.

W code 2 jest kilka kodów immo zapisanych w komputerze, przy każdym wsadzeniu kluczyka do stacyjki komputer odczytuje aktualny kod do odpalenia auta i wgrywa inny z komputera, ile tych kodów jest w komputerze to nie wiem, może 5, może 10.

No i tutaj trzeba uważać bo gadaliśmy z jednym gościem, który mówił, że to nie jest tak łatwo zaprogramować bo nawet jeśli jakiś Franek ma program i skasuje za to 200 czy 300zł to kluczyk może podziałać 2 tygodnie i w końcu się rozprogramuje.

 

Koleś z forum alfy nie miał problemów z zakodowaniem immo Code 2 do 147 przez OBD. Jedynym problemem była dostępność surówki na grot kluczyka. No i potrzebna jest karta kodowa ew. można odczytać kod z BC. Szczegółów nie pamiętam ale jak ktoś zainteresowany to odsyłam na forum alfy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy jak w zabezpieczeniach antypirackich i taka sama skuteczność, ci co zajmują się tym procederem nie mają problemów z odpaleniem auta a zwykły szary użytkownik musi kombinować żeby odpalić samochód jak mu się kluczyki pogubią.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś z forum alfy nie miał problemów z zakodowaniem immo Code 2 do 147 przez OBD. Jedynym problemem była dostępność surówki na grot kluczyka. No i potrzebna jest karta kodowa ew. można odczytać kod z BC. Szczegółów nie pamiętam ale jak ktoś zainteresowany to odsyłam na forum alfy ;)

 

No tak ale musisz mieć przynajmniej 2 kluczyki i kartę kodową, problem w tym, że ten mój kolega miał tylko jeden kluczyk i brak karty, karta w ASO chyba z 300 czy 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama karta w ASO z tego co pamiętam 200zł, z tym, ze jak pisałem można odczytać kod przez interfejs z BC bez wizyty w ASO. Kluczyk wystarczy mieć jeden sprawny i drugi można kupić na allegro tylko trzeba uważać bo jest kilka wersji pilota, ten 3 przyciskowy jest z diodą i bez. Jest już kilka ogłoszeń na forum alfy z dorabianiem kluczyków code 2 za 300-400zł na gotowo. Tak z ciekawości kiedy przerabialiście temat? Bo dopiero jakieś 1,5 roku temu się coś ruszyło w kwestii dorabiania kluczyków wiec jeśli wcześniej to faktycznie mógł być problem.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiś dobry klucz do kół? Fabrycznego nie miałem, a ten co miałem był dobry.... do wczoraj. Przy wymianie wahaczy tak mi dociągnęli koła, że nawet przy wadze 90 kg skacząc po kluczu nic nie zdziałałem, dopiero stojąc na nim i zapierając się rękoma śruby puszczały, po takich zabiegach klucz który miałem z kompletu walizkowego nie nadaje się zupełnie do niczego, powyginany, końcówka rozjechana, tragedia...

Jak miałem problem z odkręceniem koła to kupiłem sobie taki klucz: Klucz przekładniowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj złapałem gwóźdź w oponę. Niewielki - 8cm. Doszedł do felgi i się na niej zagiął.

Wulkanizator ze zdziwieniem odebrał fakt, że opony po zrobieniu ponad 50k km mają jeszcze tyle bieżnika, że spokojnie wystarczą na ten sezon ("przyjechał niedawno facet z oponami startymi do zera po 25 tysiącach"). Nieco mniej (ale też) zdziwiony był, że ranty opon są lekko przytarte :lol:

 

Ma ktoś może znajomości w aso fiata i pomógł by zakupić taki kluczyk w bardziej normalnych pieniądzach?

 

[.img]http://carphotos.cardomain.com/ride_images/2/4814/4781/24534890007_large.jpg[/img]

 

Ech, te designerskie wersje. Nawet kluczyka normalnego nie zrobią :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo pisać. Wypisz wymaluj wykapany jonas :D

 

Ja mam coś lepszego bijącego je wszystkie wyglądem. Nie wiem czemu bo mimo wszystko wiem że z punktu widzenia niezainteresowanego człowieka jest to brzydkie auto...ale jak się od dziecka podoba to tak potem zostaje w mózgownicy. Porsche 944. No i trochę brzydsze 924 (a to idzie za 7klocków wyrwać....co trochę zaczyna mi na głowę wchodzić).

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...