Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Windows 7 w x86 to poroniony pomysł, szczególnie gdy większość kompów stacjonarnych to przynajmniej X2 lub C2D.

 

Zgadzam sie w 100% , po co komu inna wersja ??? dziadki na bazie AthlonowXP / P4 i tak pozostana na XP/Vista.

 

Mozna zaryzykowac stwierdzenie ze poprzez wieksza sprzedaz Windows7 x64 niejako zmuszamy developerow tworzacych oprogramowanie/gry do szybszej przesiadki na ''kod'' x64 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym nie zgodzę. W lapku mam procka bez emt64 więc nie ma o czym mówić, ale na desktopie mógłbym z powodzeniem mieć 64bitowca a nie chcę. Miałem przez pół roku vistę x64 i poza tym, że zajmuje dużo więcej miejsca na dysku i trochę więcej ramu nie widzę żadnej różnicy między x64 i x86, więc po co mi to? Dodatkowo miałem jeszcze małe problemy z niektórymi programami. Np Java x64 nie chciała działać i musiałem wrzucić x86. Jestem za postępem i dopinguję rozwojowi x64 ale dla mnie jeszcze nie czas. Na razie prostota jest lepsza niż bajer bez wymiernych korzyści. I mam nadzieję, że następna wersja windy będzie już czysto-64bitowa.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę stawiał drugiego WIn7 właśnie na X64 i zobaczę jakie są różnice - czy nie zniechęci mnie mniejsza kompatybilność programów, które użytkuję. Swoją drogą - jakie wy odczuwacie zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, dlatego zrezygnowałem z IEview i używam domyślnego okna rozmowy.

Nie trzeba było rezygnować tylko zaktualizować do najnowszej wersji :P

Do Matthaios84 - wrzuć najnowszą wersję IEView i będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak psiałem - zainstalowałem już Win x64 i tylko mam problem z programem do filmów, który czytałby napisy (WMP - niestety nie chciał wczytać). Może jakiś link? A swoją drogą żadnych zmian nie zauważyłem względem 32 bitowej wersji (poza ramem), ale tego nie czuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pcmax, ty coś tam kombinujesz ; P ; ) Muszę przyznać, że nigdy tak filmów nie próbowałem odpalać jak mówisz, ale sprawdziłem to z ciekawości i Aquarium ma rację, ten sposób działa w VLC, nawet napisy się tak odpalają : ) wygodne to, że ja o tym wcześniej nie wiedziałem [ ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć czy jest sens, żeby zezwalać systemowi na zrobienie tej partycji dodatkowej 100mb? Co tam jest zawarte na niej i czy jest to coś kluczowego czy od tak jakiś recovery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nic co było by wazne do działania systemu...Tylko cały loader.

Dodatkowa partycja jest takim fajnym tworem dzięki któremu nic nie uszkodzi loadera bo nie jest podmontowana pod litera.

Poza tym dodatkowa partycja to poprawienie przez MS błedu sprzed 3 lat kiedy to dodał do Visty funkcje BitLocker, która w standardowej instalacji była nieprzydatna własnie przez brak osobnej partycji na bootloader.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pcmax, ty coś tam kombinujesz ; P ; ) Muszę przyznać, że nigdy tak filmów nie próbowałem odpalać jak mówisz, ale sprawdziłem to z ciekawości i Aquarium ma rację, ten sposób działa w VLC, nawet napisy się tak odpalają : ) wygodne to, że ja o tym wcześniej nie wiedziałem [ ;

ooo u mnie teraz zaczęło działać? Nie wiem co się stało, ale zaczęło - hmm coś dziwnego?

 

Wiecie może o co chodzi, że przy włączaniu Windowsa (nie za każdym razem) dysk twardy cały zcas pracuje i pracuje (nawet jak już wszytko się wczyta)/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...