Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

To zrob to samo z 58xx i zobacz co sie tam dzieje z cepem czy zuzyciem ramu itd.

 

Ps - trikulce dzialaja tylko z XP , pod innym nie sprawdzisz niektorych funkcji jak zuzycie ramu itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem menedżer zadań i sprawdziłem jak sprawa wygląda. Zużycie procka sięga do 80 % w grze wyłączylem V.Synca i Fps jest 17-220 po czym spada nagle do 17-25 nawet w Menu...

i leci w górę.Co to może być?

Nawet jak by procek był załądowany w 100% to nie powinno się tak dziać.

 

Obniżałem również detale na minimum, rozdziałkę tak samo, cały czas to samo jest.

Najlepsze jest to że na Hd 4870 NIGDY nie było tu nawet przycięcia i nie pamiętam żeby fps spadł ponizej 60 z VSync czyli max jaki mógł być.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze mam dziwny problem. Wczoraj zmontowałem CF z 5870 - wszystko ładnie zwodowałem i komp nie wstaje. Kable podociskane itp. Jakieś sugestie może ? HELP ME :(

 

P.S. dzisiaj rano komp wstał i nawet udało mi się wejść do BIOSu poczym samoistnie się wyłączył.

Edytowane przez Siloss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze mam dziwny problem. Wczoraj zmontowałem CF z 5870 - wszystko ładnie zwodowałem i komp nie wstaje. Kable podociskane itp. Jakieś sugestie może ? HELP ME :(

 

P.S. dzisiaj rano komp wstał i nawet udało mi się wejść do BIOSu poczym samoistnie się wyłączył.

 

Za mocny zasilacz. :lol2: A na poważnie, to najpierw sprawdź karty z osobna, może któraś jest nie sprawna? Wyciągnij i włóż jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem menedżer zadań i sprawdziłem jak sprawa wygląda.

Sprawdz to riva , nie menagerem. Moze powerplay szwankuje i stad masz spadki , moze karta przechodzi w 2d co przy serii 48xx pojawialo sie. LOGI z rivy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze mam dziwny problem. Wczoraj zmontowałem CF z 5870 - wszystko ładnie zwodowałem i komp nie wstaje. Kable podociskane itp. Jakieś sugestie może ? HELP ME :(

 

P.S. dzisiaj rano komp wstał i nawet udało mi się wejść do BIOSu poczym samoistnie się wyłączył.

Zasilacz rusza?? wentyl sie kreci?? zostaw 1 kosc ramu,

odlacz grafy , jak nie ruszy to zasilacz na RMA ... szkoda

plyta raczej nie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze mam dziwny problem. Wczoraj zmontowałem CF z 5870 - wszystko ładnie zwodowałem i komp nie wstaje. Kable podociskane itp. Jakieś sugestie może ? HELP ME :(

 

P.S. dzisiaj rano komp wstał i nawet udało mi się wejść do BIOSu poczym samoistnie się wyłączył.

Oczywiście odpalałeś kompa przed tymi zmianami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no komp normalnie działał. Odinstalowałem stery, wyłączyłem kompa, wyciągnąłem karty, wsadziłem nowe, podpiąłem kable, podpiąłem przewód od zasilacza i wywaliło korki :) Korki włączyłem dioda na płycie świeci, w zasilaczu też ale nic się nie dzieje. Żaden wiatrak nie kręci NIC. Dzisiaj rano na chwilkę się włączył po czym się wyłączył i dalej nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę tego zrobić ale wyciągnę karty zamontuję fabryczne chłodzenie i włoże pojedynczo. Może coś wyniknie.

Macie może jakieś pomysły co mogło się stać, żeby komp tak od razu nie chciał ruszyć ? Gdzie i czego szukać ?

Edytowane przez Siloss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij grafike , odpal. Wyjmij ramy - odpal. Moze ktoras z nich padla , plyta glowna powinna dawac sygnalem dzwiekowym brak konkretnej czesci. Moze dojdziesz w ten sposob czy nic nie padlo. W ogole moze sprobuj odpalic mobo bez nich - jak zatrybia wentyle i bedzie piszczesc to chyba przezylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie pajacowal ze wszystkim po kolei tylko sprawdzil najpierw sam zasilacz... jak to bylo? Trzeba chyba polaczyc piny zielony z czarnym i powinien sie uruchomic ;) mozna jeszcze dolozyc dla pewnosci jakis wentylator i np dvd

 

dobrze kolega pisze. Co do pinów to nie potwierdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze kolega pisze. Co do pinów to nie potwierdzę.

Ale ja tak. Tak wybudzalem swojego Szefa po wywaleniu korkow. W zielony drut i do masy. Ja drut wsadzalem wlasnie tak i dotykalem pozniej sroby od zasilacza by go odpalic , nie wsadzalem w czarny bo to jest dokladnie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł do mnie xfx 5850, na moje potrzeby wystarczy o/c na poziomie 900/4800, i owszem karta lata bez najmniejszych problemów na 1,2V na takich nastawach, używam afterburner do podbijania napięć i ustawienia wentyla, do o/c amd gpu tool, troce to niewygodne softy, czy istnieje może jakis soft żeby ominac ograniczenie oc z biosu karty? Nie chce poprawiać biosu a ustawianie zegarów za kazdym razem od nowa jest nieco upierdliwe. :wink:

 

Możesz powiedzieć, gdzie kupowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba mnie zaje..cie wiecie co było !! Kabelek od przycisku power się lekko naderwał :D robił jakieś spięcia albo nie stykał wcale. Na razie wszystko chodzi. Trochę później potestuję i się okaże czy to tylko ten jeb..ny kabelek. Przepraszam wszystkich za słowa ale mnie krew zalała z tym wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarl do mnie HD5870.

 

Na poczatek problem - Heaven Benchmark, Win7 x64 + 9.10 Catalysty, przy wlaczonej tesselacji - krzaki ala te prezentowane przy screenach z Wiedzminem. Przy wylączonej problemow nie ma.

Co dziwne - dema technologiczne Ati chodza bez problemu. Walniety Vram, czy jednak problem sterownikow?

 

Po przeczesaniu sieci ludzie sugeruja instalacje bety AMD Beta OpenCL DRV, jak tylko sprawdze dam znac czy to pomaga.

Ktos probowal tych drv z Wiedzminem?

Edytowane przez malleus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba mnie zaje..cie wiecie co było !! Kabelek od przycisku power się lekko naderwał :D robił jakieś spięcia albo nie stykał wcale. Na razie wszystko chodzi. Trochę później potestuję i się okaże czy to tylko ten jeb..ny kabelek. Przepraszam wszystkich za słowa ale mnie krew zalała z tym wszystkim.

No to nic tylko się cieszyć. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo rc nie ma dx11, zapodaj sobie rtm, naprawdę warto

Aleś mnie osłabił normalnie zrobiłem.... :ploom:

 

Rozwiązanie - Wypakowujemy zessane demka przy użyciu Universal Extractor wybierając 2 opcję, potem w folderze z plikami we wszystkie pliki wstawiamy . przed trzema ostatnimi literami np: abcdexe na abcd.exe odpalamy i smiga nawet na Vista... tylko trzeba ostatni DX zainstalowac z www MS....

 

Działa pinknie na W7RC :lol2:

 

W ostatnim teście dodatkowym w Vantage - symulacja szumu Perlina przy użyciu jednostek pixel shader - mam dziwne kreski na tym pięknym kolorowym tle... - nie wystepuja w innych testach... czy ktoś z Was ma tak samo?

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ostatnio same problemy ....

 

czarny ekran co chwila wyskakuje i muszę restartować kompa...zaczęło się od windows 7 RC 64

 

teraz przeinstalowałem na Windows 7 home premium 64 i co chwila pojawia się czarny ekran..tylko restart pomaga....

 

sterowniki to catalyst 9.11 beta 4

 

 

co to może być?? grafa pada czy jakieś problemy mięczy win7 - catalyst???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ostatnio same problemy ....

 

czarny ekran co chwila wyskakuje i muszę restartować kompa...zaczęło się od windows 7 RC 64

 

teraz przeinstalowałem na Windows 7 home premium 64 i co chwila pojawia się czarny ekran..tylko restart pomaga....

Atikmdag - ten sam objaw mialem. Dopiero przy ktoryms razie wywalilo blad i kawalek komunikatu dalem rade przeczytac... Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ostatnio same problemy ....

 

czarny ekran co chwila wyskakuje i muszę restartować kompa...zaczęło się od windows 7 RC 64

 

teraz przeinstalowałem na Windows 7 home premium 64 i co chwila pojawia się czarny ekran..tylko restart pomaga....

 

sterowniki to catalyst 9.11 beta 4

 

 

co to może być?? grafa pada czy jakieś problemy mięczy win7 - catalyst???

w 99% to nie wina sterów ani grafy,a ustawien kompa,pamięć,CPU szczególnie w OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dochodzę do następującej konkluzji:

 

Aby pograć komfortowo w gry DX11 z użyciem teselacji, AA 4-8, i Anizo 16x + inne opcje na maxa potrzeba będzie minimum 2xHD5870.

 

Dlaczego?

 

Jeśli zależy nam na maksymalnej jakości grafiki, to:

 

W sterownikach ustawiamy:

 

Standardowa : Użyj ustawień niestandardowych.

AA: Użyj ustawień aplikacji (lub AA4 lub AA8).

Tryb AA: Jakość (Nadpróbkowanie AA).

AF: Użyj ustawień aplikacji (lub x16).

AI: Można zostawić bez zmian.

MipMapa: Jakość.

 

Ciekawe wyniki w 3DMarku06 przy takich ustawieniach:

 

1440x900 Anizo 16

 

SM 3.0 = 3137 AA8

SM 3.0 = 5469 AA4

SM 3.0 = 6848 AA2

 

W Heaven Benchmark przy ścieżce DX11 + wszystko Anizo x16 z AA4 mamy... FPS: 35,7 i 899 punktów - oraz wyraźne spadki szczególnie przy elementach wysoce Teselowanych do 15 fps....

 

Stąd moja konkluzja....

 

Gdy tak ustawimy sterownik obraz jest piękny, ostra żyleta ze świetnym AA. Jakość grafiki generowanej przez ATI powala :) ale wydajność drastycznie spada przy AA8 ( jak widzę 11fps w 3dmarku06 to się zastanawiam o co chodzi… :wink: ) , przy AA2 jest niezła ale schodki są mimo wszystko widoczne. Dla maniaka jakości rozsądnym kompromisem wydaje się AA4 no i oczywiście zawsze Anizo x16...

 

Edit:

 

Pięknie na HD5870 działa nVidia Medusa :)

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...