Skocz do zawartości
maxymili

Wybory prezydenckie 2010

wybory prezydenckie 2010 druga tura  

132 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którego kandydata zagłosujesz?

    • Jarosław Kaczyński
      22
    • Bronisław Komorowski
      81
    • oddam głos nieważny
      11
    • nie zagłosuję
      18


Rekomendowane odpowiedzi

...I czemu do cholery jasnej w 40 mln kraju caly czas pojawiaja sie te samy mordy...

 

Wiek nie jest gwarantem czegokolwiek. Młodzi dziedziczą po rodzicach/dziadkach przeżarcie PRL. Jestem pewien, że w każdym wieku można znaleźć rozsądnych ludzi tylko nie wielu z nich ma ochotę sie pchać "na wiejską".
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Po roku Polska Tuska i Kaczyńskiego by zbankrutowała. Dlaczego? Bo nie była by w stanie wytrzymać naporu uciekinierów z Polski Korwina.

W teorii to każdy potrafi być mocny, ale jeżeli nawet w teorii coś się nie dopina, to w praktyce na 100% się wykolei. I tak jest z ideami Korwina.

 

No cóż, Twoja teoryja raczej nie ma zbyt silnych "podstaw" (podałem już przykład dlaczego tak jest - RFN vs była NRD).

 

Korupcja jest wynikiem uznaniowości decyzji urzędniczej. W systemie Korwinowskim pole decyzji gdzie cokolwiek zależy od urzedników jest minimalne ergo korupcja by praktycznie nieistniała. - a na pewno byłaby w dużo mniejszej "skali", a to już jest wyczyn.

 

100% poparcia.

 

Wiek nie jest gwarantem czegokolwiek. Młodzi dziedziczą po rodzicach/dziadkach przeżarcie PRL. Jestem pewien, że w każdym wieku można znaleźć rozsądnych ludzi tylko nie wielu z nich ma ochotę sie pchać "na wiejską".

 

Dokładnie, choć tutaj jeszcze bym uwzględnił coś takiego jak "czynnik ludzki" pod postacią charakteru - są tacy którzy nie idą z prądem (tym szkodliwym) jak przysłowiowe barany, a są tacy jak wyżej napisałeś.I wyniki mamy na co dzień ;] Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jemu się chyba wydaje, że już wygrał wybory.

 

A to czemu niby?

 

Jako p.o. Prezydenta musi wypelniac obowiazki glowy panstwa, w tym nominowanie ludzi na pewne stanowiska w terminach regulowanych ustawami.

 

Prosilbym jednoczesnie wspoldyskutantow o zachowanie poziomu. Nie jestesmy zulikami pod sklepem. Radze docenic, ze jeszcze prosze ;)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nominacja Belki raczej nie przysporzy mu głosów.

 

Oczywiście że przysporzy, on liczy na elektorat lewicowy i chce ich ściągnąć już w pierwszej turze żeby wygrać w niej, a jak nie to w II. Po to były akcje z Cimoszewiczem, po to jest Belka, po to Hausner w RPP. To nie jest robienie konszachtów bezpośrednio z SLD, bo to wcale przy przewodniczącym G.N. nie było by korzystne, tylko to jest granie poza SLD - Belka, Cimoszko, Hau Kwaśniewski, Olejniczak (de facto poza sld na zesłaniu w PE). Cwanie to wymyślili, bo jednocześnie doprowadzi to do uwalenia G.N. Po pierwsze osiągnie słabszy wynik w wyborach, a po drugie stawiają go pod ścianą. Albo poprze kandydaturę Belki (co jemu osobiście się nie uśmiecha bo z stoi za tym Kwaśniewski&Olejniczak) jako przewodniczący, a jak tego nie zrobi, to członkowie partii w Sejmie i tak to zrobią w większości i wtedy G.N. wbije sobie jeden z ostatnich gwoździ do trumny politycznej.

 

Godne podziwu :) A zarazem uważam osobiście że i Belka będzie dobrym prezesem NBP, Hausner jako profesor mojej Alma Mater jest odpowiedni na stanowisku, moim zdaniem bardziej niż był prof. Czekaj (nie ze względu na ocenę na egzaminie ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako p.o. Prezydenta musi wypelniac obowiazki glowy panstwa, w tym nominowanie ludzi na pewne stanowiska w terminach regulowanych ustawami.

 

No ba nastepna w kolejce do odzyskania o przepraszam obsadzenia jest KRRiTV.

Najlepiej w trybie przyspieszonym bo a nuz nie uda sie wygrac wyborow i nominacje prezydenckich czlonkow rady gotow zgarnac ktos inny.

 

Co prawda tam wszyscy zyja wiec nie mozna tam uzyc bajki o pelnieniu obowiazkow jako wymowki, ale odpowiednia procedura zmierzajaca do jej odwolania juz zostala wprowadzona w ruch.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część to przekona, ale chyba większość Polaków kojarzy Belkę jako tego *&%$@ co wprowadził podatek sygnowany jego nazwiskiem.

Rzeczywiście, cwane. Ale to ma być dla dobra Polski, czy dla dobra PO?

 

Zgadzam się z Michaeliusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ludzie mają krótką pamięć. :| Wczoraj czy przedwczoraj była sonda na onecie czy Komorowski podjął dobrą decyzję nominując Belkę. Ponad 60% odpowiedziała, że bardzo dobrą a tylko około 20 że bardzo złą. Szczenka mi opadła. Swoją drogą zaczynam zastanawiać się, czy jakość niektórych polityków na ważnych stanowiskach nie jest przeciwproporcjonalna do w medialności? Np. Buzek był tragicznym premierem a teraz jest przedstawiany jako bardzo szanowana niemal zasłużona osoba, a Skrzypek, po którym od pierwszego dnia jechano jak po burej s*ce, w porządku dawał rady z NBP.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że Belka wprowadził jeden zły podatek nie znaczy że będzie złym prezesem NBP. Akurat ekonomiści wyrażają się o nim że jest świetnym fachowcem a Wy go może na siłe upolityczniacie.

Nie mam stanowczego zdania w tej kwestii ale odczucia mimo wszystko pozytywne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej brać przekonania z telewizji :lol:

Trzeba się cieszyć, że młodzi ludzie mają pojęcie o tym, co się dzieje wokół nich. Pozwolę sobie zacytować Ayn Rand:

Rzeczywistość istnieje jako obiektywny absolut - rzeczy to rzeczy, niezależnie od naszych uczuć, życzeń, nadziei czy obaw.

Może ci się to nie podobać, ale co zrobisz? Nic nie zrobisz.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że Belka wprowadził jeden zły podatek nie znaczy że będzie złym prezesem NBP. Akurat ekonomiści wyrażają się o nim że jest świetnym fachowcem a Wy go może na siłe upolityczniacie.

Nie mam stanowczego zdania w tej kwestii ale odczucia mimo wszystko pozytywne.

 

Jeden zły podatek, jedna zła prywatyzacja (KLIK)... Boże, ludzie co z waszą pamięcią?!

 

ludzie - mam na myśli społeczeństwo, nikogo z Was osobno

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos dymania jkm przez tvp... polecam ten post na zewnętrznym forum (nie jest to reklama, to forum praktycznie jest martwe)

LINK

 

jest tam opisana manipulacja z podanymi filmami oraz konkretnymi w nich fragmentami, dodatkowo jest ciekawy artykuł chyba byłej już dziennikarki tvp

 

 

ja się tak spytam, dlaczego telewizja boi się tak negatywnie odbieranego jkm? dlaczego nie cytuja go, tylko wkladaja w jego usta jakies dziwne cytaty? osobiscie uwazam sie za wolnosciowca, ale gdyby ktos mi tak pilowal przykladowo, ze tak samo robia z napieralskim, normalnie w swiecie staralbym sie dowiedziec jak bylo naprawde i dlaczego zastosowano cenzure... czesc ludzi jednak nie interesuje sie i po prostu przyjmie stanowisko tvp za fakt... smutna prawda

dlatego zgadzam sie z jkm ze demokracja sie nie nadaje, ale w przeciwienstwie do niego nie wyobrazam sobie zycia bez inicjatyw demokratycznych... mysle, ze demokracja to najlepsze rozwiazanie na poziomie gminy/powiatu nie wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Twoja teoryja raczej nie ma zbyt silnych "podstaw" (podałem już przykład dlaczego tak jest - RFN vs była NRD).

A od kiedy to w RFN były takie cuda jak proponuje Korwin?

 

Pamiętam dość dobrze jak Janusz chwalił nowy rząd Albanii po obaleniu komuny program pierwszy polskiego radia jakieś 14 lat temu może więcej. Miał on wprowadzić reformy zbliżone do Korwina i już Janusz opisywał, jak to każdy koło domu zaczyna robić jakiś interes, jak zaczyna się budować kapitalizm prawdziwy, nie europsiejski.

 

No i tak lubię Korwina więc mówię, fajnie zobaczymy co z tego wyjdzie. Po pół roku w Albanii wybuchło powstanie przeciw temu "superządowi". Ponieważ to Bałkany i każdy ma broń w domu wojsko nie stawiało oporu. Rząd upadł po około dwóch tygodniach starć.

Jak do tego doszło? No przecież wolność działalności gospodarczej była. To zaczęli zakładać fundusze piramidowe oczywiście bez gwarancji państwa. Ty wpłać 100 a znajdź innych dwóch co wpłacą 100 i jesteś 100 do przodu. Naiwni się nabrali bo wyglądało jak bank. Ale nie chcieli się pogodzić ze stratą kiedy już zabrakło chętnych. A wpłacali oszczędności życia i często jeszcze się zadłużali, bo to taki cudowny interes. Prości i niewykształceni Albańczycy szybko chwycili za środki wyrazu bezpośredniego w postaci granatów i kałachów i tak się skończył liberalizm via Korwin w tym Bałkańskim prawie raju.

Tak więc czy moja opinia jest taka bezpodstawna. Może ty wolisz się uczuć na własnych błędach a ja umiem na cudzych więc na własne nie będę czekał.

 

a propos dymania jkm przez tvp... polecam ten post na zewnętrznym forum (nie jest to reklama, to forum praktycznie jest martwe)

LINK

 

jest tam opisana manipulacja z podanymi filmami oraz konkretnymi w nich fragmentami, dodatkowo jest ciekawy artykuł chyba byłej już dziennikarki tvp

W to akurat wierzę. TV rżnie głupa i nie tylko ono. Także gazety i wszystkie media w Polsce.

Manipulują wypowiedzi, przytaczają mało istotne fakty jako bardzo znaczące. Piszą stronnicze komentarze.

Był w sobotę marsz wyzwolenia konopi, to na onecie zamiast przyzwoitej relacji piszą tylko, że zatrzymano 35 osób. Tak jak by były zamieszki. A marsz był bardzo pokojowy. Najbardziej agresywnie nastawionymi osobami byli policjanci

Inna akcja jak był zlot motocyklistów, słucham faktów w TVN a tam manipulacja wypowiedzi motocyklisty, ewidentnie wycięli pół zdania tak że całkowicie zmienił się sens. To było słychać po akcencie bo jak się kontynuuje wypowiedź to inaczej kończy się ostatnie słowo a inaczej jak już to koniec wypowiedzi. Jestem tego pewny.

 

A najlepszy przykład manipulacji mediów nie tylko u nas masz poniżej:

Dołączona grafika

Po lewej liczba zgonów w Wielkiej Brytanii wg oficjalnych danych Brytyjskich z powodu używania różnego rodzaju używek, leków i narkotyków a po prawej liczba informacji w mediach na ich temat.

Weźcie pod uwagę popularność używek (heroinistów jest wielokrotnie mniej).

Oficjalne dane Brytyjskie na temat zgonów spowodowanych przez Cannabis zawierają osoby, które zmarły z powodu różnych dodatków, w tym bardzo szkodliwych aplikowanych przez dilerów lub nielegalnych hurtowników dla wzmocnienia działania. Od czystych konopi nie ma do tej pory potwierdzenia nawet jednego zgonu na Świecie.

 

Dlatego bardzo ważną rolę odgrywa wolny internet. Nie podlegający presji dezinformacji. W tym wiele forów internetowych także to.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepszy przykład manipulacji mediów nie tylko u nas masz poniżej:

 

Po lewej liczba zgonów w Wielkiej Brytanii wg oficjalnych danych Brytyjskich z powodu używania różnego rodzaju używek, leków i narkotyków a po prawej liczba informacji w mediach na ich temat.

Weźcie pod uwagę popularność używek (heroinistów jest wielokrotnie mniej).

Oficjalne dane Brytyjskie na temat zgonów spowodowanych przez Cannabis zawierają osoby, które zmarły z powodu różnych dodatków, w tym bardzo szkodliwych aplikowanych przez dilerów lub nielegalnych hurtowników dla wzmocnienia działania. Od czystych konopi nie ma do tej pory potwierdzenia nawet jednego zgonu na Świecie.

 

Dlatego bardzo ważną rolę odgrywa wolny internet. Nie podlegający presji dezinformacji. W tym wiele forów internetowych także to.

 

Ale gdzie ta manipulacja?

 

 

Zgon po aspirynie czy uwazanym za w miare bezpieczne ecstasy to jest cos o czym warto mowic. 

 

Zgon po heroinie/kokainie nie jest newsem bo jest , ze tak powiem do bolu przewidywalny.

 

No i sorry ale co roznica czy zmarli po czystym cannabisie czy po zatrutym? Zmarli bo go zazywali i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie ta manipulacja?

 

 

Zgon po aspirynie czy uwazanym za w miare bezpieczne ecstasy to jest cos o czym warto mowic. 

 

Zgon po heroinie/kokainie nie jest newsem bo jest , ze tak powiem do bolu przewidywalny.

 

No i sorry ale co roznica czy zmarli po czystym cannabisie czy po zatrutym? Zmarli bo go zazywali i tyle.

 

Manipulacja polega na ilości komunikatów o zgonach w stosunku do zagrożenia i rzeczywistej ilości zgonów. Dodatkowo użytkowników aspiryny w UK masz zapewne ok 50mln, użytkowników trawki na oko szacuję około 8mln palaczy, a heroiny wg mnie nie więcej niż 250tys. W Polsce jest ok 26-29 tys heroinistów, ale UK ma zamożniejszych obywateli to stać ich na ciężkie dragi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, toż to jawna manipulacja wypowiedzią. W necie jak szukałem wypowiedzi Korwina Mikke natknąłem się na wywiady takiej fajnej babeczki z Superstacji i Pani Eliza (Anita? WTF ;-) ) pokazuje klasę. Nie dość że ładna, miła i profesjonalna, to jeszcze kumata i z własnym zdaniem. Kilka wywiadów jest na youtube oto jeden z nich http://www.youtube.com/watch?v=5tYPg9f8TUE&feature=related

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, toż to jawna manipulacja wypowiedzią. W necie jak szukałem wypowiedzi Korwina Mikke natknąłem się na wywiady takiej fajnej babeczki z Superstacji i Pani Anita pokazuje klasę. Nie dość że ładna, miła i profesjonalna, to jeszcze kumata i z własnym zdaniem. Kilka wywiadów jest na youtube oto jeden z nich http://www.youtube.c...feature=related

 

dokładnie... szkoda tylko, że ta stacja ogólnie sprawia wrażenie amatorskiej raz ma znikomy zasięg... dobrze widać tutaj zdrowe dziennikarstwo - babka ma poglądy liberalne, nie do końca zgodne z tymi jkm, ale przyjmuje cudze zdanie jako coś normalnego i ani nie narzuca nic od siebie, ani nie chwali, ani nie ośmiesza... szkoda, że na taką postawę może sobie pozwolić tylko niszowa stacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, toż to jawna manipulacja wypowiedzią. W necie jak szukałem wypowiedzi Korwina Mikke natknąłem się na wywiady takiej fajnej babeczki z Superstacji i Pani Anita pokazuje klasę. Nie dość że ładna, miła i profesjonalna, to jeszcze kumata i z własnym zdaniem. Kilka wywiadów jest na youtube oto jeden z nich http://www.youtube.c...feature=related

 

Faktycznie, Superstacja jest niestety niszowa i w tym kraju naród woli słuchać Pospieszalskiego (tfu, tfu) lub Rydzyka. Przez to mamy bandę biednych, niewykształconych debili w parlamencie, których jedyną zaletą jest ich głupota właśnie. Dzięki temu są mało skuteczni i nie przeszkadzają tym bardziej obrotnym rodakom w pracy i bogaceniu się.

 

PS. Ta Twoja "Pani Anita" to Eliza Michalik, tak btw.

Edytowane przez draak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utopijny bełkot. Ktoś służbę zdrowia musi finansować. Chociażby żeby mogła przyjechać do ciebie karetka pogcotowia w razie wypadku. A prywatnie? bez polisy musisz płacić, a dzwonić do właściwego szpitala będą dzwonić dopiero gdy sprawdzą gdzie masz polisę? System tego typu działa już w Ameryce i jest głośno krytykowany. Z kwestią nierobów się zgodzę. Dostają od państwa tylko parę stów mniej niż płaca minimalna.Pomysły z legalizacją broni są głupie. Polska to nie stany, a bliżej nam do Bałkanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utopijny bełkot. Ktoś służbę zdrowia musi finansować. Chociażby żeby mogła przyjechać do ciebie karetka pogcotowia w razie wypadku. A prywatnie? bez polisy musisz płacić, a dzwonić do właściwego szpitala będą dzwonić dopiero gdy sprawdzą gdzie masz polisę? System tego typu działa już w Ameryce i jest głośno krytykowany. Z kwestią nierobów się zgodzę. Dostają od państwa tylko parę stów mniej niż płaca minimalna.Pomysły z legalizacją broni są głupie. Polska to nie stany, a bliżej nam do Bałkanów.

 

Barack wprowadził w USA system ubezpieczeń. Jeszcze prawdopodobnie nie działa, ale ustawa już przeszła. Poza tym w USA działała już od (nie wiem jak) dawna publiczna służba zdrowia ale jej usługi były bardzo ograniczone. Raczej przyjazd karetki nie był niemożliwy jeżeli pacjent nie miał kasy w danej chwili.

Po doświadczeniu porodu w państwowym szpitalu wolał bym taką służbę zdrowia jaka była w USA niż jaka była i jest u nas. Już bym zapłacił ubezpieczenie i miał bym 100 razy lepszą profesjonalną obsługę. W publicznym szpitalu prawie zabili moje dziecko a potem jeszcze "..." wystawił wypis ze szpitala, że poród przebiegł prawidłowo. Kosa się otwiera.

 

Piszę to jako przeciwnik Korwina jako kandydata niezdolnego do roli prezydenta choć lubię go i wiele jego pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manipulacja polega na ilości komunikatów o zgonach w stosunku do zagrożenia i rzeczywistej ilości zgonów. Dodatkowo użytkowników aspiryny w UK masz zapewne ok 50mln, użytkowników trawki na oko szacuję około 8mln palaczy, a heroiny wg mnie nie więcej niż 250tys. W Polsce jest ok 26-29 tys heroinistów, ale UK ma zamożniejszych obywateli to stać ich na ciężkie dragi.

 

I wlasnie dlatego informacja o zgonie od przedawkowania aspiryny jest wazniejsza niz ta o zgonie od koki - bo aspiryna jest uzywana powszechnie i uznawana za raczej bezpieczna, w dodatku aplikowana jako uniwersalne remedium na rozne dolegliwosci. Dlatego tez wazniejsze jest, zeby te rzesze "aspirynistow" poinformowac, ze mozna od tego zejsc, niz podawac kolejnego newsa o zgonie od heroiny, a ktorej i tak wszyscy wiedza, ze jest narkotykiem, ktorego zazywanie moze byc oplakane w skutkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obamy, to ta ustawa zdrowotna spowodowała taki dług, że to się w pale nie mieści. Pomysł jest niby ok, bo w europie funkcjonuje w miarę od dawna, ale problem w tym, że nie wiem (i pewnie nikt inny na świecie z samym Obamą włącznie) co oni w przyszłości zrobią, żeby to sfinansować. W ogóle to co się dzieje w USA po 2001 to jedna wielka tragikomedia. Oni są na etapie płacenia za wszystko wirtualnymi pieniędzmi i gdybym tam był, to już dawno spodziewałbym się najgorszego.

PS. W Szwajcarii jest 100% prywatna opieka zdrowotna, (choć jakaś tam minimalna polisa jest chyba obowiązkowa, ale ona Ci zwraca powiedzmy 40% kosztów leczenia) i działa cycuś glancuś. Szpital tu to praktycznie hotel, a jakby ktoś im kazał czekać w kolejce do zabiegu dłużej niż parę dni, to chyba by go drewnianymi chodakami zbutowali a potem przebili widłami i utopili w cysternie z mlekiem. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie dlatego informacja o zgonie od przedawkowania aspiryny jest wazniejsza niz ta o zgonie od koki - bo aspiryna jest uzywana powszechnie i uznawana za raczej bezpieczna, w dodatku aplikowana jako uniwersalne remedium na rozne dolegliwosci. Dlatego tez wazniejsze jest, zeby te rzesze "aspirynistow" poinformowac, ze mozna od tego zejsc, niz podawac kolejnego newsa o zgonie od heroiny, a ktorej i tak wszyscy wiedza, ze jest narkotykiem, ktorego zazywanie moze byc oplakane w skutkach.

Bez przesady. Alkohol także jest uważany za bezpieczny i jest uznaną używką. A podano tylko 2% relacji o przypadkach śmiertelnych. Aspiryna jest podobnie popularna co alkohol i mamy 126% relacji a konopie są na ewidentnym ustawionym miejscu. Nie dość, że wszystkie 19 przypadków śmiertelnych to wynik działania mieszanek i dodatków to jeszcze mamy prawie 500% relacji prasowych o tym. Ustawka bez dwóch zdań.

Policz ile mafia zarabia sprzedając nielegalnie w UK ok 1000 ton marihuany rocznie. Myślę, że to kwota rzędu półtora miliarda Funtów. Pilnować interesu rzecz dobrego biznesmena. Jak masz tak dochodowy dil to dbasz, aby nie zgasł przez jakiś działaczy legalizacyjnych. Pilnujesz więc aby publikowano złe rzeczy aby opinia się bała. Proste. Łatwiej sponsorować prasę polityków i specjalistów niż stracić na rzecz państwa czyli nikogo lub raczej naiwnej królowej półtora miliarda. Proste? Al Capone dobrze to rozumiał tylko niepotrzebnie się afiszował. Teraz już wyciągnięto wnioski i takie interesy są robione pod stolami, bez fleszy.

 

Oczywiście nie ma czegoś takiego jak jedna mafia która to w garści w całości trzyma.

Co do obamy, to ta ustawa zdrowotna spowodowała taki dług, że to się w pale nie mieści. Pomysł jest niby ok, bo w europie funkcjonuje w miarę od dawna, ale problem w tym, że nie wiem (i pewnie nikt inny na świecie z samym Obamą włącznie) co oni w przyszłości zrobią, żeby to sfinansować. W ogóle to co się dzieje w USA po 2001 to jedna wielka tragikomedia. Oni są na etapie płacenia za wszystko wirtualnymi pieniędzmi i gdybym tam był, to już dawno spodziewałbym się najgorszego.

PS. W Szwajcarii jest 100% prywatna opieka zdrowotna, (choć jakaś tam minimalna polisa jest chyba obowiązkowa, ale ona Ci zwraca powiedzmy 40% kosztów leczenia) i działa cycuś glancuś. Szpital tu to praktycznie hotel, a jakby ktoś im kazał czekać w kolejce do zabiegu dłużej niż parę dni, to chyba by go drewnianymi chodakami zbutowali a potem przebili widłami i utopili w cysternie z mlekiem. ;-)

 

Dług to spowodował Bush poprzez dopuszczenie wysoce ryzykownych programów inwestycyjnych i przez dwie wojny, z których jednej nie mógł uniknąć, ale drugiej jak najbardziej mógł. Ustawa Obamy to tylko pikuś.

Kalifornia już ma takie długi, że na listopad jest zaplanowane referendum legalizujące marihuanę i wprowadzające podatek. Inaczej ten stan zbankrutuje, ale 65% Kalifornijczyków popiera legalizację, tak że mimo szerokiej kampanii przeciw są szanse legalizacji.

 

A co do Szwajcarii. No kolego. Szwajcaria wymigała się od dwóch wojen światowych i 40 lat komuny. My też byśmy tak chcieli. Ale nie było nam dane. Teraz w rok nie odrobimy różnic, choćbyśmy się pocięli. Tak jak pisałem, też chcę prywatyzacji służby zdrowia. Ale raz uczciwej, dwa takiej która zachowuje jej funkcjonalność także w trakcie trwania reform. A ludzie się powoli przyzwyczajają.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...