Skocz do zawartości
rezo_

Google Chrome

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladarka Google Chrome Beta jest już dostępna dla wszystkich na: http://www.google.com/chrome

 

Ja jestem miło zaskoczony, jak na pierwsza wersje spodziewalem sie gorszego produktu! Można śmiało powiedziec że przeglądarka juz jest przyjemna w obsłudze, dobrze sie prowadzi i ma ladny przejrzysty wyglad. TOP jest minimalistyczny dzieki czemu mamy bardzo duzo przestrzeni na wyswietlane strony(IMO zmora na waskich w pionie ekranach laptopowych). W FF po schowaniu paska menu i paska zakladek otrzymywalismy top mniejszy od tego w IE, natomiast ten w chrome jest jeszcze mniejszy :). Tryb Incognito prezentuje sie w porzadku i mysle ze sie sprawdzi. Ciekawa jest tez mozliwosc tworzenia skrótów dowolnych stron na pulpicie/pasku start etc, w wyniku czego można je otworzyc w oknie "tuszującym" udział przeglądarki. Doskonale sprawdza sie to dla GMaila dzieki czemu otrzymujemy imitacje aplikacji(chyba niedawno w News'ach na purepc bylo o jakims programie dzialajacym w podobny sposob?).

 

Brakuje mi osobnego paska wyszukiwarki, co prawda opcja skorzystania z wyszukiwarki pojawia sie po wpisaniu frazy w pasku adresu, jednak jest to wolniejsze od osobnego paska (no ale za to jaki ctrl+f :P) . Na stronie onetu nie dziala boczny pasek. No i oczywiscie brakuje pluginow z FF ktorych nie bede wymienial.

 

Generalnie ten debiut oceniam na + . Myślę, że FF i Opera mogą czuć się zagrożone.

 

A jak wasze wrazenia?

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia:

  • dość długo się u mnie instalowało; ktoś powie: ok, ale razem z pobieraniem. Operę szybciej pobrałem i zainstalowałem..
  • zamknięcie wszystkich zakładek powoduje zamknięcie przeglądarki
  • dziwne zachowanie scrolla - jednym ruchem przewinęło mi całe WP, na inncyh stronach podobnie
  • historia jako odpowiednik speed dial w Operze ciekawe, ale wolę jednak statyczne wybieranie
  • brak blokowania reklam
  • ciekawy moduł pobierania plików

Spodobały mi się za to sugestie w pasku wpisywania adresu.

 

Ogólnie korzystać się da, ale sporo jeszcze pracy przed programistami Google'a

 

Jeszcze taka uwaga: chrome instaluje się w Documents & Settings(kilka folderów wewnątrz), a zainstalowany program zajmuje 64MB!! (przy 10.5MB Opery to sporo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że przed chwilą ja zainstalowałem i jest OK. FF3.0 zresztą jak i 2.X mulił mi przy przeglądaniu zdjęć a tu jest spokój. Zgadzam się, że będzie to konkurent FF i Opery. Może coś im z tego wyjdzie dobrego.

Z minusów tak na szybko to nie pełny polski słownik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz otwórzcie kilka zakładek i zobaczcie zużycie pamięci :D

I? Nadal mam wolne ponad 4 GB ramu...

 

Różnica w szybkości między Chrome, a firefox jest niesamowita :blink: :D

Teraz tylko czekać na finalną wersję, pluginy...

I tak powinien chodzic webkit.

 

Tylko Apple nie potrafi prawidłowo zaimplementowac własnego(no moze nie dokonca własnego bo "pozyczony" i zmodyfikowany z konquerora) silnika do własnej przeglądarki(safari)....

 

 

 

 

Rozbicie stron na osobne procesy tez jest niegłupie bo ubicie jednego procesu nie zabija całosci. Pojawia sie tylko informacja na danej karcie ze nic tam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko licencja jest dość "ciekawie" napisana. Mianowicie:

punkt 11.1

Użytkownik udziela Google stałej, nieodwołalnej, ważnej na całym świecie, nieodpłatnej i niewyłącznej licencji na reprodukcję, adaptację, modyfikację, tłumaczenia, publikację, publiczne odtwarzanie, publiczne wyświetlanie i rozpowszechnianie wszelkiej Treści zgłaszanej, publikowanej lub wyświetlanej w Usługach lub za ich pośrednictwem.

11.2

Użytkownik akceptuje, że licencja ta obejmuje prawa Google do udostępniania Treści innym firmom, organizacjom lub osobom fizycznym, mającym z Google umowy dotyczące świadczenia usług dystrybucyjnych.

 

http://news.cnet.com/8301-17939_109-10030522-2.html

Edytowane przez bender83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludu, a działają wam emoty na OCX? Bo u mnie się zacinają, na FF wszystko gra.

 

Poza tym wkurza mnie to, że pasek zakładek jest tak wysoko, jak mam winampa w formie "paska" to nie mogę zarządzać zakładkami ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka uwaga: chrome instaluje się w Documents & Settings(kilka folderów wewnątrz), a zainstalowany program zajmuje 64MB!! (przy 10.5MB Opery to sporo)

64MB to wielki poroblem przy dysku twardym 250GB i 80GB?

 

Zainstalowałem Google Chrome i szok. Włącza się i działa bardzo szybko. Nie wiem czemu niektóre filmiki z YouTube lekko przycinają (na operze i ff jest ok). Jak poprawią to i kilka innych błędów to będę miał trzecią przeglądarkę. Tryn inkoguto to naprawdę ciekawa rzecz. W szkole będzie można sprawdzać maile bez strachu o przypadkowe zapianie hasła.

Edytowane przez marekgg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I? Nadal mam wolne ponad 4 GB ramu...

Ale nie każdy ma tyle ramu, a mimo wszystko twórcy przeglądarek nie powinni robić akcji jak twórcy gier (mam na myśli: "a po co optymalizować kod i go dopracowywać, jak można zwiększyć wymagania")

 

Rozbicie stron na osobne procesy tez jest niegłupie bo ubicie jednego procesu nie zabija całosci. Pojawia sie tylko informacja na danej karcie ze nic tam nie ma.

Wszystko było cacy dopóki nie otworzyłem 17 zakładek... mam 19 procesów chrome.exe, które zajmuję mi 236MB <_<

Nie przeszkadzałaby mi ilość procesów, ale pamięciożerność przeglądarki już troszkę tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz 22 karty w Operze i zajęte 160MB. Coś za coś. Wykrzaczy ci się na jakiejś stronie albo zamuli, to najwyżej tracisz jedną kartę.

 

Właśnie odpaliłem i bardzo pozytywne wrażenie sprawia. Fajnie można wyciągać karty do nowego okna. Wyeksportowałem zakładki z Opery, zaimportowałem do IE8b2 no i potem do Chrome :lol:

*RSS to jeszcze nie obsługuje? Na moduł pocztowy to pewnie nie można liczyć skoro jest Gmail?

 

ps. na forum e-giełdy przeglądarka rozpoznawana jako safari :)

 

 

*dobra, już rozkminiłem, że przeglądarka nastawiona na łebskie aplikacje. Tylko coś mi to gears nie działa. Nie mogę dodać żadnych stron. A z tego artu wynika, że powinno.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem, chodzi to szybko co prawda, wyglada ladnie itp. i szczerze uzywal bym jej jesli bylo by kilka rzeczy :

 

- odpowiedniki pluginow z FF ktorych uzywam

- mozliwosc zmiany skina

- poprawione bezpieczenstwo (juz znalezli kilka bugow)

Ale, nawet jesli zrobia powyzsze to ja podziekuje tej przegladarce z dwoch powodow :

 

punkt 11.1

Użytkownik udziela Google stałej, nieodwołalnej, ważnej na całym świecie, nieodpłatnej i niewyłącznej licencji na reprodukcję, adaptację, modyfikację, tłumaczenia, publikację, publiczne odtwarzanie, publiczne wyświetlanie i rozpowszechnianie wszelkiej Treści zgłaszanej, publikowanej lub wyświetlanej w Usługach lub za ich pośrednictwem.

11.2

Użytkownik akceptuje, że licencja ta obejmuje prawa Google do udostępniania Treści innym firmom, organizacjom lub osobom fizycznym, mającym z Google umowy dotyczące świadczenia usług dystrybucyjnych.

 

Oraz to ze nie wierze w to motto "don't be eveil" Google'a, juz teraz zbieraja o uzytkownikach tyle informacji ze to sie w pale nie miescie a teraz chca jeszcze zeby ludzie uzywali ich przegladarki i za darmo udostepniali im na pelnych prawach to co publikuja w sieci.

Edytowane przez evocati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko licencja jest dość "ciekawie" napisana. Mianowicie:

punkt 11.1

Użytkownik udziela Google stałej, nieodwołalnej, ważnej na całym świecie, nieodpłatnej i niewyłącznej licencji na reprodukcję, adaptację, modyfikację, tłumaczenia, publikację, publiczne odtwarzanie, publiczne wyświetlanie i rozpowszechnianie wszelkiej Treści zgłaszanej, publikowanej lub wyświetlanej w Usługach lub za ich pośrednictwem.

11.2

Użytkownik akceptuje, że licencja ta obejmuje prawa Google do udostępniania Treści innym firmom, organizacjom lub osobom fizycznym, mającym z Google umowy dotyczące świadczenia usług dystrybucyjnych.

 

http://news.cnet.com/8301-17939_109-10030522-2.html

Google Removes Big Brother Clause in Chrome's EULA - http://www.dailytech.com/Google+Removes+Bi...rticle12856.htm

This Post Not Made In Chrome; Google's EULA Sucks Is Fixed - http://tapthehive.com/discuss/This_Post_No...le_s_EULA_Sucks

 

Są jeszcze inne kwiatki >>

Chrome is a security nightmare, indexes your bank accounts - http://www.tgdaily.com/content/view/39176/108/

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no, zapowiada się ładna współpraca Google z rządem USA. Pewnie jeszcze powiedzą. że to dla walki z terroryzmem.

 

A sama przeglądarka jest ciekawa, interfejs, najczęściej odwiedzane strony, zakładki jako oddzielne procesy w systemie czy tryb "in cognito". Do tego jest bardzo szybka :)

 

Szkoda tylko, że "kabluje" na użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że "kabluje" na użytkowników.

jeśli będą chcieli żeby przebiła konkurencje to będą musieli zrezygnować z takich "bajerów".

 

a ja sobie pewnie poczekam na wersje linuksową żeby potestować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć że zainstalowałem i jestem bardzo miło zaskoczony tą przeglądarką. :)

Najbardziej mi się spodobało rozwiązanie z zakładkami. :)

Ale narazie jest to wersja Beta. Ciekawe jaka będzie wersja Final. :)

 

 

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliście się z czymś takim:

 

Mam otwarte 3-4 zakładki - typ strony i elementy na niej są bez znaczenia. W momencie gdy zamykam krzyżykiem daną zakładkę dochodzi do kilku sekundowego przycięcia. Czasami Chrome zamarza i pomaga tylko kliknięcie prawym przyciskiem myszki na zadanie Chroma na pasku zadań. Po tym manewrze wraca do normy.

 

Zauważyłem też, że im świeższy Chrome tym szybciej pracuje. Już po 1-2 dniach od instalacji zaczyna lekko przycinać. Nie ma znaczenia czy to Win2K8, Vista, XP to samo procki na Athlonie 64, C2D i P-M :)

 

No nic, trzeba poczekać na update'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...