Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie ostatnio koles w GWPanterze ze ok 10k bitew zapytal jak ja to robie ze oznaczam czolg do ktorego strzelam. Bosz Dołączona grafika

 

Szczerze? Po zmianach w sterowaniu parę patchy temu nadal nie wiem, jak to zrobić...

 

 

 

Najezdzasz celownikiem na cel i wciskasz "T". Ewentualnie Z a potem obrotowym menu wybierasz opcje

 

"T" juz od dawna nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś powie, czy ma co kilka bitew (albo ciągle od paru dni) strzelanie po okręgu celownika?

Miałem wczoraj bitwy, gdzie hiper snajperskie niemieckie działa (z KT, Tygrysa, Pantery, Lwa i E-50) waliły uparcie po obrzeżach, co się objawiało trafianiem w glebę przed wrogiem, pod wrogiem, za, przed i nad niego, zamiast w sam czołg. W rezultacie miałem bitwę na E-50, gdzie zrobiłem na 13 strzałów 4 hity, z czego weszły dwa, bo pozostałe to detracki. ciach!a, przecież ja umiem strzelać.

Z M103 nie mogłem wbić z 20 metrów w E-75 trzech strzałów - dwa zrobiły ding od wieży (celuję w wizjer, pocisk zjechał po górze wieży, bo 2% celownika było na niej, a nie na wizjerze). Jeden strzał, celowany w koło, zjechał po górnym pancerzu kadłuba... bo też kawałek celownika był na nim.

Panterą mam nawet z kilku metrów notoryczne detracki bez zdejmowania HP, KT wali w ziemię, a Lew... 2 trafienia na 10 uważam za dobry wynik Dołączona grafika

Zwaliłbym winę na ping, ale 25-30ms to aż za dobrze moim zdaniem.

 

Aha, w tym samym czasie najbardziej niecelne działo (128 z E-75 i 4502p) trafia na od[ciach!]l w ruchu (!) w przód E-100, myszy, is-7 i zdejmuje ~500 hp... kilka razy z rzędu, bez użycia złotych pestek.

Jak Boga kocham, nie wiem, co się dzieje.

 

"T" juz od dawna nie działa.

Od jakiegoś czasu komenda jest podzielona na dwie.

"T" u czołgu/td uruchamia hasło "Proszę, niech się ktoś (w domyśle SPG) zajmie <tutaj nick>", a "T" na artylerii działa jak do tej pory. I tylko tu są widoczne zmiany. Cała reszta, czyli sam klawisz aktywujący działa bez zmian, chyba że coś dłubnąłeś w konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Po zmianach w sterowaniu parę patchy temu nadal nie wiem, jak to zrobić...

 

 

 

 

"T" juz od dawna nie działa.

 

Można ręcznie zbindować zaznaczenie celu. Ja mam np na spacji bo pod ręką jest...

 

Opcje-> sterownie-> wiadomości -> potrzebne wsparcie ogniowe

Edytowane przez Ram1rez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś powie, czy ma co kilka bitew (albo ciągle od paru dni) strzelanie po okręgu celownika?

 

Tak. I wlasnie szczegolnie na niemieckich czolgach (bo glownie nimi gram). Najczesciej znosi w dol, czasem w gore. Odchylen na bohi raczej nie zaobserwowalem. Cale szczescie rozklad w 8.6 ma byc bardziej skupiony w srodku okregu i takie jaja maja sie wreszcie skonczyc.

 

ps. Dla tych ktorzy nie doczytali - wlasnie dlatego arta dostanie tego "nerfa" na celnosc. Bez niego (a po wprowdzeniu nowego rozkladu) kazda arta bylaby zbyt celna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na serwerze NA jest event (co prawda w WOWP aczkolwiek dotyczy to też WOTa na NA). Mianowicie, jeżeli zrobi się 200 gier w okresie od 10-14 czerwca dostaje się nagrodę w postaci 5000 golda na konto. Oczywiście gold można wydawać zarówno w WOWP jak i WOT. Niestety promocja ta nie dotyczy serwera EU. 

 

Więcej info:

 

http://worldofwarplanes.com/news/227-wargaming-heads-e3-2013/ można przeczytać, że

Edytowane przez Ram1rez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś na E3 muszą się zaprezentować. A redaktorzy gdyby zobaczyli, że na grę w kolejce trzeba czekać 5 minut to daliby sobie spokój i po recenzji ;) A tak na NA mogą się spodziewać botów/kamikaze i innych ludzi nabijających ilość bitw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde ale demotyw po kilku bitwach na E-75. Spotkanie z M103, xvm pokazuje, że gościu stock, ale nick zielony (czyli nie na tyle głupi, żeby walić z 232 peny do mnie), stanąłem pod kątem - przebił mnie, 330 peny na złocie, nie miało prawa nie spenetrować. Zchłostał mnie solidnie pomimo tańczenia i ustawiania się regulaminowo. To samo KT, moja skątowana wieża 252mm nie stanowiła dla niego problemu. Po co grać takimi wolnymi, niecelnymi mułami skoro wystarczy mieć coś szybkiego, jak pena niedomaga to załadować złotkiem i nic nam nie straszne. ;> Co by nie mówić wprowadzenie prem za kredki zmasakrowało tą grę, teraz widać, że na wyższych tierach większość z tego nawala.


Morał z tego taki, że nie warto już grać czołgami, których głównym atutem był pancerz. Amx i inne papiery nic nie tracą, bo w nich wszystko wchodziło. ;>

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na serwerze NA jest event (co prawda w WOWP aczkolwiek dotyczy to też WOTa na NA). Mianowicie, jeżeli zrobi się 200 gier w okresie od 10-14 czerwca dostaje się nagrodę w postaci 5000 golda na konto. Oczywiście gold można wydawać zarówno w WOWP jak i WOT. Niestety promocja ta nie dotyczy serwera EU. 

 

Więcej info:

 

http://worldofwarplanes.com/news/227-wargaming-heads-e3-2013/ można przeczytać, że

Dostałem pare dni temu maila z tym eventem, pytanie tylko czy wystarczy tylko włączyć bitwe i nic nie robić ?

 

Wczoraj zainstalowałem wowp i stwierdzam że duzo jeszcze muszą zdziałąć żeby cokolwiek grać w te gre.

 

Najbardziej mnie rozwaliły latające tekstury drzewa o które się rozbiłem Dołączona grafika

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wcale bym nie plakal jakby wywalili gold ammo

Tak sam czasami z czystego lenistwa laduje golda i wio....

Mnie to ani ziębi, ani grzeje. Mają mnie rozwalić, to nieważne, z czego będą strzelać. A złota w ilości 50:50 używam tylko na T69, bo zbyt często mnie na X tiery wrzuca, żeby latać i robić dingi ze 175mm peny Dołączona grafika

I tak wczoraj zrobiłem goldem ding od E-50, a parę dni temu kilka od kw-4. Ot, dziwna fizyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro można na takiego skątowanego E-100 wyjechać bez problemu i strzelić w wieżę albo dół i bez problemu przebić to kto się będzie teraz przemęczał ? Medy na złocie mają taką penę, że nie opłaca im się flankować. Dołączona grafika Trochę się to wszystko poprzewracało.

 

ps. a is-7 dalej odbija dzióbkiem i bokami pestki > 300 peny, za kierownicą pomidor i szczęśliwy, że ma skilla, w końcu 400 effi przekroczył !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro można na takiego skątowanego E-100 wyjechać bez problemu i strzelić w wieżę albo dół i bez problemu przebić to kto się będzie teraz przemęczał ? Medy na złocie mają taką penę, że nie opłaca im się flankować. Dołączona grafika Trochę się to wszystko poprzewracało.

 

ps. a is-7 dalej odbija dzióbkiem i bokami pestki > 300 peny, za kierownicą pomidor i szczęśliwy, że ma skilla, w końcu 400 effi przekroczył !

 

Ostatnio dwoch takich trafilem... pluton :]

Ja w E-100 ukryty po czesci za budynkiem, oni dwa na otwartym terenie... effi 450 i 650 

Zamiast roszyc na mnie i obijac mnie z dwoch stron na raz, zdecydowali sie strzelac na odleglosci 80-110m...

 

Niestety zostalem wyzwany od cheaterow bo oni sprzedali mi 3 bomby a ja im 3 i 4... starczylo... Dołączona grafika

 

Za to T-54 i WZ131 juz wiedzialo jak ze mna podzialac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victory!
Cliff 06 June 2013 23:56:31
E-100 

3,764 (  x2) 110,648  
Battle Achievements Confederate, Sniper, Mastery Badge: "Ace Tanker"
 
Repairs:  -14,500  
Ammunition:  -13,910
Equipment:  -3,000 
Total:   79.238

 

Bez premki: 1255. Spodziewałem się wyższego progu,tym bardziej ze mam jeszcze 128mm. Zadałem 5,022 dmg. Dmg po wykryciu: 3,169.

 

 

 

Haaa. już wiem czemu niemieckie działa mają gorsza penetracje:

 

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/61167-128mm-l55-vs-130mm-s70/page__st__20__pid__1116092&do=findComment&comment=1116092 - post #27 i #35

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wyjaśnia dlaczego maja gorszą pene. WG w ogole daje tu d po całośći, bo jeśli stosuje rózne prze;liczniki peny, to zaburza to rozrywke, zwiększa obciążenie serwera no i wkurza graczy...

 

I tak - jeśli niemiecka pena odnosi się do pancerza skątowanego na 30 stopni, to wg mnie, przy 0 stopni POWINNO przebijać grubszy pancerz(no kur elementarna logika...), a niestety jak wiemy tak nie jest....

Edytowane przez Gregu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wyjaśnia dlaczego maja gorszą pene. WG w ogole daje tu d po całośći, bo jeśli stosuje rózne prze;liczniki peny, to zaburza to rozrywke, zwiększa obciążenie serwera no i wkurza graczy...

 

I tak - jeśli niemiecka pena odnosi się do pancerza skątowanego na 30 stopni, to wg mnie, przy 0 stopni POWINNO przebijać grubszy pancerz(no kur elementarna logika...), a niestety jak wiemy tak nie jest....

Już kij im w oko z kątami i przebijalnością, przyzwyczailiśmy się wszyscy. Wciach!ia mnie natomiast to, co jeden gość w tamtym topiku doskonale opisał:

The real issue I have with WoT is not that it is not realistic or something. It is that it is not consitent. Some tanks are changed for "historical accuracy" other tanks for "gameplay reasons". They should really try to finally stick to one formula. They should ALL tanks change with gameplay in mind. Then we would as well face much less issues the now. I mean no one is saying they have to give tanks like the Lee or Tiger 1 fantasy stats. But they do that already to a few other tanks (IS2 for example) so where is the issue ?

No właśnie. I nic się od momentu napisania tamtego postu nie zmieniło - jedne czołgi są zbyt dobre, to walą im zgodność historyczną (ej, tygrys po utwardzonym gruncie miał vmax 38km/h... Heloooł!), a jak jest zbyt słaby, to robią buff ze względu na gameplay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://noobmeter.com/player/eu/sebek343t majac prawie 5500 bitew nie wiedzial ze mozna sobie zalozyc gasnice, apteczke tudziez zestaw naprawczy. Czym ci gracze graja? mozgiem czy [gluteus maximus]?

Nie interesują się grą, jej mechaniką, pojazadami, taktyką i mapami, wchodzą żeby tylko postrzelać.

 

Ktoś z forumowiczów posiada chińską linię LT i MT ? Interesuje mnie jak się sprawdza na polu WZ-120, jak wypada w porównaniu z T-54 <- uwielbiam ten czołg.

 

ps. jeszcze 25k i będzie WZ-132

Edytowane przez baka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to ta gra umarła kiedy wprowadzili złote pestki za sreberka. Z kim się nie gada to przecież to nic nie zmienia w grze nikt nie strzela z gold ammo;).

A okazuje się że większość osób to same złote pestki na posiadaniu mają i walą za golda.

Pytałem się nie raz dlaczego nie z normalnej a bo szkoda czasu i nerwów a tak przeważnie zawsze wchodzi jakby się nie ustawił i w co byś nie strzelał ;) no oczywiście są wyjątki ale....

Więc ja się pytam gdzie tu balans teraz jest? którego i tak nie było ale zawsze to jakoś było lepiej. Co po co i komu na co czołg z 200 armor który jedzie 15 km/h jak go amx z stokowym działem z golda pociśnie!

Szkoda że tak można spierd... grę przez dodanie jednej głupiej rzeczy.

Oczywiście wiem z czym się to wiąże $$$ ale... a w nowym patchu będziemy jeszcze więcej strzelać za golda bo w takim kierunku się kierują z WG po więcej $$ dlatego przestałem grać na koncie premium od czasu gram ale tylko z znajomymi dla dotrzymania towarzystwa.

Kiedyś wiedziałem na co stać dany czołg i na co mogę sobie pozwolić a teraz? w jednym meczu 6 tyś obrażeń dostałem i przeżyłem mecz a w drugim sito i to w takim miejscu że z normalnej to nawet by lakieru nie uszkodził. I po co to wszystko? żeby nie trzeba było się wysilić żeby nie celować w miejsca gdzie można przebić? celność poprawić żeby z biodra strzelać? w trybie snajperskim w nowym patchu nie będzie rzucało po koleinach żeby nie tracić czasu po to aby się zatrzymać i skupić żeby oddać strzał? tylko jadąc walić przed siebie?

Czy my jako gracze jesteśmy aż tak już tępi że trzeba wprowadzać takie zmiany? Nie wiem jak wy ale ja jestem starym graczem może nowe pokolenie nie radzi sobie już w trudniejszych grach gdzie trzeba pomyśleć przez chwile, zdecydować.

Ja już nie wiem o co kaman na tym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś dwa ostatnie zdania ustawił w odwrotnej kolejności, to byś sobie sam odpowiedział.

 

Ja już nie wiem o co kaman na tym świecie.

//to pytanie powinny być :E

 

(...)może nowe pokolenie nie radzi sobie już w trudniejszych grach gdzie trzeba pomyśleć przez chwile, zdecydować.

____

Podtrzymuję swoją opinię- grzeje mnie, czy ktoś gra ze złotem, czy bez. Lamer jadący ciągle na złocie jest niegroźny, bo i tak zwykle nie trafia. A jak spotkam wymiatacza, to i tak mnie złoi - nieważne, czy ze złotem, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zrobią coś teraz z VK28, "balansowali" go ze względu na gold pestki, a teraz jeszcze je nerfią :/ Fajnie jakby dodali możliwość zamontowania konisha i przywrócili limit 72km/h, ale pewnie już zapomnieli o tym czołgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś dwa ostatnie zdania ustawił w odwrotnej kolejności, to byś sobie sam odpowiedział.

 

//to pytanie powinny być :E

 

 

____

Podtrzymuję swoją opinię- grzeje mnie, czy ktoś gra ze złotem, czy bez. Lamer jadący ciągle na złocie jest niegroźny, bo i tak zwykle nie trafia. A jak spotkam wymiatacza, to i tak mnie złoi - nieważne, czy ze złotem, czy nie.

 

Nie do końca.. ostatnio stockowy M103 zlał mojego E-75 tylko dlatego, że miał 330 peny, inaczej by nie był w stanie nic zrobić.

Jeśli lamer dosiądzie IS-8 albo IS-4 to wystarczy, że będzie walił w obrys czołgu, 400 peny wejdzie we wszystko.

A najwięcej pomidorów jeździ właśnie ruskimi pojazdami - wiadomo dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugim działem i 245 peny nie przebił by ani razu E-75 ustawionego pod kątem, a wchodziło nawet przy dziale, walka była face to face. Przed wprowadzeniem prem ammo za kredki E-75 coś znaczył jeśli chodzi o armorek, teraz to wór na pociski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...