Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Nie ma opcji bo nie ma tych proców. Jak będą to może i opcja będzie, ale to daleka przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął ponad tydzien a Q9450 i Q9550 nigdzie nie widac.

Dzwoniłem przed chwilka do sirius.pl zapytałem jak wygląda sytuacja z q9xxx...

niestety nawet nie wiedza kiedy ma do nich dotrzeć te proceki...

widziałem na allegro

q9300 za 899 staniał o stówkę hehe

może po świętach coś sie pojawi Ciekawego hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że cena idzie w dol. Ciekawe tylko jak to bedzie z Q9450, mam do wyadania jakies 850-900zł na proca, mnożnik 7,5x nie zachwyca, a na Q9450 już mi pewnie nie starczy.

 

No właśnie tylko gdzie te Q9x50, juz dawno mialy byc a tu ani śladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Te mnozniki sa smieszne jak dla mnie,ale nie mi to oceniac-ja nigdy takiego wynalazku bym nie kupil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te mnozniki sa smieszne jak dla mnie,ale nie mi to oceniac-ja nigdy takiego wynalazku bym nie kupil :)

Ja kupilem Quada po to zeby wlasnie na wlasnej skorze przekonac sie co to daje - miec dodatkowe 2 jajka :) Pobawilem sie, pomeczylem, potestowalem i moge stwierdzic, ze w moim przypadku niewiele realnego zysku daje posiadanie takiego proca. No, moze procz "zabawy" z ujarzmianiem goracego kawalka krzemu do pelnej stabilnosci - tej zabawy nei zapomne :) :rolleyes:

Ale faktycznie, zgadzam sie z 71proste - na dzis lepsze 2 jajka (szybsze), niz 4 jajka z mnoznikowym niedowladem :) Gdyby te Quady byly w stanie prosto z pudla robic FSB=500+, by 4GHz z tego miec stable bez klopotu, to moze i owszem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak pclabowi wyszedl taki pobor pradu dla q9300. 73W mniej niz q9450 :lol:

COŚ pewnie obszukują bo mam Quada 10x266 i na pewno cały komp ciągnie mniej niz 200W przy 2,66Ghz .

.. a w środku dwie pompki, 9 wentyli i reszta jak w podpisie ..

a 4Ghz robi stable

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...0d5131b774.html

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COŚ pewnie obszukują bo mam Quada 10x266 i na pewno cały komp ciągnie mniej niz 200W przy 2,66Ghz .

.. a w środku dwie pompki, 9 wentyli i reszta jak w podpisie ..

a 4Ghz robi stable

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...0d5131b774.html

No tak, 4GHz jest... ale ile "sily" w to trzeba wlozyc...

A w tescie PcLaba - moze mieli powlaczane C1E/EIST i wyszlo im tak malo bo proc mnoznik i napiecie zmienil sobie na czass pomiaru :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PClolowi to ostatnio dużo testów wychodzi dziwnych / bardzo odstających od testów konkurencji... Aka test OC AMD, który wyglądał na mega sponsorowany oraz test 9600GT, która to zjadała w niektórych grach 8800GTS 512 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PClolowi to ostatnio dużo testów wychodzi dziwnych / bardzo odstających od testów konkurencji... Aka test OC AMD, który wyglądał na mega sponsorowany oraz test 9600GT, która to zjadała w niektórych grach 8800GTS 512 :lol:

nie słyszałeś o tweakach do systemu i zmodowanych sterach ? :blink: :mur:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

:lol:

 

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

PClolowi to ostatnio dużo testów wychodzi dziwnych / bardzo odstających od testów konkurencji... Aka test OC AMD, który wyglądał na mega sponsorowany oraz test 9600GT, która to zjadała w niektórych grach 8800GTS 512 :lol:

 

hehe chyba z lowmip+cala reszta -dobre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem odpowiedz na zapytanie o procki Q9450 (zapytanie poslane do Siriusa 9.03.2008)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Witam

interesujacy Pana procesor na obecna chwile nie jest dostepny w naszym sklepie.Powodem jest brak dostaw do naszego glownego dystrybutora.Z tego co sie dowiedziałem przyblizony termin ma byc znany na koniet bierzacego miesiaca.

Jak tylko otrzymamy pierwsze dostawy towar bedzie mozna zamowic za posrednictwem www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem odpowiedz na zapytanie o procki Q9450 (zapytanie poslane do Siriusa 9.03.2008)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Witam

interesujacy Pana procesor na obecna chwile nie jest dostepny w naszym sklepie.Powodem jest brak dostaw do naszego glownego dystrybutora.Z tego co sie dowiedziałem przyblizony termin ma byc znany na koniet bierzacego miesiaca.

Jak tylko otrzymamy pierwsze dostawy towar bedzie mozna zamowic za posrednictwem www.

Ostatnie zdanie niezgodne z regulaminem sklepu i nie tylko...ponieważ zamówić towar można zawsze, jeśli widnieje na www, nie tylko gdy go otrzymają...

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w morde!! Tylko tyle mozna powiedziec, po tym, jak te procki sie grzeja. Moj QX wydziela takie ilosci ciepla, ze box to za malo do nawet delikatnego oc :(.

Niemożliwe! przecież guru tego forum prorokowali, że na pewno nie będą się grzały <_< jak ktoś pisał, że Yorkfield polubi wc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe! przecież guru tego forum prorokowali, że na pewno nie będą się grzały <_< jak ktoś pisał, że Yorkfield polubi wc

Moze i tak, ale ta zasada chyba QX9770 nie dotyczy, wszyscy na swiecie marudza, ze te procki grzeja sie potwornie.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak, ale ta zasada chyba 9770 nie dotyczy, wszyscy na swiecie marudza, ze te procki grzeja sie potwornie.

Dziwna sprawa ;). Wczoraj w ręce wpadło mi coś takiego:

Dołączona grafika

OC nie zachwyca, bo ostatecznie procek ustawiłem na taktach właśnie Q9770, czyli 400x8, VCore w BIOSie trzeba było podnieść do 1,325V, CPU-Z pokazywał pod obciążęniem 1,25V ale mój cel został osiągnięty, czyli zmniejszony pobór mocy w stosunku do poprzedniego Q6600 G0 puszczonego 333x9 @1,3125V BIOS. Aktualny pobór mocy w sygnaturce :) i to jest ~15W mniej w idle i ~30W mniej w load od nieco niżej taktowanego Q6600 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel® Core™2 Quad Processor Q9450 CPU Speed: 2.66 GHz..............Intel® Xeon® Processor X3230 CPU Speed:2.66 GHz

Thermal Design Power: 95W......................................................................Termal Design Power: 100W

Thermal Specification: 71.4°C....................................................................Therm

al Specification: 85°C

VID Voltage Range: 0.85V – 1.3625V.........................................................VID Voltage Range: 1.100V – 1.372V

 

Intel® Core™2 Extreme Processor QX9775 CPU Speed: 3.20 GHz

Thermal Design Power: 150W

Thermal Specification: 63°C

VID Voltage Range: 1.212V

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przeczytaj mojego posta i pomysl, czym sie roznia te procki.

Domyślam się, że mi odpisujesz :)? Cytowanie nie działa :P?

Jak dla mnie różnica jest w wydruku na heat spreaderze :D i zapisanym VID, które i tak zostało olane w moim przypadku.

Edytowane przez muscimol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytowanie nie działa :P?

Jak się pisze posta bezpośrednio pod tym do którego się odnosi to się nie powinno cytować (chyba że odnosisz się do jakiegoś konkretnego fragmentu, to wtedy ewentualnie można). Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się pisze posta bezpośrednio pod tym do którego się odnosi to się nie powinno cytować (chyba że odnosisz się do jakiegoś konkretnego fragmentu, to wtedy ewentualnie można).

OK, skoro taka moda na forach ;), przyzwyczajony jestem raczej do grup dyskusyjnych, gdzie odpowiadając zawsze należy cytować :). Widzisz, mój post pokazał się na następnej stronie, i gdybym nie zacytował, to nie wiadomo byłoby o co chodzi :). Edytowane przez muscimol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...