Skocz do zawartości
zzizzy

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Nieźle. Na PC powinno lepiej to wygląć ;). Ja poczekam na mody i sobie kupie na gwiazdę ;).

Nie podoba mi się inwentarz, mam nadzieję, że taki będzie tylko na konsolach a na PC otrzymamy co najmniej taki jak był w Oblivionie <_<

 

Dlatego trzba czekać na mody. Takie jak lepsze UI bardzo szybko sie pojawiają. Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nie jest powiedziane, że producent oleje interfejs bo sobie PCtowcy sami poprawią.

To jest tak, że nie dogodzisz wszystkim, a jak komuś coś nie pasuje, albo chce inaczej, wtedy wkraczają moderzy.

 

To z kolei nie napawa optymizmem:

http://www.gamezilla.pl/content/e3-konsole-glowna-platforma-dla-skyrim-pecetowcy-dostana-port

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będą ptaszki i sarenki ;)

 

Craig Lafferty zdradził także, że twórcy chcą, by Skyrim trafiło do większego grona odbiorców, przez co gra będzie bardziej przystępna. Ludzie z Bethesdy mają zamiar stworzyć tytuł, w którego każdy będzie mógł spokojnie pograć, nie męcząc się ze sterowaniem czy tego typu rzeczami. Interfejs ma być łatwy i intuicyjny.

 

Mam nadzieję, że nie ograniczy się to do używania grzybka i klawisza fire...

Szkoda, że coraz więcej gier to zwykłe porty z konsol - ale zobaczymy, może następca Obka i Morka będzie równie udany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będą ptaszki i sarenki ;)

 

Są mamuty, które robią tu za "sarenki"...

 

Mam nadzieję, że nie ograniczy się to do używania grzybka i klawisza fire...

 

Wiedźmin Ci się nie podobał?

 

Szkoda, że coraz więcej gier to zwykłe porty z konsol - ale zobaczymy, może następca Obka i Morka będzie równie udany...

 

Nawet gry robione najpierw na PC są już projektowane przede wszystkim z myślą o konsolach, a nie pecetowcach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja gdzieś wspominam o Wiedźminie - nie licząc sarenek... ?

Morrowind i Oblivion wydaje mi się, były trochę bardziej "złożone" niż nasza rodzima produkcja (skądinąd bardzo udana) a tu twórcy sobie opowiadają, że gra będzie bardziej przystępna - powyższy rysunek świetnie ilustruje te zapowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w złym momencie wspomniałeś o Wiedźminie (którego uważam, za bardzo dobrą grę, choć brakuje jej kilku smaczków, szlifu), bo akurat złej rzeczy się przyczepiłeś. A, że świat w polskiej produkcji jest martwy, to nikt rozsądny nie zaprzeczy.

 

Morrowind był super, a Oblivion mimo ukonsolowienia również mnie wciągnął (a nawet bardziej mnie zainteresował), a za idiotę się nie uważam. Skirm będzie tak samo konsolowy jak nowy Wiedźmin i nikt mi nie wmówi, że Wiedźmin to gra pecetowa, bo na każdym kroku "czuć" ją konsolą, a że wyszła na PC jako pierwsza... EOT

 

Skirm zapowiada się interesująco, i jak na to co pokazali i jak sobie wyobrażam nowego Eldera to GOTY w RPG powinno być TES, ale premiera zweryfikuje moje marzenia :) W2 też miał być ekstra, a wyszło tylko porządnie.

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Diablo też jest projektowany z myślą o konsolach :o

 

Poki co dali ogloszenie o prace dla jednej osoby, ktora im powie jak wyglada sprawa ewentualnej konwersji. Konwersji gry, ktorej betatesty moga sie zaczac w przyszlym miesiacu. A kto jak kto, ale blizzard testuje praktycznie gotowy produkt... ;) oni miesiecznie dzieki wow zarabiaja wiecej niz inne firmy po wydaniu hitu i serio nie musza myslec o konsolach ;) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dwa co innego wydać grę na konsolę a później z łachy na pc, a nie odwrotnie, zresztą jeśli spierdzielą diablo to chyba będą zamieszki na całym globie :D a przy skyrimie istnieje szansa że pójdą w kierunku łatwej kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co dali ogloszenie o prace dla jednej osoby, ktora im powie jak wyglada sprawa ewentualnej konwersji. Konwersji gry, ktorej betatesty moga sie zaczac w przyszlym miesiacu. A kto jak kto, ale blizzard testuje praktycznie gotowy produkt... ;) oni miesiecznie dzieki wow zarabiaja wiecej niz inne firmy po wydaniu hitu i serio nie musza myslec o konsolach ;)

 

O Diablo to ja się nie martwię :) ale D3 jest stworzone do wydania na konsole (patrz Torchlight)...

 

No cóż, moja poprzednia wypowiedź została zmoderowana, co rozumiem, bo słówko (?) "lol" jako post jest ogólnie śmieszny, ale... jeżeli "kolega" thuGG w kolejnym już temacie pisze bzdury nt konsol i do tego jeszcze powie, że to ja sobie coś ubzdurałem, to czy jest coś do komentowania? No cóż konsole to całe zło świata, a Bobikowe Call of Duty nie zostało sprzedane w ani jednej sztuce na peceta.

 

Amerykańce od TESa przynajmniej są szczerzy, nie to co CDPR, który robił z ogłoszenia W2 na X'a nie wiadomo jakie wielkie wydarzenie, mimo że ta wersja była bardziej niż pewna.

 

Jeżeli gra nie zostanie w jakiś sposób ograniczona, optymalizację nie spartolą (w co wątpie, bo to nie CDPR), to co za różnica, czy priorytetem są konsole czy nie? Darksiders też był konsolowy, DMC4 również i 99% gier jest robionych z myślą o konsolach, nawet jakże wspaniały Wiedźmin 2 na PC był robiony już z myślą o konsoli, więc o co wam biega? To, że 90% graczy to debile, którzy kupują to co marketingowcy im wmówią, to przecież nie wina konsol... eh.

 

PS. Konsoli nie mam i nie mam zamiaru mieć ;]

 

a dwa co innego wydać grę na konsolę a później z łachy na pc, a nie odwrotnie,

 

A co złego, że wydają najpierw na konsole? Już od 5lat tak robią i w końcu trzeba się przyzwyczaić. CDPR pokazało co myśli o kompach (i ekskluzywności Wieśka). Blizzard też niedługo przejdzie na ciemną stronę mocy. Niestety, same USA są większe niż Europa. Pewnie, że widać jak konsole kaleczą gry na PC, ale jedynym wyjściem jest samemu coś napisać i w to pograć... albo wypuścić wirusa, który zabije wszystkie konsole na rynku, które powstały, które są i te które powstaną :D Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurs na pewno coś pił i jakieś grzybki zjadł :wink:

Żarty żartami, a mnie trochę dziwi zachowanie takich firm jak Bethesda w stosunku do TESa.

Taki Oblivion - wiemy co wyszło, jednak giera mimo to „żyje” dzięki modom. Może się mylę, bo konsoli nie posiadam, ale konsolowcy raczej na taki modding nie mogli co liczyć? Zostali po prostu z "gołym obkiem" tak?

Jeśli tak, to reasumując żywot takiego obka na konsolach raczej mizerny niż na pc? Po co więc oni się pchają w te konsole z TES'em? To chyba jakiś trend, bo kasa to swoją drogą? I teraz powtórka z historki ze Skyrim, mimo, iż ładnie to wygląda i jest kilka nowych pomysłów. Ot taka mała dygresja.

 

Co do Blizzarda to bym się tym nie przejmował, że D3 wylezie na konsole. Musieli by pogodzić ze sobą np. 2 systemy GFWL i battlenet. To raczej będzie trudne. Wielce jest prawdopodobne, że Bliz robi inną grę na konsole coś jak kiedyś Ghost?

 

Wracając jednak do rzeczy to jak z tą roślinnością? Zwierząt poza potworami i konikami te ż raczej nie zauważyłem? Za to ruch biegnącej postaci z widoku tpp ładnie się prezentuje :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakąś taką dziwną wenę twórczą miałem :D

 

Bethesdzie nie zależy na długowieczności kolejnego TESa, bo po co? Sprzedać jak najwięcej sztuk i zrobić kolejnego TESa i znowu sprzedać. A to, że do Morrowinda jakościowo się nie zbliżą, to im to zwisa i powiewa.

 

Ani jednego TES nie grałem w widoku TPP, a używałem go tylko gdy chciałem sobie obejrzeć jaką mam zbroje :D

 

Co do zwierząt, to przecież są mamuty, które są neutralne dla bohatera, no i generalnie wilki też nie są potworami, a zwierzętami lecz drapieżnymi ;p

 

A MS zastanowiłby się bardzo dokładnie, gdyby Blizz powiedział, że wydadzą Diablo 3 na X'a, ale jeżeli MS zrezygnuje z GFWL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Diablo to ja się nie martwię :) ale D3 jest stworzone do wydania na konsole (patrz Torchlight)...

 

No cóż, moja poprzednia wypowiedź została zmoderowana, co rozumiem, bo słówko (?) "lol" jako post jest ogólnie śmieszny, ale... jeżeli "kolega" thuGG w kolejnym już temacie pisze bzdury nt konsol i do tego jeszcze powie, że to ja sobie coś ubzdurałem, to czy jest coś do komentowania? No cóż konsole to całe zło świata, a Bobikowe Call of Duty nie zostało sprzedane w ani jednej sztuce na peceta.

 

Amerykańce od TESa przynajmniej są szczerzy, nie to co CDPR, który robił z ogłoszenia W2 na X'a nie wiadomo jakie wielkie wydarzenie, mimo że ta wersja była bardziej niż pewna.

 

Jeżeli gra nie zostanie w jakiś sposób ograniczona, optymalizację nie spartolą (w co wątpie, bo to nie CDPR), to co za różnica, czy priorytetem są konsole czy nie? Darksiders też był konsolowy, DMC4 również i 99% gier jest robionych z myślą o konsolach, nawet jakże wspaniały Wiedźmin 2 na PC był robiony już z myślą o konsoli, więc o co wam biega? To, że 90% graczy to debile, którzy kupują to co marketingowcy im wmówią, to przecież nie wina konsol... eh.

 

PS. Konsoli nie mam i nie mam zamiaru mieć ;]

 

Pierdzielisz, przez lwią część czasu, D3 było robione na PCta, teraz zrobią port na konsole. I to im się chwali, bo obie strony dostaną produkt dostosowany do mozliwości platformy (choć trzeba pamiętać, że Blizzard nie wydaje gier oszałamiających graficznie). Nie można mieć pretensji do dewelopera, że wydaje gry na platfomy do gier.

 

Śmiem twierdzić, że optymalizacja W2 jest dobra jak na możliwości graficzne, które prezentuje.

 

A co złego, że wydają najpierw na konsole? Już od 5lat tak robią i w końcu trzeba się przyzwyczaić. CDPR pokazało co myśli o kompach (i ekskluzywności Wieśka). Blizzard też niedługo przejdzie na ciemną stronę mocy. Niestety, same USA są większe niż Europa. Pewnie, że widać jak konsole kaleczą gry na PC, ale jedynym wyjściem jest samemu coś napisać i w to pograć... albo wypuścić wirusa, który zabije wszystkie konsole na rynku, które powstały, które są i te które powstaną :D

 

CDPR nigdy nie chlubiło się tym, że pragnie być developerem eksluzywnym dla PC, nawet pierwszego Wieśka próbowano portować na konsole. Odkąd pamiętam podkreślali też, że będą chcieli wydać W2 na konsole i tak też się dzieje, więc zaskoczenia ani oburzenia nie powinno być. Nic w tym złego. Mimo wszystko zachowali się porządnie, bo nie olali wersji PC, tylko przygotowali ją pod możliwości PC, a nie uraczyli nas portem z Xa, to im się bardzo chwali. Bo jak widać, dziś trend jest taki, że najpierw robi się wersję na klocka, a później port na PC i PS3. Większość devów ma w [gluteus maximus] dostosowywanie wersji PCtowej do ich możliwości. Ty sobie ubzdurałeś jakąś eksluzywność Wiedzmina i traktujesz CDPR jak zdrajców, no ale to już twoje widzimisię.

 

Co do konsol, wiesz w ogóle co to jest? Nie jest to zło wcielone zesłane przez szatana. To jest platforma do gier, specjalnie zaprojektowana do ich obsługi. Tania i przystępna dla klienta. Istniejąca na rynku od kilkudziesięciu lat. Pozwalająca cieszyć się grami milionom ludzi. I ty się złościsz, że developerzy chcą wydawać gry na konsole, no patrz co za debile, wydawać gry na platformy do tego przeznaczone, normalnie półgłowki...

 

Więc dlaczego mamy tyle psioczenia? Ano dlatego, że gry są upraszczane i ogłupiane. Nie jest to wina konsol, jest to wina odbiorców/klientów. To dla nich się ogłupia i upraszcza gry, a nie z samego faktu, że gra jest na konsoli. Także miejcie pretensje do ludzi, którzy lubią iść na łatwiznę, a nie do sprzętu, bo na tym sprzęcie można robić gry równie poważne co na PC (choć graficznie już trochę odstają). No i jeśli ktoś jest choć trochę zorientowany w grach na konsole, to dobrze wie, że jest sporo gier bardzo bardzo dobrych, których nie ma na PC i nigdy nie będzie. A odcinanie się od tych perełek, tylko dlatego, że ktoś nie lubi konsol, jest wręcz idiotyczne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to wina odbiorców/klientów. To dla nich się ogłupia i upraszcza gry, a nie z samego faktu, że gra jest na konsoli. Także miejcie pretensje do ludzi, którzy lubią iść na łatwiznę, a nie do sprzętu

 

I nie można było tak od razu? ;) Bo Twoje komentarze o Risenie 2 i tutaj inaczej odczytałem.

 

Śmiem twierdzić, że optymalizacja W2 jest dobra jak na możliwości graficzne, które prezentuje.

 

Ja mam inne zdanie, ale to nie temat o W2.

 

 

CDPR nigdy nie chlubiło się tym, że pragnie być developerem eksluzywnym dla PC, nawet pierwszego Wieśka próbowano portować na konsole. Ty sobie ubzdurałeś jakąś eksluzywność Wiedzmina i traktujesz CDPR jak zdrajców, no ale to już twoje widzimisię.

 

Mi zwisa i powiewa, czy coś jest na konsoli czy nie. Dopóki konsola nie będzie miała klawiatury i myszki to ja zostaje przy kompie :D i nie chodzi o finanse, bo komp dużo drożej wychodzi...

A Bethesda na razie nie pokazała nic takiego, co mogłoby niepokoić graczy komputerowych, więc z ocenianiem ukonsolowienia Skyrima jest jeszcze za wcześnie. Taki Oblivion też był zrobiony pod konsole i jakoś jeszcze żyje ta gra :)

 

Co do konsol, wiesz w ogóle co to jest? Nie jest to zło wcielone zesłane przez szatana. To jest platforma do gier, specjalnie zaprojektowana do ich obsługi. Tania i przystępna dla klienta. Istniejąca na rynku od kilkudziesięciu lat. Pozwalająca cieszyć się grami milionom ludzi. I ty się złościsz, że developerzy chcą wydawać gry na konsole, no patrz co za debile, wydawać gry na platformy do tego przeznaczone, normalnie półgłowki...

 

Developerzy są inteligentni, ale masowy odbiorca już nie... Plus konsol jest taki, że można mieć kilkuletniego kompa i wszystko chodzi super.

 

PCetowcy cały czas psioczą, że konsole zatrzymują rozwój grafiki, ale wystarczy, że wyjdzie Crysis, Metro czy chociażby Wiedźmin 2 i od razu są lamenty, że gra im na komputerze nie chodzi. Więc co w końcu ludzie chcą? Grafiki Wiedźmina 2 a plynności jakby grali w Duke Nukem 3D...

Edytowane przez konkurs
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A MS zastanowiłby się bardzo dokładnie, gdyby Blizz powiedział, że wydadzą Diablo 3 na X'a, ale jeżeli MS zrezygnuje z GFWL.

 

Jeśli mówisz o konsoli, to XBL jak coś, i z tego zrezygnować nie można. Każda gra musi to obsługiwać bo na tym oparty jest cały system online. Natomiast dev może korzystać dodatkowo z własnych rozwiązań sieciowych jeśli ma na to ochote - tak też jest z serwerami od statystyk, i w przypadku niektórych gier serwerami do grania, np. BF. Dostęp do tego wszystkiego musi jednak odbywać się przez LIVE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie wiem co to jest Risen, a tymbardziej Risen 2, musialeś mnie pomylić.

 

Eh no zabij mnie :D a potem się dziwie, że nie potrafię się dogadać z człowiekiem... więc sorry za pomyłkę. Ty tutaj napisałeś o newsie z gamezilli, a w temacie o Risienie 2 ktoś inny w podobnym stylu się wypowiedział i tak jakoś zakodowałem sobie, że tu i tam to byłeś Ty ;p sorry.

 

Jeśli mówisz o konsoli, to XBL jak coś, i z tego zrezygnować nie można. Każda gra musi to obsługiwać bo na tym oparty jest cały system online. Natomiast dev może korzystać dodatkowo z własnych rozwiązań sieciowych jeśli ma na to ochote - tak też jest z serwerami od statystyk, i w przypadku niektórych gier serwerami do grania, np. BF. Dostęp do tego wszystkiego musi jednak odbywać się przez LIVE.

 

Ja konsolę to ja widziałem w sklepie dla idiotów ;-) a na konsoli to ja grałem ostatni raz chyba z 13-15lat temu na Pegazusie i C64, więc nie wiem co tam jak się nazywa. Ale wydaje mi się, że gdyby D3 miałby być ekslusivem na X360, to MS dla tej jednej gry ominałby live i po prostu w swoim systemie postawiłby obok XBL, Battleneta. Ale to już jest fantazjowanie, a Blizz zrobi to co im się opłaca. Najważniejsze, żeby D3 nie było okaleczone przez przygotowanie do ukonsolowienia gry ;-) Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega offtopa robimy, ale wytlumacz mi jak diablo moze byc ukonsolowione skoro jest juz praktycznie ukonczone... Ci ludzie nigdy nie robili gier na konsole i dopiero chca zatrudnic jedna osobe, ktora im powie jak mniej wiecej wyglada robienie portu :/ gry na oczy nie widziales, ale rozswiewasz herezje jak jakis fakt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...