Skocz do zawartości
Gość Villentretenmerth

Be Quiet! Dark Power P7-pro 450-650w.

Rekomendowane odpowiedzi

Ojj panowie, nie będę mówił jak się spisały zasilacze w testach dopóki nie będzie artykułu. Cała seria p7 nie różni się w sumie niczym od poszczególnych mocy, wiadomo konstrukcyjnie większe trafo i kondzioły ale budowa niezmienna. Widać w środku dopracowanie i konstrukcje podyktowaną wydajnością/ciszą. Na stronie BQ znajdziecie trochę informacji o całej serii więc wystarczy poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu kupiłem tego P7 i musze przyznać że jestem pod wrażeniem. Co już było wielokrotnie powtarzane jest cichszy od Corsair'a i przedewszystkim nie piszczą cewki. Jakość wykonania sprawia lepsze wrażenie a kable są o wiele bardziej elastyczne i łatwiejsze do układania od HX'a. Uzyłem kabla mniej więc jest większy porządek w obudowie. Wyjścia wentylatorowe też sie przydały.

Jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojj panowie, nie będę mówił jak się spisały zasilacze w testach dopóki nie będzie artykułu. Cała seria p7 nie różni się w sumie niczym od poszczególnych mocy, wiadomo konstrukcyjnie większe trafo i kondzioły ale budowa niezmienna. Widać w środku dopracowanie i konstrukcje podyktowaną wydajnością/ciszą. Na stronie BQ znajdziecie trochę informacji o całej serii więc wystarczy poczytać.

Kiedy ten test?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak na stanie to na początek, dwa to sprawdzając ceny u producenta w PL to nie możliwe, że od nich to brali, więc robią import a to oznacza, że z gwarancją będziecie mieć problem bo nikt wam jej nie zrobi. U dystrybutora macie zawsze wymianę na nową sztukę w tym przypadku będzie pewnie naprawa a wiadomo jak to wygląda i ile trzeba czekać.

 

Polecam jednak kupować u firm, które współpracują z Listan-em (producent) inaczej będziecie w razie problemów mocno narzekać na obsługę bo oszczędziliście 30-40zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu kupiłem tego P7 i musze przyznać że jestem pod wrażeniem. Co już było wielokrotnie powtarzane jest cichszy od Corsair'a i przedewszystkim nie piszczą cewki. Jakość wykonania sprawia lepsze wrażenie a kable są o wiele bardziej elastyczne i łatwiejsze do układania od HX'a. Uzyłem kabla mniej więc jest większy porządek w obudowie. Wyjścia wentylatorowe też sie przydały.

Jestem bardzo zadowolony.

Ile obrotow ma tak srednio fan od zasilacza w idle/stress?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 550 jest nie do zniesienia. O ile przy niepodkręconym komputerze piszczenie jest niemalże niesłyszalne, o tyle gdy chodź trochę podkręcę zaczyna się wydawanie dźwięków. W tej chwili procek chodzi na 4,16 GHz, co wiąże się z dość znacznym podbiłem napięć. Zasilacz piszczy i skwierczy tak głośno, że słychać go za ścianą :damage_wall: . Chodź to i tak nic. Prawdziwy koncert zaczyna się gdy odpalę Silent Huntera III. W menu głównym zasilacz wręcz ryczy :damage_wall: . Problemem nie są blachy obudowy, były ściskane :) . Zasilacz pod każdym innym względem jest super, ale taka wada w zasilaczu za ponad 400 zł jest niewybaczalna. I po co ja inwestowałem w Xthermale i Zephyry, kiedy ten zasilacz wszystko psuje :) . Jak tylko znajdę chwilkę oddam go na gwarancję. Mam nadzieję, że ją uwzględnią. Czy ktoś może mi powiedzieć ile czasu trwa taka wymiana gwarancyjna? Pewnie bez kupna zastępczego zasilacza się nie obejdzie <_< .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sie zdarza w każdej branży. Nie ma co rozpaczać taka rzeczywistość.

Rozumiem, ale dlaczego musiało trafić na mój egzemplarz :) . Za takie pieniądze rzeczywistość powinna być inna :) . Sklep, w którym kupiłem zasilacz to Arrakis w Lublinie.

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Arrakis ma go od Polskiego przedstawicielstwa to z dnia na dzień wymieni producent, jeśli kombinował i brał z innego kraju to zaczną się schody. Normalnie w przypadku be quiet jest to wymiana sztuka za sztukę o czym wiele razy pisałem i kilkukrotnie potwierdzane przez wielu czytelników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Arrakis ma go od Polskiego przedstawicielstwa to z dnia na dzień wymieni producent, jeśli kombinował i brał z innego kraju to zaczną się schody. Normalnie w przypadku be quiet jest to wymiana sztuka za sztukę o czym wiele razy pisałem i kilkukrotnie potwierdzane przez wielu czytelników.

Znaczy ze BQ od reki wymienia piszczace sztuki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak:) Nie ma tutaj problemów, oczywiście piszczenie musi być wyraźne, a nie jakieś ledwo słyszalne z kilku centymetrów.

Tak samo tez robi Antec, tutaj te 2 firmy naprawdę mają bardzo dobrą gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie zareklamować zasilacz. Sprzedawca podłączył go do całkiem wypasionego kompa (PII X4 po OC i 4870 najpierw w CF, ale komp nie wstał :) ), ale zasilacz ani myślał piszczeć. Wróciłem do domu, podłączyłem do kompa brata (A64 X2 3800+ s. 939, 7800GT, 2GB ram) i cisza. Obydwa kompy męczone Orthosem. Teraz siedzę na swoim kompie i zasilacz piszczy niemiłosiernie :damage_wall: . O co chodzi? Sprzedawca powiedział mi, że przyczyną może być sekcja zasilania na karcie graficznej lub płycie głównej, ale nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Grafika odpada, miałem 3 na tym zasilaczu i na każdej było to samo. Czy możliwe, że DFI wprowadza takie zakłócenia? A jeśli tak to co w takiej sytuacji robić, reklamować płytę? Ale jak uzasadnić taką reklamację? Z resztą wydaje mi się, że zasilacz tej klasy powinien mieć układy niwelujące takie zakłócenia. Jutro jadę do tego sklepu z całym kompem, zobaczymy co na to powiedzą :) .

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde St.Anger zmienil bys sobie syga, bo po za cholere nie moge doczytac sie twojego konfigu ;) Przynajmniej nie stawiaj jaskrawych kolorow zaraz przy ciemnych, bo ludzkie oko nienadaje sie do tego ;)

 

Ja dzis p7 650W zamowilem, z wyliczen wyszlo mi ze to najlepsza opcja do zestawu z syga, i druga 275 w sli tez pociagnie na procku 3.8.

Obym sie nie przeliczyl...:P

Jak tam testy? Chyba cos upadly, bo juz 2 miesiac mija a tu niwidu nislychu ;) Zreszta o ile rozumiem to seria Dark Power ma byc przetestowana? Czy jakies porownanko ? Bylbym za porownankiem , bo samych testow P7 na sieci jest mnostwo, i kazdy podobny 88% sprawnosci bodajrze.

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze sklepu. Mimo tego, że wczoraj umówiłem się, że przyjadę z całym komputerem na sprawdzenie, Pan sprzedawca stwierdził, że dziś nie ma czasu sprawdzić, ale żebym zostawił komputer do jutra. Nie mogłem się na to zgodzić, kompa potrzebuję cały czas. Więc powiedziałem, żeby po prostu go podłączył do prądu, do tego mysz, klawiatura i któryś monitor i sam go przy nich odpalę, zapuszczę Orthosa, w tym czasie będą sobie mogli załatwiać swoje sprawy. Po tej propozycji sprzedawca stwierdził, że w zasadzie nie ma sensu sprawdzać, bo to na pewno nie wina zasilacza i że będę obciążony kosztami wysyłki do i od gwaranta. Pogratulować podejścia :damage_wall: . Więcej moja noga w sklepie Arrakis nie postanie. Bardzo się zawiodłem na tym sklepie. Dopóki chce się coś kupić wszystko jest ok, a potem....... Zmarnowałem 4 godziny, 4 zł na bilety, nie mówiąc już o tym, że taszczyłem całego kompa ważącego 15kg przez 1,5 km. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak skontaktować się z Listan Poland........

 

Kurde St.Anger zmienil bys sobie syga, bo po za cholere nie moge doczytac sie twojego konfigu icon_wink2.gif Przynajmniej nie stawiaj jaskrawych kolorow zaraz przy ciemnych, bo ludzkie oko nienadaje sie do tego icon_wink2.gif

A tak się starałem stworzyć oryginalną i fajną sygnaturkę, a Ty jednym postem wszystko zniszczyłeś :lol2: :wink: . Nic na to nie poradzę, że producenci wybrali sobie takie barwy :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, momentos, a ty u niego co kupowales? Zasilacz sam czy calego kompa? Bo jak sam zasilacz to sprzedawca Ci pomogl :) Szczegolnie, ze na innych pc dzialal ok.

 

Masakra ten syg bez kitu, chcialem cos wesolego/pozytywnego/pocieszajacego napisac ale nie da sie :D Jakbys potrzebowal pomocy i napisal "konfig jak w sygu" to bym od razu podziekowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u niego na szczęście tylko zasilacz. Działał ok na 2 innych konfiguracjach, na mojej piszczy, więc jest 2:1 :) . Zresztą co mnie obchodzą inne konfiguracje, z jakichś powodów u mnie zasilacz piszczy, inne zasilacze nie piszczą, więc problemem jest zasilacz. Tylko jak to udowodnić producentowi :unsure: . Zobaczymy co odpiszą z pomocy technicznej BQ. Mam jeszcze jeden pomysł, ale potrzebuje w Lublinie kogoś z takim samym DFI. Ktoś chętny pomóc koledze w potrzebie :) ?

 

@ilear

Zazwyczaj sam sobie radzę w przypadku problemów z moim kompem, więc mogę sobie pozwolić na tak ekstrawagancki opis :lol2: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...