Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe, ale po prostu jestem na tyle wygodny, że lubie pomazać sobie pędzelkiem niż rozsmarowywać paste z tubki :P. Na wydajność nie ma co narzekać moim zdaniem. Przy kolejnej okazji może przetestuje coś innego.

To chyba nigdy nie rozsmarowywał pasty woreczkiem naciągniętym na palec ;). Na wydajność może i nie ma co ale ona zasycha i z czasem traci właściwości (potwierdzone w praktyce, u kumpla).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, uwielbiam takie przebłyski inteligencji...

Miałem kiedyś 9800 pro czy coś w ten deseń, wcześniej jakąś na pci i nigdy nie było z nimi dobrze, później gf 4 i 5500fx - zero problemów. Przyrzekłem sobie, że nigdy nie kupię ati i kupiłem... I znowu problem. Wiem, że moja usterka ma mało wspólnego z całą serią, ale zrozum, że psychika się nastawia anty, jeszcze biorąc pod uwagę poprzednie przejścia.

Edytowane przez Skogen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musashi, T-Rad^2 + wentyl, Accelero S1 + wentyl, HR-03 + wentyl.

 

Od siebie polecę pierwszą propozycję. Temperatury w sigu (na minimalnych obrotach). Jest cicho i chłodno.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pomyślałem że z racji tego że zbliża się nowa seria kart graficznych to opchnę swojego Radka zanim cena jeszcze zmaleje.

Na allegro widzę że chodzą od 600 do 800 zł obecnie-nówki.

Chciałbym swojego (mam go od listopada) sprzedać za jakieś 700-750 (chłodzenie też kosztowało i rewelacyjnie się spisuje) wydaje się Wam to realne?

 

Schakal- ja kupiłem nie dawno Scythe Musashi i jestem bardzo zadowolony :-)Jak grałem np w Mass Effect to odkurzacz mnie irytował, ustawialem nawet ręcznie na 45% i szlag mnie trafiał a teraz mam i ciszę i chłodniej znacznie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nigdy nie rozsmarowywał pasty woreczkiem naciągniętym na palec ;). Na wydajność może i nie ma co ale ona zasycha i z czasem traci właściwości (potwierdzone w praktyce, u kumpla).

A jaki problem widzisz w zmienianiu pasty co 4-5 miesiecy? Odczuwam z tego same plusy :) Oprocz swiezej pasty - to jeszcze karte gruntownie przeczyszczam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł do mnie Giguś z Zalmanem i muszę powiedzieć, że sekcja zasilania jest chłodniutka nawet bez nawiewu.

 

EdiT:

W sporym stresie sekcja już jest gorąca, ale właśnie wylądował na niej 12cm wentylator :P.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może tego szafirka i może powiedzieć jak się spisuje? Chodzi mi głównie o temp i głośność tego chłodzenia, i czy nie ma bajerów jak piszczące cewki (myślałem nad gigabyte pasywnym +120mm ale parę osób pisało że lubi popiszczeć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zmienić swojego Asusa EAX1950Pro, który służy mi już od blisko 3 lat, na coś nowocześniejszego i bardziej wydajnego (tylko z ATI, do 500 zł). Zależy mi na możliwie cichej pracy, więc wybór padł na Asusa 4850 Matrix (nie chcę się bawić w zmiany/dodawanie wiatraka). Po analizie testów na polskich i zagranicznych forach uznałem, że spełnia moje oczekiwania. Jako, że jest tu kilku użytkowników tej karty chciałbym zadać trzy pytania, na które nie znalazłem odpowiedzi:

1. Czy iTracker w wersji 1.08, teoretycznie dostępny do ściągnięcia tylko dla Geforce'ów w wersji Matrix, jest w pełni funkcjonalny na tej karcie pod WinXp 32bit?

2. Jak jest faktycznie z tą głośnością tej karty do czasu załadowania Windy? Czy nie obudze ludzi w domu właczając kompa w środku nocy?

3. Czy jesteście zadowoleni z wyboru, zwłaszcza pod kątem głośności pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

1. Czy iTracker w wersji 1.08, teoretycznie dostępny do ściągnięcia tylko dla Geforce'ów w wersji Matrix, jest w pełni funkcjonalny na tej karcie pod WinXp 32bit?

2. Jak jest faktycznie z tą głośnością tej karty do czasu załadowania Windy? Czy nie obudze ludzi w domu właczając kompa w środku nocy?

3. Czy jesteście zadowoleni z wyboru, zwłaszcza pod kątem głośności pracy?

1. Pod XP nigdy jej nie miałem ale juz na Vista nie ma z tym problemów na dostepnej becie. Jedyne problemy są pod Win7 gdzie wciąż Asus obija się z aktualizacją.

2. Karty ATi mają sterowanie wentylatorami z biosu karty więc test wentylatorów trwa może 2s jak dobrze pamiętam.

3. Jestem bardzo zadowolony (miałem najpierw referencyjną karte), szczególnie z chłodzeniem wodą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie trzeba czekać aż do załadowania Windy i iTrackera, żeby karta ustawiła sobie wiatrak zgodnie z wybranym profilem?

No to w takim razie OK, bo w sieci w którymś z testów czytałem, że do czasu załadowania systemu jest huragan z wiatrakiem na 100% obrotów.

BTW, której wersji iTrackera uzywasz? Bety 1.06?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu komputer wyłącza mi się podczas grania (nie dotyczy to wszystkich gier). Prawie zawsze dzieje się to po 10-20 minutach. Mam Radeona HD 4850 Asusa i wcześniej nie miałem z nim żadnych problemów. Niestety, kiedy zajrzałem do podglądu zdarzeń (panel sterowania -> narzędzia administracyjne), zobaczyłem coś takiego:

 

http://fileserver7.jpghosting.com/images/S...7b98459329e.png

 

Obok temperatury w idle w GPU-Z po wymianie pasty, przedtem było 100 stopni.

 

Usunąłem więc starą pastę z GPU i nałożyłem nową, ale dało to tylko tyle, że po pierwszym starcie systemu temperatura wynosiła 70 stopni. Po kolejnej wysypie jest z kolei 90.

 

Jakieś porady?

Edytowane przez goshua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie trzeba czekać aż do załadowania Windy i iTrackera, żeby karta ustawiła sobie wiatrak zgodnie z wybranym profilem?

No to w takim razie OK, bo w sieci w którymś z testów czytałem, że do czasu załadowania systemu jest huragan z wiatrakiem na 100% obrotów.

BTW, której wersji iTrackera uzywasz? Bety 1.06?

Trzeba czekac, az itracker sie zaladuje. Dopiero wtedy wentylatory sie uspakajaja. Tak jest przynajmniej w moim Matrixie 4870. 1.7 chodzi na win7, ale roznie to z ta wersja bywa. Na ewntualne OC trzeba czekac, az Asus wyda kombatybilnego itrackea z W7. Na tym systemie po prostu nie trzyma ustawien innych, niz te kilka defaultowych.

 

1.06 beta dziala swietnie, lacznie z recznym OC, ale tylko na Viscie i XP.

 

Edyta.

Wlasnie instaluje na nowo Win7 (nowa plyta) i zaden z itrackerow nie chce sie zainstalowac :huh:

 

Nie rozumiem, przy jednej instalacji wykrywa sprzet, przy innej nie...

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś regularnie śledzil watek to wiedziałbyś że ma to ogromne znaczenie i nie raz się komuś karta przegrzewała przez kurz.

 

Lepiej 90st nie przekraczac dla GPU ale mądrzej byłoby mieć mniej. Odpal sobie w tle everesta i graj zerkając co chwila ile jest stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej karcie Palit HD4850 512MB DDR5 SSE zaczyna hałasować wentylator ( domyślnie kręci się na ok 1500 obr/min) niebyłoby w tym nic dziwnego po ok roku ale ona ma niecałe 3 miesiące i raz na tydzień wszystko odkurzane i przedmuchane sprężonym powietrzem, czy ten typ tak ma ? Chwilowo zmiejszyłem obroty za pomocą RivaTuner do ok 900 ale i tak terkocze do czasu jego uruchomienia w autostarcie. Czy można to reklamować , czy zostaje wymiana chłodzenia ?

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.proline.pl/sklep.php?p=MSI+4850+512+256

Witam mam tą kartę z linku wyżej, ale na innym chłodzeniu, duży radiator + fan w środku + jakieś szare coś kwadratowego na pamięciach,

temp w idle to 35 stopni.. zastanawiam się czy to nie za mało? ..

Natomiast mam inny problem,

Windows 7, zainstalowałem sterowniki najnowsze Catalysty odpaliłem FIFE 09 i na ekranach druzyny etc [tam gdzie sklady sie ustala i zmienia] skacze tak samo jak przy moim 9500 GT... co ciekawe po zmianie na sterowniki z plyty MSI lub te z netu od MSI takowych problemow nie ma..

Nie wiem co sie dzieje dokladnie ale nie moge zainstalowac sterownikow nowszych niz te od MSI bo wtedy sa spadki w wydajnosci.

moj sprzet to

E5200 @ 3.33

2 x 2GB HyperX Kingston 1066

dysk 500 gb seagate 16 mb sata 2

płyta G ES2L

no i ta karta

zasilacz Chieftec 500W..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej 90st nie przekraczac dla GPU ale mądrzej byłoby mieć mniej. Odpal sobie w tle everesta i graj zerkając co chwila ile jest stopni.

Już lepiej niech zrobi sobie log z GPU-Z. Będzie wiedział pod jakim obciążeniem karta osiąga daną temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Chwilowo zmiejszyłem obroty za pomocą RivaTuner do ok 900 ale i tak terkocze do czasu jego uruchomienia w autostarcie. Czy można to reklamować , czy zostaje wymiana chłodzenia ?

Jak jest to wyraźne to nie widze przeszkód żeby oddać na gwarancje.

 

@Mikael - poczekaj na nowsze wydanie sterowników, może ATi cos schrzaniło w sterach jeśli idzie o tą gre. Sprawdzisz na nastepnych.

Ja tej gry na oczy nie widziałem ale może masz coś w ustawieniach nie tak. Może AA jest zbyt wysoko ustawiony (np powyżej AAx4 przy 512MB często jest czkawka). Ja bym pokombinował z opcjami w CCC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej niech zrobi sobie log z GPU-Z. Będzie wiedział pod jakim obciążeniem karta osiąga daną temperature.

Z loga wynika, że podczas grania GPU osiąga 118 stopni... Ktoś chętny na smażone kiełbaski a'la Asus?

 

A tak serio, to chyba po prostu pójdę ją zareklamować. W tej chwili nie stać mnie na duperele typu nowe chłodzenie do karty. No, chyba że jest jakiś sposób, żeby sprawdzić, czy zasilacz wyrabia (chociaż jest to 600W Chieftec, który ma może z 1,5 roku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili: na stronie Aususa znalazłem bios z takim opisem (brzmi bardzo obiecująco):

 

 

VGA BIOS update for EAH4850/HTDI/512M(P/N: *-C3CGG0-*) & EAH4850 TOP/HTDI/512M/A(P/N: *-C3CGK0-*)

Fix game may be stopped automatically due to graphics card is overheat. You need to update your SmartDoc to 5.35 as well to resolve this problem.

 

 

Czy zmiana biosu anuluje moją gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobisz to poprawnie i karta się uruchomi oraz bios nie wpłynie na stabilność karty to gwarancji nie tracisz. Oczywiście mowa tu o biosie akurat tego producenta, gdybyś wgrał bios od kogoś innego to różnie by mogło być.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest problem z dostępnością kart Asus 4850 Matrix. Zamówiłem w swoim znajomym sklepie tydzien temu, miała być do dzisiaj, a podobno nie ma w ogóle u dystrybutorów. To samo w sklepach internetowych - w ofercie figurują, a jak sprawdzasz stan magazynowy, to okazuje się, że nie ma.

Z ciekawości sprawdziłem ceny Radeonów 4770 - totalny szok, te słabsze referenty w cenach 450-500 zł, a Asus z tym zabawkowym wentylem w stylu formuły I aż 550 zł. I jak tu mówić o normalnym rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem ceny Radeonów 4770 - totalny szok, te słabsze referenty w cenach 450-500 zł, a Asus z tym zabawkowym wentylem w stylu formuły I aż 550 zł. I jak tu mówić o normalnym rynku?

dopóki mają sporo 4850 na magazynach to nie wypuszczą 4770 po mniejszych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...