Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wie czy Asrock Extreme3 Gen3posiada układ PLX w opisie brak o nim mowy ale w opisie Pro3 tez nic nie podaja a jednak go posiada Pro3.

Płytka za 500zł wyglada mi przyzwoicie a braki jakie ma nie przeszkadzaja mi (USB3.0 mniej ,SATA3 mniej,IEEE brak Dis.P brak)tylko myśle własnie nad tym układzikiem PLX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś na pro3 chłodzenie z s775? Wczoraj poskładałem zestaw z tą płytą i przełożyłem chłodzenie z poprzedniego zestawu (sig), w tej płycie na "plecach" jest tak jakby "gniazdo" zabezpieczające socket niech mi ktoś powie czy mając te blaszk (3 fota z linka) do montażu chłodzenia można je dokręcić ma maksa od tyły płyty? czy jednak musi byc z wyczuciem bo coś zgniotę. Tak miałem na poprzedniej płycie ale tutaj widzę ze otwory są lekką przesunięte i całe chłodzenie jest pod lekkim kontem. Pewnie nie zaśmiecał bym tematu ale linx potrafi rozgrzać procka do 65* a to chyba dużo na def ustawieniach (w idlu mam 34~39) No chyba ze takie chłodzenie już za mało wydaje jest na tą platformę. Co sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma pci-e 3.0 to musi mieć PLX'a ;)

 

Coś mi się wydaje że jednak z68 Extreme3 Gen3 PLXa nie posiada bynajmniej nie znalazłem go na zdjęciach na www.Newegg.com a sa w miare dokladne a o ile sie nie myle za Pci-e 3.0 odpowiedzialny jest inny scalak.

I o dziwo nie wiem dlaczego tu w teście purepc Asrocka P67 Pro3 jest podane ze płyta posiada ten układ ja go tam nie widze wokół chipsetu.

PLX jest dosyc spory i ciezko by bylo go przeoczyc w tym momencie chyba odloze wiecej kasy na z68 Extreme4 G3

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś na pro3 chłodzenie z s775? Wczoraj poskładałem zestaw z tą płytą i przełożyłem chłodzenie z poprzedniego zestawu (sig), w tej płycie na "plecach" jest tak jakby "gniazdo" zabezpieczające socket niech mi ktoś powie czy mając te blaszk (3 fota z linka) do montażu chłodzenia można je dokręcić ma maksa od tyły płyty? czy jednak musi byc z wyczuciem bo coś zgniotę. Tak miałem na poprzedniej płycie ale tutaj widzę ze otwory są lekką przesunięte i całe chłodzenie jest pod lekkim kontem. Pewnie nie zaśmiecał bym tematu ale linx potrafi rozgrzać procka do 65* a to chyba dużo na def ustawieniach (w idlu mam 34~39) No chyba ze takie chłodzenie już za mało wydaje jest na tą platformę. Co sądzicie ?

 

Ja mam chłodzenie z 775 też pentagrama tylko 100. jest pod kątem ale to akurat w moim przypadku lepiej. ja mam 64 przy 4.5Ghz. Musiales coś źle założyć i dlatego są takie temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś na pro3 chłodzenie z s775? Wczoraj poskładałem zestaw z tą płytą i przełożyłem chłodzenie z poprzedniego zestawu (sig), w tej płycie na "plecach" jest tak jakby "gniazdo" zabezpieczające socket niech mi ktoś powie czy mając te blaszk (3 fota z linka) do montażu chłodzenia można je dokręcić ma maksa od tyły płyty? czy jednak musi byc z wyczuciem bo coś zgniotę. Tak miałem na poprzedniej płycie ale tutaj widzę ze otwory są lekką przesunięte i całe chłodzenie jest pod lekkim kontem. Pewnie nie zaśmiecał bym tematu ale linx potrafi rozgrzać procka do 65* a to chyba dużo na def ustawieniach (w idlu mam 34~39) No chyba ze takie chłodzenie już za mało wydaje jest na tą platformę. Co sądzicie ?

 

Ja miałem Karakorum i w linxie nagrzewał nawet do 83c tyle ze proc był na 4.5GHz. , na 4.0GHz miałem 75C .Chłodziwo na s 775 sprzedałem za dobrą cenę i zmieniłem na to co w podpisie i temp spadły nawet o 10c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie jest nominalne napięcie dla Core i5, 1.2v czy 1.25v ? Specyfikacja podaje przedział do 1.52v. Tak więc jeśli przy OC ma 1.35v i temp ~62 to jest ok.

2. Czy LCC odpowiada za kalibrację napięcia pod obciążeniem?, czyli trzeba ustawić poziom najwyższy jaki się da (4-5)? Na razie przy 4.4ghz ustawiłem 2.

3. Jaka jest różnica na hasło biosu między supervisor a user?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie jest nominalne napięcie dla Core i5, 1.2v czy 1.25v ? Specyfikacja podaje przedział do 1.52v.

 

Na Core i5 ale model 2400 (na domyślnych 3,1 Ghz), widziałem u siebie max jakoś 1,16X bez oszczędzania energii i 1,06X z oszczędzaniem (wartości maksymalne pod obciążeniem chyba jeszcze AIDĄ ... sprawdzę jeszcze intel burn jak będę w domu) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o takie średnie nominalne napięcie. Np. w biosie chyba dobrze pokazuje, gdy proc jest standardowo na 3300mhz to wtedy ma ~1.18v. Tak na marginesie to program CoreTemp zawyża mi napięcie proca. Wszystkie inne pokazują podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie jest nominalne napięcie dla Core i5, 1.2v czy 1.25v ? Specyfikacja podaje przedział do 1.52v. Tak więc jeśli przy OC ma 1.35v i temp ~62 to jest ok.

2. Czy LCC odpowiada za kalibrację napięcia pod obciążeniem?, czyli trzeba ustawić poziom najwyższy jaki się da (4-5)? Na razie przy 4.4ghz ustawiłem 2.

 

 

1. Nominalne napięcie na 3.3 ghz wynosi 1.20V

2. Tak LLC to kalibracja napięcia pod obciążeniem. Poziom 1 to najwyższe napięcie, a poziom 5 najniższe. Trzeba je dopasować do własnych potrzeb/możliwości procesora. Generalnie jeśli używamy funkcji offset, to LLC ustawiamy na 4 lub 5. Dla fixed mode lepiej sprawdzają się niższe poziomy (napięcie jest wtedy bliższe do tego ustawionego manualnie w biosie).

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi gdzie ejst w pro 3 i jak sie zwie funkcja wylaczenia klawiatury USB? albo macie jakis patent na to by przyspieszyc wczytywanie systemu? problem polega na tym ze wbija mi LOGO asrocka i tak wisi i wisi.. i dopieero po kilkunastu sek wchodzi wczytywanie systemu. Wczesniej na 775 to jak niewciskałem DEL`a odrazu to niezdazylem loga uchwycic a teraz herbate sobie moge isc zapazyc ...

 

Powylaczalem USB 3, bootowanie na dysk ustawilem, wpialem dysk na sata2 pierwszy ... i lipa. Niby nic a jednak czeka sie i czeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na p67 ext4 powinno chyba zostawać od UEFI 1.61

 

Changelog:

newest Beta BIOS from ASRock

01. Update: Improve mouse movement in BIOS setup.

02. Update: Don’t full reset after change B-CLK.

03. Update: Keep User Profile after clear CMOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się chyba od moich dwóch pytań.

Mi chodziło o reset gdyż obawiałem się, że będzie mnie on czekał po dołożeniu kości ramu.

 

Na szczęście komputer ładnie przyjął nowego znajomego i wszystko śmiga :)

Tam gdzie trzeba ram został wykryta, a w testach dzięki dual channel wyniki poszły nieco w górę.

 

p.s.

 

Mam jeszcze pytanko do użytkowników Pro3.

 

Obecnie w biosie ustawienia mam pod 4.3Ghz, ale jest jeden problem. Co jakiś czas (ostatnio dziś, a wcześniej już nawet nie pamiętam kiedy) wyskakuje mi BSOD z błędem 124.

Wg poradnika jaki znalazłem jest to wina napięcia procesora. Jednak kiedy zmieniam wartość offsetu to nic się nie dzieje. Tzn. bez obciążenia wartość napięcia jest w okolicach 1V, a przy obciążeniu 1.336. Co prawda nie mam miernika, ale wydaje mi się, że nawet błędne wskazania powinny się zmienić.

Powinienem zmieniać offset aż coś się ruszy czy próbować z czymś innym?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Zapodałem bios 2.00B do mojego asrocka Pro3 i płytka przeżyła drugą młodość.

Powyżej 4 GHz zawsze z offsetem było nie stabilnie ,a wysokich napięć nie chciałem dawać ,od teraz się wszystko zmieniło.

Po nowym biosie offset oczko w górę na + i LLC =5 jak narazie wyszło mi takie coś ,od tygodnia stabilnie w codziennym użytkowaniu

,a pod obciążeniem wygląda to tak:

Dołączona grafika

 

czy to już w miarę dobry wynik czy kręcić dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...