Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka piłka,dobry ten kingston będzie?.Nie wymagam hiper wydajności na wykresikach,a na dysk nie wydam więcej niż 300zł,a ten mnie wyjdzie poniżej 250zł jak odliczę podatki.System i bf3 + jakieś [ciach!]ły. W sumie chciałem V200,ale cena X-a nie wiele wyższa.

 

http://www.ceneo.pl/16407562

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy 100zł? 150 x 5,14 to 770zł, w redcoon jest za 834zł a trzeba wziąć pod uwagę, że pewnie wysyłka z uk 10zł nie kosztuje, także nie wiem czy opłaca się bawić w kupno za granicą.

Edytowane przez fenfir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakładce wysyłki 25 funtów dla wszystkich krajów poza UK, więc wychodzi na zero. Pomijam fakt, że RMA tylko w kraju w którym kupiłeś dany produkt...

 

EDIT:

Tu macie taniej:

http://www.cclonline...-Drive/HDD1433/

134,44 GBP + przesyłka 14,4 GBP = 691 + 74 = 765 zł

Niestety nic nie wiem o jakości i wiarygodności sklepu (szukałem na szybko). Mimo wszystko wolę kupić w Polsce za 834 + 19 zł i mieć spokój.

EDIT2:

Cashback nie działa dla Polski, więc 20 GBP drożej, czyli wychodzi tyle co na Amazonie.

http://www.4launch.n...roductid-121887

 

171,90 EUR + 24,5 EUR przesyłka = 706 + 100 = 806 zł. W Amazonie wychodzi 873 zł z transportem. Taniej w Europie nie widzę.

Edytowane przez Squizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy w naszym postkomunistycznym relikcie zwanym żartobliwie "Polska", wiedzą że cena tu może być tylko trochę wyższa niż cena na zachodzie i koszt transportu.

 

Chociaż czasami i tak można znaleść znacznie tańsze rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka,dobry ten kingston będzie?.Nie wymagam hiper wydajności na wykresikach,a na dysk nie wydam więcej niż 300zł,a ten mnie wyjdzie poniżej 250zł jak odliczę podatki.System i bf3 + jakieś [ciach!]ły. W sumie chciałem V200,ale cena X-a nie wiele wyższa.

 

http://www.ceneo.pl/16407562

 

Gdzie go bedziesz kupowac, ze tak tanio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuebk zwracam honor. Faktycznie nie przeczytałem warunków kosztów wysyłki, w dodatku nie odczytałem nagłówka w tabeli. Przyznaję się do błędu. Na amazonie JEST tanio, zadziwiająco tanio na tle innych sklepów

Edytowane przez Squizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dabs'ie http://www.dabs.com/...000-50429&src=3 taka cena jest od jakichś 2 miesięcy. To w PL ceny samsunga są dużo wyższe niż powinny.

Za oceanem ceny też są niskie w porównaniu do Cruciala czy OCZ.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 830 i Crucial są najpewniejsze - jak nie chcesz mieć problemów - kup któregoś z tych 2. Gdybyś wybrał Cruciala, od razu zrób update firmware (jest exe, żadnego wypalania CD czy bootowalnych pendrivów, prosty restart i automatyczna aktualizacja), daje lekkiego kopa wydajnościowego i naprawia problem restartów po 5000h.

128GB jest na tyle tanie, że jeśli tylko masz budżet, to się nie zastanawiaj. Mi po zainstalowaniu systemu, wszystkich programów których używam, 3 gier i 2 maszyn wirtualnych zostało ze 120GB jedynie 10GB, i tu przewaga kolejna Cruciala/830 - zero spowolnienia.

 

edit:

coś mi nie odświeżyło kilku postów ;)

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem dysk z firmware 1.5, opłaca się aktualizować? Na stronie producenta dostępny jest 1.52.

Dodatkowo dysk ma dziwne odczyty w as-ssd. Wrzucę wszystko jak będę miał dostęp do tego komputera, czyli jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda - benchmark Crucial M4 128GB na SATAIII, sprzęt jak z podpisu. Pierwszy test na swieżym systemie z podstawowymi programami, drugi z dzisiaj, po pół roku działania sprzętu i zapełnieniu 90%. AS SSD też z dzisiaj (starego nie mogę znaleźć).

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem drogą kupna dysk kingston v200 i jego wydajność jest chyba jakaś mała w stosunku do tego co pokazywał np. @humanoidal na swoim dysku (link). Poniżej wklejam zrzut z programu:

 

Dołączona grafika

 

Dodatkowo na zrzucie widać jakiś błąd. Ktoś wie co to może oznaczać? Firmware jest najnowsze - e120506A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już miałem kupić właśnie Kingstona z serii V200, lecz poszperałem w sieci i niby owszem ta seria miała już nie mieć problemów wydajnościowych po zapełnieniu, lecz fora mówią inaczej

http://forum.notebookreview.com/solid-state-drives-ssds-flash-storage/629427-kingston-ssdnow-v200-having-serious-performance-problems-8.html

 

o ile nowe dyski maja super wydajność powyżej producenta, to z czasem wydajność leci na pysk, niestety ale chyba te budżetówki lepiej omijać i atakować od razu plextorka, samsunga830 itp

może ktoś doradzi inaczej, najlepiej użytkownicy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to teraz ja. Aktualnie mam Vertexa Plus 60GB, dysk jest ok, tylko mi coś miejsca zaczyna brakować (aktualnie wolne 4GB) no i postanowiłem się przesiąść na jakąś 128GB.

 

Płyta główna na P55 z kontrolerem Marvela SATA3, tak więc plus z SATA3 powinien być odczuwalny.

 

Teraz pytanie - co lepiej brać - Samsunga 830 czy Cruciala M4? W cenie róznica 20 zł tak więc to się da ogarnąć (na allegro jest jeden i drugi po 399 zł, tak więc 0 róznicy). Dysk będzie zapełniony na 100% jakimiś 90GB danych, reszta raczej wolna zostanie. Dysk bym już chciał kupić na więcej niż 1-2 lata (Vertex kupiony jakoś w lutym tego roku :P) tak więc żywotność większa niż rok też by była mile widziana. Spowolnień po zapełnieniu dysku bym wolał uniknąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz pod inna nazwa. Szukajka i google...

 

Nie sądzę aby był pod inną nazwą. w tym wątku piszą o tej płycie i ahci:

http://www.elektroda...pic1998968.html

 

Zakładka "Integrated Peripherlas" -> "On-chip ATA Device" i zobacz co masz do wyboru pod opcją "On-Chip SATA Controller

Mam do wyboru: IDE lub Disabled

 

Instrukcja, strona 3-12.

 

Dołączona grafika Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie więcej z płyty i dysku nie wyciśniesz. Płyty z ICH9R (ty masz ICH9) AHCI mają na pewno.

 

Niedawno instalowałem na stareńkim Abicie P35 pro Samsunga 830, AHCI było i wydajność super.

 

 

@Lanc - nie pod Marvela a pod Intela podłącz. No i jasne że Samsunga.

 

 

Już miałem kupić właśnie Kingstona z serii V200, lecz poszperałem w sieci i niby owszem ta seria miała już nie mieć problemów wydajnościowych po zapełnieniu, lecz fora mówią inaczej

http://forum.noteboo...problems-8.html

 

o ile nowe dyski maja super wydajność powyżej producenta, to z czasem wydajność leci na pysk, niestety ale chyba te budżetówki lepiej omijać i atakować od razu plextorka, samsunga830 itp

może ktoś doradzi inaczej, najlepiej użytkownicy ...

 

Tak? A z jaką datą są te posty? Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc - nie pod Marvela a pod Intela podłącz. No i jasne że Samsunga.

 

Sęk w tym, że pod Intelem to mam tylko SATA2, SATA3 obsługuje kontroler Marvella - spec płyty http://pl.asus.com/M...#specifications

 

No to nic, szukamy Samsunga Dołączona grafika

 

EDIT:

Ok czyli skoro Sata2 vs Sata3 to tylko suche liczby to ok, można i na Sata2 podpiąć.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam "tylko" Sata 2...

 

 

EDIT

Właśnie dostałem info na maila, że w Agito Kingston HyperX 3k 120GB w cenie 329zł, także jak ktoś teraz szuka czegoś ze średniej półki to całkiem niezły wybór.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 14 wrzesnia promocja:

Wiecej tutaj: http://www.agito.pl/dysk-kingston-hyperx-3k-sh103s3120g-2-5-120gb-sata600-83-576102.html?internal_src=750x300_poz_1_kingston

 

Na allegro byly wystawione za 339zl z kureirska przesylka gratis ale aukcja sie juz skonczyla z tego co widze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa

 

mam Foxconna P35a na ICH9 - nie ma RAID, ale ma AHCI, natomiast MSI P35 Neo-F faktycznie nie ma AHCI ...

 

@Lanc

 

wydajność Marvela na SATA III jest podobna do INTELA na SATA II.

 

 

Ostatnio przewaliłem trochę recenzji SSD i widzę, że ciekawym dyskiem jest Plextor 128GB M3 PX-128M3

- krótki czas dostępu, dobra wydajność I/O (wielozadaniowość), 5lat gwarancji ale kosztuje 600pln. Obecnie czekam na recenzje Corsair Neutron 120GB bo za 450pln może być ciekawą alternatywą dla Samsunga i Cruciala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V200 na sata3 płyta na z68

post-11652-0-37939800-1347483313_thumb.png

tak z ciekawości zrobiłem test mojego samsunga 103sj i lol ale się wlókł, próbka 4k w granicach R 0,5 /W 1,1 MB/s

Widzę że posiadacze sata2 na tym dysku nic właściwie nie tracą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...