Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Co do sprawności to racja. Tu upchnęli jednak dwa dyski 2,5 cala, 1 3,5 cala oraz napęd. Te rzeczy będą więcej pobierać niż mobo. Do tego dochodzi jeszcze sprawa rozruchu dysków. W chwili rozruchu dysk ma dużo większe wymagania prądowa niż w czasie pracy. Dość dawno temu był na forum temat dot. problematyki zasilaczy. Użytkownik miał kilka dysków z komputerze i pomimo, że zasilacz miał spory zapas mocy to nie umiał podnieść sprzętu z kompletem dysków. Dobrze mieć więc jakiś zapas mocy. Oczywiście jak ktoś z napędów zamontuje 1x SSD to można uznać, że zasilacz jest przesadzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ściągnąłem manuala od E35M1-I DELUXE i widzę:

 

For a fully configured system, we recommend that you use a power supply unit (PSU)

that compiles with ATX 12 V Specification 2.0 (or later version) and provides a minimum

power of 350 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Mhm, jasne. Gdybyś dokładał jakąś kartę graficzną, to można zastanowić się nad mocniejszym zasilaczem. W przeciwnym wypadku zupełnie wystarczy 75W.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że nie ciągnie to powyżej 100W, ale jak dają już w komplecie z obudową to trzebą brać :]

Z takimi małymi (dobrymi) zasilaczami (poniżej 150W) TFX i SFX też jest problem żeby osobno je kupić.

Więc albo szukamy obudowę z zasilaczem, albo szukamy czegoś w postaci PICO PSU - ale to są inne koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał taniej, a funkcjonalnej obudowy pod mATX, to na allego jest obecnie trochę leżaków magazynowych Medion Digitainer - wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Kupiłem kilka dni temu i jestem bardzo zadowolony. Cena 99 - 125zł w zależonści czy z pilotem, czy bez, ale nawet te sprzedawane bez pilota mają wbudowany reciver w standardzie X10, więc pilota za ~20zł można kupić jakiego się chce.

 

W komplecie zasilacz 150W fortrona, ale niestety z czasów atx 1.x - na 12V imponujące 6A... Mój config działał bez problemu, ale trochę się bałem i wsadziłem coś innego. Wchodzą pełnowymiarowe zasilacze ATX, o ile napęd opyczny nie jest nietypowo długi i złącza SATA i zasilania musą być pod kątem 90*. Standardowo miejsce na jeden dysk 3.5'; dodatkowo, choć nie ma standardowych mocowań, to pod bayem 5.25 napędu optycznego średnio zdolna manualnie osoba zmieści dodatkowe dwa dyski, a na podłodze pomiędzy płytą główną a frontem zmieści się jeden 3.5" slim albo 2x 2.5"

 

Naprawdę wysoka jakość wykonania, nie wiem, kto to robił - obstawiałbym Lian Li.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość henek45

jaki zasilacz pasywny polecilibyście pod core 2 duo e5200 i gf 8600gt, chciałbym mieć idealną ciszę, dlatego wszystko pasywnie chciałbym złożyć. A i jeszcze jedno po co w zestawach do htpc jest podawany tuner tv, 3 stówy płacić za odbiór telewizji naziemnej , porażka....

Edytowane przez henek45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko pasywne to dobrze mieć choć zasilacz aktywnie chłodzony. Tam musi być jakiś ruch powietrza a jest bardzo wiele niesłyszalnych zasilaczy. Oczywiście pod warunkiem że będzie u góry wyciągał ciepło.

Wiele zależy jaką obudowę wybierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość henek45

obudowe napewno jakas dobrą jak nie znajde nic ciekawego to będzie aerocool, w sumie to najlepsza była by obudowa razem z zasilacZem więc co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tu: Fanless PSU Torture Test Roundup | silentpcreview.com

 

I tak odnośnie zasilaczy bezwentylatorowych:

"NOTES ON FANLESS PSUs

 

The ATX case design designates a certain portion of case cooling to the PSU; the ATX design specification assumes a PSU with a fan. Even though most of the fanless models listed here conform physically to ATX PSU standards, this does not mean they are suitable drop-in substitutes for any system. Due to the reduced airflow not only in the PSU but also through the system, thermal management is a serious consideration for successful use of fanless PSUs.

 

Ironically, the absence of a cooling fan in the PSU may require the addition of another case fan in the system. Fanless PSUs are generally more suitable for systems that run cooler and draw less power. Before opting for a fanless PSU, we urge you to read all the fanless PSU reviews and the associated forum discussions thoroughly. Plan for adequate system cooling and be prepared to experiment and fine-tune the system for thermal safety.

 

Keep in mind that we strongly weigh the acoustic performance at <200W when assessing the units for noise. This is because systems typically do not draw more than 200W, even at maximum power. Those seeking quiet systems should do everything possible to minimize power draw because low heat makes low noise much easier to achieve. For higher power PSUs, the noise performance >200W is considered as well, but the <200W is still weighted more heavily, because the vast majority of systems run at much less than full load >90% of the time. (Typically, the load is about at idle 90% of the time.)

 

In actual use, the difference between a fanless PSU and quiet fan cooled PSU is marginal, as the system using a fanless PSU still needs an exhaust fan which may sometimes have to spin slightly higher than the one in a similar system with a fan-cooled PSU. It is only when systems with the quietest fanned PSUs are pushed beyond ramp-up point of their fan controller that they become significantly noisier than systems with fanless PSU. However, the fanless PSU system will be more stressed thermally unless it has airflow from case fans — in which case, their acoustic advantage shrinks again."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość henek45

W sumie to już zrezygnowałem z zasilacza pasywnego, bo przynajmniej jeden wentylator musi być w tym htpc, więc jaki będzie najcichszy zasilacz normalny, nie-pasywny , nadający się do tego sprzętu, może coś będzie w przedziale do 100 zł. ?

Edytowane przez henek45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z obecnych widzial moze w akcji zestaw HTPC oparty na integrze Intela?

Ostatnio czytam rozne artykuly o bledzie w wyswietlaniu materialu HD @23.976fps na tych kartach. Problem ma dotyczyc zarowno Clarckdale jak i Sandy Bridge.

Jesli zdecyduje sie na SB, to nie chcialbym zastac niemilej niespodzianki w postaci przywieszenia obrazu co 40s. Czy ktos jest mi w stanie powiedziec na ile to zjawisko jest widoczne w realnych zastosowaniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to już zrezygnowałem z zasilacza pasywnego, bo przynajmniej jeden wentylator musi być w tym htpc, więc jaki będzie najcichszy zasilacz normalny, nie-pasywny , nadający się do tego sprzętu, może coś będzie w przedziale do 100 zł. ?

 

Polecam ten co mam w podpisie. Wybrałem go świadomie do tego zestawu i świetnie się spisuje.

 

Czy ktos z obecnych widzial moze w akcji zestaw HTPC oparty na integrze Intela?

Ostatnio czytam rozne artykuly o bledzie w wyswietlaniu materialu HD @23.976fps na tych kartach. Problem ma dotyczyc zarowno Clarckdale jak i Sandy Bridge.

Jesli zdecyduje sie na SB, to nie chcialbym zastac niemilej niespodzianki w postaci przywieszenia obrazu co 40s. Czy ktos jest mi w stanie powiedziec na ile to zjawisko jest widoczne w realnych zastosowaniach?

 

Na Clarkdale nie mam żadnych problemów z odtwarzaniem video. 720p czy 1080p wszystko płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie chodzi o odtwarzanie, chodzi o wyświetlanie. W H55/H67 jest bug który nie pozwala na ustawienie odświeżania 23.976 Hz, można tylko 24.000 Hz. Ponoć jest jakiś sposób na wymuszenie 23.97 Hz, to najbliżej co można uzyskac.

 

Buga mają poprawić "przy następnej okazji". Teoretycznie moga to zrobić w Z68, ale możliwe że dopiero w serii 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ustaw sobie 24.000 Hz na obecnej grafie to zobaczysz jak to wygląda. Nie ma znaczenia jaka karta, na każdej będzie tak samo przy tym odświeżaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tOmki

 

powiedz mi moj drogi od kiedy h57 sa pod sandy bridge ?

 

 

ogolnie narazie w PL ciezko o plyte w forumacie m-ITX pod soc 1155

 

ps jezeli nei bedzie OC to zrezygnuj z wersji K zawsze to kilka PLN w kieszeni

Edytowane przez Pietia(lania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęcik do filmów złożony, teraz zabieram się za konfiguracje programów i kodeków. :)

 

Bebeszki htpc:

- MSI H57M-ED65;

- Intel I3-530 chłodzony pasywnie przez Prolimatech Megahalems; ;)

- Sapphire ATI Radeon HD5450 pasywnie;

- SeaSonic S12II-380;

- Kingston DDR3 4GB(2x2GB) 1333MHz CL9 ;

- Creative Soundblaster X-Fi Titanium;

- Western Digital Caviar 500GB SATA2 (WD5000AADS);

- zapakowane w CoolerMaster Elite 341;

- głośniki tylko Logitech Z3e 2.1; ;)

- Win 7 x64;

- player MPC-HC;

 

Zainstalowałem Haali Media Splitter, najnowszego ffdshow i na razie tyle. Czy ma znaczenie, jakich kodeków używam do audio i video? Nie wiem co lepsze, wbudowane w mpc-hc, te z ffdshow czy ac3filter. Kombinacji tyle, że sprawdzenie wszystkiego znowu trochę zajmie.

 

Sprzęt nie jest jeszcze umiejscowiony tam gdzie ma być, bo na razie jeszcze testy trwają. Jak już wszystko będzie cacy, to dołożę fotki z końcowym układem. Póki co, obiecane fotki z tego co już jest. Komp jest ultra cichy, pracuje tylko 1 wentylator 120mm w zasiłce, który kręci się bardzo wolno. Nawet pod maksymalnym obciążeniem platformy w ogóle się nie rozkręca ( pobór maks 80 wat ).

 

1. Uszczelnianie budy. Wszystkie otwory którymi mógłby dostać się kurz zaklejone i załatane. Jedyne wolne miejsce to przód budy z zamontowanym filtrem przeciwpyłowym własnej produkcji. :lol2:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

 

2. Wnętrze budy z mobaskiem i zasilaczem.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

 

3. Megahalems na procku, pasywne chłodzenie. Dysk WD na zaawansowanej podkładce antywibracyjnej. :D

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

 

4. Wszystkie podzespoły zamontowane, karta graficzna 5450 i Creative X-Fi Titanium.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

 

5. Kompletna obudowa. W rzeczywistości wygląda o niebo lepiej niż na fotkach. Ładny, czarny mat, bez świecidełek.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prolimatech Megahalems siedzi na procku. Jakieś fotki za moment wrzucę.

 

Widzę, że temat powędrował do innego działu. Nie wiem czy tutaj mogę kierować pytania o konfiguracje kodeków itp.?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...