Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Po drugie zawsze wszystkie poprawki wychodza szybciej na wersje EN

Tyle ze odkąd wyszła Vista domyslnie uzywająca mui nawet w zlokalizowanych wersjach 99% aktualizacji jest bezjęzykowych wspólnych dla kazdej lokalizacji. Wyjątek stanowią service packi gdzie wychodzi zaktualizowana paczka językowa. Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, możliwość wgrywania pakietów językowych jest dostępna tylko w wersjach Ultimate i Enterprise.

W takim razie po co w ogóle udostępniają te pakiety językowe skoro udostępniają wersję Professional? Zresztą mało ważne, od XP siedzę na angielskim Windowsie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się je dograć do Professional tylko trzeba zrobić pewien myk, chociaż jak komuś nie chcę się bawić to niech lepiej poczeka tydzień (na MSDN pojawi się wtedy polska wersja Windows 7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a powiedzcie mi czy da sie cos zrobic, zeby SubEdit wyswietlal mi filmy w formacie .mkv i .h264 ?? Pod XP wszystko ladnie smigalo a teraz niechce wyswietlic ani jednego filmu :( Kodeki poinstalowane i niby wszystko gra a filmy nie ida :( Moze jakis inny progs ?? ale taki, zeby bylo mozna ustawic napisy pod filmem. Wersja systemy to build 7100 x64.

 

Dzieki Mardok.

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a powiedzcie mi czy da sie cos zrobic, zeby SubEdit wyswietlal mi filmy w formacie .mkv i .h264 ?? Pod XP wszystko ladnie smigalo a teraz niechce wyswietlic ani jednego filmu :( Kodeki poinstalowane i niby wszystko gra a filmy nie ida :( Moze jakis inny progs ?? ale taki, zeby bylo mozna ustawic napisy pod filmem. Wersja systemy to build 7100 x64.

http://forum.purepc.pl/Microsoft-Windows-f...-7-t282702.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co sie tak meczyc z programami?

Bo niektórzy lubią sie męczyć i robic jakies cuda niewidy z systemem aby tylko odpalic film w edytorze napisów, którego autor ma gdzies uzytkowników nowszych systemów niz XP>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co sie tak meczyc z programami? Wszystko odpala Windows Media Player z paczka ffdshow. Ustawia sie w opcjach zeby czytal napisy i wyszystko smiga jak zloto.

To jeszcze napisz mi jak ustawic napisy pod obrazem ... bo jak mam je na obrazie to mnie strzela ... zreszta subedit juz chula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Obsługa napisów to nie wszystko. Subedit (chyba jako jedyny) posiada dość duże możliwości konfiguracji obrazu i napisów - obraz jak i napisy można dowolnie skalować i przesuwać względem siebie. Nie znam innej aplikacji z takimi możliwościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mpc+ffdshow i też możesz robić cuda niewidy, nawet napisy stereoskopowe jak ktoś tak lubi

 

a w samym mpc to view->options->Subtitles->Default Style->Screen Aligment & Margins

Zresztą jak już ktoś ma zamiar z mpc korzystać, to niech się z nim lepiej zaprzyjaźni i poprzegląda jego możliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Obsługa napisów to nie wszystko. Subedit (chyba jako jedyny) posiada dość duże możliwości konfiguracji obrazu i napisów - obraz jak i napisy można dowolnie skalować i przesuwać względem siebie. Nie znam innej aplikacji z takimi możliwościami.

Sorry, za OT ale chetnie sie dowiem :) Oczywiscie dla kazdy potrzebuje czego innego, ale powiedzcie mi prosze PO CO? Chcesz przekrecac film w pionie i poziomie, zmniejszac i zwiekszac, czy poprostu chcesz go ogladnac? :)

 

Buziak, jesli dalej Cie to interesuje, to jak zainstaluje wszystko lacznie z ffdshow to moge Ci napisac co i jak, ale sam napisales, ze juz SubEdit Ci smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak juz smiga no i teraz system mi gra. Do Visty nie moglem sie jakos zmusisc, 7 zainstalowalem i jest calkiem przyjemna, jak dla mnie bardziej niz vista. Ha! i przy okazji okazalo sie, ze pamieci sie popierdzielily ;P Pod XP smigaly dobrze, czasem gry sie wywalaly i obstawialem grafe a jednak sie okazaly, ze w 7 system wywalal sie nawet na firefoxie i tak pojechaly na gwarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Obsługa napisów to nie wszystko. Subedit (chyba jako jedyny) posiada dość duże możliwości konfiguracji obrazu i napisów - obraz jak i napisy można dowolnie skalować i przesuwać względem siebie. Nie znam innej aplikacji z takimi możliwościami.

BESTPlayer też coś tam umie w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BESTPlayer też coś tam umie w tej kwestii.

 

Jest to świetny zamiennik dla subedita w 7. O tym już pisałem w temacie o subedit i windows 7, ale jakaś ciach!a osunęła mi posta bez podania przyczyny. Aż się odechciewa pisać na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Obsługa napisów to nie wszystko. Subedit (chyba jako jedyny) posiada dość duże możliwości konfiguracji obrazu i napisów - obraz jak i napisy można dowolnie skalować i przesuwać względem siebie. Nie znam innej aplikacji z takimi możliwościami.

To czas się zapoznac chociazby z Menu View->Pan&Scan w MPC oraz View->Options->Subtitles.

 

O mozliwosciach manipulacji obrazem i napisami jakie daje FDSHOW juz nie wspominam bo bym się nie zmiescił w jednym poscie.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czego używacie w W7 do kręcenia radków? bo mi coś ATITool zgłasza bład dostępu do jądra i sterownik ATITool.inf się nie chce instalować (wymaga podpisu, którego nie ma i [gluteus maximus]).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, za OT ale chetnie sie dowiem :) Oczywiscie dla kazdy potrzebuje czego innego, ale powiedzcie mi prosze PO CO? Chcesz przekrecac film w pionie i poziomie, zmniejszac i zwiekszac, czy poprostu chcesz go ogladnac? :)

Bo większość filmów to panorama, a zarówno ja jak i moja dziewczyna mamy klasyczne 4:3. Poza tym moja dziewczyna ma słabszy wzrok i ustawiamy napisy aby były odpowiednio duże, do tego w odpowiednim miejscu, aby nie przesłaniały obrazu.

 

To czas się zapoznac chociazby z Menu View->Pan&Scan w MPC oraz View->Options->Subtitles.

 

O mozliwosciach manipulacji obrazem i napisami jakie daje FDSHOW juz nie wspominam bo bym się nie zmiescił w jednym poscie.

Nie wiem jakiego MPC używacie, ale ogólnie nie widziałem aby MPC potrafił czytać napisy - tym bardziej automatycznie. Grzebanie natomiast w ustawieniach FDSHOW jakoś mnie nie przekonuje. W SE jest to proste i łatwe.

 

Na koniec SE zapisuje ustawienia każdego filmu osobno i zapamiętuje pozycję, na której skończyliśmy oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego MPC używacie, ale ogólnie nie widziałem aby MPC potrafił czytać napisy - tym bardziej automatycznie.

To jest żart prawda? :blink:

 

 

Na koniec SE zapisuje ustawienia każdego filmu osobno i zapamiętuje pozycję, na której skończyliśmy oglądać.

,

Ta, wali na lewo i na prawo plikami ini po całym dysku, pierwsza opcja jaką zawsze wyłączałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na wszelki wypadek zwykły MPC, bo niektórzy mając zrzut ekranu z odpowiednim zaznaczeniem nawet nie potrafią go zrozumiec...

 

 

 

Jak wyzej, opcje z **

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o dowolną opcję z ** (opis zaznaczony ramką)

mi chodziło o to że evr jest tylko w mpc hc, ale racja dwie gwiazdki i macie napisy, tyle że vmr9 na win7 to pomyłka w przeciwieństwie do xp jak już pisałem wcześniej

 

A co do haali's render to jest ok, tyle, że dxva na nim nie działa ;/ , a napisy to nie pamiętam.

I jak ktoś ma lcd to koniecznie w mpc powinien zaznaczyć lock back-buffer.

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo większość filmów to panorama, a zarówno ja jak i moja dziewczyna mamy klasyczne 4:3. Poza tym moja dziewczyna ma słabszy wzrok i ustawiamy napisy aby były odpowiednio duże, do tego w odpowiednim miejscu, aby nie przesłaniały obrazu.

 

 

Nie wiem jakiego MPC używacie, ale ogólnie nie widziałem aby MPC potrafił czytać napisy - tym bardziej automatycznie. Grzebanie natomiast w ustawieniach FDSHOW jakoś mnie nie przekonuje. W SE jest to proste i łatwe.

 

Na koniec SE zapisuje ustawienia każdego filmu osobno i zapamiętuje pozycję, na której skończyliśmy oglądać.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, jak wygląda sprawa z instalacją oraz aktywacją systemów operacyjnych z MSDN AA po skończeniu studiów? Siedzę na Win7 7100 (RC) pisząc pracę magisterską i nie chcę robić zamieszania z reinstalacją systemu dopóki nie napiszę/złożę pracy, ale wtedy mogę np. nie zdążyć z instalcją przed usunięciem mojego konta z MSDN AA przez administratora. Czy będę mógł aktywować system na uprzednio pobranym kluczu gdy konto w MSDN AA wygaśnie?

Oczywiście odpowiedź administratora brzmiałaby "nie można instalować oprogramowania po zakończeniu studiów" - ale nie pytam o kwestie prawne tylko praktyczne :) Jeśli jest taka konieczność to zainstaluję system choćby jutro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...