Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z Windowsem 7 RTM, a dokładnie po zainstalowaniu sterowników do karty dźwiękowej nie mam nadal dźwięków.

Sterowniki instalowałem kilka razy i ani razu nie podziałało i dźwięku jak nie było tak nie ma.

Moja karta dźwiękowa to Realtek HD Audio a płyta główna gigabyte m55s-s3. Sterownik instalowany to Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip wersja r2.31

 

Proszę o pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rowniez posiadam ta myszke mam pytanie jaki masz v drivera i frm - ja: 1.09 ,1.27 - chyba najnowsze ?

Ogolnie cos pisali ze sterowniki razera zawieraly jakiegos trojana u usunieta z support page wszystko .. ale w koncu dotarlem do sterownikow ( po instalacji 7 jakis czas temu w ten sam dzien ) i mam ale daje update i za chiny znalesc nie moge czy sa nowsze a nie pamietam jakie mialem na XP ;p

Tak, masz najnowsze sterowniki i firmware.

 

Wie ktoś gdzie (i czy w ogóle) znajde sterowniki dla Leadtek GF4Ti 4200 dla '7 ? Wiem, że były jakieś betki które współpracowały dobrze z Vistą... ale nigdzie tego cholerstwa znaleźć nie mogę.

Chodzi po prostu o to, żeby można było korzystać z neta i oglądać filmy. Gdyby ktoś miał jakiś namiar byłbym cholernie wdzięczny.

Ponawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z Windowsem 7 RTM, a dokładnie po zainstalowaniu sterowników do karty dźwiękowej nie mam nadal dźwięków.

Sterowniki instalowałem kilka razy i ani razu nie podziałało i dźwięku jak nie było tak nie ma.

Moja karta dźwiękowa to Realtek HD Audio a płyta główna gigabyte m55s-s3. Sterownik instalowany to Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip wersja r2.31

 

Proszę o pomoc ;)

Pobierz najnowsze ze strony Realteka pod HD Audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy W7 Utimate RTM 7600.1685 na MSDN to najnoszy build i ten sam ktory pojawi sie 22 pazdziernika? Czy 22 wyjdzie jeszcze jakis inny? nie wiem czy to ma znaczenie: nazwa pliku en_windows_7_ultimate_x64_dvd_x15-65922.iso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z wersji RC na RTM i mam problem. Po włączeniu 3Dmark Vantage wyskakuje mi komunikat: "Schemat kolorów został zmieniony na Podstawowy Windows 7"

Gdy używałem wersji RC działo normalnie. W dodatku wynik w benchmarku jest niższy o dobrych kilkanaście procent.

Co może być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy W7 Utimate RTM 7600.1685 na MSDN to najnoszy build i ten sam ktory pojawi sie 22 pazdziernika? Czy 22 wyjdzie jeszcze jakis inny? nie wiem czy to ma znaczenie: nazwa pliku en_windows_7_ultimate_x64_dvd_x15-65922.iso

Ja ściągnąłem taką: "pl_windows_7_professional_x64_dvd_x15-65829", oficjalnie na stronie MSDN AA pisze: "Windows 7 Professional (x64) DVD (Polish)", wcześniej widniały wersje RC, RTM, Beta etc. Ta nie ma takich oznaczeń, więc wnioskuje, że jest to wersja finalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z wersji RC na RTM i mam problem. Po włączeniu 3Dmark Vantage wyskakuje mi komunikat: "Schemat kolorów został zmieniony na Podstawowy Windows 7"

Gdy używałem wersji RC działo normalnie. W dodatku wynik w benchmarku jest niższy o dobrych kilkanaście procent.

Co może być tego przyczyną?

stery na 100%

No tak, ale zainstalowałem te same co wcześniej i też jest to samo. Instalowałem też najnowsze 191.07 i jest ten sam problem. Moja karta to Geforce GTX 260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z wersji RC na RTM i mam problem. Po włączeniu 3Dmark Vantage wyskakuje mi komunikat: "Schemat kolorów został zmieniony na Podstawowy Windows 7"

Gdy używałem wersji RC działo normalnie. W dodatku wynik w benchmarku jest niższy o dobrych kilkanaście procent.

Co może być tego przyczyną?

Ten komunikat jest normalny, na Viscie jest tez to samo, OS wylacza Aero i to nie obciaza CPU i GPU. Mniej pkt to wina sterow zapewne.

 

Ja ściągnąłem taką: "pl_windows_7_professional_x64_dvd_x15-65829", oficjalnie na stronie MSDN AA pisze: "Windows 7 Professional (x64) DVD (Polish)", wcześniej widniały wersje RC, RTM, Beta etc. Ta nie ma takich oznaczeń, więc wnioskuje, że jest to wersja finalna.

 

a ja ściągnąłem pl_windows_7_ultimate_x64_dvd_x15-65946.iso - to w końcu która jest RTM ? :)

Ja po wejsciu na MSDN klikam Windows 7 RTM now available for MSDN Subscribers no i tam mam liste siodemek, ale w ich nazwach tez nie ma "RTM" wiec sam nie wiem czy to jest RTM czy final... ja sie jednak wstrzymam do premiery zeby sie dowiedziec jakis ludzie maja buildy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od początku mojej przygody z Windowsem 7 nie działa mi dźwięk. Instalowałem już chyba wszystkie stery jakie w ogóle wyszły na Win7, niestety w dalszym ciągu lipa. Głośniki sprawdzane, na sto procent działają, wiec to na pewno nie ich wina. W opcjach dźwięku niby wszystko działa okej, wyłączone jest tylko ATI HDMI Output. Sam już nie wiem o co kaman, pomóżcie :wink:

 

Driver Magician pomógł :D

Edytowane przez Gonzus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość utworzenia w katalogu Users takiego folderu jak są np. dla moje dokumenty, moje obrazy itp. ? Chodzi mi o możliwość utworzenia czegoś takiego, ale ustawienia miejsca docelowego na innej partycji. Bynajmniej nie mam na myśli skrótu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w ich nazwach było RTM to nie byłyby to wersje finalne :-)

Jak masz pisac takie idiotyzmy to dowiedz się moze najpierw co znaczy skrór RTM.

 

ale w ich nazwach tez nie ma "RTM" wiec sam nie wiem czy to jest RTM czy final...

 

Kolejny...

 

Wbijcie sobie to do głowy raz na zawsze. RTM - finalna wersja gotowa do wprowadzenia do sprzedazy.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość utworzenia w katalogu Users takiego folderu jak są np. dla moje dokumenty, moje obrazy itp. ? Chodzi mi o możliwość utworzenia czegoś takiego, ale ustawienia miejsca docelowego na innej partycji. Bynajmniej nie mam na myśli skrótu ;) .

Jest. W menu start klikasz nazwę użytkownika i tam zmieniasz lokalizację folderu "moje dokumenty", jak w Viście. Ewentualnie moższ sobie w bibliotekach dodawać nowe foldery rozsiane po różnych partycjach i ustawiać dymyślny zapis na któryś z nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pisac takie idiotyzmy to dowiedz się moze najpierw co znaczy skrór RTM.

Według Wikipedii RTM zdecydowanie nie jest wersją ostateczną/produkcyjną, stąd moje stwierdzenie że gdyby w nazwach byłoby RTM to nie byłaby to jeszcze finalna wersja która zostanie rozesłana do sklepów i będzie dostępna w sprzedaży.

Cykl_%C5%BCycia_programu

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie rozumie tego co się czyta to moze i nie jest...

 

No nic, zyjcie sobie w swoim swiecie a potem się dziwcie ze to co pojawi się w sklepach to ta sama kompilacja...

 

Pomine juz fakt ze W7 został ukonczony w lipcu...

 

 

 

 

Ale do niektórych najwyrazniej nigdy nie dotrze ze RTM to ostateczna wersja, która trafia do sprzedazy.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W panelu sterowania ->"system"->Ustawienia zaawansowane->ochrona systemu i wyłączyć przywracanie systemu dla dysku C: i usunąć dotychczasowe pliki

...

3. Menu start-> w szukajce wpisz "cmd", kliknij prawym i uruchom jako administrator -> w wierszu poleceń wpisz "powercfg -h off" to wyłącza hibernacje i oszczędza dużo miejsca na dysku.[/qoute]

 

 

Pilnie potrzebuje pomocy - po tych dwoch czynnosciach nie moge uruchomic windowsa... system sie laduje, a po napisie "zapraszamy" pojawia sie czarny ekran i nic nie mozna zrobic... Ktos ma jakis pomysl jak to naprawic? W tej chwili siedze na trybie awaryjnym.

 

wersja windowsa - rtm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie rozumie tego co się czyta to moze i nie jest...

No nic, zyjcie sobie w swoim swiecie a potem się dziwcie ze to co pojawi się w sklepach to ta sama kompilacja...

Pomine juz fakt ze W7 został ukonczony w lipcu...

Ale do niektórych najwyrazniej nigdy nie dotrze ze RTM to ostateczna wersja, która trafia do sprzedazy.

Ale czy ktoś twierdzi że może być inaczej? W praktyce tak właśnie najczęściej jest, ale z formalnego punktu widzenia nie musi tak być, stąd moja uwaga że skoro nie ma RTM w nazwie to nie będzie to wersja RTM tylko właśnie wersja finalna.

Szczerze mówiąc nie rozumiem poziomu agresji w Twoich wypowiedziach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Przeinstalowałem system. Tym razem stworzyłem partycję spod instalatora W7 (+100 MB na awaryjny z automatu), zrezygnowałem z NOD32 i Daemon Tools Lite (jako niezgodne z W7) i jak na razie włącza mi się za każdym razem lokalnie i przez WOL. Te same ustawienia taktowania i napięć więc to nie była niestabilność zestawu. Pytanie do Was używacie bez problemów NOD32 w wersji 64 bit i Daemon Tools Lite razem na W7?

Teraz dopiero zwróciłem na to uwagę ale poprzednio (gdy miałem problem ze startem systemu) zdarzało się często, że gdy zapisywałem jakiś plik w Photoshopie CS4 krzyczał, że nie mam uprawnień do tego a przy następnym kliknięciu "zapisz jako" mówił, iż plik o tej nazwie już istnieje ale pozwalał go nadpisać :blink:

Czyżby poprzednio system/jakiś komponent mi się "źle" zainstalował? Dziwy i cuda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość utworzenia w katalogu Users takiego folderu jak są np. dla moje dokumenty, moje obrazy itp. ? Chodzi mi o możliwość utworzenia czegoś takiego, ale ustawienia miejsca docelowego na innej partycji. Bynajmniej nie mam na myśli skrótu ;).

Każdy element taki jak Moje Dokumenty, Obrazy, Muzyka możesz dowolnie przemieszczać poprzez zmianę jego lokalizacji.

Pamiętaj że aby system robił zapisy z gier w Moje Dokumenty ale na innej niż domyślna partycji (lokalizacji), operacje zmiany lokalizacji musisz dokonać bezpośrednio na folderze na dysku C. Zmiany poprzez folder biblioteka mimo iż przeniosą folder i jego zawartość nie spowodują zmiany miejsca zapisów - będą istniały dwa foldery Moje Dokumenty w dwóch różnych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ktoś twierdzi że może być inaczej? W praktyce tak właśnie najczęściej jest, ale z formalnego punktu widzenia nie musi tak być, stąd moja uwaga że skoro nie ma RTM w nazwie to nie będzie to wersja RTM tylko właśnie wersja finalna.

Szczerze mówiąc nie rozumiem poziomu agresji w Twoich wypowiedziach.

Do ciebie chyba nadal cos nie dociera. Wersja RTM to własnie wersja finalna. Nie ma zadnego nie musi. Tak własnie jest i zawsze było. Kiedy system osiąga status RTM to znaczy ze jest juz ukonczony i nie robi się kolejnych kompilacji tylko zaczyna się produkcje płyt z tą własnie wersja RTM. Tak, to co zawsze znajduje sie w sprzedazy nei nazywa się wersją finalną tylko własnie RTM.

 

Moze napisze to tak zebys tym razem zrozumiał. Wersja RTM - ostateczna wersja, która pózniej trafia do sklepów. Kolejną wersja po RTM jesli taka wystepuje jest wersja .. Service Pack 1...

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...