Skocz do zawartości
DziubekR1

Radeon Hd 4830

Rekomendowane odpowiedzi

256bit, 640PS - czy to wystarczy, aby wygrac wojne w przedziale, w ktorym ATI do tej pory nie miala jeszcze przedstawiciela ? W koncu jakas bezposrednia konkurencja dla 9600GT, a moze nawet 8800GT. Narazie nie wiadomo jak z cena, ale jesli 4670 kosztuje ok. 300zl, a 4850 ok. 430zl, to powinno to byc jakies 350zl max, a cena 4670 musi wtedy spasc. Tak czy siak karta zapowiada sie niezwykle ciekawie.

 

Sporo testów nowego Radzia: KLIK !

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, mogłem poczekać i zaoszczędzić, ale...

ceny radków 4850 idą w górę przed świętami - będą sie pewnie trzymac na poziomie ok 500zł już wkrótce (choć wątpię, by Ati zrobiło to co nVidia z 8800gt i nie ograniczą produkcji, aby zwiększyć cenę, tylko będą kręcic wysoki obrót na niższej marży), więc realna cena to na poziomie 400zł, bez spadku cen 4670 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

DziubekR1

wtedy to bym sie wkyrzył :P

 

co do oblokowywania potoków to robiłem to na Galaxy Glacier 6800 :)

ja też na 6800 i na 6200 :-) ehh to były czasy

 

a teraz to już producenci odblokowują - patrz GTX 260 :-)

 

Wracając do 4830 to śmiało powinien powalczyć z 8800GT. Moim zdaniem, jak ciągle powtarzam, serai 4 od ATI jest najbardziej udana od dawna :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby nie patrzec x1950pro był najmocniejszą kartą na AGP (najmocniejszy GF to 7900GS GoldenSample od Gainwarda, który faktycznie był GT :) )

 

zawsze natiomiast były problemy ze sterami - wreszcie ATi sie z tym uporało i 'wraca do zywych'

 

ogólnie jestem zwolennikiem nVidii, ale ostatnie wybryki (pracował chyba tylko dział marketingu) sprawiły, że wróciłem po wielu latach do ATi (moja poprzednia ich karta to Rage 128 na PCI :) ) za sprawą serii 4xxx właśnie - byłem o krok od zakupu 8800gts 512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no... AMD-ATi szaleje. Te 640SP powinno wystarczyć do zwycięstwa nad 9800GT.

 

Wygląda na to, że Radeon 4830 ma szansę, przy odpowiedniej cenie (300-350zł), stać się kolejnym hitem, i to na miarę 4850. Czekam z niecierpliwością na testy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI zmieniło metody marketingowe. Teraz zapowiadają słabsze karty a potem wypuszczają mocniejsze po czym ludzie są pozytywnie zaskoczeni akurat w czasie premiery. Jednocześnie dobra cena i karta jedna za drugą staje się hitem. W sumie to bardzo dobra strategia a pokrętna polityka nV polegająca na wmawianiu, że warto dać więcej za słabszy lub tak samo wydajny produkt ma krótkie nogi co widać choćby po spadku wartości akcji Zielonych z 36$ na 11$.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATi odzyskuje rynek - w ciągu tego roku mają wzrost z 30 do 40% w sprzedaży

 

zaczynam żałować, że kupiłem 4850, skoro taniej mógłbym mieć prawie tak samo wydajną kartę (wystarczającą na moje potrzeby)

Edytowane przez Burning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no... AMD-ATi szaleje. Te 640SP powinno wystarczyć do zwycięstwa nad 9800GT.

 

Wygląda na to, że Radeon 4830 ma szansę, przy odpowiedniej cenie (300-350zł), stać się kolejnym hitem, i to na miarę 4850. Czekam z niecierpliwością na testy...

Jak bedzie po takich cenach to biore dwie sztuki :D

2x 640 SP w cenie jednego radka 4870 to moze byc ciekawe.

 

edit:

 

http://www.vr-zone.com/articles/Radeon_HD_...00_GT/6072.html

 

Pierwsze slajdy pokazujace wydajnosc w stosunku do 9800gt - na razie tylko marketingowe od AMD , ale zawsze cos :)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dam sobie łapy uciac, ale czy to nie jest tak, ze zadziala, ale ta szybsza karta bedzie dzialac z mniejsza predkoscia, czyli taka jak ta karta wolniejsza ?

Nie mam pojęcia jak to by działało, gdyby taki CF dla mojej karty nie przynosiłby efektów ubocznych to chętnie bym zainwestował w 4830 do tandemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem i sie doczekałem cena 80 Funciorow , jak myslicie lepiej dolozyc 40 f do 4850 ?? Mam procesor amd 64 dual core 4000 2 Giga ramu poczuje roznice miedyz tymi wersjami ???

wydaje się, że 4830 zje cena/wydajność 4850 jeśli 4850 50% droższy

 

w UK już do zamówienia nowe karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...