Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Przy słabym procku CF to duży błąd i wielka strata wydajności. 4850 to znacznie lepszy wybór sczególnie że nowe karty świetnie sobie radza z AA czego nie można powiedziec o strszej serii..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Starałem się przeszukać całe forum i nie znalazłem odpowiedzi. Mam nastepujący problem.

Zakupiłem karte PowerColor HD 3850 AGP 512. Odinstalowałem sterowniki od nvidia i włozyłem kartę. Po odpaleniu kompa system XP sp3 komputer sie podniósł i w trakcie instalacji sterowników z plyty wywalił jakis błąd. Po restarcie udało mi się odpalic kompa i po wgraniu pulpitu zaczęły sie problemy bardzo wolna praca kompa, problemy z odświerzaniem kilka bluescreenów i znikający obraz. Odinstalowałem w trybie awaryjnym sterowniki i zessalem ze strony ati sterowniki cryst... 8.8 chyba. Zainstalowały sie juz bez problemów ale po zresratowaniu kompa problem pojawia sie nadal. Zasilacz mam modecom feel II 400w nie wymiatak ale spokojnie powinen te karte pociagnąć. Dokładnie taka sama sytuacja była na Viscie x64. Po zainstalowaniu sterów system juz nie nie podnosi tylko albo bluescreen albo zawiecha albo znika obraz.

Co może byc przyczya? płyte mam MSI. dodamjeszcze ze na poprzedniej karcie 7600GT wszystko smigało az miło:-) jest to moj pierwszy kontakt z ATI:-( szkoda ze taki nie udany.

 

Prosba o pomoc.

 

Jeszcze dodam że wyczytałem tutaj na formum ze te radki maja fabrycznie ustawione 25% cooler czy to prawda? Moze sie przegrzewa ta karta ale nie sądze bo bok obudowy zdjety jest i nie jest gorąco:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moze ktos z HD3870x2 i posiada Call of Duty 1 albo Call of Duty 4?

 

Jesli tak, to prosilbym o sprawdzenie, czy podczas wlaczonego CrossfireX i Catalyst A.I. ustawionego na Standard(Advanced tez moze byc, bez znaczenia), w COD podczas strzelania w skrzynke z mp44 pojawiaja sie zaklocenia, w postaci czarnych paskow na ekranie, albo w COD4 jak sie konczy Flash. Mialby pewnosc czy moja karta jest wadliwa, czy tak sie dzieje na kazdej ;/

Edytowane przez Reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zasilacz taki: CORSAIR 450W VX450W CMPSU-450VXEU

o parametrach

OUTPUT SPECIFICATIONS: Corsair VX450W

AC Input 90-264VAC, 5-9A, 47-63Hz

DC Output +3.3V +5V +12V -12V +5VSB

Maximum Output Current 20A 20A 33A 0.8A 3A

Maximum Combined 140W 396W 9.6W 12.5W

 

 

Będzie odpowiedni?

 

Stary miał na 12v - 14A i 16A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zasilacz: CORSAIR 450W VX450W

Będzie odpowiedni?

 

Stary miał na 12v - 14A i 16A

Twój stary FELL to śmieć jakich mało.

Jakbyś poczytałe troche forum a szczególnie dział o zasilaczach to dowiedziałbyś się jakie zagrożenie niesie ze sobą taki zasilacz i dowiedziałbyś sie równierz, tam że zasilacze marki Corsair to bardzo dobre zasilacze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zakupiłem corsair VX450W i w domu sprawdze czy ta grafa sie podniesie co do feela to smigal dobrze u mnie przez ponad rok na GF6700GT i nie mialem z nim problemów... ale tej juz nie pociągnął:-( mam nadzieje ze korsarz pomoze w odpaleniu grafy i wszystko będzie goit bo jak nie to juz tylko wymiana karty

 

Pytanie z innej beczki czy amd x2 4200 nie bedzie tej karty mocno ograniczal?

Edytowane przez Gwain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będzie mniejsza wydajność do szybszych procesorów ale głównie zależy od gier niektóre potzrebują więcej mocy CPU inne mniej.

Na pewno podkręcenie procka by nie zaszkodziło wydajności karty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. po całonocnej walce z karta i sterami na nowym zasilaczu nieststy nić się nie zmieniło. wlasnie odebrałem 2 egzęplarz tej karty i znowu to samo.. może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi? czy ta katra ma jakies problemy z MSI?? bios upgrade

jakie stery dla niej sa najlepsze....

zaczyna mnie ati denerwowac;/

 

Prosze o pomoc

 

CZy ktoś może ma taka sama płyte MSI K8T Neo2-F i tego radeona i wie jak ustawić aby on smigał. Wyczytałem na jakims niemieckim forum ze problem jest z ta plyta i tym radkiem

trzeba zmienic agp na x4 i voltage podkrecic tak napisali ale chyba to jakas sciema

może jakieś starsze sterowniki?

 

HELP

 

CZy jest jakas szansa że ktos ma MSI Neo2-F KT880Pro i HD 3580?

Na jakich sterach pracuje i czy ten Corsair VX450W z voltage 12V - 33A pociagnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. po całonocnej walce z karta i sterami na nowym zasilaczu nieststy nić się nie zmieniło. wlasnie odebrałem 2 egzęplarz tej karty i znowu to samo.. może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi? czy ta katra ma jakies problemy z MSI?? bios upgrade

jakie stery dla niej sa najlepsze....

zaczyna mnie ati denerwowac;/

 

Prosze o pomoc

 

CZy ktoś może ma taka sama płyte MSI K8T Neo2-F i tego radeona i wie jak ustawić aby on smigał. Wyczytałem na jakims niemieckim forum ze problem jest z ta plyta i tym radkiem

trzeba zmienic agp na x4 i voltage podkrecic tak napisali ale chyba to jakas sciema

może jakieś starsze sterowniki?

 

HELP

 

CZy jest jakas szansa że ktos ma MSI Neo2-F KT880Pro i HD 3580?

Na jakich sterach pracuje i czy ten Corsair VX450W z voltage 12V - 33A pociagnie?

Mam płyte MSI P35 NEO2-FR/FIR, c2d e7200, Sapphiron RadeonHD 3850 256mb i zasilacz Corsair VX450W i wszystko chodzi jak złoto.

 

Kup taki zasilacz Corsair VX450W i problem zniknie. Corsair to bardzo dobra firma.

 

A poza tym mam procek E7200 podkręcony do 3166mhz bez zmian napięcia, no i grafa niepodkręcona Sapphiron Radeon HD 3850 256mb poszedł w 3dmark05 z wynikiem 18.500pkt i 3dmark06 prawie pier**kło 10 000 pkt. Niezły wyniczek? :> Stery to 8.7 bo 8.8 są uwalone i niektóre testy zaniza.

 

pozdro

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. po całonocnej walce z karta i sterami na nowym zasilaczu nieststy nić się nie zmieniło. wlasnie odebrałem 2 egzęplarz tej karty i znowu to samo.. może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi? czy ta katra ma jakies problemy z MSI?? bios upgrade

jakie stery dla niej sa najlepsze....

zaczyna mnie ati denerwowac;/

 

Prosze o pomoc

 

CZy ktoś może ma taka sama płyte MSI K8T Neo2-F i tego radeona i wie jak ustawić aby on smigał. Wyczytałem na jakims niemieckim forum ze problem jest z ta plyta i tym radkiem

trzeba zmienic agp na x4 i voltage podkrecic tak napisali ale chyba to jakas sciema

może jakieś starsze sterowniki?

 

HELP

 

CZy jest jakas szansa że ktos ma MSI Neo2-F KT880Pro i HD 3580?

Na jakich sterach pracuje i czy ten Corsair VX450W z voltage 12V - 33A pociagnie?

Kurcze wcześniej mi to w oczy nie wpadło - masz system na AMD i Xp z SP3.

Te dwie rzeczy nie współgrają! Głośno o tym wszędzie że SP3 jest spiepszony i powoduje problemy z kompami gdzie jest procesor AMD. System ładuje sterownik do procesora Intela zamiast do AMD.

Spróbuj bez SP3 (tylko Sp2) i pewnie problem zniknie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post więc tu się od razu przywitam B-)

Mam bardzo podobny problem co użytkownik "Gwain".

Posiadam prawie identyczną mobo MSI K8T Neo2 v2.0 z chipsetem VIA K8T800Pro, procek AMD64 3700+ 2.2@2.4GHz i 1GB RAM DDR400 Kingston

Zakupiłem kartę graficzną na AGP Radeon HD3850 firmy PowerColor (przesiadka z Radeona9600 - z którym przez ~3lata użytkowania nie miałem problemów), oczywiście pierwszorzędnym problemem dla mnie jest dobór odpowiedniego zasilacza potrafiącego mi dostarczyć 500W mocy (2napędy optyczne i 3HDD, więc mocy potrzebuję sporo jak na mojego rzęcha :wink: ) Ofc mój "TakeMe" 400W nie daje rady i występują te same problemy co u w/w użytkownika. Pod pożyczonym zasilaczem 450W (wyciągniętym z obudowy Tracera i przy 1nap. optycznym i 1HDD) problem ustąpił, jednak system działał bardzo powolnie <_< Pomóżcie mi w wyborze zasilacza (za max 230zł wraz z przesyłką z Allegro) spośród tych linków:

http://allegro.pl/item430616067_salon_mocn...ata_gratis.html

http://allegro.pl/item430196055_pentagram_...d_multi_pc.html

http://allegro.pl/item427019753_zasilacz_t...gw_36_m_cy.html

http://allegro.pl/item430867519_zasilacz_a...5_fvat_wwa.html

http://allegro.pl/item429700533_ugla_ocz_p...500w_eps_p.html

http://allegro.pl/item430021569_rasurbo_si...owy_gwar24.html

http://allegro.pl/item431483630_cichy_zasi..._box_sklep.html

http://allegro.pl/item431369522_chieftec_z...c_550w_box.html

http://allegro.pl/item429700531_ugla_ocz_p...encer_470w.html

Wiem że trochę sporo tego ale nie umiem zdecydować, a te chyba są najlepsze jakie udało mi się znaleźć?

Mój system to XP Prof Edition SP2 i Catalysty 8.8

Liczę na szybką pomoc w doborze zasilacza, wtedy może uda mi się wpaść na pomysł naprawy problemu i napisać o moich doświadczeniach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Tylko coś obawiam się o współpracę karty z płytą na VIA

U mnie chodzi ok, tzn z wydajnością nie ma problemów (AGPx8@75MHz, FW=ON, SB=ON 'hardwired' ;) ) ale też miałem niezłe wałki z uruchomieniem tego dziadostwa.

 

Btw, można spotkać sterowniki AGP oznaczone w stylu: 'hotfix for agp, use if problem occurs' - unikać jak ognia - wiesza się w bardzo podobny sposób zarówno na nv jak i na via

 

Poza tym wogóle stery pod AGP są skopane do bólu - żle współpracują ACPI (zabierają przerwanie z puli przeznaczonej dla HW PCI - programistom się poje#ało z PCI-E chyba...) - stąd mulenie kompa i inne cuda. Przy tej karcie najlepiej zacząć zabawę od flasha biosu mobo, PnP=NO i switcha /PCILOCK w boot.ini ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tommazi a na jakich starach ja uruchomiles i na jakiej konfiguracji windozy?

Dodam jeszcze że taraz mam goly system z SP2 i nic wiecej i bede instalowal sterowniki station drivers moze one pomoga ale dam znac jak zainstaluje

i jeszcze jedno pytanie czy upgrade system owszystkie poprawki po za sp3 i jaki frame masz zainstalowany 2.0, 3.0 czy 3.5?

Edytowane przez Gwain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB=ON 'hardwired' ;)

 

PnP=NO i switcha /PCILOCK w boot.ini ;)

Kilka pytań:

Co rozumiesz przez skrót SB?

PnP mam wyłączyć w BIOSie mobo?

O co chodzi z tym "switchem"?

Jakie masz sterowniki do grafiki i wersję systemu?

Jaki zasilacz mam wybrać? B-) (patrz mój post kilka pozycji wyżej)

 

Odnośnie mojego wcześniejszego postu. Catalysty SĄ skopane do bólu tak jak napisał tomazzi. Nawet mój Radeon9600 dostaje "zadyszki" w takich starych tytułach jak chociażby COD2 czy NFSU2 (wcześniej łykał je bez problemu na medium/high) :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wieć tak po zainstalowaniu station drivers w wersji 8.6 komp się podnosi nawet raz udalo mi się odpalic 3dmark ale na tym koniec. Po kilku minutach kopa odcina sygnal na monitor i zonk:-( Szczerze powiem że już nie mam pomysłów, wszystkiego juz próbowałem i nic:-( ciągle zawiechy, brak sygnału lub ale to sporadycznie bluescreen.

golishaq czy na calatystach 8.8 po za tym ze wolno dziala to Tobie smiga? jaki masz bios plyty 3.6? bo ten jest chyba najbardziej aktualny.

Teraz ma taki system: XP SP2, Frame 3.5, 2.0 i Station Drivers....

i crasch za craschem:-(

a co do Riva tuner to jak odblokować wiatrak aby nie byl na 25% co prawda nie udalo mi sie jak narazie zajrzec w opcje bo sie wywala winda:-(

masakra z powercolorem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Tommazi a na jakich starach ja uruchomiles i na jakiej konfiguracji windozy?

...

i jeszcze jedno pytanie czy upgrade system owszystkie poprawki po za sp3 i jaki frame masz zainstalowany 2.0, 3.0 czy 3.5?

Stery 8.3-8.5 chodzą ok, powyżej starsze gry kuleją. WinXP SP2 powycinany na maxa, automatic update wyłączam przed podłączeniem kabla sieciowego ;)

.NET shitwork 2.0, parę niezbędnych poprawek zainstalowanych ręcznie (np. KB896256 - daje lepsze efekty niż dual-core-optimizer)

 

Spróbuj sterów od Sapphire

 

Co rozumiesz przez skrót SB?

PnP mam wyłączyć w BIOSie mobo?

O co chodzi z tym "switchem"?

...

Jaki zasilacz mam wybrać? B-) (patrz mój post kilka pozycji wyżej)

SB=SBA (lenistwo) 'Side Band Adressing'

/PCILOCK to opcja którą dodajesz w boot.ini w tej samej linii co /fastdetect. Powoduje osikanie tabeli routingu przerwań autorstwa MS i pozostawia to co "wymyślił" bios. Trzeba przy tym ustawić PnP_OS = no, aby bios zainicjował samodzielnie wszystkie zasoby urządzeń. Ma to szczególnie znaczenie jeśli masz jakieś karty PCI - np. audio, Tuner, itp. Dobrze też zresetować cfg urządzeń w biosie po zmianie PnP: Reset Configuration/ESCD Data = Enebled.

 

Z zasilaczy sensowny jest jak dla mnie Chief GPS-500AB-A lub PENTAGRAM CAV-500-A12S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam też poblem z kartą power color 3850 agp, pisałem już w innym wątku ale nikt się nie odezwał:

 

Witam, wątek bardzo podobny do mojego problemu więc się podczepię:

 

też mam wspomnianą kartę (PowerColor HD 3850 AGP). Do tego zasilacz Chieftec 360 WAT (mniej więcej półtoraroczny).

 

Karta ładnie zagrała z catalystami 8.8, ale jest pewien problem, mianowicie w takich oto przypadkach:

 

- pod systemem bez zainstalowanych sterów

- w biosie/bootloaderze/w czasie ładowania windows

- czasem w samym systemie, ale minimalnie, na granicy widoczności

 

Zdarza się w wyżej opisanych przypadkach, że obraz faluje sobie, po prostu delikatnie drgają na boki poziome paski obrazu (w biosie nawet niedelikatnie, w windowsie rzadko i ledwo zauważalnie). Taki zachowanie (uzależnienie od sterowników) chyba eliminuje możliwość żeby karta była sprzętowo spieprzona. Tak więc, co za tym idzie, mam pytanie co w takim razie może powodować błąd? Ja obstawiam tego nieszczęsnego chiefteca, ponieważ to ile teraz komp bierze jest na granicy jego wydolności (P4 2,8 GHz, 2 x DDR 3200, dwie karty pci, dwa napędy, dwa wiatraki i jakieś tam duperelki jeszcze). Ale wolę się upewnic, bo niechciałbym po próżnicy inwestowac w droższy zasilacz, jako że ten 360 do tej pory ładnie służył (z radkiem 9800).

 

A i jeszcze do tego są jakieś dziwne anomalie wydajnościowe, np okazjonalnie przy antyaliasingu i pixelShaderach na kilka chwil pojawiają się na krawędziach modeli artefakty w postaci białych pikseli (ale niedużo i zazwyczaj znikają po chwili, ma to miejsce przy załadowaniu modelu do pamięci). Albo zdjęcia AA w grze z 4x na 0x daje przyrost wydajności rzędu 1 procenta. To tez może powodować zasilacz? Jeśli wymiana zasilacza to nie jest rozwiązanie to co w takim razie należy zrobić? Bo karta wydaje się sprawna technicznie, a kopa też niezłego daje (350% wydajności radka 9800 u mnie wyciągnęła icon_wink3.gif ) .

Do tego zauważyłem jeszcze że to falowanie ekranu ma miejsce głównie na poczatku działania systemu, tak jakby na nierozgrzanym zasilaczu (trochę autosugestia). W każdym razie faluje najpierw powoli, potem przyspiesza a po zmianie wyświetlanego obrazu (np włączeniu okna przeglądarki) znika. Proszę o pomoc, jak ktośma pomysł co może powodowaĆ takie zachowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak to wywaliłem z systemu to zauważyłem że dość mocno przyspieszył. Tylko kiedyś można było wybrać między CCC a AtiControlPanel a teraz tej drugiej opcji nie mam na płycie ze sterami i szukam jakiejś alternatywy do "zarządzania" ekranem. Ale to tylko moje przypuszczenia, może ja coś sam nabroiłem w kompie, będę się bawił dalej. Dzięki i sorry za zaśmiecanie forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym sie dowiedziec czy warto i czy przy moim sprzecie mozna zainwestowac w crossfire??

 

Plyta Glowna

 

Karta Graficzna

 

Czy moze mi ktos w skrocie napisac co daje to polaczenie crossfire???

jestes pewien ze chcesz zrobic cf?

 

Dobrze radze zastanow sie i to dobrze.A jakie chciales grafy cross'owac ?

 

Musisz przestawic kilka zeczy w ccc i git dziala tylko nie wiem jakie nie robilem cf bo to bujdja trosze ;] Do zabawy czy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym sie dowiedziec czy warto i czy przy moim sprzecie mozna zainwestowac w crossfire??

Nie warto. Twoja płyta ma nieoficjalne crossfire 16x/4x, które spisuje się gorzej niż 8x/8x. Sprzedaj tą kartę i kup Radeona 4850 albo dołóż do 4870. Ja bym tak na twoim miejscu zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...