Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

..i wszystko jasne. Brak trim, opóźnienia związane z magistralą PCIEx i ograniczone przez zwykle za małą ilość linii pasmo dla transferów sekwencyjnych.

 

Przepraszam, możesz ciut jaśniej? Tj. Sata3 jest do [gluteus maximus] w tej mobo? A co w takim razie z kontrolerem Sata2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - porownanie benchow. Pierwsze dwa robione na starym firmware bez GC, potem zmienilem i od roku siedze na 19C1Q

 

Atto

Dołączona grafika

 

CrystalDisc

Dołączona grafika

 

As SSD (rozne wersje przy testach wiec mniej wymierne)

Dołączona grafika

 

Ogolnie GC widac dziala, bo spadek szybkosci niewielki. Najs:) Nie zmienia to jednak faktu ze Intel 40gb lub 80gb zagosci u mnie jako nowy systemowy dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, możesz ciut jaśniej? Tj. Sata3 jest do [gluteus maximus] w tej mobo? A co w takim razie z kontrolerem Sata2?

 

Chipsety AMD mają trochę wolniejszą obsługę dysków niż Intela ale nie ma tragedii. Na sata 2 różnica będzie głównie w benchamrkach. Na co dzień nie odczujesz.

 

EDIT

Nowy benchmark do testów z cyklu co nam daje SSD ;) BootRacer - Test your Windows boot speed

 

Test: 1 duży dysk czy może 2 lub 4 w raid 0 z małych tanich dysków SSD RAID: Do You Want A Cheap Array Or One Larger Drive? : Should You Go For SSD RAID?

post-12477-0-54301900-1294872477_thumb.jpg

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipsety AMD mają trochę wolniejszą obsługę dysków niż Intela ale nie ma tragedii. Na sata 2 różnica będzie głównie w benchamrkach. Na co dzień nie odczujesz.

 

EDIT

Nowy benchmark do testów z cyklu co nam daje SSD ;) BootRacer - Test your Windows boot speed

 

Test: 1 duży dysk czy może 2 lub 4 w raid 0 z małych tanich dysków SSD RAID: Do You Want A Cheap Array Or One Larger Drive? : Should You Go For SSD RAID?

 

Winboot info chyba jest bardziej szczegolowy i wydaje mi sie, ze tam sa inne czasy niz w tym czyms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyjaciel z obyw. USA lata sobie często w tamte strony po sprzęt. Na dniach kolejny wypad. Właśnie z nim rozmawiałem odnośnie SSD.

 

Czy Intel lub inni dają gwarancję międzynarodową? Innymi słowy, co ściągnąć żeby dla nas wszystkich było dobrze (może jacyś chętni?), bo ceny tam są fajne (na sklepy nie patrzcie bo się jeszcze taniej pewnie z hurt. załatwi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planuje kupic jeden z ponizszych dyskow 120GB:

 

Intel x25-M lub Vertex 2

 

Ponijajac cene, ktory wedlug Was jest lepszym wyborem? Wedlug fabrycznych specyfikacji Vertex2 ma duzo szybszy zapis, czy jest tak rowniesz w rzeczywistosci?

 

Pozdrawiam

 

Vertex jako dysk na kontrolerze SandForce ma taki zapis ale tylko w przypadku zapisu danych ktore nie sa juz skompresowane, w przypadku zapisywania skompresowanych danych zapis jest na podobnym poziomie co Intela.

Bylo to dokladniej omawiane pare stron temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyjaciel z obyw. USA lata sobie często w tamte strony po sprzęt. Na dniach kolejny wypad. Właśnie z nim rozmawiałem odnośnie SSD.

 

Czy Intel lub inni dają gwarancję międzynarodową? Innymi słowy, co ściągnąć żeby dla nas wszystkich było dobrze (może jacyś chętni?), bo ceny tam są fajne (na sklepy nie patrzcie bo się jeszcze taniej pewnie z hurt. załatwi).

 

Info ze strony Intela:

"Intel does not provide direct warranty support for wholesale products.

If your product was sold through a wholesale channel you must contact your system manufacturer or reseller for warranty support."

 

Przy tak niskiej awaryjności i tak ryzyko jest nie wielkie. Ja wszystkie SSD jakie do tej pory kupowałem miałem z US.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A co z innymi? Może Corsair jest bardziej wyrozumiały. OCZ o ile się nie mylę nie robi problemu z pamięciami, ciekawe jak z SSD. Swoją drogą ja to chyba ślepy ale nie widziałem na stronach takich opisów. Poszperam głębiej jeszcze w wolnej chwili, ale na razie za często szef się przechadza :-)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawa propozycja A-Daty N004 - SSD z SATA i USB 3.0:

 

N004, Nobility Series, USB Flash Drive, Welcome to ADATA │Love‧Life‧Dreams

 

http://www.anandtech.com/show/4031/adata-n004-sata-usb-30-ssd-reviewed/1

 

Słaby wynik w Random Write 4kb (dla 8GB) ale reszta osiągów w testach całkiem dobra.

 

Zastanawiam się nad zakupem pendrive'a 32GB lub 64GB ale przyjrzałem się też SSD z USB m.in. OCZ Solid (USB 2.0). Biorąc pod uwagę ceny, czasem bardziej opłaca się kupić SSD 2,5 cala, który można wykorzystać jako klasyczny dysk wewnętrzny i jako pendrive. Owszem rozmiary są większe i trzeba nosić kabelek USB przy sobie, ale nie jest to jakaś spora wada dla mnie. Można np. przygotować partycję, bootloader i zainstalować Siódemkę/Win Server 2008 R2 w jednym .vhd - aby utrzymać porządek i wrzucić kilka folderów na pliki, które normalnie przenosi się na pendrive. Po zainstalowaniu w pececie do SATA będzie działać jako zwykły dysk, a po USB jako pendrive. Trochę specyficzne zastosowanie.

Natomiast ta A-Data z USB 3.0 rozwiązuje dodatkowo problem wąskiego gardła jakim było USB 2.0. A pendrivy z USB 3.0 mają i tak wyraźnie niższe osiągi od tej A-Daty czy OCZ Enyo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial te same zasady.

 

"warranty may be made only by the Buyer who purchased such product and only while such Buyer owns such product. Seller, at its option, will repair, replace, or provide a credit or refund of either the original purchase price or fair market value"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A co z innymi? Może Corsair jest bardziej wyrozumiały. OCZ o ile się nie mylę nie robi problemu z pamięciami, ciekawe jak z SSD. Swoją drogą ja to chyba ślepy ale nie widziałem na stronach takich opisów. Poszperam głębiej jeszcze w wolnej chwili, ale na razie za często szef się przechadza :-)

 

Corsair przynajmniej serii Force tez jest na SandForcie, wiec tutaj zachodza te same zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między HDD a SSD to przepaść, natomiast między jednym SSD a drugim taka jak między 24 bitową a 32 bitową paletą barw. Każdy wie o tej różnicy, ale jest tak subtelna, że jej nie widać :)

 

Moim zdaniem nie warto czekać. G3 to napewno nie będzie jakimś mocno wyczuwalnym skokiem wydajności - jedno jest pewne, na początku będzie drogi. A obecnie G2 można kupić za w miarę rozsądne pieniądze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cena to nie wiem ale dostepnosc w polskich sklepach chyba nie bedzie problemem? Wlasnie dostalem nowego procka Intela, ktorego sprzedaz rozpoczela sie 9 stycznia (premiera byla 3 stycznia).

Edytowane przez krimisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dyskami czasem bywa tak że są testy w sieci a dystrybucja zaczyna się np 4 tygodnie później dopiero ;) Ale bez oficjalnych zapowiedzi i tak nic nie wiemy.

 

Jedno jest pewne, dyski powoli tanieją, szczególnie większe modele. Teraz już się pojawiły Vertexy 2 80GB i 160GB. A Intel 120GB jest w cenie nie dawnej 80ki.

Najgorsze jest to że Euro traci na wartości do dolara i niektóre obniżki cen są nie widoczne.

 

Jeśli rzeczywiście już w lutym pokażą G3 i C400 to przecież całkiem niedługo i można poczekać. Szczególnie jak ktoś lubi nowości. Ale tak jak napisał Grimlock różnice są subtelne i tak ten kto kupi dziś będzie zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niecaly miesiac temu kupilem F60 i F120, fakt faktem moglem poczekac.

Ale nie zaluje wogole wyboru, przyspieszenie kompa jest ogromne a pozatym w taki sposob mozna czekac i czekac bo zaraz sie okaze ze za 3-4 miesiace ma wyjsc cos nowego i ten sam dylemat od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G3 to napewno nie będzie jakimś mocno wyczuwalnym skokiem wydajności - jedno jest pewne, na początku będzie drogi. A obecnie G2 można kupić za w miarę rozsądne pieniądze :)

 

A skąd wiadomo, że na początku będzie drogi? Na świecie piszą (a skądś to muszą brać), że C400 64GB ma kosztować w okolicach 100USD. G3 więc nie powinien być droższy niż teraz G2... więc wówczas G2 będzie za... no chyba drożej niż teraz nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiadomo, że na początku będzie drogi? Na świecie piszą (a skądś to muszą brać), że C400 64GB ma kosztować w okolicach 100USD. G3 więc nie powinien być droższy niż teraz G2... więc wówczas G2 będzie za... no chyba drożej niż teraz nie będzie.

 

Moze byc roznie - G2 za pol ceny po premierze G3, albo wycofaja G2 i zostawia G3 - wtedy ceny teoretycznie takie jak teraz tylko 2x pojemnosci. Czas pokaze.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to nie liczcie że G2 spadną jakoś. Już spadły i podejrzewam że zostaną do końca dostępności. Popatrzcie na ceny starych Vertexów albo nawet jeszcze starszych dysków na JMicronach!

Ich koszty produkcji już nie zmaleją a jak dystrybutorzy zakupią w jakiejś cenie to nie będą sprzedawać ze stratą. Jedyna nadzieja w niższych cenach nowości, w końcu 25nm moduły sa tańsze w produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa, a widziałeś już gdzieś w sprzedaży vertex2 160GB ? Bo tylko czekam aż się pojawią (mam nadzieję, że cena będzie zbliżona do starych 120GB) i biorę :). Potrzebuję 160GB właśnie na gry(głównie ARMA2) + system. Ogólnie to bardziej mi potrzebny w domu do ARMY2 niż pod system, bo mam osobiście w nosie to, że system mi się odpali szybciej ileś sekund (obecna prędkość jest w zupełności zadowalająca), czy też przeglądarka. Rozumiem w pracy (chyba, że ktoś w domu pracuje i ma na systemowym dysku zainstalowane narzędzia i workspace-y)... ale IMHO podejście typowego gracza, że kupuje SSD pod system jest niezrozumiałe... Już wolałbym w takim przypadku zostawić system na hdd a gry, które mocno streamują z dysku wrzucić na ssd.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może też tak zrobie, tylko czekam aż 25nm pojawią się w sklepach, żeby później nie żałować. Jak będą drogie to na pewno kupie w pierwszej kolejności 120GB na gry, a później dopiero pomyślę o systemie. Chociaż wszędzie pisano, że będą tańsze niż w poprzednim procesie technologicznym i tak cicho liczyłem, że 160GB będzie w takim razie w podobnej cenie co teraz 120GB.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SNV125-S2/128GB

Z pudełka od dysku , czyli OEM.

No cóż... poczekam na jakiś dysk trzeciej generacji ( vertex 3 ) a ten zostawię jako magazyn.

Dokupię kontroler SATA3 na PCI-E.

ps.Polskie sklepy nabijają klientów w przysłowiową butelkę jak się okazuje.Ten dysk jest SATA 150 , co wynika z zagranicznych portali.

Reasumując wzrost wydajności jest i tak duży w porównaniu do tradycyjnego HDD , a z takim miałem wcześniej do czynienia , więc przesiadka z HDD na nawet najsłabsze SSD jest nieporównywalne.

 

 

Witam!

 

Mam ten sam dysk, jestem ciekaw jaki masz index wydajności systemu; u mnie 5,9 w kategori podstawowy dysk twardy, wydaje mi się że coś jest nie tak. W teście ATTO z Samsungiem F3, oba dyski uzyskały porównywalne efekty.

 

Mój sprzet to:

GIGABYTE GA-EX58-UD5

Intel Core i7 920 (D0) + Corsair H50

G.Skill DDR3 6GB (3x2GB) PC1866 Trident CL9

MSI GF CUDA GTX260 1792MB DDR3 HDMI2xDualDVI

SSD Kingston SNV125-S2/128GB SATA (jako systemowy)

Samsung F3 1TB

DVD LG GH22LS50

Zalman Ms1000-Hs

Zasilacz Corsair HX 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam ten sam dysk, jestem ciekaw jaki masz index wydajności systemu; u mnie 5,9 w kategori podstawowy dysk twardy, wydaje mi się że coś jest nie tak. W teście ATTO z Samsungiem F3, oba dyski uzyskały porównywalne efekty.

Mój sprzet to:

GIGABYTE GA-EX58-UD5

 

A ten dysk to nie podpięty czasem pod białe złącze SATA?

 

SNV125-S2/128GB

Z pudełka od dysku , czyli OEM.

No cóż... poczekam na jakiś dysk trzeciej generacji ( vertex 3 ) a ten zostawię jako magazyn.

Dokupię kontroler SATA3 na PCI-E.

 

Z daleka od kontrolerów SATA3 na PCI-E. One nie są do dysków SSD. Będzie kijek zamiast siekierki. Edytowane przez Piotrek_PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam ten sam dysk, jestem ciekaw jaki masz index wydajności systemu; u mnie 5,9 w kategori podstawowy dysk twardy, wydaje mi się że coś jest nie tak. W teście ATTO z Samsungiem F3, oba dyski uzyskały porównywalne efekty.

 

 

Witam , też mam 5,9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...