Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn te cruciale które podałem to oczywiście modele 120. Przekroczyć budżet będzie mi bardzo ciężko, bo i tak z bólem serca wydłubałem te 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn te cruciale które podałem to oczywiście modele 120. Przekroczyć budżet będzie mi bardzo ciężko, bo i tak z bólem serca wydłubałem te 300zł.

Tego SanDiska co proponuje możesz śmiało kupić http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/?do=findComment&comment=3045725

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pierwsze co zrobiłem to przejrzałem pozycje polecane w faq. Chciałem kupić tego sandiska, ale nigdzie w sklepach go nie ma, a przy zamawianiu online musiałbym liczyć te 260-270zł co jest bez sensu, bo za 50zł więcej mam m4 128 w komputroniku. Postanowiłem kupić m4 64GB tymczasowo i jeżeli będzie mi na nim za ciasno ewentualnie dozbierać do wersji 128GB.

Ten m4 64GB nie ma wcale rewelacyjnego zapisu względem wersji 128GB, ale i tak będzie znacznie szybszy od kingstona w podpisie. Mam nadzieję, że nie wtopiłem z tym zakupem. Najwyżej pójdzie dalej w handel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale się pogubiłem. Kupujesz 64GB m4 które kosztują prawie tyle co 128GB wersje a odrzucasz SanDiska ktory jest szybszy i tańszy?

Jeśli nawet tymczasowo to lepiej wygrać dysk lepszy, w tym wypadku ten SanDisk bez wątpienia.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzućcie okiem czy wszystko w porządku - po krótkiej przygodzie z linuksami i powrocie na windowsy CrystalDiskMark wyrzucał wyniki po 300-350MB/s odczytu i 40-50MB/s zapisu (nie mam pojęcia dlaczego, dla obu dysków podobnie niskie wartości). Zostawiłem system w spokoju na jakiś czas, dodatkowo dla Samsunga wymusiłem optymalizację (w Samsung Magician) i wygląda na to, że teraz jest dobrze?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mój HDD dogorywa i przymierzam się do zakupu dysku SSD, celuję w 120 GB. Będzie mi on służył jako dysk systemowy, trochę plików i jedną grę, która na dyskach SSD zyskuje na wydajności (Diablo 3).

 

W związku z tym że mój komp z tego co wyczytałem posiada tylko SATA2 (i eSata, ale to chyba bez znaczenia, laptop to Samsung R580) i nie będzie w stanie wykorzystać całego potencjału szybkości nowych dysków, to chciałem skorzystać z najtańszej opcji i kupić Kingosta V300 za ok. 300 zł. I teraz pytanie do ludzi którzy mają obeznanie w tym co się dzieje na rynku - jest jakiś model do którego warto dołożyć w mojej sytuacji? Czy V300 zupełnie wystarczy i nie będzie to wtopienie kasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zaproponowalimi za vectora CSSD-F120GBGT. Kłócić się o 840pro lub Plextor M5 pro?

 

pewno że tak, masz prawo żądać towaru równoważnego, ich problem nie twój ...

 

arghim mimo wszystko dołożyłbym do Cruciala M4, solidniejszy jest

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś mi nabija transfer na SSD po kilka GB dziennie i nie wiem co. Wszystko poprzenoszone na HDD. Potencjalny podejrzany to soft do DVB-T. Możliwe, że wykonuje jakieś opercaje na partycji systemowej? Nagrywanie i time shift mam w nim wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś mi nabija transfer na SSD po kilka GB dziennie i nie wiem co. Wszystko poprzenoszone na HDD. Potencjalny podejrzany to soft do DVB-T. Możliwe, że wykonuje jakieś opercaje na partycji systemowej? Nagrywanie i time shift mam w nim wyłączone.

 

Tobie nabija kilka dziennie a mi kilkanaście i nie wiem co.

post-184348-0-30889200-1384363301_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...