Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Mimo całkowitej stabilności CPU i GPU, przy GRID-zie po 2-3 wyścigach ekran gaśnie i pisze w trayu, że sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność. Podobne rzeczy działy się w GTA IV, ale przeszło (no i gra się wtedy nie wywalała). Maksymalnie to denerwujące. Temperatury nie są problemem.

 

Partycja systemowa czysta, wczoraj był profilaktyczny format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki system masz??? proponuje profilaktycznie stery zmienić i sprawdzić takty rdzenia i pamięci... prawdopodobnie to VPU Recover resetuje stery zazwyczaj robi to jeżeli karta sypie artami (czasami nie widocznymi na ekranie) czyli wtedy kiedy ma za wysokie takty/temperatury/napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie uświadczysz jak własnie to odzyskiwanie sprawności to jest reset sterownika.

Przeinstaluj na inne. 9.5 sa chyba najstabilniejsze z ostatnich ale i 9.8 nie słyszałem żeby komuś robily problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj 4850 praktycznie juz w kazdej grze doznaje resetu sterownika, roznie czasem po 5 minutach czasem po pol godzinie... niedawno nawet zaczela sie calkowicie wylaczac (srednio co 5 restart sterownika karta wylacza sie calkiem, czarny ekran i zero reakcji, monitor zwraca brak sygnalu)

 

mam referencyjne chlodzenie i po zakupie wiekszego monitora zdecydowalem sie wymienic na karcie chlodzenie na cos mocniejszego... nie znam sie na tym, jaka pasta i jaki kaloryfer polecacie w niskiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie odnośnie gwarancji mojej pasywnej 4850 gigabyte

 

czy jeżeli założę teraz inne chłodzenie to czy tracę gwarancję ?

 

planuję założyć jakiś prosty blok wodny + radiatory na pamięć ale w sumie jedyne co mnie powstrzymuje to właśnie obawa o utratę gwary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam vistę x64, więc VPU Recover w CCC nie uświadczę. Takty tymczasowo defaultowe, podobnie jak napięcia. Temperatury masz w sigu, jak pisałem, nie są one problemem.

No w viscie nie uświadczysz vpu recover ale i jak piszesz to ona przejmuję tą funkcję, niestety bardzo nieudolnie;/ jak przegniesz z taktami za bardzo to czasem niezłe jaja są (miałem problemy z4870 gigabyte takie właśnie). Ale działanie visty 'ala vpu recover objawia się właśnie w taki sposób jak opisałeś (ikona w trayu że sterownik ekranu padł i że zostało przywrócone).

W siegu podajesz tempy rdzenia, niestety może chodzić również o memki i sekcje... Na fotach masz jeszcze kartę w referencie, sprawdź organoleptycznie temp sekcji i memek, spróbuj założyć jeszcze raz chłodziwo może coś uciskać, spróbuj jeszcze raz z referentem.

Opis problemu jaki podajesz to ewidentnie działanie visty 'ala vpu, jak już pisałem przerabiałem to na 4870 które się wysypywało na wysokich taktach. U mnie pomogły nowe stery, sprawdź też na stronce producenta i ichniejszym forum może mają jakieś biosy.

Z tego co widzę twoja karta dostawała wysokie takty, robiłeś vmoda???

Dziwne to o tyle że Grid nie jest grą szczególnie wymagającą dla radków. Może gra ripowana? Czasem robią problemy na Viście 64bit.

Jeszcze raz pokombinuj coś ze sterami...

Jeżeli masz w zasiłce drugi kabel PCIE to spróbuj na nim, albo najlepiej na innej zasiłce. Twój zasilacz bez problemu uciągnie to co masz w siegu co nie znaczy że nie nastąpiła w nim jakaś awaria.

Ten błąd to utrata stabilności sterów lub karty, pod tym kontem szukaj czegoś, diabeł tkwi w szczegółach czasami to głupota...

Edytowane przez LordBigos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakleiłem tyle radiatorów na sekcję zasilania, że aż sam się zdziwiłem, ile można zmieścić. Ale temperatury i tak są niskie. W porównaniu z boxowym spadły o ponad 20*C.

 

Takie temperatury mam przy męczeniu furmarkiem.

 

Gra oczywiście oryginalna (przecież z piratem nie pokazywałbym się na forum ;))

 

Dzięki za pomoc, coś pokombinuję z tą złośliwą kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, to nie jest taśma tylko pasta, założysz jaką chcesz i nie będą się czepiali. Zostaw to co na radiatorze jest i przykryj nową pastą GPU.

to jeszcze się dopytam do końca :)

 

czy zwyczajny bloczek + radiatory na ram wystarczy by schłodzić 4850 ? później w razie czego da radę odkleić te radiatorki ?

 

myślę o takim chłodzeniu ponieważ obecnie karta osiąga 100 stopni podczas gry a w idle 90 i bywa że kompa zawiesza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wystarczy? Ja sam mam bloczek i radiatory na pamięciach oraz nawiew z boku w postaci 12cm wentylatora. Dla mnie to wystarcza, temperatura karty nie przekracza 52* C. Dodatkowo zwięszając napięcie w GamerHUD do 1.24v podkręciłem GPU do 785MHz więc imho bloczek plus radiatory oraz nawiew z boku wystarcza gigusiowi w 100%.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale jakby pominąć nawiew z boku ? nie zamierzam kręcić, karta dla mnie jest wystarczająco szybka

 

radiatory, czy da rade je póżniej odkleić ? jaki blok wodny stosujesz ?

Edytowane przez krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli radiatory będą przyklejone na taśme termoprzewodzącą to odkleją się bez problemu. Z nawiewu możesz zrezygnować jeśli nie kręcisz.

 

Blok jaki stosuje to cube CPU z przerobionym topem i zapinką tak aby pasował do GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie zamierzasz kręcić to może lepiej zaoszczędzić kasę? Kup accelero S1 + jakiś cichy wentyl 120mm lub gotowca od AC w postaci modułu turbo (niesłyszalny). Zejdziesz w najgorszym wypadku do 60 stopni a to już jest zimno dla tej karty.

Ba możesz jeszcze zaoszczędzić i kupić L2Pro też jest ciche i o wiele wydajniejsze od referenta mój w stresie chłodzi też do ok 65c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie w mojej obudowie jedyny wentylator to noctua 8cm zasilany 5v, znajduje się w zasilaczu

 

procesor jest chłodzony wodą, komputer bezszelestny, dlatego chłodzenie grafiki też takie musi więc każdy nawiew odpada

 

ale dzięki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Scycthe Musashi i Zalmana (przycinany) na mosfetach.

Chce teraz pobawić się w o/c karty .

Odpaliłem sobie Riddick Dark Athena i podkręciłem rdzen do 850 mhz i pamięci do 3800 i wszystko ładnie śmiga.

Podniosłem napięcie jakie mam w ATI TRAY TOOLs z 1.203 na 1.263.

Bezpieczne to?

Temperatury mam niskie, konkretny przewiew w budzie i żadnych artów, potestuje dalej jak to się kręci :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, no zoabcze ile mi skoczy wszystko doceolwo chciałbym mieć 900 rdzeń i 4000 pamięci.

Tylko jak z tym napięciem 1.203 mam w standardzie ustawione (z tego co pamiętam to jest to napiecie do 2d) ale ustawiłem tak w ATI TRAy tools na stale i chodzi grafa tak od dawna przy 800/3700

więc to 1.263 to jest do 3d z tego co rozumiem i mogę je na luzie ustawiać, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie w mojej obudowie jedyny wentylator to noctua 8cm zasilany 5v, znajduje się w zasilaczu

 

procesor jest chłodzony wodą, komputer bezszelestny, dlatego chłodzenie grafiki też takie musi więc każdy nawiew odpada

 

ale dzięki za rady

Ja też nie mam bezpośredniego nawiewu tylko blok na CPU z tym że obudowe mam dośc dobrze przewietrzaną dwoma wolnoobrotowymi 12cm. Nie ma problemu z pasywnym chłodzeniem pamięci i sekcji zasilania. Co innego jesli chodzi o OC pamięci - bez nawiewu szybko pokazują mi się artefakty ale na default jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie słabo mi się pamięci kręcą, mam na nich radiatory i nawiew po za tym z Musashi jest i z boku, i nawet przy 3700 mhz mam arty (zauaylem w Stalkerze, rdzen 850 i nie sypie) to możliwe ze pamięci tak lipnie się kręcą?

Kurde , teraz zobaczyłem że i sypie na rdzeniu, miałem ustawione 850/3600

I naraz zacżeły wyskakiwać białe kropki(rdzeń) i pasy(pamięci)

Temeratury-rdzen 50 stopni, pamiątki 59, mosfety 66

Więc temperatury niskie, po jakichś 10ciu minutach grania zaczeły te arty wyskakiwać.

O co w tym chodzi że najpierw wszystko jest okj a pochwili tak sypie, mimo tego że temperatury są ok.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sugerujesz się tempami podanymi w GPU-Z to to nie są temperatury pamięci tylko temp. czujnika kontrolera pamięci w GPU... chyba że coś się zmieniło w 4870 odkąd się go pozbyłem ;S

 

Daj może jakiś dodatkowy nawiew na sekcje zasilania jak nie masz.

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...