Skocz do zawartości
Mardok

Raid 0 A Wydajność

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa dyski Samsunga 320GB na SATA2 i chcę zrobić Raid0.

 

Próbuje już od ponad miesiąca, a nikt z moich znajomych nie ma o tym pojęcia. Pomoże mi ktoś stąd? Co tam (gdzie?) trzeba kliknąc, przestawić itp? Mam instrukjcę do płyty i podłącozną stację dyskietek i dyskietkę z driverami ze strony ASUS`a, bo płyta to ASUS P5Q PRO.

 

 

Jak się wchodzi do tego drugiego biosu? Intel matrix storage?

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pod ustawieniu trybu pracy w biosie pora zapisać ustawienie i uruchomić ponownie komputer, podczas startu pokaże się na informacja o dyskach i kontrolerze RAID oraz kombinacji klawiszy, jakie należy przycisnąć, aby wejść do menu kontrolera. W naszym wypadku jest to kombinacja CTRL + I, po jej wciśnięciu jesteśmy już w menu konfiguracyjnym naszej macierzy."

 

 

To jest ctrl + i czy ctlr + L ?? Mi mówiono, że ctlr +L, ale nie reaguje na ta komendę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak mam moje dwie 640 podzielone na 60+reszta to czy moge te dwie 60 polaczyc w raid 0 (intelowski na ICH9R) bez kasowania pozostalych partycji ?

 

PS. Zmienilem mobo wreszcie bede wolny od SB600 :)

O ile dobrze rozumiem: Dwa dyski każdy podzielony na 60GB i reszta i chcesz te partycje 60GB połączyć w RAID 0 bez kasowania pozostałych ? Jak dobrze zrozumiałem odpowiedź brzmi : Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbuję zrobić Raid0 z dwóch dysków Segate ST3320613AS. Płyta to MSI P7N SLI Platinum na Chipsecie nVidia.

 

Po pierwsze:

Nie mam do wyboru Raid0, Raid5 itd... Tylko:

post-159520-1241984053_thumb.jpg Niżej jest jeszcze Raid5.

 

Menu....

post-159520-1241984125_thumb.jpg Stripping dałem na 32

 

 

Wyszło coś takiego...

post-159520-1241984218_thumb.jpg Daje Clear Disk. potem "Y" i nic sie nie dzieje.

 

post-159520-1241984327_thumb.jpg Dlaczego pisze 298,09?

 

 

I żeby zainstalować sterowniki do Raidu, będę musiał robić to z FDD?

Chcę na to postawić Viste 64

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym menu wybrałeś "mirroring" czyli raid 1 stąd tylko połowa pojemności.

Raid 0 to w tym przypadku będzie "striping". Co do sterowników to Vista chyba już je ma i podczas instalacji nic nie trzeba doinstalowywać.

 

Btw tutaj możesz sobie poczytać o RAID Wiki.

Edytowane przez :Focus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dałem Striping wszystko ok.

Instalacja systemu:

Vista prosi o "sterowniki do dysków" które daje jej na pendrive. Jednak nic nie znajduje.

Druga sprawa, to w menu dysków (miejsce gdzie tworzy się partycje) nie wykrywa żadnego dysku. Tak ma być, nawet jeżeli nie ma sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle to zacznij od poczytania tego wątku bo widac że tego nie zrobiłeś (sie nie chciało pewnie) i zadajesz elementarne pytania o których są informacje w wątku a szczególnie na 1stronie!

 

Jak nie wykrywa żadnych dysków to znaczy że nie ma sterowników w instalatorze/systemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że przeczytałem całe FAQ.

W moim przypadku jest trochę inaczej.

 

 

Teraz mój jedyny problem to to że Vista nie znajduje sterów które daje jej na Pendrivie i CD.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

To niemożliwe, chyba że sterowniki nie są od tego kontrolera/źle "śię nagrały"/nie są to sterowniki do visy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki to instalka czy plik *.inf? Powinny być te drugie.

Troche dziwne, że vista wymusza sterowniki podczas instalacji można je zainstalować później aczkolwiek mało widziałem i mogę nie mieć racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten plik z trybikiem jest .inf

 

Jak wskazujesz instalatorowi sterownik to podajesz ostatni docelowy folder z plikami? Czy dzieje się po tym coś jak wskazujesz folder?

Nie ma takiej opcji żeby nie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J/w + ewentualnie stery z Nvidia, chyba nie pomyliłem chipsetow.

Ewentualnie update biosu ale to juz jak inne opcje się wyczerpią. Nie przestawiałeś nic w biosie oprócz raida? Masz jakiś cd ratunkowy? Sprawdź czy Ci wykryje dysk.

Czy rozróżniasz dysk pusty od takiego, na którym są już jakieś partycje?

Może trzeba po prostu utworzyć partycję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten plik z trybikiem jest .inf

 

Jak wskazujesz instalatorowi sterownik to podajesz ostatni docelowy folder z plikami? Czy dzieje się po tym coś jak wskazujesz folder?

Nie ma takiej opcji żeby nie działało.

 

No właśnie nie mam żadnego pliku .inf.

 

Instalatorowi wskazuje ostatni folder, próbowałem wszystkich kombinacji. Nigdy znaleźć nie może.

Włożyłem też oryginalną płytkę MSI, i też na niej nic nie znalazł.

 

 

 

J/w + ewentualnie stery z Nvidia, chyba nie pomyliłem chipsetow.

Ewentualnie update biosu ale to juz jak inne opcje się wyczerpią. Nie przestawiałeś nic w biosie oprócz raida? Masz jakiś cd ratunkowy? Sprawdź czy Ci wykryje dysk.

Czy rozróżniasz dysk pusty od takiego, na którym są już jakieś partycje?

Może trzeba po prostu utworzyć partycję?

Te stery to zwykła instalka pod windę. Żadnych plików.

Właśnie żeby utworzyć partycję muszę wgrać te stery.

 

Kilka zdjęć:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

To już zawsze będzie przy uruchamianiu PC?

Dołączona grafika

 

 

To jak nie zbootuje Visty.

Dołączona grafika

 

Daje załaduj sterownik...

Dołączona grafika

 

I za każdym razem po wskazaniu docelowego miejsca sterownika, wyskakuje to:

Dołączona grafika

 

 

Mam dość :damage_wall:

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po klikniecu na opcje dysku (zaawansowane) możesz utworzyć partycję?

Co z tymi sterownikami gdzie podałem Ci linka do Nvidi? Sproboj je rozpakować i na kompie z którego piszesz dobrać się do odpowiedniego folderu i jego wskazać podczas instalacji.

Aktualizacja Biosiu a zarazem biosu macierzy hdd raczej nie zaszkodzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie pomoże. Dysków nie widać więc i w zaawansowanych opcjach tez ich nie będzie!

 

@Sopel - tak ten dodatkowy ekran odośnie raidu pokazuje się na każdej plycie z każdym chipsetem. Musisz złe sterowniki podawać a raczej złe pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak się zachowa po odznaczeniu Ukryj sterowniki niezgodne ze sprzętem zainstalowanym w tym komputerze.

Próbowałem. Nie dało efektu.

 

 

A czy po klikniecu na opcje dysku (zaawansowane) możesz utworzyć partycję?

Co z tymi sterownikami gdzie podałem Ci linka do Nvidi? Sproboj je rozpakować i na kompie z którego piszesz dobrać się do odpowiedniego folderu i jego wskazać podczas instalacji.

Aktualizacja Biosiu a zarazem biosu macierzy hdd raczej nie zaszkodzi ...

Nie mogłem utworzyć partycji. Link który mi dałeś zawierał instalkę( nie jest spakowany), instalowaną już w systemie.

 

 

Ale nie pomoże. Dysków nie widać więc i w zaawansowanych opcjach tez ich nie będzie!

 

@Sopel - tak ten dodatkowy ekran odośnie raidu pokazuje się na każdej plycie z każdym chipsetem. Musisz złe sterowniki podawać a raczej złe pliki.

Stery brałem dobre. Plików nie dało się wybierać. Tylko foldery.

 

 

Komp miał być gotowy na dziś, także odpuściłem Raid, i klasycznie zainstalowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...