Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@fenfir - zdecydowanie nie możesz tego tak zostawić.

 

Prawdę mówiąc to nie wiem, może przez chipset... a może jeszcze coś innego.

 

Kupiłeś dysk na kontrolerze Sand Force to nie oczekuj super wyników na danych trudno kompresowalnych.

Ten typ tak ma.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

katoda -> po odebraniu dysku podpiąłem go jeszcze ze starym dyskiem by go zainicjować i od razu zrobiłem partycje, rozumiem, że jakbym zrobił to z poziomu instalatora byłoby ok?

Tak, wtedy powinno być OK. Ten twój stary system to co to jest, Windows XP aby?

 

Jeśli chciałbym to naprawić to pozostaje instalacja systemu od nowa? Jako, że robiłem to dwa dni temu i nie mam ochoty tego robić drugi raz to można to tak zostawić?

Można wyrównać alignment partycji bez utraty danych. Paragon ma takie narzędzie, niestety płatne, ale możesz spróbować np. tego: http://www.ssdhdd.or...nt-ssd-hdd.html

 

Wyczytałem gdzieś, że może to powodować spadki wydajności jak i szybsze zużywanie dysku, prawda?

 

Jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca kłamie i próbuje wcisnąć na siłę dysk, który zalega mu w magazynie.

Patrz na pierwszą stronę:

Q: Nie posiadam Sata 3, jaki dysk powinienem kupić, taki z Sata 2 czy może na pcie?

A: To zupełnie bez znaczenia, dobry dysk jest wydajny zarówno w Sata 2 jak i Sata 3. Najważniejsze operacje z punktu widzenia systemu i większości aplikacji odbywają się w zakresie grubo poniżej Sata 2 nie mówiąc już o Sata 3. Jedyny wyjątek to przenoszenie dużych pików między SSD lub wewnątrz partycji na SSD.

Edytowane przez Squizz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

katoda -> poprzedni system to też Win 7 Pro. Ten program co podałeś nie ma w darmowej wersji tej funkcjonalności co chcę niestety.

 

Edit.

post-183805-0-50935100-1347040181_thumb.png

 

Jednak udało się poradzić z programem, teraz mam tak, chyba wszystko dobrze, wyniki w normie.

Edytowane przez fenfir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to z tymi kingstonami V+200 w końcu jest?

Pierwsza strona tego tematu odradza ich zakup, podobnie jak i ranking polecanych SSD na VIII.2012, i na zakup polecacie V200, podczas, gdy w zestawie za 4500 V+200 jest alternatywą dla Vertexa 4 oraz M4..

Komu tu się co pochromoliło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to z tymi kingstonami V+200 w końcu jest?

Pierwsza strona tego tematu odradza ich zakup, podobnie jak i ranking polecanych SSD na VIII.2012, i na zakup polecacie V200, podczas, gdy w zestawie za 4500 V+200 jest alternatywą dla Vertexa 4 oraz M4..

Komu tu się co pochromoliło?

 

Moim zdaniem na to miejsce powinien znaleźć się Intel 330 ale najpewniej przez mocno ograniczoną ofertę tego sklepu w zestawieniu znalazło się "cokolwiek".

A o to już zapytaj twórcę poradnika, dlaczego ten V+200 tam jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio interesowałem się trochę "budżetowymi" ssd i chyba od polecanych Corsair Nova i Kingston będą lepsze właśnie A-daty na SandForsie, cenowo to samo a wydajnościowo o wiele lepiej, nawet znalazłem recenzję:

http://www.tweaktown.com/reviews/4531/adata_s396_30gb_value_solid_state_drive_review/index5.html

 

pozostaje kwestia awaryjności, ale gwarancja 3 lata, więc chyba można spać spokojnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja rozkminiam zeby wszystkie tempy, cache itd przerzucac na inne dyski a on sobie samowolnie bedzie zonglowal 64GB w locie jak mu sie podoba. gid Dołączona grafika

 

Po co chcesz przerzucać wszystkie intensywnie wykorzystywane katalogi na inny dysk? Kupno SSD traci wtedy trochę sens...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio interesowałem się trochę "budżetowymi" ssd i chyba od polecanych Corsair Nova i Kingston będą lepsze właśnie A-daty na SandForsie, cenowo to samo a wydajnościowo o wiele lepiej, nawet znalazłem recenzję:

http://www.tweaktown...iew/index5.html

 

pozostaje kwestia awaryjności, ale gwarancja 3 lata, więc chyba można spać spokojnie ...

 

Ale ten test wcale nie pokazuje że jest wydajniejszy od wspomnianych przez Ciebie dysków więc na jakiej podstawie twierdzisz że jest "o wiele lepiej"?

 

Znalazłem taki komentarz w jednym ze sklepów na temat tej ADaty:

Po zapełnieniu danymi traci przepustowość i z 280 MB/s odczytu robi się zaledwie 100 MB/s. Wsparcie techniczne A-data nie odpowiada na e-maile.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wroner, niestety nie. Będzie pewien wzrost sekwencyjnego odczytu ale więcej jak 350-360MB/s nie poleci, ponadto na chipsetach typu P35/P45 jak odpalisz mocno obciążającą grafikę grę to FPS poleci w dół.

 

Tu masz przykładowy test takiego taniego kontrolera by ASUS http://ntsblog.homedev.com.au/index.php/2012/02/23/asus-u3s6-review-benchmark-sata-3-add-on-card-sata-ii-onboard/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ty chcesz robić, że tak się na ten sekwencyjny odczyt/zapis napalasz? Prawdziwa przewaga SSD leży zupełnie gdzie indziej i SATA3 wcale nie jest do tego potrzebne.

 

Już byś 3 razy ten dysk kupił i się cieszył, a nie dzielisz włos na czworo... Ty jesteś pewien, że chcesz go kupić? ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wroner, człowieku, czytam ten temat dość regularnie, bo interesują mnie postępy w dziedzinie SSD, ale to co Ty wypisujesz, jakie pytania zadajesz to krew zalewa. Rozumiem, że można się nie znać, ale na Boga brak logiki w Twoim myśleniu jest taki, że nie mogłem się powstrzymać przed tym postem, i żeby nie było, nie ode mnie dostajesz minusy. Kup człowieku już ten dysk, nie czaj się tyle, bo taki laik jak Ty nie zauważy najmniejszej różnicy między tymi konstrukcjami, nad którymi się zastanawiasz. Ba! Nawet nie zauważyłbyś różnicy między Sata II a Sata III! Na odczyt/zapis 4K i czas dostępu, które są najważniejsze w działaniu systemu operacyjnego, nie ma wpływu jakie masz sata! Kup tego Samsunga bo jest najmniej awaryjny i nie zadawaj więcej tych swoich pytań proszę, bo już wszystkiego na przestrzeni paru stron się dowiedziałeś po parę razy!

Pozdro.

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu myślę nad SSD. Po przeczytaniu tego tematu i przegrzebaniu neta, najlepszą dla mnie opcją są Samsung 830, OCZ Vertex 4 i Crucial M4. Generalnie to potrzebuje dysk na sam system, który ma chodzic błyskawicznie i tu pojawia się dylemat czy pakować się w 64GB czy brać od razu 128GB, podzielić go na dwie części i być może wrzucać na niego jakieś gry intensywnie korzystające z dysku?.

 

Z tej trójki najbardziej zaciekawił mnie OCZ, który w większości testów prowadzi i jest najtańszy z całej trójki (nie allegro) jednak najważniejsze pytanie to pojemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu myślę nad SSD. Po przeczytaniu tego tematu i przegrzebaniu neta, najlepszą dla mnie opcją są Samsung 830, OCZ Vertex 4 i Crucial M4. Generalnie to potrzebuje dysk na sam system, który ma chodzic błyskawicznie i tu pojawia się dylemat czy pakować się w 64GB czy brać od razu 128GB, podzielić go na dwie części i być może wrzucać na niego jakieś gry intensywnie korzystające z dysku?.

 

Z tej trójki najbardziej zaciekawił mnie OCZ, który w większości testów prowadzi i jest najtańszy z całej trójki (nie allegro) jednak najważniejsze pytanie to pojemność.

 

Zdecydowanie warto dopłacić do 128 jak wspomniał Gregu. Są też szybsze.

Dzielenie nie ma najmniejszego sensu a gry instaluj wszystkie śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...