Skocz do zawartości
???????

15-16tys Samochod I Pare Pytan

Rekomendowane odpowiedzi

2. Wprawdzie nie jechałem jeszcze Stilo, ale (pomijając wiek) nie wydaje mi się, aby segment C miał górować nad D. ;]

Kolego, nie rozmawiamy o stanikach :>

Octavia to zdaje się segment C, a miejsca wewnątrz ma mniej niż mój skromny segment A (pomijając bagażnik, ale w bagażniku nie jeździ się, o ile spłacasz należności w terminie). Nie wiem dla kogo tą skodzinę zrobili - dla inwalidów bez nóg, którym nie przeszkadza średnia jakość plastików i zaledwie poprawne wygłuszenie kabiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą znacie jakieś zagraniczne portale ad. sprzedaży samochodów używanych? Przeszukiwałem mobile.de i mobile.eu i ciężko znaleźć ww. Punciaka II (alias "kropek") z silnikiem 1,3 MJ. Raptem po ok 10 pozycji.

 

 

A za Stilo wyjdzie mi sporo więcej za OC, sprawdzałem już Punciaka z 1.9 JTD i OC wyskoczyło grubo ponad 3kzł (PZU), ze współwłaścicielem oczywiście taniej będzie ale dla mnie też mało zachęcająco. Poza tym wozidełko ma mało palić, co do napraw mam dobrego i taniego mechanika z ASO Fiata więc choć to jest mi niestraszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą znacie jakieś zagraniczne portale ad. sprzedaży samochodów używanych? Przeszukiwałem mobile.de i mobile.eu i ciężko znaleźć ww. Punciaka II (alias "kropek") z silnikiem 1,3 MJ. Raptem po ok 10 pozycji.

Poszukaj sobie na http://www.autoscout24.pl/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za Stilo wyjdzie mi sporo więcej za OC, sprawdzałem już Punciaka z 1.9 JTD i OC wyskoczyło grubo ponad 3kzł (PZU), ze współwłaścicielem oczywiście taniej będzie ale dla mnie też mało zachęcająco. Poza tym wozidełko ma mało palić, co do napraw mam dobrego i taniego mechanika z ASO Fiata więc choć to jest mi niestraszne.

Czemu akurat PZU? Za jaszczomba rzucili mi coś około 1800 na rok, więc skreśliłem tę firmę na dobre.

 

Fiat ma to do siebie, że po pierwsze jest tani w naprawie, a po drugie nie wymaga tych napraw tak często, jak się większości wydaje. Ale niech się wydaje dalej, ceny samochodów nie są przez to wygórowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PZU ponieważ mam pewność że (ewentualne) odszkodowanie zostanie wypłacone w przeciągu kilku dni. Gdy policzyłem OC na mnie za kropka wychodzi ~1950zł (drogo!!), aczkolwiek gdy zmieniłem właściciela w kalkulatorze na mojego ojca (prawo jazdy od 1976 roku, min 6 lat bezkolizyjnej jazdy) to OC wyniosło lekko ponad 1000.

 

Co do napraw fiata jak najbardziej zgadzam się! Ostatnio ojciec za wymianę tylnych amortyzatorów "jaszczomba" płacił ~300zł z oryginalnymi częściami. Kuzyn mówił że mam wybić sobie z głowy fiata i brać opla forda bo fiat wg niego jest mega drogi... Zobaczymy co powie jak coś w jego A4 padnie :lol:

Edytowane przez Ram1rez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn mówił że mam wybić sobie z głowy fiata i brać opla forda bo fiat wg niego jest mega drogi... Zobaczymy co powie jak coś w jego A4 padnie :lol:

Siewca mitów (z Kuzyna ;) ). Tak jak z innymi markami, może kiedy były to nowe modele to ceny były wysokie, ale po kilku latach ceny części spadły (Lanos? .. podobno już nie jest drogo a kiedyś było astronomicznie). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PZU ponieważ mam pewność że (ewentualne) odszkodowanie zostanie wypłacone w przeciągu kilku dni. Gdy policzyłem OC na mnie za kropka wychodzi ~1950zł (drogo!!), aczkolwiek gdy zmieniłem właściciela w kalkulatorze na mojego ojca (prawo jazdy od 1976 roku, min 6 lat bezkolizyjnej jazdy) to OC wyniosło lekko ponad 1000.

Drogi kolego, chyba coś ci się pomyliło ;) OC kupuje się tam gdzie najtaniej gdyż ewentualne odszkodowanie jest wypłacane z polisy sprawcy wypadku, a nie z Twojej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spore kwoty za OC. Z miesiąc, półtora temu płacilem w PZU za OC paska (wszystkie zniżki - 1.9tdi) 576 zł. Przy okazji dowiedzialem się, że stawki mogą bardzo się różnić w zależności od regionu (nie województwo, tylko adres zamieszkania) ze wględu na ilość szkód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombi w cenie z tematu - ma być faktycznie kombi a nie popierdółką udającą. Aktualnie mam volvo 740 i wiem że takich pojemnych kombiaków już praktycznie nie robią.

 

Myślę o v70 pierwszym z 2.5 tdi. diesiel bo nie chce mi się już piep... z gazem, a koszty porownujac z moim 20letnim czołgiem którego gazownik nie potrafi ustawić jak należy - takie same.

 

Chyba że macie jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombi w cenie z tematu - ma być faktycznie kombi a nie popierdółką udającą. Aktualnie mam volvo 740 i wiem że takich pojemnych kombiaków już praktycznie nie robią.

 

Myślę o v70 pierwszym z 2.5 tdi. diesiel bo nie chce mi się już piep... z gazem, a koszty porownujac z moim 20letnim czołgiem którego gazownik nie potrafi ustawić jak należy - takie same.

 

Chyba że macie jakieś inne pomysły?

Brałbym. Zanim kupiłem E36 też myślałem o Volvo, ale V70 jest dla mnie za duże (dwie osoby + pies, głównie miasto), a V40... no właśnie, diesle Renault o złej sławie. V70 ma afair diesle albo audi, albo produkcji własnej i ponoć oba bardzo udane. Tylko czy w tej cenie znajdziesz V70 w przyzwoitej formie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombi w cenie z tematu - ma być faktycznie kombi a nie popierdółką udającą. Aktualnie mam volvo 740 i wiem że takich pojemnych kombiaków już praktycznie nie robią.

 

Myślę o v70 pierwszym z 2.5 tdi. diesiel bo nie chce mi się już piep... z gazem, a koszty porownujac z moim 20letnim czołgiem którego gazownik nie potrafi ustawić jak należy - takie same.

 

Chyba że macie jakieś inne pomysły?

No niestety albo uroda albo funkcjonalność.

AR 156SW wzór nadwozia kombi, a funkcjonalność nie lepsza od sedana.

A V70 to kwadratowy kloc który straszy dzieci do którego pół IKEI wsadzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AR 156SW wzór nadwozia kombi, a funkcjonalność nie lepsza od sedana.

A V70 to kwadratowy kloc który straszy dzieci do którego pół IKEI wsadzisz.

Nie, ja mam co innego do robienia niz spotkania z innymi alfistami na serwisie :->

Przeginasz z tym klocem, no ale skoro kupujesz alfe to mnie to nie dziwi. Dla mnie zadna alfa nie ma podskoku do starych volvo. I niestety kombi z alfy jest tak samo kombi jak w subaru imprezie - z nazwy i nic wiecej.

 

ale V70 jest dla mnie za duże (dwie osoby + pies, głównie miasto)

U mnie dojdzie dziecko i wozek, wiec bedzie w sam raz.

 

V70 ma afair diesle albo audi, albo produkcji własnej i ponoć oba bardzo udane.

Pierwsza v70 w ktora celuje ma wlasnie vw, wiec super - konstrukcja cepa, ale dzialaja i duzo nie chca.

 

I z tego co ogladam na polskich blachach to sa calkiem sensowne. Teraz kase dozbierac i zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja mam co innego do robienia niz spotkania z innymi alfistami na serwisie :->

Przeginasz z tym klocem, no ale skoro kupujesz alfe to mnie to nie dziwi. Dla mnie zadna alfa nie ma podskoku do starych volvo. I niestety kombi z alfy jest tak samo kombi jak w subaru imprezie - z nazwy i nic wiecej.

Spokojnie maleńki, Kaeres ma podwójną rację - z modelu 156 SW takie funkcjonalne kombi, jak z V70 wzór designu. Bagażnik tępi makaroniarze zrobili wręcz symboliczny, spasowanie elementów też nie najlepsze, ale prowadzi się to wyśmienicie.

Do V70 z pewnością wejdzie ci nawet tapczan i meblościanka, cóż kiedy (zwłaszcza w kolorze czarnym) jest to kwadratowy i niezgrabny karawan, przypominający pudełko na samochód. Taki świat - albo coś jest ładne, albo dobre. Wyjątków niewiele.

Pierwsza v70 w ktora celuje ma wlasnie vw, wiec super - konstrukcja cepa, ale dzialaja i duzo nie chca.

Będziesz miał zatem okazję do spotkań z golfiarzami na szrocie, skoro alfiści i domniemany serwis są nie po drodze :>

A poważniej - w jednym się chociaż zgadzamy: im prostsza konstrukcja, tym mniejsza szansa, że coś się zesra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ke? Czy tylko ja uważam, że v70 ze swoim funkcjonalnym designem jest bardzo ładne i eleganckie jak na rodzinne auto? :unsure: (tylko nie to pierwsze-całe kwadratowe)

Jak masz na zbyciu nowe V70 za 15-16tys to się odzywam i wykładam kasę.

Bo my mówimy o tym modelu - http://photos03.otomoto.pl/photos/original...C10625086_1.jpg

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ke? Czy tylko ja uważam, że v70 ze swoim funkcjonalnym designem jest bardzo ładne i eleganckie jak na rodzinne auto? :unsure: (tylko nie to pierwsze-całe kwadratowe)

Nawet nowsze dalej wygląda jak wielka trumna, tyle że sfrezowana po bokach. Co lepsze, owe pogrzebowe skojarzenia stoją w wielkim kontraście z bezpieczeństwem, oferowanym przez ten model.

Uwaga - ani na moment nie podważam pakowności czy funkcjonalności V70, do którego swoim pierdzidłem wjadę, zawrócę, zaparkuję bokiem i jeszcze zostanie miejsca na drugiego takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już rzecz gustu i smaku oraz zdolności finansowych (bo nie zakładam jonas, że SC jeździsz z uwagi na wątpliwą urodę tego pojazdu ;) ) poszczególnych osób. Przy kupnie nowego s80 ojciec rozważał również v70- dla mnie obydwa modele są rewelacyjne z designu (bo, że resztę mierzalnych parametrów mają najwyższej klasy wspominać nie muszę).

 

Piszę naturalnie o tym modelu, przy pakiecie r design jedno z ładniejszych kombi na rynku (choć tu znów wchodzimy na tematy gustu): http://blog.cochesalaventa.com/_fotos/Volv...led_59975_2.jpg

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zakończyć rozważania o gustach, napiszę iż:

Wszyscy się mylicie - S80 (1gen) w sedanie jest najładniejszym Volvo w całej historii marki. Reszta (łącznie z nowym V70 z linka wyżej) to niedopracowane stylistycznie zwyczajne samochody dla ludzi bez gustu ;]

 

A jak już gadacie sobie w tym temacie, to trzymajcie się przynajmniej przedziału cenowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zadanym przedziale cenowym to można podyskutować o felgach dla w/w volvo ;) eot

 

Z tym niedopracowaniem stylistycznym to nie zapomnę, ale wiadomo, są gusta i guściki... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 14K kupiłem Mazde 626 kombi 2.0TDi rocznik 99,furka bardzo wygodna,sporo bajerów, a w środku sporo miejsca.Spala mi mniej więcej 6L,więc całkiem przyzwoicie.Drogi jest w niej rozrząd bo około 1200zł kosztuje,ale taką zabawę raz na 100000 można przeboleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już rzecz gustu i smaku oraz zdolności finansowych (bo nie zakładam jonas, że SC jeździsz z uwagi na wątpliwą urodę tego pojazdu ;) ) poszczególnych osób. Przy kupnie nowego s80 ojciec rozważał również v70- dla mnie obydwa modele są rewelacyjne z designu (bo, że resztę mierzalnych parametrów mają najwyższej klasy wspominać nie muszę).

Oczywiście, że chodzi o finanse - nie znajdę za te pieniądze nic młodszego o podobnym spalaniu i OC, bo kupować pełnoletniego Gulfa o mocno umownym (ze względu na okrutne zużycie i korozję) bezpieczeństwie - nigga, please. Tak, SC wygląda jak obłe żelazko zmiksowane z nadmuchaną żabą i nie kupiłem go dlatego, że jest piękne. Piękna to jest AR 159, ale to jeszcze trochę ciułania przede mną :>

Kupiłem dlatego, że do aktualnych potrzeb (dwie osoby + pies w maksymalnym załadunku, głównie jazda po mieście - na cholerę mi kombi?) pasuje idealnie a co więcej, nie kaszani się tak często, jak rzekomi znawcy przepowiadali. Zresztą niejedną rzecz zrobiłem na przekór znawcom, ekspertom i fachowcom i dobrze na tym wyszedłem.

Piszę naturalnie o tym modelu, przy pakiecie r design jedno z ładniejszych kombi na rynku (choć tu znów wchodzimy na tematy gustu): http://blog.cochesalaventa.com/_fotos/Volv...led_59975_2.jpg

Pakiety, jakkolwiek by je nazywać, mają to do siebie, że z reguły zwiększają urodę każdego pojazdu. Nawet Gulf w wersji GTI nie wygląda już tak obciachowo, mimo że nadal ma widły do obornika na masce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie nie znacie, wlasnie te kwadratowe sa najladniejsze i im blizej epoki RWD tym lepiej. Potem to juz volvo zaczelo mezalians z renault i innymi badziewiakami.

 

Mi oczywiscie chodzi o mk1, jak to srebrne na zdjeciu. Nigga, znaj swoje mozliwosci :)

 

A co do 'bezpieczenstwa' - zadnym innym autem nie przepychalem transita ojca jak stanal jak [gluteus maximus] zajmujac 2 miejsca pod blokiem. Bez szkod u mnie i u niego :) Dlatego martwia mnie lakierowane zderzaki w v70 - skoncza sie takie zabawy :-(

Edytowane przez ^BerZerK^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie tak idealnie cenowo ale, dzisiaj byłem oglądnąć tego fordzika tak z ciekawości głównie

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10730798

 

niestety nie udało mi się autka odpalić, bo bateria padnięta ale na sobotę ma już być nowa ;] więc wtedy sobie go odpalę i się nim przejadę, generalnie auto z zewnątrz bardzo zadbane (jedynie co to przy lewej tylnej lampie coś było robione), kupione w krakowskim salonie, środek do posprzątania ale wyposażone naprawdę nieźle, więc zacząłem o nim intensywniej myśleć jeśli silnikowo wszystko ok to mocno rozważam zakup tego autka, co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...