Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

A może się walneli w materiałach prasowych.

 

To taki chlyt maketingowy... 1/8 lepiej wyglada niz 1/16 :P

 

A mnie ciekawi jakim cudem KAMRAK majac gtx 470 mial tempy o wiele nizsze niz tempy podane w portalu pclab. Czyzby dostali (pclab) wersje testowe czy tez jakis inny czynnik wplynal na wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://frazpc.pl/recenzje-2/283331,NVIDIA-I-ZOTAC-GEFORCE-GTX-480---FERMI-W-NATARCIU-2.html

Cóż za mega test!

Najlepsze są wnioski autora w sytuacjach, gdy procesor jest wąskim gardłem (a takich mało nie jest)

GeForce GTX 480 zapewnia tu jedynie marginalnie wyższą prędkość wyświetlania w porównaniu do Radeona HD 5870. Różnica podczas rozgrywki nie jest w żaden sposób odczuwalna, tego samego nie można napisać o różnicy w cenie kart – dopłatę do GTX 480 portfel nabywcy z pewnością odczuje, w końcu jest on droższy od HD 5870 o niemal 50%.

przewaga karty NVIDII nad tańszym o 600~700PLN Radeonem HD 5870 jest marginalna, w czasie rozgrywki nieodczuwalna. W tą grę na obu kartach zagramy równie komfortowo, przy tak dużej różnicy w cenie to kolejna sytuacja na plus dla karty AMD.

:oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1920x1080 C2Q wykręcony na 3.8 GHz to jest mało według Ciebie? To co, każdy posiadacz GF GTX 480 ma mieć Core i7 chłodzone wodą na 4.5 GHz? Nie popadajmy w paranoję i udowadnianie, że GTX 480 jest dużo szybszy od HD 5870 - bo nie jest. Te kilka klatek więcej w Crysis zobaczymy, ok, ale nie jest to nawet 15% różnicy...

 

IMO kartę ratuje wysoki minimalny FPS (brak przeszkadzających, nagłych spadków płynności). Jak ktoś szuka rozwiązań bezkompromisowych, tutaj może liczyć na lepszy komfort grania najbardziej w wymagające tytuły.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi w fermii...

Nie wazne do ilu fps dojdzie karta, tylko jak wysoko bedzie trzymac minimalny fps, a fermii potrafi to robic wybitnie dobrze Dołączona grafika

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości testów podaje się średnią liczbę klatek a nie maksymalną ;-) więc nie jest tak że w RADEON-ach jest pod tym względem jakiś dramat. Po prostu GF GTX 480 radzi sobie ze spadkami dużo lepiej niż HD 5870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dołączyłem dzisiaj do grona posiadaczy GTX 470. Wybrałem najtańszą wersje Gainwarda i chyba słusznie bo na razie nie mogę nic złego powiedzieć o karcie. Podczas pracy w Windows temp ok 50C, w grach nieco ponad 80C. Mam wersję z napięciem 0.937V. Wgrałem dzisiaj opublikowane sterowniki (197.75) i póki co nie mam żadnych problemów z nimi. Zero problemów z filmami w Media Player Classic Home Cinema.

 

Krótkie porównanie z moim referencyjnym HD 4850:

1. Temperatury niższe na GTX470

2. W idle i podczas grania w Crysis mam wrażenie że GTX470 jest cichszy (ale może to wina tego, że Radeon ma prawie 2 latka). W OCCT GPU Test GTX 470 jest głośniejszy.

3. Filmy HD działają rewelacyjnie. Na Radeonie miałem jedynie akceleracje H264 do profilu 4.1. GTX 470 spokojnie radzi sobie z @5.1. Z ciekawości zapuściłem 4 filmy HD na raz. Wszystkie odtwarzały się płynnie poprzez DXVA.

4. GRID wygląda lepiej pod GTX 470.

 

Na razie tyle informacji a tymczasem zapuszczam Dirt 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Filmy HD działają rewelacyjnie. Na Radeonie miałem jedynie akceleracje H264 do profilu 4.1. GTX 470 spokojnie radzi sobie z @5.1. Z ciekawości zapuściłem 4 filmy HD na raz. Wszystkie odtwarzały się płynnie poprzez DXVA.

 

Nie słyszałeś o sterownikach 10.4?

H.264 Level 5.1 support

o ATI Catalyst™ can now playback 5.1 level streams on all supported players

o Allows for playback of high resolutions (4Kx2K)

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gitara! Jakbyś miał chwilę, czas i ochotę spróbuj odpalić na tej karcie GPUGRIDA i zdać relację jak wyglądają temperatury, hałas, ile czasu liczy, czy Windows jest responsywny itd...

 

Najwcześniej w weekend będę miał czas żeby się w to pobawić. Tak czy siak tego GeForca kupiłem przede wszystkim do zabawy w DX11 i GPGPU :)

 

Nie słyszałeś o sterownikach 10.4?

 

Nie słyszałem, ostatnie sterowniki jakie miałem to 10.2 albo 10.3 (nie pamiętam już). Fajnie że to dodali tylko NVidia miała to od roku, dwóch lat? (nie pamiętam dokładnie). Czekałem, czekałem aż się wkurzyłem i kupiłem NVidie ;) Ale tak to właśnie wygląda z ATI. ATI Stream 2.1v w wersji dla HD4 jest ciągle betą i nie zanosi się na to, że kiedyś wydadzą wersje stabilną

 

 

Jestem po krótkich testach w Dirt2. GTX 470 z rdzeniem podkręconym do 680 (na razie) + Dirt2 ver 1.1, 1920x1200 AAx4 Ultra, VSync włączony, 60fps podczas 98% czasu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zakończę testowanie, małe co nie co jak karta wypada podczas grania, nie chodzi o płynność ale sami zobaczcie. Buda zamknieta. Nagrania nie oddają 100% tego co się usłyszy ale mniejwięcej zobaczycie o co chodzi.

http://maxforces.com/downloads/Crysis.mp4

Duży plik ponad 200MB!!!!

Dołączona grafika

Jeszcze lepiej zobrazuje to stała prędkość 66% wentyla w grach mam 67% program ma skok co 2%.

http://maxforces.com/downloads/67.mp4

Dołączona grafika

 

No nie wiem, za 2 miesiące to będzie lato w pełni. ;) Wtedy to się zacznie, ale narzekanie.

 

W tamtym tygodniu u mnie było już 29C na zewnątrz tragedii nie było :lol:

 

Normalnie w pokoju stał 23-24.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia poszerzyła swoją rodzinę kart Tesla o dwa nowe produkty bazujące na GPU Fermi oznaczone jako Tesla C2050 i Tesla C2070. Nowość od zielonych składa się z 448 procesorów strumieniowych (Cuda Cores) wspomaganych przez 3GB pamięci GDDR5 od Samsunga z technologią korekcji błędów ECC komunikujących się za pomocą 384-bitowego interfejsu w przypadku modelu C2050 i 6GB w C2070. W porównaniu do serii przeznaczonej dla użytkowników domowych PCB Tesli zostało przebudowane w celu osiągnięcia wyższej wydajności w obliczeniach GPGPU i dodania kilku niezbędnych w środowisku korporacyjnym funkcji. GPU w nowym układzie pracuje z częstotliwością 1150 MHz, pamięci charakteryzują się taktowaniem 1500 MHz a TDP wynosi 247W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zakończę testowanie, małe co nie co jak karta wypada podczas grania, nie chodzi o płynność ale sami zobaczcie. Buda zamknieta. Nagrania nie oddają 100% tego co się usłyszy ale mniejwięcej zobaczycie o co chodzi.

...

 

No mało oddają...a jakbyś to opisał słowami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrazeniem recki GTX480 z chlodzeniem wodnym , z 700 GPU podkrecila sie do 900 (28,5%)a ramy 3700 na 4400 (19%) . Temp po OC 59 stopni a wydajnosc znacznie podskoczyla ;)

Chodz pobor energii na poziomie 500w troche szokuje.

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-480-liquid-cooling-danger-den-review/1

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrazeniem recki GTX480 z chlodzeniem wodnym , z 700 GPU podkrecila sie do 900 (28,5%)a ramy 3700 na 4400 (19%) . Temp po OC 59 stopni a wydajnosc znacznie podskoczyla ;)

Chodz pobor energii na poziomie 500w troche szokuje.

GeForce GTX 480 liquid cooling Danger Den review

 

Taką kartę w takiej konfiguracji z zestawem wodnym powinni sprzedawać od początku! I to wcale nie było by takie głupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up dla mnie nie jest dokuczliwy hałas od Fermiego, mimo że z pewnością te filmiki nie oddają dokładnie tego co słyszy się w realu. A tym bardziej jak kto gra i da słuchawki albo głośniki włączy to IMO będzie ok.

 

Co do recki -> fajna, chociaż tekst by trza jeszcze raz przejrzeć i byki poprawić. No i:

Geforce GTX480 1536MB - Nvidia w erze DX11

 

na dole 2 screeny tego samego.

 

Edyta:

Geforce GTX480 zyskuje po podkręceniu dość znacznie. Jedynie w grze World in Conflict jest mały zysk, ale to może się zmienić z kolejnymi sterownikami jak naprawią zużycie procesora.

To trochę komicznie brzmi. Powinno być obciążenie procesora przez sterownik, bo tak to kojarzy się z fizycznym zużyciem, uszkodzeniem wręcz :P

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referencyjny karty Ati mają wentylator bardzo upierdliwy, piskliwy. Ja, jako osoba która łatwo wyłapuje tego typu dźwięki, byłem strasznie wkurzony tym wiecznie piszącym elementem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na moim pieknym referencie nie slysze zadnych piskow ;) W 2D (25%) jest bloga cisza , a jak wejdzie na 31% lub 37% podczas grania to mi to juz przeszkadza a fermi rozpedza sie sporo bardziej , wiec halas musi byc koszmarny ;)

Chodz niebawem zawita u mnie jakis geforce wiec mam nadzieje ze da rade troche ciszej , chodz na pewno bedzie wydajniej ;)

 

Co do recki , dosc ciekawa , ale mogles dawac wiecej testow na jednej stronie bo troche irytuje przelaczanie strony co chwilke.

 

Gdy GTX470 osiagnie cene podobna do HD5850 to bedzie ciekawa karta , pomimo jej wad. Tym bardziej jak ktos jest troche bardziej kumaty i sobie zmieni na niej chlodzenie na jakies dobre AC albo LC ;)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o specyficzne, wysokie ( piskliwe ) tony w wentylkach w radkach. A że nie wszyscy je słyszą, to już inna bajka. :wink:

 

Co do strony, to przecież jest opcja cały artykuł na jednej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...