Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie E2140 leci z 1.6 na tylko 2.66GHz (333MHz FSB, 1:1 RAM - ram stock 667MHz) i instalował się bez problemu, działał bez problemu...

Raz blue-screen mi wyskoczył w związku z sterem od audiotraka hd2.

 

Więc przy delikatnym podkręceniu problemów nie ma;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z 32 a 64bit'ami?

Do tej pory XP, jak i większość programów itp 32bit'owe były, nie wiem, jak najnowsze. Jak zakupię w7 64bit, to noramlnie wszystkie stare gry, sterowniki i programy będą mi chodzily, czy będe potrzebował jakis łatek? Czy może coś będzie wolniej śmigać, albo wogóle będą jakieś problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie OC na 7 zachowuje się tak samo jak na XP, 2160 na 3000 leci tak samo stabilnie...

To info, że bardziej czuły na OC to pewne jest? Skąd takie wnioski?

http://www.xtremesystems.org/FORUMS/showthread.php?t=233193 tu i w kilku innych miejscach spotkalem sie z ta opinia. Pewnie ma to cos wspolnego z faktem iz to 64bity i sterowniki sa inne. Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala, dziala... 3389935[/snapback]

Wątpię. Zjechałem do 2,8 i dalej to samo... Dzisiaj potestuję, ale coś mi się wydaje, że Win7 naprawde ma jakieś problemy przy OC. Z Vistą też nigdy nie miałem problemów.
Nie ma żadnych problemów. Cała masa ludzi używająca W7 od czasów pierwszej bety OCuje na nim bez problemów. Jest bardziej czułu to fakt ale nie oznacza to tego że nie da się podkręcać. Trzeba tylko troche skorygować ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnalem wlasnie win7 ze strony MS. Ale mam problem. Sciagnely sie 2 pliki: *.iso oraz *.iso.dlm

Czy wypalenie samego iso wystarczy? Do czego sluzy ten dlm - czy to jest "jakas" suma kontrolna? Dodam, ze oba waza 3GB!

 

Nazy plikow:

Windows7_Home_Premium_ISO_64bit.iso

Windows7_Home_Premium_ISO_64bit.iso.dlm

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie zainstalowałem Windowsa 7 i nie zaobserwowałem na chwile obecną żadnych trudności z podkręcanym sprzętem - patrz sygnaturka. Meczy mnie tylko pasek zadań (jakoś inny taki). Kwestia przyzwyczajenia.

Już zauktualizowąły się popraweczki zobaczymy jak to będzie działało.

Mam wersję 32 bitową.

Edytowane przez pcmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pasek zadań jest super. Mniejsze, a czytelne przyciski, "przyklejone" programy po uruchomieniu nie zajmują dodatkowego miejsca. Jedyna "wada" to "pokaż pulpit", ale to właśnie kwestia przyzwyczajenia. Najgorzej jak ktoś nas próbuje zmusić do zmiany przyzwyczajeń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie sie czy w naszym pieknym kraju bedzie normalnie dostepna opcja upgrade, a jezeli tak to za ile? Viste sobie zostawie, ale 2 xp'ki mi leza w szafie i sie kurza, takze chyba warto by bylo przynajmniej jednego "zamienic" ;) Bo w sklepie ms poki co upgrade jest drozszy od pelnej sklepowej wersji :o

w komputronie masz od ręki za 499 zł box`a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk pulpitu jest strasznie ukryty i w fatalnym miejscu - jak dla mnie.

 

"Mniejsze, a czytelne przyciski, "przyklejone" programy po uruchomieniu nie zajmują dodatkowego miejsca" - Dla mnie to niestety wada :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk pulpitu jest strasznie ukryty i w fatalnym miejscu - jak dla mnie.

 

"Mniejsze, a czytelne przyciski, "przyklejone" programy po uruchomieniu nie zajmują dodatkowego miejsca" - Dla mnie to niestety wada :(

Trudno żeby systemy przez kolejne dziesięciolecia wyglądały tak samo jak windows 95...ludzie troche elastyczności i otwartości na zmiany...

Co wy 90 letnie dziadki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mógłby mi z własnego doświadczenia napisać, czy W7 nie zamula na 2GB RAM-u tak jak Vista ??

Ps. Chyba wersja 32bit ma mniejsze zapotrzebowanie na RAM ???

I jeszcze jedno pytanie.... Czy faktycznie warto jest wchodzić w 64 bit kosztem większych problemów ze sterownikami i niektórymi aplikacjami?? Czy 64bit będzie zauważalnie szybszy ??

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nawet Vista nie zamula na 2GB a 7 znacznie odchudzili.

2. Ta

3. Masz jakis archaiczny sprzęt? Sterowniki od dawna są do wszystkiego w wersjach 64, programy nie działające pod x64 mozna spotkac od swięta.

 

Czy warto wchodzic w 64 bit? 7 to prawdopodobnie ostatni system dostepny jeszcze w wersji x86. Serwerowa edycji jest juz tylko x64. Pytanie raczej czy warto uzywac jeszcze wersji 32 bit, kiedy od dobrych paru lat wszystkie procesory są 64 bitowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Vista zamulała - zarówno na moim kompie z sygnaturki jak i moim laptopie z 2GB RAM-u. A w przypadku gier, to już w ogóle miałem przycięcia spowodowane zbyt małą ilością pamięci.

Co do problemów ze sterownikami, to spodziewam się takowych przy modemie (Thomson SP 330) i karty dźwiękowej. Alcohol 120% chyba też nie działa...

No nic, pożyczę od kogoś i sam sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie też taki mały błąd?

Przy uruchomieniu "cmd" przez RDP okienko odpala się z najmniejszą dostępną czcionką (4x6). Można z ręki ją wtedy zmienić ale nie ma do wyboru 8x12 (default). Wybieram np. 7x12, robię co mam robić, zamykam okno. Kończę pracę i nie wyłączam zdalnie komputera. Po przyjściu do domu odpalam "cmd" i jest ustawiona czcionka 7x12 ale gdy chcę ją zmienić 8x12 jest znów możliwa do wybrania. Ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może co z tym darmowym updatem z windows vista na 7 w laptopach?Ponoć jak się kupiło w przedziale czasowym czerwiec-wrzesień laptopa to właśnie tak się da, próbował już ktoś?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może co z tym darmowym updatem z windows vista na 7 w laptopach?Ponoć jak się kupiło w przedziale czasowym czerwiec-wrzesień laptopa to właśnie tak się da, próbował już ktoś?.

Nie chodzi o jakiegoś tam laptopa tylko konkretne firmy podawały warunki tej akcji. Na pewno Asus i MSI. Wszystko na ten temat jest na ich stronach wystarczy "zagooglować".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja teraz nie wiem czy to wina NOD'a czy Windows, ale co jakiś czas na ułamek sekundy przycina mi muzykę na foobarze. Oglądałem film i wszystko było oki. Hmm czy ktoś miał podobnie? (jakby dysk cały czas coś sprawdzał).

 

EDIT - teraz to nie wiem co się stało, gdyż zacząłem kopiować pliki o łącznej powierzchni ok 3,5Gb i cały czas przerywa mi dźwięk tego nie było! hmm nie wiem co się dzieje, ale na Viscie tak nie miałem i nie jest to wina raczej noda - bo wyłączałem ochronę i dalej to samo.

Edytowane przez pcmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. W komputroniku Prof. PL Box prawie 1300. Czekam na paczkę z Amazon.UK - z wysyłką wyszło 770 zeta :blink:

Yeee, dobrze brachu. Olać MS PL i ich szalone ceny. Pokażmy im, że nie jesteśmy już w głowach komunistami za kurtyną i potrafimy w wolnym świecie wybrać co MY chcemy kupić, a nie co nam sie podsunie pod nos. Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Mirandą i jej okienkiem rozmów. Otóż nie przewija się ono w dół, tak jak powinno tylko cały czas jest u góry.

Dołączona grafika

 

Wynika to z tego, że starsze wiadomości są u góry, nowsze na dole. W XP okienko zawsze podczas rozmowy przesuwało się na sam dół, tutaj po każdym wysłanym komunikacie okienko wraca do góry i trzeba je ręcznie przesuwać co jest męczące. Ktoś się spotkał już z czymś takim ? Szukałem w opcjach zmiany kolejności wyświetlania wiadomości (nowe u góry, stare na dole), ale chyba taka możliwość nie została wzięta pod uwagę przez twórców...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

Czy warto wchodzic w 64 bit? 7 to prawdopodobnie ostatni system dostepny jeszcze w wersji x86. Serwerowa edycji jest juz tylko x64. Pytanie raczej czy warto uzywac jeszcze wersji 32 bit, kiedy od dobrych paru lat wszystkie procesory są 64 bitowe.

Ciekawa opinia w kontekście Twojej wypowiedzi kilka/kilkanaście stron wcześniej, gdzie pisałem, że bezsensem jest instalacja x86, a Ty ze mną polemizowałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o tym jak próbowałes narzucic tu wszystkim swoja wizje pisania tylko o wersji x64 jako podstawową i uzywną przez wszystkich juz nie wspomniesz?

 

Tak to własnie było, juz nie pamiętasz?

 

Jak długo będą dwie wersje tak długo bedzie podzial na wersje x86 oraz wersje x64 i nie zmienisz tego bo masz takie widzi mi sie.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...