Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że ma 1000dpi, ale nie mam pewności. Dosłownie nigdzie nie ma o tym info :mur:

To bezsens ją kupować, jeżeli ma 1000dpi, no chyba, że ma jakąś znaczącą przewagę nad 1000dpi w zwykłym optyku. Za 73zł z w merlinie ---> link Microsoft Comfort Optical 3000, też ma 1000dpi i kosztuje połowę tego co na allegro MX400. Są też jej recenzje w Sieci, m. in. tu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mx400 to mysz laserowa a nie optyczna.

Nie wiem skąd wywnioskowałeś, iż ja myślę, że to optyk. Po prostu nie wiem czy jest jakaś różnica pomiędzy 1000DPI w myszce laserowej a 1000DPI w optycznej.

Podejrzewam ze ma podobne parametry do serii G logitecha.

Hmmm... Chyba Cię nie rozumiem. Zdaje się, że różne modele z serii G mają różne parametry. MX400 chyba nie ma podobnych do np. G5, chociaż to zależy, co rozumiesz pod pojęciem "podobne". Bo mysz z 1000DPI i mysz z 2000DPI nie mają dla mnie podobnych parametrów... Chyba, że mowisz o jakiś przyśpieszeniach, tudzież rozmiarach, itd. Ale chyba DPI jest najbardziej znaczące...

Tak więc pytam się: czy isnieje jakaś różnica pomiędzy 1000DPI w optyku a 1000DPI w laserze?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podalem ci linki gdzie widnieje w opisie Logitech MX400 Performance Laser Mouse :

MX400 to zaawansowana technologicznie laserowa mysz optyczna o ergonomicznym kształcie.

 

Na tej podstwie twierdze ze to mysz laserowa. ( jej optyka jest oparta na laserze )

 

Wystarczylo uwaznie przeczytac informacje zawarte w linkach.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mx400 to mysz laserowa a nie optyczna. Podejrzewam ze ma podobne parametry do serii G logitecha.

 

Czemu uwazasz ze ten post byl skierowany bezposrednio do Ciebie. Zakonczmy to nabijanie postow. EOT.

 

Roznicy miedzy rozdzielczoscia 1000DPI w optyku a 1000DPI w laserze pewnie nikt nie zauwazy. Roznice moga tylko byc spowodowane zastosowana technolagia ( zykla optyka v oparta na laserze ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj QCK i jestem wkurzony :angry:

Zrobiłem szybki teścik i co się okazało:

Dołączona grafika

Na górze test na podkładce z czerwonej, błyszczącej i śliskiej okładki książki, na dole qck. Ustawienia to sens. 5 i 2000dpi.

Jak widać qck to zajebisty pad pod copperheada i wszystkim go polecam :angry::angry::angry::angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam firmware w wersji 6.17.

Nie mówię że qck to zła podkładka tylko że ludzie polecają ją do copperheada a okazuje się że wcale się do niego nie nadaje. Chociaż to troche dziwne ze nawet na tej liście http://www.esreality.com/?a=post&id=963526 nie ma z nią niby problemów.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiększyłem za pomocą usb mouserate do 500hz ale Mouse Rate Checker 1.1b pokazuje mi 125hz :( nie wiem dlaczego. usb mouserate pokazuje że jest ustawione 500hz

Jak na dzisiejsze standardy - malutko. Wygrzebuję więc program do zmiany częstotliwości, ustawiam na 250Hz i po zrestartowaniu widzę... 125Hz. Ustawienia niezmienione. Widocznie mamy tutaj do czynienia z fabryczną blokadą, podobną do tej w IE 4.0. Nie jest to dla mnie specjalny powód do smutku, ale syntetyczni fetyszyści będą z pewnością niepocieszeni.

Dotyczy twojej mychy. Znalezione na: http://twojepc.pl/artykuly.php?id=myszka_a...h_x718&strona=5

 

Zastanawiam się nad kupnem tej myszki. Na razie jestem w fazie zbierania informacji i z tego co wyczytałem, to praktycznie nie ma różnicy między optykami a laserami, a wręcz optyki czasem lepiej wychodzą.

 

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że obecnie mysz optyczna jest lepsza od laserowej.

Popieram, producenci na sile wciskaja nam nowe kosmiczne technologie, zeby zwiekszyc sprzedaz. Rynek sie nasyca, to trzeba cos zrobic zeby ludzie wymieniali swoje 1600dpi optyki na nowe LEPSZE :wink: a ile problemow z padami jest to sie dowiadujemy po fakcie.

Obecnie najlepiej brac dopracowanego optyka - z czasem laserowe myszy stana sie podobne, ale lepiej poczekac (o ile w ogole bedzie sens zamieniac). Lepiej skupic sie na ergonomii, klawiszach, wielkosci - dopasowanie tego moze rzeczywiscie cos zmienic. Sensor optyczny na laser co najwyzej przysporzyc klopotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem copperheada tylko dlatego że była prawie nówka za 160zł czyli taniej od diamondbacka który mi się nie podoba (przezroczysty) czy mx518 który w wielu przypadkach ma małą trwałość, a wcześniej miałem kulkowego a4-techa :D. Właściwie gdyby nie to że laser gubi się na niektórch powierzchniach przy wysokiej czułości to byłaby to idealna myszka (imho).

pozdr.

 

Jeszcze takie pytanko - czemu czasem jak wyłączy się kompa to myszka cały czas świeci? Zdarzyło mi się to gdzieś tak z 2 razy na 5 wyłączeń komputera.

Edytowane przez bart3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiam się nad kupnem myszki do laptopa.

Główną kwestią jaką się kieruje jest żywotność bateri oraz ergonomia.

Oglądając tak wszelkiego rodzaju myszki trafiłem na patent który obecnie stosuje BENQ oraz Creativ

MP310+ http://benq.pl/Products/Mice/index.cfm?product=615

FreePointTravel mini http://pl.europe.creative.com/products/pro...4&product=11166

W sumie w tym momencie odpada konieczność wymieniania bateri. Ale... Jak z resztą? Jak jakość wygonania? Czy ktoś miał doczynienia z tą myszką?

A może jakieś inne propozycje?

Jak długo trzymają baterie w innych modelach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, bo na razie nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi - czy te hz są ważne?

Bo widze że myszki mają po 125hz inne zaś 1000hz. To ma wpływ na coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki teścik padów na TwojePC.pl

KLIKNIJ TU

O niecodzienności podkładki 5L świadczy już sam jej zapach. Po wyjęciu z opakowania miałem nieodparte wrażenie eterycznego deja vu. Okazało się po chwili, że unoszący się smrodek przypomina zapach Unigruntu.

Jeszcze troche i w recenzjach beda opisywane wrazenia smakowe po degustacji padow :lol:

Ogolnie fajne recki, sporo sie ich zbiera w tym serwisie odnosnie tematu myszy/pady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego byłego Huraganka było czuć zaledwie kilka godzin i później nic.

 

Mam do was prośbe, mianowicie co możecie powiedzieć o tych ślizgaczach (wersja IE)

 

http://allegro.pl/item99449754_super_teflo...modeli_hit.html

 

Bo szczerze mówiąc nie widzi mi sie wydawać 20 PLN na 4 ślizgacze, bo te standardowe są do kitu ;> takie bez polotu ;P

 

czekam na szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tej myszce: http://www.allegro.pl/item99457806_laserow...wosc_od_ss.html

Jakieś przeżycia z nią miał ktoś? A może lepiej jej optyczną wersję: http://www.allegro.pl/item95485063_mysz_a4...azja_sklep.html

Ja będę kupował wersję optyczną 718F tylko czekam na wersję srebrną ( mniej oczorzutna ). Z wersji laser zrezygnowałem bo ma minimalną akcelerację ( choć mniejszą niż razer copperhead i Logitech G5 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest jakakolwiek różnica pomiędzy 718 a 718F oprócz koloru i przycisku 3 X fire button ??

guma pod kciukiem w wersji F. Pod wzgledem optycznym sa takie same. Edytowane przez Brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...