Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

[sprawdzone!]

Znajomy gra na e8500, HD6850, 1680x1050, wszystko na low, stery 11.10, sprzęt nie kręcony i ma 35-80fps, średnio trzyma mu 55fps. Jednak da rade pograć na dwóch jajkach.

 

Faktycznie, nie da rady grać.. Jaja ugotowane, ale ciągną jakoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, tak właściwie mój Q9550 jest słabej obciążony w BF3 niż w BFBC2. Nawet grzeje się mniej o parę stopni. Zauważyłem, że w tej grze, w przeciwieństwie do Bad Company, karta graficzna jest dość ważna. Przydaje się spora ilość pamięci na niej, jeśli gramy w dużej rozdzielczości. Czekam tylko na serie 7xxx i zmieniam grafe ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Karta graficzna nie jest dość ważna, jest najważniejsza. Ja grałem w 1360x768 z AAx4 na "Ultra" (bez okluzji i motion blura), i miałem non stop 98-99% użycie GPU (GTX 460 1 GiB), a użycie Phenoma X6 słabe, nie ograniczał nawet w tak niskiej rozdziałce. Użycie pamięci dochodziło do 900 MiB. Mam screeny, tylko zapomniałem je skopiować z drugiego kompa, zrobie to przy okazji.

 

Jak przełączyłem na Full HD bez AA, to framerate spadł o ponad połowę, praktycznie nie dało się grać. Tak więc wystarczy na luzie nawet Athlon/Phenom X4, ale musi być grafa za ponad 1000 zł jak ktoś bedzie chciał grać na High w wysokich rozdziałkach, 570 albo 6970 minimum.

 

Użycie pamięci systemowej nie doszło do 4 GiB, a mam 8 GiB RAM-u, może przy dłuższej rozgrywce.

 

To wszystko z Caspian Border.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry u mnie nawet ciągnie ponad 900 MB. Aż strach pomyśleć co to będzie w finalnej jak wpakują więcej tych ładniejszych tekstur. Nawet przy 1680x1050 bez AA na "prawdziwym" Ultra może być ciężko na GTX 460. Ale z osądem to ja wolę poczekać do premiery. Tak czytam na różnych forach to strasznie dużo osób wycofało pre-ordery. Dla mnie to troszkę dziwne sugerować się tą betą. Ale to ich pieniądze i ich sprawa co robią. Na pewno bym nie zamienił tej gry na MW3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wszystkie detale ustawiłem na minimum i zmniejszyłem rozdzielczoś, i uparcie próbuje coś zobaczyć na horyzoncie ale ta gra jest jakaś dziwna ... ha ha haczy cały czas ... myślałem, że pociupię w BETE a tu się okazuje, że zamiast zabawy jest irytacja. Czy ta gra naprawdę ma aż takie wymagania ??

 

Mnie jeszcze irytuje sprawa ustawień :P nieraz zanim zdążę ustawić takie opcje jak chcę to zostaje kiknięty :) bajka nie gra :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900mb zuzycia pamieci na karcie - oni zrobili to specjalnie, bo wiedza ze wiekszosc kart ma tyle pamieci, do ultra i tak trzeba sli z gwoch gtxow 580 ktore mają jej wiecej

widzialem filmiki z bety i grafika bez rewelacji, mam nadzieje ze w wersji ostatecznej bedzie lepiej i szybciej, najwazniejszy jest jednak fun z rozgrywki

 

cpu bedzie potrzebne, ale to wyjdzie dopiero w finalnej wersji gry przy duzej ilosci graczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wszystkie detale ustawiłem na minimum i zmniejszyłem rozdzielczoś, i uparcie próbuje coś zobaczyć na horyzoncie ale ta gra jest jakaś dziwna ... ha ha haczy cały czas ... myślałem, że pociupię w BETE a tu się okazuje, że zamiast zabawy jest irytacja. Czy ta gra naprawdę ma aż takie wymagania ??

 

Mnie jeszcze irytuje sprawa ustawień :P nieraz zanim zdążę ustawić takie opcje jak chcę to zostaje kiknięty :) bajka nie gra :P

 

No małych nie ma ale u ciebie to ewidentnie problem leży w procesorze.

U mnie na i5 760 i ati 6970 nic nie chrupie itp gra płynna. 1920x1080.

Kolega q6600 i ati 6850 i tez mówi ze jest ok ta sama rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wina procesora. U mnie również na 4850 jak z podpisu w rodzielczości 1920x1080 tekstury ultra, cienie, teren, jakieś dekoracje na medium i parę rzeczy na low nie spada poniżej 30fps. Średnio na powierzchni 35-45ps a w metrze 30-50fps. Grać się da, ani razu nic nie przycieło ale do pełnego komfortu trochę płynności brakuję.

 

a co do zmian ustawień grafiki, wam też podczas rozgrywki nie zmieniają się "w locie" ustawienia graficzne (oprócz rozdziałki)? Ja muszę zmienić poziom detali, wyjść z serwera i połączyć się od nowa aby był efekt.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak, u mnie na sprzęcie z siga mapa metro całkiem grywalna i to na ustawieniach def = high, gorzej jest niestety z CB, bo tam już zaczyna ciągnąc ze sprzętu, ale nie zauważyłem mniej niż ~35fps Co do samej rozgrywki to... niestety nie jest to BC2... o ile do "dynamiki" można by sie przyzwyczaić to niestety przesadne kamperstwo skutecznie odbiera radość z grania.. 3/4 siedzi w krzakach zamiast atakować... i gdzie tu sens gry? Efekty niektóre ładne ale po zapowiedziach, filmikach itp jajek nie urywa ;) Mam tez nadzieje ze w finalnej wersji zmienią menu, na podobne do bc2 gdzie w 2-3 klikach można wybrać dodatki do broni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... niestety nie jest to BC2...

 

Pewnie o tym nie wiedziales, ale BF3 to nie sequel BC2 i mysle ze 90% fanow BF'a jest z tego powodu uradowana a nie odwrotnie...

 

Mam tez nadzieje ze w finalnej wersji zmienią menu, na podobne do bc2 gdzie w 2-3 klikach można wybrać dodatki do broni.

 

Juz to mozna zrobic, po smierci masz taki ladny czarny pasek na dole bez koniecznosci bawienia sie z customize.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Pewnie o tym nie wiedziales, ale BF3 to nie sequel BC2 i mysle ze 90% fanow BF'a jest z tego powodu uradowana a nie odwrotnie...

 

Jeśli mówisz o pecetowcach to owszem. Ale globalnie to raczej pecetowcy stanowią dobrze poniżej 50% fanów BF-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli fanow BC1 i BC2 z konsol? Jesli tak to nie byly Battlefield'y co nawet kiedys potwierdzil to ktos z DICE mowiac cos w stylu:

"seria Bad Company ma z Battlefieldem tyle wspolnego, ze ma go w tytule i nic poza tym"

 

Jesli tak to sorry cie, ale z tego co mi wiadomo BF 1942, BF2 itd. nie pojawily sie na zadnej konsoli (niech mnie ktos poprawi jesli sie myle) wiec nie wiem skad wziales te procenty.

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie o tym nie wiedziales, ale BF3 to nie sequel BC2 i mysle ze 90% fanow BF'a jest z tego powodu uradowana a nie odwrotnie...

 

pewnie nie wiedziałeś, ale jestem związany z serią BF od początku... i nie neguje tutaj różnic bo wiadomo było że BF3 to będzie coś innego, może po prostu zakładałem że chłopaki z DICE zaczerpną więcej pomysłów z BC2, no ale nic, każdy ma swoje gusta ;)

 

 

Juz to mozna zrobic, po smierci masz taki ladny czarny pasek na dole bez koniecznosci bawienia sie z customize.

 

noo co Ty serio? ;) paseczek jest ale jak byś nie zauważył nie można wybrać z niego dodatków do broni (przynajmniej ja nie umiem) trzeba to zrobić przez zakładkę "customize"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna nie jest dość ważna, jest najważniejsza. Ja grałem w 1360x768 z AAx4 na "Ultra" (bez okluzji i motion blura), i miałem non stop 98-99% użycie GPU (GTX 460 1 GiB), a użycie Phenoma X6 słabe, nie ograniczał nawet w tak niskiej rozdziałce. Użycie pamięci dochodziło do 900 MiB. Mam screeny, tylko zapomniałem je skopiować z drugiego kompa, zrobie to przy okazji.

 

Jak przełączyłem na Full HD bez AA, to framerate spadł o ponad połowę, praktycznie nie dało się grać. Tak więc wystarczy na luzie nawet Athlon/Phenom X4, ale musi być grafa za ponad 1000 zł jak ktoś bedzie chciał grać na High w wysokich rozdziałkach, 570 albo 6970 minimum.

 

Użycie pamięci systemowej nie doszło do 4 GiB, a mam 8 GiB RAM-u, może przy dłuższej rozgrywce.

 

To wszystko z Caspian Border.

 

 

Hmmm dziwne u mnie na GTX 560 OC + Quad @3.6GHz fruwa na fullHD (wszystko high i filtrowanie 16) z min. FPS 29-32, srednio widze ok. 35-40fps... A 560 nie jest duzo szybsza od 460...

 

BTW

 

Co jakis czas wylacza mi sie gra, jak probuje szybciutko sie polaczyc to czasem przegladarka wyswietla Generic Error (na czerwono), po 10-20s smiga normalnie :///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety gra zbugowana w cholerę raz sie ukryłem w teksturze i trzepałem fragi raz za razem na respie przeciwnik, mają kupę błedów do naprawienia inaczej trzeba będzie sporo czekać na patche aby można normalnie grać

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Masz na mysli fanow BC1 i BC2 z konsol? Jesli tak to nie byly Battlefield'y co nawet kiedys potwierdzil to ktos z DICE mowiac cos w stylu:

"seria Bad Company ma z Battlefieldem tyle wspolnego, ze ma go w tytule i nic poza tym"

 

Jesli tak to sorry cie, ale z tego co mi wiadomo BF 1942, BF2 itd. nie pojawily sie na zadnej konsoli (niech mnie ktos poprawi jesli sie myle) wiec nie wiem skad wziales te procenty.

 

Stąd wziąłem procenty że konsolowców jest razem dużo więcej niż pecetowców, a trzy ostatnie BF-y to BC1, 1943 i BC2, z czego dwie tylko na konsolach. Nawet Modern Combat można dodać, choć to crap straszny.

 

Dlatego zdecydowania większość graczy będzie szukać podobieństw do serii Bad Company, a nie do BF2, której ta większość nawet na oczy nie widziała.

 

Ogólnie tak jak pisałem, BF3 powinna być na PC, BC3 na konsole, wszyscy by byli w pełni usatysfakcjonowani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co piszesz BF3 (sequel BF2) powinni zrobic pod widzi mi sie konsolowcow bo jest ich wiecej mimo ze nie grali nawet w poprzednia czesc?

Spoko, twoja opinia nie bede sie spieral w kazdym razie ja bym sie z tym nie zgodzil. (pomijam kwestie skad wziales dane ze konsolowcow grajacych w BC jest wiecej niz pecetowcow grajacych we wszystkie inne czesci BF'a ale nie wnikam)

I nadal bede sie upieral ze Bad Company to nie "BF".

 

Swype'nięte z Deserka używając Tapatalk

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Czyli z tego co piszesz BF3 (sequel BF2) powinni zrobic pod widzi mi sie konsolowcow bo jest ich wiecej mimo ze nie grali nawet w poprzednia czesc?

Spoko, twoja opinia nie bede sie spieral w kazdym razie ja bym sie z tym nie zgodzil. (pomijam kwestie skad wziales dane ze konsolowcow grajacych w BC jest wiecej niz pecetowcow grajacych we wszystkie inne czesci BF'a ale nie wnikam)

I nadal bede sie upieral ze Bad Company to nie "BF".

 

Swype'nięte z Deserka używając Tapatalk

 

No i źle rozumiesz. BF3 powinni zrobić dla pecetowców, czyli taką jak 1942, BF2 czy co tam wam sie podobało. Na konsole powinna być inna gra, czyli BC3. A ta BF3 co jest obecnie to jest pomieszanie tego i tego, co zawsze jest najgorszym rozwiązaniem.

 

A dzięki obecnym konsolom marka Battlefield zyskała kilka milionów graczy, na PC także dużo graczy zaczęło dopiero od BC2. Dlatego kolejne gry muszą być podobne do Bad Company, bo inaczej by sie nie sprzedały, jeśli mówimy oczywiście o jednej grze na wszystkie platformy, co jest własnie złym pomysłem, szczególnie gdy na daną platforme portowana jest gra nastawiona na zupełnie inną platforme (BC2 konsole->PC, a teraz BF3 PC->konsole).

 

Ja starych Battlefieldów też praktycznie nie znam, bo nigdy nie lubiłem shooterów multi na PC. Zacząłem grać dopiero na konsolach, i dla mnie to jest własnie Battlefield, tak jak dla milionów innych graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja starych Battlefieldów też praktycznie nie znam, bo nigdy nie lubiłem shooterów multi na PC. Zacząłem grać dopiero na konsolach, i dla mnie to jest własnie Battlefield, tak jak dla milionów innych graczy.

 

Ale co mnie interesuje co dla konsolowcow jest Battlefieldem czlowieku!

Poprzednia czesc czyli BF2 byl PC only, i mam gdzies opinie konsolowcow skoro mowimy o sequelu tej czesci!

Jesli chcecie kontynuacje BC to pisze sobie do EA/Dice. :mur:

 

Swoja droga podaj zrodlo skad wziales dane ze graczy BF'a na konsoli jest wiecej niz na PC.

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...