Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Moze akurat w mojej nie ma ;] Dosc niskie tony wydaje z siebie , nizsze niz referent GTX260 ;)

 

O patrz nie zauwarzylem tego :damage_wall: moze przez to ze jest ten napis szary i troche malo widoczyn :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot po prostu to dla niektórych jest zabawa. są i tacy co lubują się w zabytkach ;) ale swoją drogą to teraz widać sens tych wszystkich ponad jedno kilowatowych zasilaczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxforce ..... Wyglada na to, ze masz zrobione OC w biosie karty ? Dołączona grafika

 

nie to najnowszy bios od Evga SuperClocked + mod na wyższe napięcie 1.213V jak by się zachciało robić OC z blokiem Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gitara! Jakbyś miał chwilę, czas i ochotę spróbuj odpalić na tej karcie GPUGRIDA i zdać relację jak wyglądają temperatury, hałas, ile czasu liczy, czy Windows jest responsywny itd...

 

Zainstalowałem dzisiaj BOINC i odpaliłem GPUGRID. GTX470 na def, program: acemd_6.73_windows_intelx86__cuda30

Temperatura: 83C,

Wentylator: 56%, 2200RPM, jeśli chodzi o głośność to trudno powiedzieć bo to indywidualna sprawa, przy nawet dość cichej muzyce nie przeszkadza, po wyłączeniu muzyki hałas z wentylatora GTX 470 może lekko dekoncentrować.

GPU Load: 63%

Memory Controller Load: 14%

Video RAM Usage: ok 600MB

Użycie procesora: 4% (Phenom2 X4 945@3.5GHz)

Zero problemów z responsywnością Windows, tzn nie widać różnicy pomiędzy wyłączonym a włączonym GPUGRID.

Czy do tego GPUGRIDa jest wbudowany jakiś benchmark? Póki co liczę normalną próbkę i mam 33% po półtorej godziny.

 

Wracając na chwilę do responsywności. Do tej pory jedynie po uruchomieniu Design Garage (demo nvidii) mogłem odczuć przymulenie Windows.

 

Wydajesz sie byc zadowolonym :rolleyes:

Nareszcie jedna od dawna pozytywna ocena Dołączona grafika

 

Tak, jestem zadowolony. GTX 470 kupiłem przede wszystkim, żeby programować w DirectX 11 i CUDA. ATI Stream SDK jest ciągle 2-3 lata do tyłu za narzędziami od NVidii. Do tego od czasu do czasu pogram w Crysisa albo Dirt2. Pierwsze chodzi ładnie na 1920x1200 Ultra niestety bez AA, drugie w 1920x1200 Ultra 4xAA przy stałym 60fps (GTX 470 podkręcony o 10%).

 

Wydaje się, że największą słabością nowych GTXów jest stosunkowo niska wydajność jednostek teksturujących. Aczkolwiek w przyszłych grach część danych będzie przenoszona z pamięci tekstur do pamięci globalnej i cache ogólnego przeznaczenia odciąży jednostki teksturujące. Wtedy nowe GTX mogą znacznie lepiej wypadać. Oczywiście dla graczy to teraz tylko ciekawostka, natomiast dla programistów to ciekawy sprzęt do testowania nowych algorytmów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za przeliczenie - to już mam jakieś pojęcie. W SP całkiem ładnie nVidia sobie poczyna.

 

A tak przy okazji:

 

Mbyte

 

Host

 

Próbka

 

Wychodzi 2,564s na 1 c.

 

Dla porównania GTX280 około:

 

wychodzi 3,57s na 1c.

 

Czyli całkiem dobry wzrost wydajności oferuje nowa architektura :)

 

A jak ci przeliczała to długo korzystałeś z 3D czy raczej karta miała spokój?

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi 2,564s na 1 c.

 

Dla porównania GTX280 około:

 

wychodzi 3,57s na 1c.

 

Czyli całkiem dobry wzrost wydajności oferuje nowa architektura :)

 

A jak ci przeliczała to długo korzystałeś z 3D czy raczej karta miała spokój?

 

2,564s (sekund?) na 1c (?). Nie mogę skojarzyć co to oznacza i jak to wyliczyłeś.

 

I swoją drogą:

# Using device 0# There is 1 device supporting CUDA# Device 0: "GeForce GTX 470"# Clock rate: 0.81 GHz# Total amount of global memory:                 1309081600 bytes# Number of multiprocessors:                     14# Number of cores:                               112
GTX 470 ma 448 rdzeni a nie 112 ;| to raz, a dwa, nie wiem skąd wziął tą częstotliwość 0.81GHz ;| Zegar w GTX470 chodzi na 608MHz.

 

Nie obciążałem karty przez 3D w ogóle, jedyne obciążenie to aero włączone cały czas i film HD przez DXVA przez kilkadziesiąt minut. Przez ten film nie odczułem żadnego spowolnienia w GPUGRID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kazdy wie, fererencyjne chlodzenie fermii jest zalosne.

Po tak dlugim poslizgu nvidia powinna zakladac wydajniejsze radiatory.

Przynajmniej nie byloby bulkania na temat za wysokich temperatur i co za tym idzie glosnosci turbinki, ktora musi nadrabiac slaba wydajnosc radiatora (wlasciwie radiatorka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten radiator na fermim jest przeciez ogromny , praktycznie zadna karta nie posiada tak wielkiego radiatora . A ze jest glosna to juz wina samego chipu bo pobiera tyle W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toms83

Mk 13 jest dwa razy wiekszy.

Radiator referencyjny od ati 5870 jest praktycznie taki sam a nawet wydaje sie byc wiekszy.

Nvidia poprostu poszla po kosztach i az zal sie robi, zeby oszczedzac na kawalku aluminium kosztem przegrzewania sie gpu.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiezyc sie nie chce co te galaxy wyprawia :blink:

9800 gt miala takie kotlecikowate chlodzonko i to byla porazka, a teraz takie byle co montuja na ogromnym chipie g100 !

Taki filecik dobry bedzie do fizyki przy 5970 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysyn zawsze kupuje tylko w najlepszych sklepach :-)

Nawet wyborcza to zauważyła :-P

Niech się sam wypowie, ale z tego co wiem w regionalnym sklepie www.km2.pl

 

A wracając do tematu oc - u mnie jak narazie gainward był najlepszy w te klocki:

890 na rdzeniu

 

http://hwbot.org/signature.img?iid=371962&thumb=false&iehack=.jpg

Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...