Skocz do zawartości
panzar

Ati Radeon Hd5830

Rekomendowane odpowiedzi

taniej, szybciej, lepiej! niż 4890

Parafrazując twoją wypowiedź:

bull shit ...

1/ taniej nie jest, 4890 można już było kupić za 650zł tymczasem 5830 kosztuje sporo więcej i do pułapu 650zł szybko nie spadnie.

2/ Z testu na pclab wynika, że prędkość wypełniania jest o 30% niższa, niż w przypadku 4890. Jak dla mnie to jest dziwny wynik, bo niby karta ma 256bit i ddr5, ale wypełnia jak by miała 128bit.

3/ Prądu żre tyle samo, nawet więcej, ale jest trochę wydajniejsza od 4890. Ma też na razie niepotrzebne DX11, które zasadniczo wadą nie są. Ale wciąż nie pokonuje 275'tki więc po co ta karta jest? Do walki z 260'tką? Nie nadaje się bo jest zbyt droga.

 

Podsumowując, za 700 - 750zł to nawet by była fajna, ale za 850 lub 950zł jak to niektórzy wróżą, to na prawdę nieopłacalny zakup.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera wie o co chodzi. ale co do ceny to pamiętaj o podatku od nowości. 4890 po premierze też sporo więcej kosztował niż teraz.

z tego co kojarzę to symulowanie katy poprzez obcięcie bloków zawsze źle się kończyło. ati dostarczyło 5870 obciętego do poziomu 5830, referenta chyba w ogóle nie ujrzymy. i trzeba ponownie czekać na testy prawdziwych kart od producentów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Największe cięcia spotkały ROP-y: jest ich aż o połowę mniej niż w wyższych modelach Radeonów HD 5800. Niestety, tutaj nie było możliwe wybranie czegoś pośrodku: albo trzeba było uciąć połowę, albo nie ciąć wcale – ze względu na ograniczenia architektoniczne."

 

Tekst z PCLaba apropo tych ROPow. Widocznie w przypadku gdy zostawili 32 ROPy karta byla zbyt blisko 5850, wiec chyba nie mieli wyjscia poprostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Największe cięcia spotkały ROP-y: jest ich aż o połowę mniej niż w wyższych modelach Radeonów HD 5800. Niestety, tutaj nie było możliwe wybranie czegoś pośrodku: albo trzeba było uciąć połowę, albo nie ciąć wcale – ze względu na ograniczenia architektoniczne."

 

Tekst z PCLaba apropo tych ROPow. Widocznie w przypadku gdy zostawili 32 ROPy karta byla zbyt blisko 5850, wiec chyba nie mieli wyjscia poprostu.

 

Testu jeszcze nie przeglądałem. Karta będzie ok, jeżeli rozsądnie pokierują ceną. Oczywiście seria 57xx też będzie musiała się dostosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej niż 4890 nie będzie jeśli ati nie obniży cen skoro sugerowana jest ze 40 USD większa.

przy obniżeniu do 200$ to nadal CRAP bo dostaje od 4890 który jest tańszy ale 4890 jest wycofywane z rynku. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się czy na necie jest jakiś test z 5830 ustawionym z zegarami jak 4890? To by wiele wyjaśniło.

 

BTW bety 10.3 których używam na 5770 dają sporego kopa. W Dirt2 dwa to już jakaś mega rzeźnia. Nie widziałem jeszcze żeby gra mogła tak przyśpieszyć od samych sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no są testy podkreconej i niby przegania 4890 i odstaje z 10% od 5850...zalezy od gry itp

podkreconej na 980 max

coż...tyle tez sie wyciagalo z 4890 chyba, zalezy od sztuki...

 

a drajwery bety rzeczywiscie niezle mietą, ciekawe czy utrzyma sie to w whql i CZY poprawi się ich stabilność, bo mam czasem dziwne rzeczy(znaczy miałem, beta BF:BC2 wylaczona to nei mam jak sprawdzić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się czy na necie jest jakiś test z 5830 ustawionym z zegarami jak 4890? To by wiele wyjaśniło.

 

BTW bety 10.3 których używam na 5770 dają sporego kopa. W Dirt2 dwa to już jakaś mega rzeźnia. Nie widziałem jeszcze żeby gra mogła tak przyśpieszyć od samych sterowników.

ludzie tak krzyczeli że dx nic nie wniesie do optymalizacji... jak widać dało się coś tutaj wykminić :) wiem stery a dx to co innego ale w sterach poprawia się pracę karty itp itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje się że to kwestia sterownika, bo specyfikacja lepsza od HD4890 a wyniki słabsze...ATI jak zwykle kuleje ze sterami,,,,

ale macie krótką pamięć przy premierze 58xx wyszło że ROPY są mniej wydajnie niż w poprzedniej serii a szukano w przepystowości pamięci błędu.

 

jak poczytałem to nie jestem w stanie pojąć jakim cudem ta karta tak kuleje, drivery innej opcji nie widzę

nie liczył bym na to sterownikiem nic tu nie zdziałasz,jak by tak było to i 5850 i 5870 by kulały.

 

Orientuje się czy na necie jest jakiś test z 5830 ustawionym z zegarami jak 4890? To by wiele wyjaśniło.

 

BTW bety 10.3 których używam na 5770 dają sporego kopa. W Dirt2 dwa to już jakaś mega rzeźnia. Nie widziałem jeszcze żeby gra mogła tak przyśpieszyć od samych sterowników.

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...eon-hd5830.html

to wyjaśnia GPU 20Mhz wiecej i pamięci wyżej ale daje obraz sytuacji.

 

PS. porównaj jakość 10.3beta vs 10.2 w tej grze bedziesz miał odpowiedz

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się czy na necie jest jakiś test z 5830 ustawionym z zegarami jak 4890? To by wiele wyjaśniło.

 

BTW bety 10.3 których używam na 5770 dają sporego kopa. W Dirt2 dwa to już jakaś mega rzeźnia. Nie widziałem jeszcze żeby gra mogła tak przyśpieszyć od samych sterowników.

Co prawda nie 5830 , ale znalazłem porównanie dla kart serii 4 i 5 radeona o tej samej ilości SP:

 

 

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3734&p=1

 

5450 i 4550 maja identyczna ilosc elementow w srodku i 5450 ma zegar wyzszy o 50 Mhz.

 

A i tak 5450 przegrywa:

 

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3734&p=6

 

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3734&p=7

 

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3734&p=8

 

Wiec architektura w 5 jest wolniejsza (co sporo wyjasnia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się uprali na AF a gdzieś ostatnio na jednym z polskich portali było porównanie kart z serii 4 i 5 z włączonym i wyłączonym AF gdzie wyraźnie widać było różnice.

 

Cena poniżej 800zł za tą kartę i źle nie będzie

Do tego nikt nie mówi o tym co daje Dx11 może nie wygląda lepiej ale za to jak działa :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teścik 5830 od sapphire.

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardw...b-review-8.html

pcb jest identyczne jak 5870 toxic (w podpisie pod zdjęciem jest błąd), więc kto wie może będzie kolejny odblokowujący isę produkt :D

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się uprali na AF a gdzieś ostatnio na jednym z polskich portali było porównanie kart z serii 4 i 5 z włączonym i wyłączonym AF gdzie wyraźnie widać było różnice.

 

Cena poniżej 800zł za tą kartę i źle nie będzie

Do tego nikt nie mówi o tym co daje Dx11 może nie wygląda lepiej ale za to jak działa :]

O czym ty piszesz , ati delikatnie skroiło jakość w dircie 2 tylko w trybie dx11. Poza tym do tej pory nie widziałem praktycznego testu jakości AF seria 4 vs 5 , w nowej serii poprawiono jakość AF(kątowo) tylko póki co to nikt tego nie potwierdził. Dx11 to takie samo wciskanie kitu jak dx10 , avp spadek o 50% różnice w generowanym obrazie jedynie minimalne.

 

teścik 5830 od sapphire.

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardw...b-review-8.html

pcb jest identyczne jak 5870 toxic (w podpisie pod zdjęciem jest błąd), więc kto wie może będzie kolejny odblokowujący isę produkt :D

PCB jest nie istotne , chipy są cięte laserem także o odblokowaniu czegokolwiek możesz zapomnieć , te czasy przeminęły na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem testy, za chiny nie wiem, czemu ta karta jest momentami wolniejsza od 4890, z parametrów powinna być szybsza - czy AMD coś poblokowało w sterach i jak chce mieć asa w rękawie? Na dzien dzisiejszy ta karta jest niewiele szybsza od 5770 czyli tragedia. No i przegrywa z konkurencyjnym GF 275. Lipa po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hot fix z sterami dla 5830. i teraz zobaczymy co ta karta potrafi.

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages...t102Hotfix.aspx

:damage_wall: :damage_wall:

i tak za każdym razem,we wrześniu tak było mówione o 5850 i 5870 i nic się nie zmieniło.

Sterami nie poprawisz wolniejszej architektury niż poprzednia

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty bredzisz??? było już kilka testów gdzie wzrosty wydajności były widoczne gołym okiem po nowych sterach i późniejszych poprawkach... no i niby jak może być wolniejsza jak to jest w zasadzie ta sama architektura? dodatkowo w niższym procesie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kolejnych sterach naprawiają tylko błędy które były w poprzednich wydaniach. Być może poprawią sie niektóre wyniki w grach w których wygląda to wyjątkowo dziwnie ale ogólnie wydajności nie wyczarują z niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...