Skocz do zawartości
Rikki

Let's Talk Tech

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, mój błąd. Parę postów pod rząd było o tabletach i jakoś tak z rozpędu źle przeczytałem. Co nie zmienia faktu, że nadal nie wiem czemu uważasz to za jakiś cud? Przecież to zwykłe podzespoły z laptopa wsadzone w monitor. Taki konfig (i5, dysk 1TB, GT640M) można dostać w laptopie o przekątnej 14-15,6". Ba, ten dysk 1TB w iMacu to 5400rpm. No ale zawsze można zamówić FUSION DRIVE Dołączona grafika wtedy będziesz miał jeszcze SSD - opcja niespotykana do tej pory w komputerach PC. Nie chce mi się szukać, ale obstawiam, że za cenę iMaca kupił byś lapka + zewnętrzny monitor o takich samych parametrach i jeszcze by Ci zostało na inne przyjemności.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to sie z Toba zgadzam. Ceny iPrzedmniotow sa z pupy (chociaz strzelam, ze dla przecietnego jankesa lub angola 1300$ to nie jest jakos szczegolnie duzo- ale to temat na oddzielna dyskusje).

Zgadzam sie, kombinujac da rade za mniejsza kase dobrac lapka+monitor ALE niestety nie ma wygody jaka daje iMac - na biurku/stole stawiasz monitor, klawe oraz myszke i masz z bani - jest porzadek. Lapek +monitor to gabarytowo wiecej niz iMac, do tego kabel do monitora i jeszcze klawiatura zewnetrzna.

Dlatego pytajac o konkurencje mialem na mysli inne kompy all-in-one ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zapominasz, że mając zestaw lapek+monitor masz zdecydowanie większą elastyczność. Poza tym na upartego (chociaż pewnie z praktycznością to różnie by było) lapka możesz wrzucić na plecki monitora, są pewnie jakieś uchwyty VESA do takich kombinacji. Klawiaturę zewnętrzną masz tak samo w iMacu także tutaj byłoby bez zmian, tak samo myszka.

 

A czemu producenci nie robią podobnych all-in-one? Otóż robią, Dell XPS One - za cenę bazowego iMaca 27" masz taki sam ekran, 16GB pamięci, 2TB 7200rpm, napęd Bluray, SSD 32GB, procek i7 i tuner TV....i jeszcze 200$ Ci zostanie. Faktem jest, że grafika to zintegrowany Intel HD4000, no ale konfig + reszta jaka zostanie - sam widzisz, że jest sporo taniej. Inna sprawa, że mimo wszystko ceny komputerów all-in-one są moim zdaniem jakoś sztucznie zawyżone. Nie wiem z czego to może wynikać, ale nie mam pojęcia za co trzeba płacić ekstra skoro porównywalnie wyposażone laptopy są zdecydowanie tańsze. Aż tyle zmieniałby sam monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanboyem apple ale jak zobaczylem wczoraj nowego iMaca to zwariowalem. Jak oni wszystko tam upchali do tak cienkiej obudowy? Jak to chlodzic?

Konkurencja ma odobnych gabarytow sprzet?

 

Dołączona grafika Nie wierz maSTHa212'owi (:P) , bo to jest rewolucja. Otóż, jeśli ten monitor ma taką samą jakość jak poprzednie iMac'i to już cud, że udało się upchać taką jakość w takich małych gabarytach. Otóż indiańska prawda głosi, że sama matryca to połowa sukcesu, drugą połową jest elektronika, która zarządza tą matrycą. Spójrzcie na EIZO i pokażcie mi model cieńszy niż 7cm - nie ma, bo dobry monitorek musi mieć pod sobą mocny sprzęt, nie mówiąc już o chłodzeniu. Dobra, ale to sam monitor, a tu jest jeszcze płyta główna z resztą osprzętu - najs. Muszę gdzieś obadać tego iMaca, dla porównania jakości wyświetlacza.

 

 

Nie chce mi się szukać, ale obstawiam, że za cenę iMaca kupił byś lapka + zewnętrzny monitor o takich samych parametrach i jeszcze by Ci zostało na inne przyjemności.

 

Jeśli ten monitor jest taki jak inne macowe to cena równie dobrego monitora to około 4000zł (27" 2560x1440), Apple oferuje 1800$ =~ 5700zł , więc za 1700zł ciężko znaleźć lapka z i5 2.9GHz , 8GB ram, GF 660M i 1 TB hdd. Tak jak nie lubię Apple to akurat ten iMac wydaje się przyjemny i sensowny cenowo Dołączona grafika chyba pierwszy raz w historii tej firmy. Chociaż pewnie siedzi tu haczyk i ten monitor to standardowa TN'ka warta 1000zł Dołączona grafika , wtedy wszystko byłoby w normie.

 

 

Aż tyle zmieniałby sam monitor?

 

Jak wyżej, jeśli ten monitor jest jak poprzednie Applowe, to jest to bardzo dobra propozycja dla grafików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W historii się jeszcze nie zdarzyło, żeby Apple i budżetowy zakup było w jednym zdaniu. Poza tym na naszym kontynencie będzie 1800, ale euro czyli nie 5700 tylko 7400. I wtedy za ~3,5k to już inna rozmowa trochę.

 

No, jeśli tak będzie to już sprawa jest jasna. Nigdy nie orientowałem się w cenach apple'a na USA, więc miałem cichą nadzieję, że przelicznik będzie w miarę sprawiedliwy, no ale w sumie... zawsze sprzęt w USA jest tańszy, no... to wracamy do rzeczywistości. ;)

 

Poczekajmy na ustalenie ostatecznej ceny, może będziemy świadkami historycznego momentu :P (nadzieja matką głupich).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.apple.com/uk/imac/specs/ proszzz, strona UK także można przyjąć, że cena "europejska". Wariant za 1800$ po tej stronie oceanu widnieje za 1700 GBP => 8670 PLN po dzisiejszym kursie. Jakieś pytania?

 

edit.

Przypominam, że nawet topowa wersja NIE MA w standardziej SSD.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko połowa zmartwienia, bo poprzednia generacja imaca była najbardziej znana z tego, że po czasie matryca żółkła od ciepła wydzielanego przez cpu/gpu, więc poczekajmy pare miesięcy zanim się okaże czy ta jest faktycznie tak fajna jak wygląda na pierwszy rzut oka. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera, wynaleźli USB3!! Oraz coś, co bardziej mnie szokuje:

four user-accessible SO-DIMM slots

Po co user miałby samemu coś dokładać w idealnie skonfigurowanym i do tego najlepszym możliwym Macu?! Przecież one są dopracowane do perfekcji od samego początku, dlaczego ktokolwiek miałby przy nim grzebać?! Jeszcze nie tą ręką go złapie i straci zasięg... ;)
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oni wszystko tam upchali do tak cienkiej obudowy?

Małe żółte rączki są małe.

 

Jak to chlodzic?

Nijak. Wmówi się motłochowi, że źle trzymają sprzęt albo wyda łatkę software'ową do "naprawienia" problemu z niewydolnym chłodzeniem za pomocą underclockingu.

 

Konkurencja ma odobnych gabarytow sprzet?

 

Konkurencja nie może sobie pozwolić na wypuszczanie bubla, który upakowany do granic absurdu będzie się wyłączał z przegrzania, bo więcej nikt od nich nic nie kupi i jeszcze obsobaczy w Internetach. Apple może ukraść pomysł na wszystko, zlecić chińskim studentom wykonanie, olać kontrolę jakości, a i tak ustawią się kolejki atechnicznych histeryków. Steve Jobs był genialnym handlowcem.
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.apple.com/uk/imac/specs/ proszzz, strona UK także można przyjąć, że cena "europejska". Wariant za 1800$ po tej stronie oceanu widnieje za 1700 GBP => 8670 PLN po dzisiejszym kursie. Jakieś pytania?

 

Już tu biegłem, już leciałem, z radosną wiadomością, że sam desktop podobnej klasy to około 2200zł, więc 4000zł za monitor, 2200zł za sprzęt to płacimy "tylko" 1200zł za upchanie i design (co jeszcze byłoby do łyknięcia kosztem zaoszczędzenia miejsca) ale... no kurde bez jaj, 2470pln za design i wygodę to za dużo. Poza tym "wygoda", heh, w pracowałem nie raz na Dellach Inspironach AiO, tyle, że z i5 i muszę przyznać, że również wyglądały elegancko, miały wszystko bezprzewodowe i kosztowały połowę mniej. Dołączona grafika

 

EDIT: O w mordę :lol:

 

Your iMac comes with 90 days of free telephone support and a one-year limited warranty.

No to już po dyskusji. Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsza podczas premiery nowego iMaca była prezentacja nowego "mobilnego" GPU - GTX 680MX, czyli w zasadzie desktopowego GTX 680 o niższych taktowaniach - http://www.geforce.com/hardware/notebook-gpus/geforce-gtx-680mx/specifications

 

Ciekawe jakie to ma TDP i jak to jest chłodzone w tej cienkiej obudowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej muszą być mocno pewni słynnej chińskiej jakości Foxconna, skoro nieprzymuszani dają gwarancję tylko na rok. Uwielbiam Apple, najzabawniejsza firma świata jaką znam.

Edytowane przez jonas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój nic, w EU są normalne 2 lata, bo prawo zmusza do tego.

 

Może przepisy nie dotyczą Apple? :) http://ispot.com.pl/?zobacz=36276

Ja tam widzę 2 opcje:

- Standardowe 12 m-cy gwarancji

- 3 lata gwarancji Apple Care Protection Plan +749,00 zł

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój nic, w EU są normalne 2 lata, bo prawo zmusza do tego.

 

Trochę inaczej, w EU mamy 2 lata z tytułu niezgodności z umowa (co i tak jest lepsze niż gwarancja) za którą odpowiada sprzedawca. A gwarancja nadal jest 1 rok, choć producent nie musi jej udzielać w ogóle. A dziadowska firma apple daje tylko rok gwarancji...

Edytowane przez Cmx
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że 2 lata to ma Ci dać SPRZEDAWCA, a nie producent? Pytam bo nie wiem (a coś się o uszy obiło).

 

Jest tak, w tym temacie masz bzdury, które są powtarzane wszędzie. Moglibyście w końcu zapamiętać, że gwarancji producenta nie musi być W OGÓLE, a reklamować można 2 lata. Zresztą Cmx wyjaśnił.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy niezgodności towaru z umowa sam wybierasz jak ma się ona odbyć. Możesz zażądać naprawy/wymiany na nowy albo zwrot gotówki jeśli nie będzie takiej możliwości.

 

Ja nigdy nie korzystam z gwarancji, zawsze wybieram niezgodność, i zawsze żądam wymiany na nowy albo zwrot gotówki. I dobrze na tym wychodzę, albo dają mi nowy sprzęt (i od nowa idzie termin 2 lat), albo oddają pieniążki. Raz dostałem zwrot 800 zł za 8800GT, po ponad 2 latach od zakupu.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy niezgodności towaru z umowa sam wybierasz jak ma się ona odbyć. Możesz zażądać naprawy/wymiany na nowy albo zwrot gotówki jeśli nie będzie takiej możliwości.

 

 

Tylko że po 6 miesiącach od zakupu to na Tobie spoczywa obowiązek udowodnienia, że wada występowała w momencie zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciekła specyfikacja Nexusa 10:

 

Android 4.2

Exynos 1,7GHz + Mali T604

2560x1600

16GB pamięci + brak portu microSD?! WTF?!

 

Chyba pytanie o pojemność jaka będzie dostępna samo ciśnie się na usta. Jakim cudem 16GB i dodatkowo bez wsparcia dla kart pamięci? Przecież to jest kompletnie bez sensu. 16GB IMO to jest co najwyżej na styk, a przy takiej rozdziałce będzie podobnie jak z iPadem - appki będą znacznie większe. Totalnie nie rozumiem takiego rozwiązania. Szkoda tylko, że nie podali ceny.

 

BTW. Ktoś wie czemu TF300 w czerwcu kosztował 1699, a teraz cena (bez klawiatury) to 1899?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przy takim sprzęcie to ja bym oczekiwał, że bazowy będzie miał 32GB, a potem dodadzą 64 i ewentualnie jeszcze więcej. 16GB to jest tyle co nic zwłaszcza, że wiadomo, że nie wszystko jest dostępne dla użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że po 6 miesiącach od zakupu to na Tobie spoczywa obowiązek udowodnienia, że wada występowała w momencie zakupu.

 

Teoretycznie, nigdy tego nie musialem udowadniac. A zglaszalem towar na niezgodnosc juz z 10 razy. I grubo powyzej 1 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, nigdy tego nie musialem udowadniac. A zglaszalem towar na niezgodnosc juz z 10 razy. I grubo powyzej 1 roku.

 

Do czasu aż trafisz na upartego sprzedawcę ;)

 

16 GB to w smartfonie, ale nie tablecie. Do tego brak MicroSD. Ja rozumiem zgniłe jabłko...

 

Co do 16GB to się zgadzam, głupota de facto wymuszająca kupno dorższego modelu.

Natomiast brak microSD jest spowodowany założeniem konstrukcyjnym i poniekąd ideowym - dzięki temu, że nie ma zewnętrznej, wymiennej pamięci, można przestać bawić się w podział na partycje /system, /data i /sdcard, czyli na system, aplikacje i dane użytkownika. Wszystko może być razem, w tym samym systemie plików, a użytkownik nie musi się zastanawiać, instalując jakąś apkę, czy aby na pewno na partycji /data ma dość miejsca, tudzież w drugą stronę: wkurzać się, że kilka GB leży odłogiem i nie może tego w żaden sposób wykorzystać. Założeniem, IMHO słusznym, jest, że użytkownik nie powinien babrać się z partycjami i systemem plików, jego to g... powinno obchodzić - ma XX GB miejsca, które może zagospodarować jak chce.

Oczywiście, jest tez drobny efekt uboczny - nie można już podłączyć się do kompa w trybie pamięci masowej (bo to wymaga wyłącznego dostępu do nośnika, a nie można odmontować partycji z systemem), zostaje MTP albo PTP (przy czym ten pierwszy dla użytkowników Win7 i wyżej niewiele się od MSC różni). Jedyny ból jest taki, że użytkownicy linuxa zostali zostawieni na lodzie, bo tam MTP nie działa bez kombinacji alpejskich w konsoli (user-friendly system, taaa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jest tez drobny efekt uboczny - nie można już podłączyć się do kompa w trybie pamięci masowej (bo to wymaga wyłącznego dostępu do nośnika, a nie można odmontować partycji z systemem), zostaje MTP albo PTP (przy czym ten pierwszy dla użytkowników Win7 i wyżej niewiele się od MSC różni). Jedyny ból jest taki, że użytkownicy linuxa zostali zostawieni na lodzie, bo tam MTP nie działa bez kombinacji alpejskich w konsoli (user-friendly system, taaa).

 

A zuchwałe kaloszoroby dali radę, sprytnie ustawiając partycję systemową na coś około 200 MB, a reszta z 16 GB jest widoczna jako pamięć przenośna właśnie. Ten Symbian to rzeczywiście straszny szit :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...