Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

tia, zorientowalem sie po chwili:)Vertex 2 60gb ~ 480 widzialem.

 

Jeszcze jedno pytanie mam po zajrzeniu do paru testow - czasami summit moj nie byl by lepszy do lapka, a 80gb intel do desktopu na system?

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno 80ka będzie lepsza dla Twojego desktopa :)

 

A ja mam takie pytanko.

 

Mam do wyboru 4 dyski w bardzo podobnych cenach. Teraz pytanie, który będzie najlepszy "pod system".

 

1. OCZ Onyx2 30GB (tutaj przemawia in plus cena)

2. Intel X25-V 40GB - tak wiem, od zawsze polecany dysk na system, ale może coś innego będzie lepszego?

3. G. Skill Falcon 2 60GB

4. OCZ Core v2 60GB

 

3 i 4 mogę mieć w cenie Intel'a, dlatego dochodzą do stawki. HDD stricte na system, tak więc nawet te 30GB wystarczy.

 

W tej kolejnosci:

Falcon 2

Intel X25-V

Onyx (nie ma 2 o tej pojemności, są tylko 120 i 240GB)

 

Od tego ostatniego trzymaj sie bardzo bardzo daleko ;)

 

EDIT

Test nowego dysku Kingston SSDNow V+100

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakas roznica miedzy:

Corsair F60

OCZ Vertex 2

Patriot Inferno

Bo chce w koncu kupic 60'ke i wszystkie 3 kosztuja podobnnie ~450 zl.Przyznam szczerze ze w Vertexie odstraszaja mnie te ciagle zmiany Firmware, dla mnie to jakies niepowazne. Nie mam czasu sie bawic co jakis czas zeby aktualizowac oprogramowanie. Owszem moge to zrobic po podpieciu dysku nowego bez danych. Ale nie wyobrazam sobie co jakis czasz zabawe z systemem na pokladzie a wszedzie rekomenduja bodajze "backup" danych ;)

A moze do tej 3 jeszcze cos jest godnego polecenia.

Jest jeszcze cos takiego Mushkin Callisto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz milion pięćset szesnasty...te dyski są IDENTYCZNE!!

 

Zmiany firmware nie następują dzięki firmie OCZ tylko dzięki producentowi kontrolera. SandForce wprowadza ulepszenia i rosyła je do producentów. OCZ jest tylko bardziej aktywny we współpracy. U pozostałych producentów tez pojawiały się ostatnio aktualizacje.

 

Po pierwsze nikt Cie nie zmusza do wgrywania nowego firmware jeśli wszystko u Ciebie dobrze działa.

Po drugie aktualizacje często poprawiają błędy, nieraz mogą być poważne. Chyba wolisz spać spokojnie nie martwiąc się o dane.

Po trzecie to że rekomendowany jest backup nie oznacza że firmware jest destrukcyjne. To jest na wszelki wypadek gdyby coś... Zawsze kiedy FW jest destrukcyjne producenci o tym piszą.

 

 

Po czwarte na nvision obiecany kilka tygodni temu test dysków SSD w macierzach :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

 

Znalazłem w sklepie obok mnie HDD Patriot PS-100. Cena bardzo fajna. 32GB, 64MB cache i patrząc na specyfikację jest bardzo ok. Teraz pytanie - gdzie jest haczyk?

 

Tutaj link - http://allegro.pl/dysk-ssd-patriot-ps-100-32gb-2-5-64mbcach-zabrze-i1313497765.html

 

Znalazłem jakiś test: http://www.overclockerstech.com/patriot-ps100-solid-state-drive-review/3/

 

Teraz pytanie jak to wypada w porównaniu z OCZ Onyx 30GB z pierwszego postu? Szukałem, ale nie umiem nigdzie znaleźć testu tego Onyx'a w internecie ;/

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę testów SSD i wychodzi, że najwydajniejszym obecnie dyskiem jest crucial C300. Cena wersji 64GB waha się w okolicy 480 zł. Ktoś go może polecić? Bo z tego co widzę to najchętniej polecane są intele. Coś przemawia przeciw temu crucialowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

 

Znalazłem w sklepie obok mnie HDD Patriot PS-100. Cena bardzo fajna. 32GB, 64MB cache i patrząc na specyfikację jest bardzo ok. Teraz pytanie - gdzie jest haczyk?

 

Tutaj link - Dysk SSD Patriot PS-100 32GB 2,5'' 64MBCach ZABRZE (1313497765) - Aukcje internetowe Allegro

 

Znalazłem jakiś test: Patriot PS-100 Solid State Drive Review � Overclockers Tech

 

Teraz pytanie jak to wypada w porównaniu z OCZ Onyx 30GB z pierwszego postu? Szukałem, ale nie umiem nigdzie znaleźć testu tego Onyx'a w internecie ;/

 

Haczyk polega na tym że to badziewny dysk o kiepskiej wydajności. Dlatego nie jest polecany. Wszystkie które wpisałem na 1. stronie są ok.

Testy Onyxa są, nie trudno je znaleźć.

 

Poczytałem trochę testów SSD i wychodzi, że najwydajniejszym obecnie dyskiem jest crucial C300. Cena wersji 64GB waha się w okolicy 480 zł. Ktoś go może polecić? Bo z tego co widzę to najchętniej polecane są intele. Coś przemawia przeciw temu crucialowi?

 

Nie ma żadnych przeciw. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktore stery beda lepsze pod Intela 40GB na P35 AHCI i Win7 x64?

 

Rapid Storage Technology intel drivers pour Raid/Sata/Ata/Ahci :

- 9.6.0.1014

- 10.0.0.1046 (co ciekawe ta wersja jest w download na stronie MSI przy P35 Neo2 FR)

 

I czy instalowac tez Intel® Chipset Device Software 9.2.0.1015?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, ale dobre wieści :) Intel obniża ceny swoich SSD

 

- X25-V 40GB – $99; (~290 PLN)

- X25-M 80GB – $199; (~580 PLN)

- X25-M 120GB – $249; (~720 PLN)

- X25-M 160GB – $415; (~1200 PLN)

 

Intel obniża ceny dysków SSD | FrazPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktore stery beda lepsze pod Intela 40GB na P35 AHCI i Win7 x64?

 

Rapid Storage Technology intel drivers pour Raid/Sata/Ata/Ahci :

- 9.6.0.1014

- 10.0.0.1046 (co ciekawe ta wersja jest w download na stronie MSI przy P35 Neo2 FR)

 

I czy instalowac tez Intel® Chipset Device Software 9.2.0.1015?

 

9.60.1014 to są ostatnie oficjalne sterowniki. Wszystkie 10.XX są bety nad którymi Intel wciąż pracuje.

Wszystko jedno które zainstalujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę testów SSD i wychodzi, że najwydajniejszym obecnie dyskiem jest crucial C300. Cena wersji 64GB waha się w okolicy 480 zł. Ktoś go może polecić? Bo z tego co widzę to najchętniej polecane są intele. Coś przemawia przeciw temu crucialowi?

 

Mam go, system na nim postawie jak przyjdzie nowy sprzęt (do środy). Na razie szybki benchmark na starym sprzęcie(ICH7 :cry:):

Dołączona grafika

 

Co do jakości wykonania to muszę go pochwalić. Wydaje się solidny, obudowa jakby z aluminium. Jak przyszła paczka, to myślałem że jest pusta :D Ma otwory od spodu i od boków, więc można go przykręcić (albo przykleić xD) na różne sposoby. Gwarancja trzyletnia.

Jakby ktoś miał jakieś wątpliwości to ten temat rozstrzyga kwestie wydajności wśród dysków SSD:

Benchmark SSD

 

Patrzcie na żółte pozycje, bo są to dyski pojedyncze.

Jak widać C300 miażdży wszystko inne. Pierwsza 19 to Cruciale, w tym 6 z nich to modele 64 GB. Nie ważne jaka pojemność i czy jest podłączony przez Sata III czy Sata II i tak jest najszybszy.

Testy są robione na programie stworzonym do testowania SSD (AS SSD) :P

 

Jakbyście mieli jakieś pytania odnośnie dysku - walcie śmiało :)

Edytowane przez Stato
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuję jakiegos dysku SSD (60-64 gb) :) zapewne bedzie to ktorys na kontrolerze sandforce . tylko ktory ?? czy bez roznicy ktory ?? sa jakies roznice ?? oprócz ceny :)

zastanawiam sie narazie nad A-DATA S599 64 Gb . dobry wybór ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos przyblizyc pojecie "alignment" w odniesieniu do SSD? Czytam cos o tym i narazie nie wiele rozumiem ale chyba ten parametr trzeba odpowiednio ustawic (byc moze 7 podczas instalacji sam dobrze ustawia)

 

Ale sa chyba problemy z tym parametrem po przywroceniu obrazu partycji (np. Acronis True Image), przestawia sie wtedy na inny. Ktos cos wie? ;)

 

Jak sprawdzic, latwo zmienic, zachowac po przywroceniu obrazu itd.

 

EDIT: Troche poszukalem, wyglada na to ze dopiero Acronis True Image 2011 poprawnie przywraca alignment na wielokrotnosc 64 a nie 63 http://kb.acronis.com/content/2699

Z ciekawosci sprawdzilem jeszcze na starym dysku 1TB i w msinfo32 mam "Przesuniecie poczatku partycji" = 32 256 : 63 = 512.

W przypadku SSD wystarczy sprawdzic czy ta liczba dzieli sie przez 64 bez reszty lub w programie AS SSD Benchmark sprawdzic komunikat nad wielkoscia dysku (u mnie na HDD 1TB podaje "31K - BAD" co oczywiscie nie przeszkadza bo to wazne tylko dla SSD)

 

Moze to wszystko bylo ale w zadnym faq sie nie spotkalem...

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie sprawdziłem ceny z dostawą i tak:

Crucial C300 64GB w cenie 467 (z dostawą)

Corsair F60 60GB w cenie 462 (z dostawą)

OCZ Vertex 2 60GB w cenie 477 (z dostawą)

 

Chyba że autor pierwszego postu zdradzi gdzie tak tanio te dyski sprzedają ;>

 

Wydaje się że C300 jest z tych 3 najlepszy w stosunku cena/wielkość ;)

Ale jak wygląda sprawa z wydajnością ? Które z tych 3 jest najszybsze w codziennym zastosowaniu :)

 

Dysk będzie zastosowany jako dysk systemowy. Dla multimediów mam dysk F4 2TB, i ewentualnie dysk 250GB Maxtor

 

Przeglądałem temat na szybko ale nie znalazłem bezpośredniego porównania tych 3 dysków, jeśli gdzieś takowy test jest i go pominalem to bardzo przepraszam i ewentualnie proszę o nakierowanie mnie :) Pozdrawiam serdecznie Dwd89.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem zapytać co w waszej opinii było by korzystniejsze - zakup 32gb (zmieści mi sie system i aplikacje z małymi cięciami) czy dozbierać do konkretnej 64ki?

 

mam licencje na xp - nie stać mnie na kupno nowego systemu... w związku z czym czy system będzie wstanie wykorzystac wszystkie kjorzyści płynącego z bardzo szybkiego dysku - czy też wystarczy mi poprostu ta 32? (10 na system i aplikacje + 14 na gry)

 

nie chce niczego na wyrost - moja płyta główna to Asus P5b na P965 czyli też na nie najnowszym chipsecie - a narazie nie planuje drastycznych zmian...

 

z góry dzięki za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy system skorzysta z dobrodziejstw niskiego czasu dostępu. Jedynie przd instalacją XP dysk musisz sformatować np instalatorem siódemki lub vista albo odpowiednim do tego programem.

Dziś różnice w cenach sa takie że moim zdaniem warto dozbierać do np 40ki Intela. Różnica w cenie nie wielka po ostatnich obniżkach a w wydajności spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje kolego STATO :) sprawdzilem ten benchmark na lapku ale tu jakby jasnosc jest bardzo wysoka i wszystkie wyglądają na żółte, więc trudno było się połapać :) na stacjonarce zupełnie inaczej wiec już mam odpowiedź :)

 

tylko patrząc na testy mógłbym rzec że C300 jest testowany na SATA III gdzie Vertex i F60 na sata II ;P

 

Mostki obsługujące SATA 6GB/s :

P55

Marvell 9128

SB850

Marvell 9123

 

jesli się nie mylę w benchmarku od kolegi Stato najszybszy dysk na SATA II to wlasnie C300

 

dokładnie wpis:

 

9/4/2010 8:34:57 zakhov Crucial RealSSD C300 64 ICH9R AHCI iaStor Green 259.28 63.18 25.58 46.05 161.91 57.79 0.14 0.847 213 110 433 Running on SATA-2, P35 Board. 1.5.3784.37609 http://www.overclock.net/10587234-post530.html

 

czyli ICH9R który obsługuje SATA II, jak widać powyżej :)

 

VERTEX 2 60GB ICH10

test 4kb read & save :

 

22.13 read; 74,61 write

 

C300 ICH9R

25,58 read; 46,05 write

 

 

Ogólnie C300 ma ciut lepszy zapis, znacznie słabszy odczyt (na sataII)

czasy dostepu sa lepsze ma Vertexie ;)

juz podaję dokladniej:

 

Vertex 2 60GB 0,092 read; 0,17 write

Crucial C300 64GB 0,140 read; 0,847 write

 

 

Czyli wnioskując program przydziela punkty wobec przedewszystkim ogólnego zapisu i odczytu, zancznie mniej premiowany jest czas dostępu czy zapis w 4kb który jak powszechnie wiadomo jest dla zwyklego uzytkownika najwazniejszy.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że cenowo za C300 zapłacimy 10 zł mniej a dostaniemy 4GB więcej a testy nie są przeprowadzone na tej samej maszynie więc w zaleznosci od warunków mogą ulec zmianie o kilka/kilkanaście procent w jedną lub drugą stronę :) w mojej opinii C300 jest bardziej opłacalny.

 

Do C300 nie dają adaptera 2,5>3,5 cala ;)

 

Dochodzi jeszcze kwestia: gwarancji, serwisu, ewentualnych aktualizacji oraz ich wpływu na działanie dysków :)

Edytowane przez Dwd89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy OCZ Vertex2 (Agility2 itd.. wszystko na kontrolerze Sandforce) narzędzie OCZ Toolbox 2.22 : OCZ Toolbox for Sandforce based SSD drives. (Agility2, Vertex2, Vertex2 Pro, Vertex-LE)

 

Ciekawostka : mam zainstalowany system od 21 pażdziernika 2010 i mam już odczytane 450 GB i zapisane 320GB danych na SSD :)

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktos jakie sa wyniki na sata 2 ??

 

Mój bench jest na Sata II, tylko stary kontroler (ICH7, teraz już produkują ICH10) trochę go spowalnia.

 

Mostki obsługujące SATA 6GB/s :

P55

Marvell 9128

SB850

Marvell 9123

Mostki? P55 to chipset, a Marvell to kontroler. Rozróżniaj pojęcia :P

Poza tym Intel niestety nie ma jeszcze chipsetu, który obsługuje Sata III.

Płyty z intelowskim chipsetem p55 lub X58 zawierają kontroler ICH10/R, który obsługuje tylko Sata II. Dlatego dodaje się kontroler (chip) Marvella, który obsługuje dodatkowo Sata III.

 

 

Do C300 nie dają adaptera 2,5>3,5 cala ;)

O to się nie martw. SSD może sobie dyndać na kablu poza obudową i nic mu się nie stanie :D

No a bez jaj to można go czymś przykleić bokiem czy do góry nogami nawet i będzie dobrze. Mu to nie robi żadnej różnicy :]

Edytowane przez Stato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz, miało być PRO a wyszło jak zawsze :D następnym razem się poprawie ^^,

 

 

a powiedz mi jako użytkownik C300 czy nie ma żadnych problemów z tym dyskiem, jak wygląda kwestia aktualizacji, czy do tego modelu w ogóle zmieniają firmware ? :)

 

 

bo OCZ Vertex 2 jest w sumie na bardzo podobnym poziomie, ale z tego co widzę firma bardzo stara się ciągle uatrakcyjniać swoją ofertę a co za tym idzie stale podnosić jakość i (mam nadzieję) wydajność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model ma już wgrany najnowszy firmware. Do większych modeli jest upgrade, ponieważ wyszły wcześniej niż ten. Ogólnie po co zmieniać firmware jak wszystko jest ok? Z każdym updejtem firmłeru idzie ryzyko zbrickowania dysku, więc po co? Jak działa szybko i sprawnie to nie ma co nic zmieniać.

Dłużej się wypowiem jak go trochę poużywam na nowym sprzęcie, więc poczekajcie :P

Edytowane przez Stato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ktos moze ma wiedze czym sie rozni Intelowski g2 SSDSA2MH080G2R5 od SSDSA2MH080G2C1 ? W wiekszosci sklepow ten C1 jest tak tanio, znalazlem ta druga wersje ale jest duzo drozsza >750zl. Na mapce intelowskiej Intel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C1 to dysk w wersji OEM, R5 to normalna wersja box z papierami i metalowa ramka na dysk, srubkami i naklejka. R5 pochodzi stad, ze fabryka pakuje po 5 takich boxow w jeden zestaw i tak to rozprowadza.

 

W obu wypadkach dyski sa identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...