Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

http://processorfinder.intel.com/List.aspx...&SearchKey=

 

Sprawdź tylko cpu-z w której rewizji masz cpu - C1 czy E0.

C1 - według intela Thermal Specification: 71.4°C a ja pojechałem na 78 C. Zastanawiam się czy jest to temperatura jąder czy procesora....

 

Aktualnie trzymam go na 418MHz = 3553 MHz i działa poprawnie - napięcie 1,25 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

C1 - według intela Thermal Specification: 71.4°C a ja pojechałem na 78 C. Zastanawiam się czy jest to temperatura jąder czy procesora....

 

Aktualnie trzymam go na 418MHz = 3553 MHz i działa poprawnie - napięcie 1,25 V

Zajrzyj do specyfikacji datashts.: http://download.intel.com/design/processor...shts/318726.pdf

Strona 75 - numer 5.

 

Weź jeszcze pod uwagę że przecież każdy egzemplarz procesora jest inny (ma inną "tolerancję" na temp/ napięcia itp.) więc nie da się na 100% określić że wytrzymie taką a taką temp. czy takie a takie napięcie.Te wszystkie techniczne dane mają mniej więcej określić jaka jest dopuszczalna temp. czy też napięcie max. dla danej serii procesora. Po prostu trzeba "jechać" że się tak wyrażę na wyczucie i trochę zdrowego rozsądku nie zawadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest 4ghz:))))) napiecie w biosie 1.35v ,prime leci ,temperatury na thermalrighcie niskie, spodziewałem się wyższych:) od 49-54C w prime

jestem zadowolony.

Można wiedzieć skąd odczytana ta temperatura? Dla mnie to jest troszkę niesamowite;) Pozdrawiam

 

Może pokażecie jakieś zrzuty ekranu z ustawieniami 24/7 i temperaturami?:)

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Temperatura niska faktycznie, ja mam na jądrach 56 stopni w idle przy OC 3,6 GHz na Ninji rev2 tyle, że mój CPU to C1 może to ma jakieś znaczenie.

to ma zasadnicze znaczenie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 4ghz potrzebuje proc 1.33v temperatury w prime small fft wynosza maksymalnie przy obudowie zamknietej 55C.

mam problem z blendtestem, gdy daje unlinked i ustawiam 4ghz pamieci 1080 to po 5sekundach wywala bład prime.

dopiero gdy ustawie linked, wszystkie napiecia na auto i taktowanie 3.83ghz to wtedy chodzi blend i small ale powyzej ciezko to opanować, ale bede walczył, zwiekszałem napiecia ale to nic nie pomaga.

 

cpu vtt 1.3v ustawione mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak orthosem obciazyc 4 jajka q9400??

Albo w Orthosie ustawiasz koligacje dla poszczegolnych watkow, albo zamieniasz Orthosa na Stress Prime (co jest tym samym a daje mozliwosc wyboru 4 rdzeni do obciazenia a nie tylko 2) :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się spotkał dwoma czujnikami walniętymi na procesorze, czujniki z dwóch rdzeni pokazują w Idle odpowiednio 33 i 32 stopnie (w Core Temp najnowszym) a pozostałe dwa czujniki (rdzeń 3 i 4) stoją non stop na 41 i 43 stopniach (bez znaczenia na obciążenie, może być i 100% obiciążenia i czujniki stoją)

 

aha, sprzet z podpisu, P5k-E i Q9450 bez oc

Edytowane przez romek-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się spotkał dwoma czujnikami walniętymi na procesorze

RealTemp ma opcję testowania czujników, może sprawdź tym programem. A co do spotykania się z taką sytuacją, ja też tak mam... dwa czujniki, bardzo małe różnice w temperaturze niezależnie od obciążenia, wg. RealTempa są uwalone i przydatne jedynie do chronienia procesora przed przegrzaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem z temperaturami na rdzeniach:procesor q9300 bez oc,chłodzenie scythe katana 2. Na trzech rdzeniach temperatury 46 stopni, na jednym 56 bez obciążenia. Sprawdzałem w real tempie "test sensors" i pokazuje nastepujące wartości 8,6,6,3. Najgorsze że jak obciąże orthosem to temperatura na tym jednym rdzeniu wzrasta do 75 stopni po 5min. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem z temperaturami na rdzeniach:procesor q9300 bez oc,chłodzenie scythe katana 2. Na trzech rdzeniach temperatury 46 stopni, na jednym 56 bez obciążenia. Sprawdzałem w real tempie "test sensors" i pokazuje nastepujące wartości 8,6,6,3. Najgorsze że jak obciąże orthosem to temperatura na tym jednym rdzeniu wzrasta do 75 stopni po 5min. Proszę o pomoc.

RealTemp testuje sensory na zasadzie zmierzenia temperatury rdzenia w idle (dlatego proszą o wyłączenie przed testem softu który może obciążyć procesor), następnie obciąża rdzeń i mierzy różnicę. Dobry sensor pokaże różnicę rzędu 8-10 stopni, sensor uwalony pokaże 2-3 stopnie lub mniej. Z Twoich testów wynika że ostatni rdzeń, z różnicą temperatury 3, ma dziabnięty czujnik i w tym momencie nie brałbym jego wskazań poważnie. Reszta czujników wygląda w miarę normalnie i nimi się kieruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RealTemp testuje sensory na zasadzie zmierzenia temperatury rdzenia w idle (dlatego proszą o wyłączenie przed testem softu który może obciążyć procesor), następnie obciąża rdzeń i mierzy różnicę. Dobry sensor pokaże różnicę rzędu 8-10 stopni, sensor uwalony pokaże 2-3 stopnie lub mniej. Z Twoich testów wynika że ostatni rdzeń, z różnicą temperatury 3, ma dziabnięty czujnik i w tym momencie nie brałbym jego wskazań poważnie. Reszta czujników wygląda w miarę normalnie i nimi się kieruj.

Troszkę bardziej to rozwinę real temp pokazuje temperaturę w takiej kolejności:46,46,56,46 i własnie chodzi mi o kolejność rdzenie czy ona się zgadza z tym co pokazuje test sensorów, w tym tescie (czyli sensorów) wyglada to tak 3,6,8,6 i nie wiem który sensor odpowiada za swój rdzeń, jak widać w przypadku mierzenia temperatóry rdzeń 3 ma wyższą o 10stopni z kolei sensory wygladaja tak jak wyżej czyli pierwszy jest zasadniczo inny od pozostałych.

 

Przed chwilą uruchomiłem komputer, odpaliłem everesta i real tem 2.7 zrobiłem test sensors i oto wynik:0,5,7,6 :blink:

 

Czyli wyglada na to ze chyba jednak czujnik jest walnięty, ale chętnie czekam na jakies sugestie

Edytowane przez kfak666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie aktualnie mozna kupic q9550 E0, pytalem w kilku sklepach ale albo brak odpowiedzi, albo sprzedaja bezposrednio z hurtowni wypisujac tylko fakture i ni maja dostepu do towaru

 

EDIT: Jaką płyte polecacie do 500 zł O/C ??

Dolaczam sie do prosby.. Kupil bym tego q9550 e0 w kazdej chwili, gdybym tylko wiedzial gdzie mozna go dostac :( Jesli ktos posiada jakies info na ten to prosze o namiar na procka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o podpowiedz poniewaz nigdy nie robilem zadnego oc ale kiedys musi byc ten pierwszy raz, komp juz od dawna nie sluzy do zabawy tylko do pracy wiec kazda sekunda zaoszczedzona jest wazna

 

q9550

p5q-e

corsair 2x1gb 667 twin2x cl4-4-4-12

be quiet 400w

wc [d-tek v1 + tc 2x120 + bwa 1x120 + laing z topem ek]

 

2,5h pod obciazeniem mam takie temp.

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

1)

mam watpliwosci, wiem ze moje pamieci sa kretliwe i kiedys ludzie sie na nie rzucali, ale ja na razie chcialbym podkrecic samego procka i nie wiem jak to zrobic, ewentualnie lekko podkreci pamieci

2)

def v core: jakie mam przyjac, najmniejsze najwieksze dla procka czy moze to ktore jest ustawiane z auto-matu, tutaj watpliwosc co lepiej pokazuje cpu-z + speedfac = 1.14, czy realtemp + coretemp = 1.237

3)

nie do konca sie jeszcze lapie z przelicznikami FSB:DRAM, i nie jestem pewien czy moje pamieci beda mnie mocno ograniczac a jesli tak to jak wysoko musial bym je przetaktowac

4)

czy memtest86+ mozna zamiast na dyskietce miec na penie i czy to najlepszy program do testu pamieci [ pytanie moze glupie ale...] i czy mozna go czyms rownie dobrze dzialajacym zastapic, super_pi ? orthos ? sp2004 ?

 

wynik na jaki chcialbym osiagnac to ~4 ale zobaczymy na co moja sztuke stac :D

 

z gory dziekuje za pomoc poniewaz nigdzie nie znalazlem odpowiedzi na moje pytania

Edytowane przez smurv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupilem q9550 trafila mi sie rewizja E0, chlodzenie scythe mugen.

Na defaultowych ustawieniach mam przy 2*orthos temperature 50-56 z tego co widze powinna byc ona znacznie nizsza co jest grane??

Jak patrze po internecie na testy e0 to defaultowe temperatury sa o wiele nizsze(pod obciazeniem). Az taka do dup... sztuka sie mogla trafic czy ja cos spierniczylem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ponownie założyć chłodzenie, sprawdzić rozprowadzenie pasty, może coś źle przylega?

Mam nadzieje że temperatury są kwestią złego zamontowania chłodzenia, a nie krzywej czapki.

Liczę też że szybko zapodasz jakieś testy z OC, bo też szykuję się na ten procek, ale nigdzie nie ma E0.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest grane wyglada na to ze chlodzenie dobrze lezy. najciekawsze jest to ze w spoczynku temperatury oscyluja w granicach 38-44 na rdzeniach a cpu temperature ma 28 ????? w stresie dochodza 50-56 a cpu temperature jest 36 az taka duza roznica???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...